Fatalne wejście w kwiecień: Crystal Palace 3-0 Arsenal

Fatalne wejście w kwiecień: Crystal Palace 3-0 Arsenal 04.04.2022, 21:51, Łukasz Wandzel 1261 komentarzy

Po przerwie reprezentacyjnej Arsenal zalicza jeden najgorszych meczów w tym sezonie i fatalnie wraca do rozgrywek Premier League. Bardzo słabe wejście w kwiecień zafundował Kanonierom zespół Crystal Palace. Piłkarze Patricka Vieiry od początku dyktowali tempo i szybko zdobyli dwa gole, jednocześnie zachowując żelazną defensywę. W drugiej połowie przypieczętowali zwycięstwo, wykorzystując rzut karny. Z kolei goście na Selhurst Park nie tylko tracili gole, ale sami przez długi czas nie potrafili stworzyć groźnej okazji.

Arsenal: Ramsdale – Cedric (65' Nketiah), White, Gabriel, Tavares (46' Martinelli) – Partey (75' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard, Smith Rowe – Lacazette.

Everton: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Gallagher, Kouyate (80' Milivojević), Schlupp – Ayew (76' Edouard), Mateta (69' McArthur), Zaha.

Kanonierzy zaliczyli niemrawy początek i dali się zaskoczyć gospodarzom, którzy już po upływie pierwszego kwadransa otworzyli wynik spotkania. Orły dośrodkowały w pole karne, gdzie piłka odbiła się od Andersena, a celny strzał głową oddał Mateta. Parę minut później było już 2-0. Tym razem podania do Ayew nie przeciął Gabriel i skrzydłowy Crystal Palace wywalczył pozycję, po czym pewnie pokonał Ramsdale'a. Przyjezdni pozwalali rywalom na wszystko, sami nie potrafiąc zaatakować bramki Guaity. Arsenal bez ani jednej groźnej sytuacji był zdecydowanie bliższy stracenia trzeciego gola niż zdobycia gola kontaktowego.

Nie zmieniło się to nawet w drugiej połowie, kiedy Arsenal się odsłonił. Arteta zdecydował się na ofensywną zmianą, wprowadzając na murawę Martinellego w miejsce Tavaresa. To nie przełożyło się diametralnie na wzrost liczby sytuacji kreowanych przez Arsenal. Nawet po 20 minutach po przerwie, kiedy za Soaresa wszedł Nketiah. Choć angielskiemu napastnikowi trzeba oddać, że zaliczył nie najgorszą zmianę i raz trafił w spojenie bramki Guaity. Mimo to przeniesienie wszystkich sił do ataku i gra tylko z dwoma nominalnymi stoperami wciąż była biciem głową w mur. W 72. minucie Zaha został podcięty w szesnastce Arsenalu, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykonał sam poszkodowany, posyłając silne uderzenie w prawą stronę bramki i tym samym ustalając wynik meczu.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ech0z komentarzy: 1043006.04.2022, 09:36

@Garfield_pl: Czyli Ty jeszcze wierzysz w TOP4? Prawda jest taka że gdyby nie tragiczna forma United i Tottenhamu to walczylibysmy o top6. Pofarcilo się ale teraz przyszedł pech i żaden trener nie ugra takiego terminarza bez boków obrony i środka pola

Garfield_pl komentarzy: 2829106.04.2022, 09:29

@kwiatinho napisał: "Chyba lepiej przez 20 min niż przez 90 przez kilka meczów. Teraz niestety tak będzie"
To generalnie ciężki temat, póki na każdą pozycję nie będziemy mieć jakościowego zastępstwa, i można gdybać, ale wiele wyników ważyło się do końca i być może dzięki brakowi zmian nadal liczymy się w walce o TOP4. Najważniejsze, żeby Partey wrócił, bo lewą stronę myślę że uda się jakoś łatwiej ogarnąć, i oby po prostu udało się dograć sezon punktujac za 3, a latem wzmocnienia. Wiemy od stycznia jakie było podejście do zakupów i jakie z tym związane ryzyko, ale nadal uważam, że dobrze, że nie naściągaliśmy szrotu i hajs będzie na konkrety latem, czy w LM zobaczymy, wciąż mamy szansę i oby się udało :)

Ech0z komentarzy: 1043006.04.2022, 09:26

Jak po pierwszych 3 meczach byłem przekonany że zajmiemy miejsce w TOP4 tak teraz jestem pewny że tego nie zrobimy . Jedynie liczenie na cud może nas tam zaprowadzić albo że Kane i Son złapią kontuzje . Smutne to i ciekawe jak wpłynie na nasze okienko transferowe

coooyg11 komentarzy: 320406.04.2022, 09:05

Oglądał ktoś wczoraj Liverpool ? Jak zaprezentował się Darwin ?

lordoftheboard komentarzy: 823306.04.2022, 09:05

@Rafson95: my nie potrafimy sprzedawać
Jedynie Chamberlain i Iwobi poszli za dobry pieniądz

A taki Gnabry, Szczęsny i inni to albo za darmo, albo za worek piłek

aguero10 komentarzy: 860006.04.2022, 08:22

@Rafson95:

Wydajemy to fakt tylko u nas jest problem ze sprzedawaniem . Najczęściej to jest oddawanie za grosze bądź rozwiązywanie kontraktu więc nie ma co się dziwić że bilans transferowy tak wygląda .

