Fantastyczne widowisko na Emirates. Arsenal 3-1 Chelsea!

Fantastyczne widowisko na Emirates. Arsenal 3-1 Chelsea! 27.12.2010, 22:02, Sebastian Czarnecki 1123 komentarzy

Po przepięknej grze i zażartej walce do samego końca, Kanonierzy wreszcie przerwali passę jedenastu spotkań bez zwycięstwa z topowymi klubami i w świetnym stylu pokonali w derbach Londynu drużynę Chelsea!

Zobacz skrót tego pojedynku

Spotkanie rozpoczęło się od agresywnej gry podopiecznych Carlo Ancelottiego. The Blues próbowali już w pierwszych minutach przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak obrona Arsenalu bez Squillaciego spisywała się bez zarzutu. W 8. minucie Drogba po samotnym rajdzie zdecydował się na strzał z dystansu, jednak Fabiański nie musiał interweniować i ze spokojem oprowadził piłkę wzrokiem.

W 16. minucie drużyna Chelsea próbowała tego, czego Kanonierzy obawiają się najbardziej - czyli dośrodkowanie na Drogbę. Salomon Kalou świetnie wypatrzył z prawego skrzydła swojego rodaka, więc posłał dośrodkowanie w jego kierunku. Na szczęście bardzo dobrze ustawiony Djourou wybił piłkę na rzut rożny.

Kolejne minuty to już tylko i wyłącznie dominacja gospodarzy. The Gunners od początku meczu kontrolowali środkową strefę boiska, jednak po dwudziestej minucie w końcu zaczęli uparcie atakować.

W 22. minucie szansę na zaskoczenie Cecha miał Samir Nasri z rzutu wolnego, jednak pomimo wielkich chęci, bramkarz gości pewnie przechwycił zmierzający w jego kierunku obiekt.

Cztery minuty później ze wspaniałej strony pokazał się Cesc Fabregas, który długim i bardzo dokładnym krosem obsłużył wybiegającego na pozycję Theo Walcotta. Anglik jednak znajdował się na bardzo ostrej pozycji, a przed sobą miał dwóch obrońców drużyny przeciwnej, dlatego z akcji tej nie wynikło nic pożytecznego. Niemniej jednak wielki brawa dla kapitana Arsenalu, który zagrał tak, jak przyzwyczaił do tego kibiców zgromadzonych na Emirates.

35. minuta to fantastyczna dwójkowa akcja Nasriego i Fabregasa zakończona niecelnym strzałem van Persiego. Holender nie znajdował się jednak na najlepszej pozycji do strzału, dlatego chybił.

W 41. minucie serca zadrżały wszystkim kibicom. Już wszyscy myśleli, że piłka po strzale Nasriego znajdzie drogę do bramki, kiedy to Petr Cech w niezwykle ekwilibrystycznym stylu przerzucił piłkę nad poprzeczką. Na Emirates wciąż bez bramek.

STAŁO SIĘ! W 45. minucie pod bramką Cecha zgromadziło się bardzo dużo zawodników obu drużyn, z czego wynikło spore zamieszanie. Chwilę niezdecydowania obrońców Chelsea wykorzystał Alex Song, który znalazł się na niepilnowanej pozycji i mierzonym strzałem pokonał czeskiego bramkarza!

Minutę później główny arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania. Kanonierzy bramką do szatni bardzo pokrzyżowali plany Carlo Ancelottiemu.

Po piętnastu minutach przerwy wszyscy zawodnicy wrócili na murawę. Bramka do szatni podniosła The Gunners na duchu, bowiem to oni zaczęli atak od pierwszych minut drugiej połowy.

Ofensywna gra szybko przyniosła rezultaty. Theo Walcott z prawej strony zbiegł do środka i znalazł się tuż przed Petrem Cechem. Kiedy już wydawało się, że czeski bramkarz przejmie futbolówkę, Anglik w ostatniej chwili wyłożył piłkę Cescowi Fabregasowi, który umieścił ją w pustej bramce Chelsea!

