Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0!

Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0! 19.01.2019, 19:30, Łukasz Wandzel 1470 komentarzy

Derby Londynu to zawsze wielka gratka dla kibiców. Po zakończonym starciu Arsenalu z Chelsea to fani tej pierwszej drużyny mogą celebrować zwycięstwo i mają do tego więcej powodów, niż się wydaje. Przede wszystkim ich ulubieńcy rozegrali prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie, przez 90 minut będąc zgranym zespołem i prezentując wysoki poziom w ataku i obronie. Do tego taki mecz zagrali w kluczowym momencie walki o top four. Zwycięstwo w tym spotkaniu na pewno pozwoliło odetchnąć Unaiowi Emery'emu, ponieważ jego drużyna zagrała bezbłędne zawody.

Jeśli prześledzić ostatnie tygodnie na angielskich boiskach w wykonaniu Arsenalu, można było się spodziewać scenariusza, w którym Chelsea łatwo wygrywa derby. Tymczasem Kanonierzy rozegrali takie spotkanie, jakby w styczniowym okienku transferowym wymienili cały blok defensywny. Nikomu nie zdarzały się indywidualne błędy i każdy potrafił zachować chłodną głowę. Podkreślić należy rolę fantastycznego rozgrywania stałych fragmentów, przez które Arsenal zainkasował trzy punkty.

Składy obu londyńskich ekip:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, Koscielny, Kolasinac - Torreira, Xhaka, Guendouzi - Ramsey (67' Maitland-Niles), Aubameyang, Lacazette (67' Iwobi).

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso - Kovacić (63' Barkley), Jorginho, Kante - Pedro (80' Hudson-Odoi), Hazard, Willian (68' Willian).

Od pierwszych minut piłkarze z The Emirates grali wysokim pressingiem, czego efektem były choćby szansa Aubameyanga po podaniu Lacazette'a albo niecelna główka po rzucie różnym, którą zaliczył Sokratis. Niebywałą szansę miał też Koscielny, a jego silny strzał głową jakimś cudem obronił Kepa. Dośrodkowania w tym spotkaniu wychodziły Arsenalowi jak nigdy. Po wrzutce Bellerina z piłką w szesnastce odnalazł się Lacazette, który jak mało kto potrafi uderzyć, mając przed sobą niewiele przestrzeni. I tym razem francuski napastnik znalazł lukę w obronie i uderzył po krótkim słupku, dzięki czemu Kanonierzy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Od otwarcia wyniku szybko dochodziło do kolejnych sytuacji. Rajdem, ale też nie najlepszym wykończeniem, popisał się Aubameyang. Uderzenie Gabończyka. Z kolei po stronie Chelsea niesamowitą szansę miał Pedro, ale próba podcięcia piłki nad Leno nie wyszła tak, jak Hiszpan mógłby sobie to wyobrażać.

Arsenal po prostu nie popełnił tego samego błędu, co z Liverpoolem i nie chciał stracić gola tuż po objęciu prowadzenia. Piłkarze Unaia Emery'ego przestali tak mocno skupiać się na ofensywie i bardzo dobrze wychodziło im bronienie rezultatu. Ramsey nieodstający na krok od Jorginho czy Lacazette odbierający piłkę zaraz przed własnym polem karnym to widok, który oglądało się bardzo przyjemnie.

Taki sposób gry się opłacił, ponieważ przed końcem pierwszej połowy, w 39. minucie, gospodarze podwyższyli prowadzenie. Kanonierzy dobrze rozegrali rzut wolny. Najpierw przerzucili futbolówkę na drugą stronę boiska. Stamtąd w pole karne dośrodkował... Sokratis, a piłkę barkiem wpakował do siatki kapitan, Laurent Koscielny! To była znakomita akcja pary stoperów i całego zespołu.

Odrabianie wyniku w drugiej połowie nie wychodziło za dobrze ekipie Sarriego. Hazard i Pedro nie raz starali się dryblować w okolicach szesnastki Arsenalu, ale nie mogli przebrnąć przez szczelnie zamkniętą defensywę gospodarzy. Strzały zza pola karnego w wykonaniu The Blues zazwyczaj leciały wysoko ponad bramką, z kolei dośrodkowania nie miały racji bytu, bo na murawie brakowało typowej dziewiątki aż do momentu pojawienia się Oliviera Girouda. Co więcej, osoba, która mogłaby popisać się dobrą wrzutką, czyli Marcos Alonso, rozegrała słabe zawody.

Arsenal swoją pierwszą poważną akcję w drugiej połowiem miał dopiero w 64. minucie, kiedy po szybkiej wymianie podań na pozycję wybiegł Kolasinac. Bośniak powinien oddać strzał, ale w charakterystyczny dla siebie sposób zagrał w okolice piątego metra, gdzie nie było dobrze ustawionych partnerów. Akcja ta napędziła Kanonierów, bo po chwili Bellerin miał okazję dograć piłkę w pole karne po drugiej strony, ale podanie zostało zablokowane.