Bukayoforever komentarzy: 353606.04.2022, 07:52

Wczoraj tysiączek za piątkę poszedł koło nosa. City strzeliło w 70 minucie, a dałem, że strzelanie zacznie się w 71 minucie. To się nazywa mieć farta.

Bukayoforever komentarzy: 353606.04.2022, 07:44

@miki9971 napisał: "Jak nie będzie Ligi Mistrzów, to przyjdzie kolejny Lokonga"
i kolejny Ramsdale, White, Tomi i Ode
Jeśli okienko bez LM ma wyglądać jak te w tym sezonie to jestem w stanie zaakceptować to, że LM poczeka na nas jeszcze rok.

Naburator komentarzy: 278406.04.2022, 05:46

@Rafson95: wszystko się zgadza. Jeżeli przez 20 lat kroenke wsadził 17 milionów, a taki Roman 400 czy tam 600 to jest spora różnica

Lamoreaux komentarzy: 347306.04.2022, 00:59

A to wszystko przez to, że w krótkich spodenkach na śniegu w zimie ganiał

kwiatinho komentarzy: 1313206.04.2022, 00:38

@Garfield_pl: @Garfield_pl napisał: "Teoretycznie mniej kopniakow itd, ale też przy naszym składzie raczej to byłoby 20 min stresu niepotrzebnie i zdecydowanie wolę zmęczonego Parteya niż Elneny'ego, czy Lace niż Nketiaha, to akurat słabe przykłady były, sam wiesz ;) szczególnie że przy wynikach na styku ryzyko wielkie"

Theo10 komentarzy: 831606.04.2022, 00:30

@Rafson95: No to nieźle. Pytanie tylko jak długo można tak ciągnąć bez LM. W końcu ta kasa się skończy.

Rafson95 komentarzy: 1058506.04.2022, 00:19

@Theo10:
OK mam

Jesteśmy 4 klubem na świecie pod względem minusa finansowego na transferach

Na większym minusem są jedynie PSG, City i United.

Kroenke sknerus xd

Rafson95 komentarzy: 1058506.04.2022, 00:17

tu sie można pobawić tymi statami ale coś mi słabo działa teraz ta strona i nie chce się załadować

miki9971 komentarzy: 6606 newsów: 206.04.2022, 00:08

@Garfield_pl: Jak nie będzie Ligi Mistrzów, to przyjdzie kolejny Lokonga

Theo10 komentarzy: 831606.04.2022, 00:07

@Rafson95: Czyli na transferach In i out jesteśmy łącznie 616mln na minusie.
Są jakieś dane, które nam to daje miejsce? Bo to chyba najciekawsza statystyka.

Rafson95 komentarzy: 1058505.04.2022, 23:50

Statystyka:
Biorąc pod uwagę 10 ostatnich sezonów:

Jesteśmy 10 klubem na świecie pod względem ilości wydanych pieniędzy na transfery - 1,01mld EURO

I dopiero 35 klubem na świecie pod względem pieniędzy zarobionych ze sprzedaży zawodników - 394mln EURO

Najwięcej na sprzedażach zarobiła Chelsea 1.06mld EURO.

dane z transferamrkt

ostriket komentarzy: 665405.04.2022, 23:28

@Garfield_pl:
Wszystkich za free oddawajmy xD kto te kadrę budował ze takie wyborne talenty z wielką wartością mamy w składzie...

Garfield_pl komentarzy: 2829105.04.2022, 23:11

.@FabrizioRomano: “Elneny will leave Arsenal on a free [transfer]. They’re already looking at the market for midfielders - they wanted Arthur in January but I think they’ll go for different targets in the summer.” [@podcastherewego] #afc

Slaviola komentarzy: 1237705.04.2022, 22:55

Jota Nam by to jakoś wcisnął xD

cieniak14 komentarzy: 172805.04.2022, 22:50

@Slaviola: imo Foden to większy talenciak

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11705.04.2022, 22:49

@alexis1908: Grimaldo fajna opcja. Może nawet z Tavaresem MMA by spróbował. Ponoć się nie lubią

alexis1908 komentarzy: 362505.04.2022, 22:40

Swoją droga ciekawe ile Benfica by krzyknęła za Grimaldo wydaje się fajnym ofensywnym obrońca bo Kieran mino całej mojej sympatii do niego jest szklanka i raczej się to nie zmieni .