Minęły raptem dwie minuty, a Kanonierzy cieszyli się z kolejnej bramki. Cesc Fabregas postanowił zrewanżować się swojemu koledze, dlatego wypuścił Walcotta prawą stroną boiska, a ten mierzonym strzałem w długi słupek pokonał bezradnie interweniującego Cecha.

Dwie szybko strzelone bramki sprawiły, że Kanonierzy poczuli się pewni zwycięstwa i wydawało się, że później spuścili nieco z tonu.

Zbyt aroganckie podejście w stosunku do przeciwnika poskutkowało golem kontaktowym drużyny gości. Didier Drogba dośrodkował z rzutu wolnego, a do futbolówki dopadł Branislav Ivanovic, który strzałem głową pokonał nieco za bardzo wysuniętego Fabiańskiego.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane. The Blues wciąż wierzyli w korzystny rezultat, dlatego podopieczni Carlo Ancelottiego nie poddawali się ani na chwilę. W 68. minucie mogli jednak stracić kolejną bramkę i tym samym mogło już być po meczu. Wtedy to właśnie prawym skrzydłem gnał Theo Walcott, który przerzucił piłkę na drugą stroną boiska, gdzie znajdował się Samir Nasri. Francuz postanowił w za bardzo przekombinowany sposób pokonać Petra Cecha, ale ten nie dał się zaskoczyć.

W 73. minucie pierwsza zmiana przeprowadzona przez Arsene Wengera. W miejsce Theo Walcotta pojawił się Abou Diaby. Trzy minuty później Robina van Persiego zmienił Marouane Chamakh.

Wprowadzony wcześniej na murawę Abou Diaby w 80. minucie stanął przed szansą na zdobycie bramki. Francuz dostał dobre podanie od Jacka Wilshere'a, jednak trochę za długo zwlekał z oddaniem strzału. Kiedy jednak zdecydował się już na uderzenie, na jego celowniku znalazł się Ivanovic, który nie dopuścił do straty kolejnej bramki.

W 84. minucie Chelsea miała ostatnią szansę na przywrócenie nadziei na korzystny rezultat. The Blues bowiem otrzymali wtedy prezent od sędziego w postaci rzutu wolnego z bardzo groźnej sytuacji. Didier Drogba już często zdobywał bramki ze stałych fragmentów, jednak tym razem strzelił tuż nad poprzeczką.

W 88. minucie Kanonierzy przeprowadzili ostatnią zmianę. Tomas Rosicky wszedł za Francesca Fabregasa.

Po doliczonych czterech minutach spotkania, główny arbiter odgwizdał koniec spotkania. Kanonierzy wreszcie udowodnili, że są w stanie zwyciężać z czołowymi drużynami i można się nawet pokusić o stwierdzenie, że dzisiejsze spotkanie z Chelsea było jednym z najlepszych spotkań Arsenalu w obecnie trwającym sezonie.

Arsenal: Łukasz Fabiański - Bacary Sagna, Johan Djourou, Laurent Koscielny, Gael Clichy - Alex Song, Jack Wilshere, Cesc Fabregas - Samir Nasri, Robin van Persie, Theo Walcott.

Ławka rezerwowych: Wojtek Szczęsny, Tomas Rosicky, Nicklas Bendtner, Abou Diaby, Marouane Chamakh, Sebastien Squillaci, Andriej Arszawin.

Chelsea: Cech - Ferreira, Ivanovic, Terry, Cole - Essien, Mikel, Lampard - Kalou, Drogba, Malouda.

Ławka rezerwowych: Turnbull, Ramires, Bosingwa, Van Aanholt, Bruma, Kakuta, McEachran

Chelsea FCPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
9arek5 komentarzy: 628.12.2010, 22:48

Myślę, że należy zaktualizować zakładkę "Niezapomniane mecze Arsenalu" :)

luq007 komentarzy: 289928.12.2010, 20:20

Dla mnie nie ma co porownywac Chamakha do RVP. Jak marokanczyk zaliczy ogromny progres to i tak watpie zeby odebral pierwsza 11 Robinowi. On daje duzo jakosci, dynamiki i niekonwencjonalnych zagran. A tego wlasnie nam potrzeba. Chamakh jest bardziej, statyczny i nie ma takiego przegladu pola jak RVP.