Unai Emery zdecydował się zmienić Lacazette'a i Ramseya, wpuszczając na boisko Iwobiego i Maitland-Nilesa, ale najgorsze jest to, że jego zespół został zmuszony do radzenia sobie bez Bellerrina, ponieważ hiszpański obrońca opuścił murawę na noszach. W jego miejsce wszedł Elneny, a Arsenal zmienił swój sposób gry tak, aby skupić się już głównie na obronie i dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Oceń piłkarzy po meczu z Chelsea

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 979620.01.2019, 15:00

"My philosophy depends. I’d love to go to a club and be in conditions to do what Jürgen and Pep did. When Jürgen is in the club and wins absolutely nothing for three and a half years, still has the trust to keep going.”

- José Mourinho.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57320.01.2019, 14:55

Kurde, czyli tak wyglądają mecze, gdy obrona nie dostaje ciągłego wylewu. Miła odmiana.

paw3u komentarzy: 562620.01.2019, 14:51

@SemperFidelis47: Arsenal nie stać na czwartego PO. Jest Niles, jest Lichtsteiner, jest Jenkinson. Zarówno Szwajcar jak i Anglik pobierają niemałą tygodniówkę.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.01.2019, 14:51

@Kanonier204:

Dzięki!

GROMALL komentarzy: 509020.01.2019, 14:48

jaki gol dla city xdd

SemperFidelis47 komentarzy: 53920.01.2019, 14:47

Witam wszystkich. Pech chciał że wczoraj byłem na imprezie i dopiero dziś w całości obejrzałem powtórkę.To był ważny mecz w kontekscie walki o top 4. I jestem ciekaw czy gimbaza " Emeryout" trochę otworzyła oczy ze na ocenę pracy nowego trenera przyjdzie czas za 2-3 lata kiedy skład będzie rzeczywiście jego.Podobala mi się gra Laurenta z Sokratisem i to chyba najbardziej optymalne ustawienie. Jestem także ciekaw czy ściągniemy kogoś na prawą obronę bo Niles musi mieć zmiennika a nie Lichego który już myslami jestem na emeryturze. Pozdrawiam

MacieYaszek komentarzy: 19820.01.2019, 14:46

Ciężko o bardziej ewidentnego karnego, a szkoda, bo Sterlinga mam w FPL. czekamy na VAR

kylo100 komentarzy: 364620.01.2019, 14:45

@daniken:

Lubie to :)

lays komentarzy: 3987120.01.2019, 14:44

Lucas Torreira (9) and Matteo Guendouzi (5) together (14) made more tackles than the whole Chelsea team combined (13) yesterday.

Dzisiaj oby to Fulham w końcu coś pokazało, bo oni potrafią grać w piłkę. Na Anfield grali fajnie, na Stamford grali fajnie, z nami na ES mimo wygranej 4-1 mogli zapakować nam do przerwy 2-3 gole. Oby w defensywie nie dali się wydymać i uważali na dwójkę Alli/Eriksen.

@Marcinafc93:

Akurat skrzydlowi, ktorzy nawet szybciej biegaja niz mysla, to predzej poradza sobie w Anglii, niz w Hiszpanii :D Tutaj jest wielu takich szybko-lotów, ale mnie tez jakos Gelson nie przekonuje i ja dziekuje za takiego skrzydlowego. Wole ogrywac Sake.

Powinnismy sciagnac Nelsona z Hoffe, bo odkad dostal nagrode za pazdziernik, nagle zniknal. Bodajze, -> listopad,grudzien i styczen(czesto poza kadra).

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10320.01.2019, 14:33

@FabsFAN: żeby to mi był ostatni raz

MatczaK komentarzy: 62220.01.2019, 14:31

@Ziebka: oklaski i NANANANANANANA ŻIRUUUUUUU, generalnie klasa :)

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 520.01.2019, 14:31

@Ziebka:

Bardzo ciepło. Typowa przyśpiewka " NA NA GIROUUUUUUUD" . Po meczu podszedł i podziękował kibicom. Facet z klasą.

daniken komentarzy: 349420.01.2019, 14:31

Ziebka komentarzy: 265820.01.2019, 14:30

Jak wczoraj przyjęliśmy żwirka???

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 120.01.2019, 14:28

@darek250s: Bo go trochę obserwowałem, w Hiszpanii sobie nie radzi to co dopiero w Anglii

@thide:

wtf? A skad wiesz, ze wklejalem to z tego info, które ty czytałeś? Moglem wkleic to:

Di Marzio's staff said: Gelson Martins will end up in the Premier league at either Newcastle or Arsenal. But Monaco have also joined the race, so the player will decide very shortly. [@MatteMoretto]

A moglem wkleic rownie dobrze też to, co widziałem gamoniu :D

Gelson Martins | Arsenal said to have made surprise ‘important proposal’ to loan Atletico Madrid player for rest of season.