TlicTlac komentarzy: 602505.04.2022, 22:30

@alexis1908 napisał: "A jak maja grać z takim City na wyjeździe gdzie potencjałem kadry nie maja szans ? Atleti ma taki styl od lat i przyniosło im to 2 finały LM ;)"

Napisałem, że bardzo nie lubię oglądać ich gry, nie negowałem tego, że robią to źle, bo jak sam napisałeś historia pokazuje, że bunkier i kontry to bardzo skuteczna taktyka.
Po prostu zasypiałem przy pierwszej połowie tego meczu.

Slaviola komentarzy: 1237705.04.2022, 22:27

Ładnie to City rozegrali.

miki9971 komentarzy: 6606 newsów: 205.04.2022, 22:26

W końcu…

Ja to jestem anty Atleti i anty Simeone, nienawidzę ich stylu…

Kris3Tears komentarzy: 442705.04.2022, 22:25

Gol dla City

alexis1908 komentarzy: 362505.04.2022, 22:25

@TlicTlac: A jak maja grać z takim City na wyjeździe gdzie potencjałem kadry nie maja szans ? Atleti ma taki styl od lat i przyniosło im to 2 finały LM ;)

TlicTlac komentarzy: 602505.04.2022, 22:23

Ale mi się gra Gundogana w tym meczu nie podoba, w ogóle ktoś wie czego on ma opaskę a nie De Bruyne?

Kris3Tears komentarzy: 442705.04.2022, 22:19

Sterling żałosny nurek...

Marcinafc93 komentarzy: 32846 newsów: 105.04.2022, 22:16

Pięknie City wali głową w mur, Atletico może się nie podobać, ale pięknie wykonują założenia taktyczne, jak do tej pory. Chciałbym, aby Arsenal umiał grać tak z czołówką.

Rafson95 komentarzy: 1058505.04.2022, 22:14

@pLYTEK napisał: "dosc zabawne, że ktos poswiecil swoj wolny czas, żeby to zweryfikowac."
krócej mi to zajęło niż Tobie pisanie tych komentarzy ;d

miki9971 komentarzy: 6606 newsów: 205.04.2022, 22:07

Trzeba kupić Nuneza, bo przynajmniej strzelimy Liverpoolowi w lidze.

lordoftheboard komentarzy: 823305.04.2022, 22:04

@Gunner18AFC: bez kitu, cieszynkę Jenkinsona jak strzelił gola będę pamiętać do końca życia

Taki komentarzy: 204605.04.2022, 21:54

@PiaS napisał: "Benfica nie istnieje, Atletico też"
Z tą różnicą że Atleti ma remis a Benfica już jest jedną nogą poza Ligą Mistrzów.

timiiiii komentarzy: 197805.04.2022, 21:51

Co ten Nunez tak czlapie? Nie wie że żeby przejść do Arsenalu musi wykonywać tytaniczna pracę?

TlicTlac komentarzy: 602505.04.2022, 21:49

Ale ja nie lubię oglądać Atleti, z każdym "lepszym" zespołem tak grają, byle do karnych, zwarty szyk i może jakieś 3 kontry w całym meczu. Tragedia ich oglądać w fazie pucharowej LM.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.04.2022, 21:46

Arabusy bezradne

PiaS komentarzy: 6805.04.2022, 21:43

Benfica nie istnieje, Atletico też

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12305.04.2022, 21:35

Tytuł newsa po wczorajszym meczy mógłby brzmieć: "Widziałem orła cień ... "

Niestety blado wyglądaliśmy na tle CP. Było pewne, że punkty będziemy jeszcze gubić. Wiadomo było, że ten wyjazd będzie trudny. Ale ciężko było dostrzec cokolwiek pozytywnego wczoraj. I to smuci, zaraz obok kontuzji w zespole.

rafal1990 komentarzy: 39705.04.2022, 21:35

Wraca stary dobry Arsenal mam nadzieję że to tylko wpadka

Paul77 komentarzy: 989905.04.2022, 21:19

Narazie niech zaczną wygrywać znów mecze w tym składzie co mają, a potem zastanawiamy się kto przyjdzie.
Sam nie jedno nazwisko bym chciał widzieć w Arsenalu, ale poczekajmy z tym.
Ja obecnie marzę o wygranym każdym meczu w męczarniach 1-0.

Ech0z komentarzy: 1043005.04.2022, 21:06

Jak Felix raczej nie przyjdzie jak nie będziemy grali w LM zostaje jakiś Dominic albo inny Chris Wood

Furgunn komentarzy: 926205.04.2022, 21:02