fabregas1987 komentarzy: 2579328.12.2010, 16:45

super mecz, super, ze Diaby wraca i tak po cichu Chelsea ma juz 5 porazek o.0 .. ;)

Joker_224 komentarzy: 520228.12.2010, 15:31

@adipetre
A czy mówimy o napastnikach,których głównym zadaniem jest zdobywanie bramek, czy o pomocnikach? Chamakh słabo gra nogami i udowodnił to w kilku spotkaniach, a tak wgl to Robin jest jednym z najlepszych zawodników świata na napadzie jeśli chodzi o technikę

adipetre komentarzy: 79728.12.2010, 15:17

Howareyou, a ja sie z toba nie zgadzam, oprocz gry glowa Chamakh, jest na boisku wiekszym altruista, gra lepiej cialem, gra lepiej tylem do bramki, a technicznie wcale wiele nie ustepuje Holendrowi. W ogole nie skad sie wziela moda na deprecjonowanie jego umiejetnosci technicznych, akurat w tym aspekcie jest pilkarzem bardzo zaawansowanym.

adam3462 komentarzy: 273228.12.2010, 15:17

Super był ten mecz. Zasłużone zwycięstwo nad odwiecznym rywalem.

Skorupa193 komentarzy: 47628.12.2010, 15:02

Obstawiałem 2, 3-0. Ich forma naprawdę pozostawia wiele do życzenia, możemy się cieszyć że nie odzyskali jej w meczu z nami.
Nie mam wątpliwości, że nastąpił przełom. Barcelona, United, City, Spursi mają się czego bać, uwierzcie w to.

czesiek_4 komentarzy: 111228.12.2010, 14:59

Jezu kto pisał ten artykuł??
Bramka kontaktowa była by na 3 - 2 a nie na 3 - 1 !!

gretek96 komentarzy: 6128.12.2010, 14:56

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.12.2010, 14:52

Z drugiej strony Bendtner w formie to też skarb, poza tym Duńczyk jest najmłodszy z naszych napastników na szpicę (JET-a jeszcze nie liczę), więc jeśli skończy strzelać fochy i weźmie się solidnie do roboty to i z niego będą ludzie ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.12.2010, 14:45

@KubasFBC
Wybacz, może trochę chamsko się wypowiedziałem, w każdym razie z Chamakhiem na szpicy gra kompletnie nam się nie kleiła, ile razy miał piłkę to ją tracił, popisywał się kompletną awersją do uderzeń (nawet z 16 metra lub... bliższej odległości). Trafiał gole, ale z sytuacji, z których po prostu musiał to zrobić - choć zdarzało się i tak, że nie trafiał do pustej siatki z trzech metrów. Robin natomiast właściwie nie zalicza głupich strat, potrafi dryblować, genialnie uderzyć (tego akurat nie było, ale zapewniam - niech zagra jeszcze 2-3 mecze w pierwszym składzie i celnych uderzeń z jego strony będzie więcej, niż tych Marokańczyka z całego sezonu). Najważniejsze jest jednak takie typowe "zgranie", Van Persie rozumie się w fenomenalny sposób z Nasrim czy Fabsem, potrafi wypuścić kapitalną prostopadłą piłkę do skrzydłowego... Chamakh jest lepszy TYLKO w strzałach głową.

Marokańczyk na pewno jeszcze popracuje nad sobą i będzie (już jest...) lepszym zmiennikiem niż Bendtner, ale o pierwszym składzie to on może pomarzyć, jeśli tylko jego holenderski kolega jest zdrowy.

@Arkadius
Dokładnie taki - w ofensywie. Zmieniłbym tylko lewego obrońcę (Gael gra jak rezerwowy klubu pokroju Crystal Palace) i Koscielnego na Djourou - choć tutaj nie jestem jeszcze aż tak pewien - czas pokaże.