Taki komentarzy: 204620.01.2019, 14:21

Czemu Mahreza nie ma nawet na ławce? Kontuzja, czy podpadł Guardioli?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.01.2019, 14:21

@lays: jak już wklejasz to rób to w całości. tam jest jeszcze info o Monaco.

lays komentarzy: 3987120.01.2019, 14:16

Adi17 komentarzy: 297420.01.2019, 14:09

Oglądałem wczoraj tylko pierwszą połowę i w sumie chyba tą lepszą. Taki Arsenal chce się oglądać, biegali, walczyli i nie odpuszczali. Tylko Xhaka jak zwykle się bawi na własnej połowie i traci piłki. Nie da się tak grać z innymi rywalami?

dennis93 komentarzy: 107220.01.2019, 14:09

Nikt w tym sezonie nie okiwał jeszcze Virgila.

Zapata 4 gole. Przydałby się taki dzik, a i stosunkowo młody.

paw3u komentarzy: 562620.01.2019, 14:08

Szacuneczek, dzięki wielkie!

lays komentarzy: 3987120.01.2019, 14:06

Tak patrzę to teraz mamy Cardiff, potem City, a po City mamy chwię wytchnienia przed mega ważnym meczem z KFC i United, wiec trzeba nabić punktów. Wyjazd gramy z Hudd, wiec musimy wręcz wygrać ten mecz, a potem gramy dwa mecze domowe z Bou i Soton, wiec też spoko, w domu jestesmy inną drużyną.

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35320.01.2019, 14:05

@Mikitarian napisał: "W tym sezonie stoczył 86 pojedynków głównie z najlepszymi dryblerami rywali i przegrał zaledwie 6 pojedynków. Daje mu to kosmiczny wynik 93% wygranych pojedynków z rywalami pokroju Hazarda, Mane, Sane i kilku s"

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35320.01.2019, 13:50

Dla potwierdzenia jakim kotem jest Wan-Bisaka.

W tym sezonie stoczył 86 pojedynków głównie z najlepszymi dryblerami rywali i przegrał zaledwie 6 pojedynków. Daje mu to kosmiczny wynik 93% wygranych pojedynków z rywalami pokroju Hazarda, Mane, Sane i kilku słabszych. Nie ma lepszego bocznego obrońcy w tym sezonie.

Bellerin i TAA mogli by siedzieć na ławce jak młodszych profesor od nich wykłada.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.01.2019, 13:45

@ares765:
Pls nie

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10320.01.2019, 13:45

@FabsFAN: a warna chcesz za to brzydkie słowo?

Rafson95 komentarzy: 1051520.01.2019, 13:44

Iwobi na 10 to nie jest taki absurd. Charakterystyką by tam moim zdaniem pasował nie gorzej niż na skrzydło, ale żeby grać na tej pozycji w AFC to jest po prostu za słaby.

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35320.01.2019, 13:40

Patrząc na forme Salaha to wydaje sie, że znowu zgarnie nagrode dla najlepszego zawodnika ligi.

@ZelGrey:

Zagrają podstawa za tydzień grają u siebie z Cardiff nie ma się co oszczędzać trzeba grać o wygrana bo na Old Trafford marne szanse

Barney komentarzy: 2084820.01.2019, 13:34

Jutro Genua z Milanem Heheh to pewnie piątkowi nie pozwolą zagrać skoro ma przejść od Milanu.
Śmiesznie by było gdyby zagrał i im strzelił :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.01.2019, 13:33

@rreddevilss:
Mówisz o umiejętnościach, a ja bralem pod uwagę całokształt.

ZelGrey komentarzy: 252420.01.2019, 13:32

Z United to trzeba spróbować wygrać i tyle. Wiadomo, można nieco porotować składem, ale wystawianie rezerw też nie ma zbytniego sensu. A ewentualna wygrana nad MU nam podbuduje morale, da możliwość realnej walki o puchar i zastpouje nieco serie rozpędzającego się Manchesteru.
Jak dla mnie, możnaby w piątek spróbować wyjść składem:
Cech - Niles, Mustafi, Sokratis, Kola/Monreal - Xhaka, Torreira - Auba, Ozil, Iwobi - Laca

Kościelny niech trochę odpocznie, bo wiadomo, jak u niego ze zdrowiem. Bramkarz można spokojnie porotować. Ozil niech wreszcie pokaże, na co go stać. I zobaczymy, co z tego wyjdzie.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466920.01.2019, 13:31

@FabsFAN: nie żeby coś ale Laca>Miki dosyć wyraźnie jak dla mnie :P Miki od czasu Bvb mega obniżył loty

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.01.2019, 13:29