--------------RvP----------------

Taki skład Ci się widzi? Ja uważam, ze to jest nasze optymalne ustawienie, jeśli mamy wszystkich dostępnych. Na Barce takie właśnie bym chciał.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.12.2010, 14:38

Arsha w formie gniecie wszystko, problemem jest właśnie ta forma, a Walcott ma strasznie "cool finishing", coś jak Arsha z pierwszych spotkań w naszych barwach. Theo to niesamowity gracz, gdy trzeba wejść z ławki albo wykorzystać fatalne błędy rywala, ale IMO jeśli piłkarsko wyprzedzi Arshavina, to jeszcze nie w tym sezonie. Problemem obydwu piłkarzy jest to, że mają dni, gdzie potykają się o własne nogi, tylko że Arshavin nawet wtedy potrafi zagrać genialne prostopadłe podanie (z którym Chamakh sobie oczywiście nie poradzi), a gdy Theo nie idzie to zwyczajnie zajmuje miejsce na boisku. Wenger będzie miał niezły ból głowy, bo Van Persie na napadzie jest tylko dodatkowym boostem dla Theo (prostopadłe podania) i dla Arshavina (gra kombinacyjna, klepki), a gdy za plecami jest Fabregas i na drugim skrzydle - Nasri, to wygląda to jeszcze ciekawiej. :D

Reasumując - Theo to najlepszy skrzydłowy zmiennik jakiego możemy sobie wyobrazić, a już za rok-dwa stuprocentowy kandydat do podstawy, ale w tym sezonie nadal preferowałbym startującego Rosjanina... Zresztą - rotacja to świetna sprawa, a przecież kontuzje (odpukać!) mogą nas również zaskoczyć. Nie mamy nad czym płakać - my mamy Theo, a Chelsea Kakutę. :P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.12.2010, 14:37

Laurent Kościelny ... kolejny znakomity transfer Wengera.;]
Sebastien SUPER FILAR OBRONY ... najgorszy transfer Wengera .... nowy Sylwek

Tyle w tym temacie :P

KubasFCB komentarzy: 30928.12.2010, 14:36

howareyou - co ma druga część mojego nicku do tego, jak postrzegam wczorajszy mecz? Oglądałem cały i w pamięć zapadła mi bardzo dobra postawa Walcotta, opanowanie Cesca wtedy, kiedy najbardziej było potrzebne, aktywny i pożyteczny w środku pola Song, czasem się gubiący, ale mimo wszystko robiący zamieszanie Nasri. RvP kojarzy z paru zagrań, np pudła w sytuacji, gdzie być może lepiej było podać ze lewego skraju pola karnego. Może na moją ocenę jego gry wpływa to, do jakiej gry ten zawodnik zdążył mnie przyzwyczaić. Zastrzegam, że "przejść obok meczu" nie znaczy dla mnie olać go i się nie starać, bo widać było że mu zależy, nie wszystko mu jednak wychodziło.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.12.2010, 14:35

Ja coś czuję, że Rusek nagle zepnie dupsko i nagle odzyska formę, po tym jak nie zagrał ani minuty z Chelsea i po tym jak ten, który go posadził na ławce strzelił gola + zaliczył asystę :P

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.12.2010, 14:33

Theo jutro raczej jak zagra to wejdzie z ławki. Jeśli Wigan głęboko się cofnie o nie będzie miał miejsca. Bardziej na skrzydłach przydadzą się dryblingi Arshavina i Nasriego - którego pewnie Theo zmieni.

Dla mnie Eboue raczej odejdzie z decyzji Bossa ,a Denilson jeśli by chciał ze swojej to Wenger mu nie pozwoli.

Skill komentarzy: 9428.12.2010, 14:31

howareyou@
Theo może przyćmić Arshe ale zobaczymy jak potoczy się jego forma;]

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.12.2010, 14:29

Radzę spojrzeć na drugą część nicku kolegi, to całkiem oczywiste, że on mógł po prostu nie widzieć różnicy między Arsenalem z Chamahkiem na szpicy i Arsenalem z Robinem.

A ja nadal czekam na nasz zupełnie optymalny skład, tj trio: Andriej - Robin - Samir, którzy za plecami będą mieli Cesca i Abou. To już po prostu nie może być bardziej perfekcyjne... Jest jeden problem - forma Arshavina. :P

Walcott_FAN komentarzy: 29628.12.2010, 14:25

KubasFCB --> van Persie zagrał bardzo dobry mecz. Chamakh byłby gorszym rozwiązaniem .RVP grał bardziej jako odgrywający a nie typowy środkowy napastnik i to się sprawdziło.

Skill komentarzy: 9428.12.2010, 14:24

Kubas@
jaja sobie robisz RvP przeszedl koło meczu ??
Był jednym z najbardziej aktywnych zawodników na boisku po za tym to był jego pierwszy mecz od tygodni w 11
po za tym Chamakh!

KubasFCB komentarzy: 30928.12.2010, 14:21

No i Cesc w ważnym momencie zagrał jak należy, choć mimo wszystko daleki byłbym od stwierdzenia, że jakiś kapitalny mecz rozegrał. Był dwa razy (w sumie to trzy na upartego) tam gdzie być powienien i wykonał swoje zadanie. W tym meczu naprawdę świetnie spisał się Walcott, słowa uznania dla Anglika gdyż pociągnął wczoraj ten zespół do wygranej nas Chelsea. Jak dla mnie obok meczy trochę przeszedł Van Persie, być może Shamakh od początku byłby lepszym rozwiązaniem, widać było że póki co nazwisko Holendra robi swoje i w meczu z rywalem ze szczytu tabeli Enger wolał postawić na Holendra bardziej obytego w bataliach z gigantami Premier Legaue. Inna sprawa, że generalnie takiego wyniku można było się spodziewać, bo podopieczni Ancelottiego ostatnimi czasy są w kiepskiej formie, gdyby spotkanie odbywał się na SB może miałbym jakieś wątpliwości co do wyniku na korzyść Arsy, ale na Emirates remis byłby dla The Blues rezultatem wyśmienitym.

aRamsey komentarzy: 948628.12.2010, 14:19

powiem wam, że wczoraj zdziwił mnie brak Eboue i Denilsona na ławce...Plotki o ich odejściach wydają mi się coraz bardziej prawdopodobne.

ntn_17 komentarzy: 72028.12.2010, 14:16

najważniejsze, że w końcu się przełamaliśmy, gratulacje dla naszych, oby zawsze grali tak ładnie ;)

---------------v. Persie----------------

Jak to ktoś ładnie ostatnio określił, żeby młodego nie zajechać to niech sobie Jack usiądzie ;p
Nasri też mógłby zacząć na ławcę, bo za dużo to nie zdrowo
Theo jak jest w gazie to nie można go zatrzymywać i korzystać!
A obrona musi się w końcu zgrać więc bez zmian

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.12.2010, 14:14

@Joker
Jeśli oglądałeś spotkanie, to na 100% musiałeś zauważyć błędy Laurenta. Oprócz tego, co napisał Arkadius92 warto też zaznaczyć, że 2-3 razy Kosser nie wiedząc co zrobić z piłką po prostu podawał ją prostopadle po ziemi... do Essiena lub Drogby. Niezłe kontry z tego wychodziły, ale na szczęście Djourou pokazywał klasę wczoraj. Niemniej i tak Francuz zagrał całkiem nieźle i w porównaniu ze swoim starszym rodakiem (filarem naszej defensywy!) jest po prostu bogiem defensywy. :P

wkret komentarzy: 20028.12.2010, 14:13

Czy bramkę na 1:3 można określić mianem kontaktowej ? To bez wątpienia najważniejsze 3 punkty jakie udało nam się wywalczyć w bieżącym sezonie. Optymizmem napawa również postawa 'Naszych', jakże różna od tej choćby ze spotkania z MU. Był polot, była finezja, była radość z gry, był Arsenal...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.12.2010, 13:56

Skill > Takim składem też se poradzimy .
Wrazie co na ławce też będą lepsi gracze .

chelsealive.pl/n-18192-martinez-nie-jestem-zaskoczony-porazka-chelsea.php
Trener Wigan bardzo pozytywnie o nas :P
Też jest fanem stylu prezentowanego przez drużynę Wengera ,więc dlatego tak się o nas miło odzywa :) Spoko jest :P

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.12.2010, 13:56

W składzie będzie może 2, max 3 zmiany, wliczając w to Fabsa. Zobaczycie.

Arkadius92 komentarzy: 169828.12.2010, 13:56

@Joker
To zobacz kto krył Ivanovicia przy bramce dla nich.

Skill komentarzy: 9428.12.2010, 13:52

Arsenal_1886
My mamy wygrąć mecz z Wigan nie przegrać czy też zremisować!!

white komentarzy: 16128.12.2010, 13:51

Wydaje mi się że to on własnie krył Jovanovica przy bramce, i przez jego złe podanie raz kontra poszła.

wronka25 komentarzy: 224528.12.2010, 13:46

ale wy jestescie myslicie ze nasi sa zmeczeni po takim meczu . teraz to im sie chce gra nie czuja zmeczenia . to nie polska liga ze po 10 meczach maja dosc :D

andrzej93 komentarzy: 119628.12.2010, 13:44

@Szef
ale to było spowodowane w głównej mierze kontuzjami i krótką ławką rezerwowych już z Tottenhamem grali dobrze tylko trochę szczęścia więc nie należy umniejszać wygranej

@white
nie wiem co powiedzieć... podaj mi choć jeden błąd kosy! Nasri też zagrał w swoim świetnym stylu, ale miał podwajane krycie na skrzydle

andrzej93 komentarzy: 119628.12.2010, 13:41

sport.wp.pl/kat,1726,title,FIFA-oglosila-liste-najwiekszych-talentow,wid,12984237,wiadomosc.html
Wilshere w gronie 23 największych talentów poniżej 20 lat, z Hazardem którego mam nadzieję szciągniemy czy Lukaku
nie ma nikogo z Barcy i to trochę dziwne

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.12.2010, 13:40

Jaki skład dalibyście na Wigan ? Mamy teraz mocną ławkę ,więc trzeba to wykorzystać i większości piłkarzom dać odpocząć :P
----------------------Fabiański----------------------
--Eboue------Squillaci-----Kosa/JD-----Clichy----
---------Rosicky-----Denilson-----Diaby----------
----------------------Arshavin----------------------
--------------Chamakh-------Bendtner------------

Szef komentarzy: 1303528.12.2010, 13:40

brawo, wkoncu wygralismy z Chelsea ktora jest w wyraznym kryzysie co mnie bardzo cieszy

white komentarzy: 16128.12.2010, 13:38

Kościelny dobry mecz? Średnio....Nasri też bezbarwnie, i czekałem aż go zmieni bo nie mógł się odnaleźć. Co do meczu. W przerwie widziałem forum Realu i tam tylko "Oni zgniotą dzieciaczków" "Drogba, Lampard i spółka ich zjedzą itd itd." Uśmiałem się niesamowicie chociaz przez pierwsze 20 min meczu nie było mi do śmiechu:P Próbowali nas zgnieść ale dawali rade właśnie przez te 20 min, później inna bajka, AFC zaczął kontrolować mecz. Świetna druga połowa, nerwowa końcówka i zwycięstwo 3-1.

cavlary komentarzy: 262028.12.2010, 13:37

@GrizAFCfun

To wszystko ze względu na oglądalność... Też myślę że City z AV byłby ciekawszy ale chyba jednak kurczaki mają większe rzesze fanów w naszym kraju. Co mnie szczerze dziwi :)...

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27328.12.2010, 13:30

maciekbe-----> czasem nie rozumiem ludzi, którzy wybierają te spotkania, które będą transmitowane w C+. Choćby dzisiaj: puszczają KFC, a ja zdecydowanie wolałbym obejrzeć mecz $hity vs Aston Villa.

VoXy komentarzy: 205728.12.2010, 13:29

maciekbe-> Heh, też sie póżno obudziłem ;D Tak około 12.
Prawie całą noc nie spałem, bo myślałem sobie jak Arsenal pokonuje Chelsea ;)

mlody13 komentarzy: 337428.12.2010, 13:23

Fantastycznie! Może Boss wreszcie zauważył, że w obronie trzeba wystawiać duet Djourou-Koscielny pod nieobecność Vermaelena bo zagrali wczoraj bardzo dobry mecz

lordalastor komentarzy: 115728.12.2010, 13:16