Fatalne wejście w kwiecień: Crystal Palace 3-0 Arsenal

Fatalne wejście w kwiecień: Crystal Palace 3-0 Arsenal 04.04.2022, 21:51, Łukasz Wandzel 1261 komentarzy

Po przerwie reprezentacyjnej Arsenal zalicza jeden najgorszych meczów w tym sezonie i fatalnie wraca do rozgrywek Premier League. Bardzo słabe wejście w kwiecień zafundował Kanonierom zespół Crystal Palace. Piłkarze Patricka Vieiry od początku dyktowali tempo i szybko zdobyli dwa gole, jednocześnie zachowując żelazną defensywę. W drugiej połowie przypieczętowali zwycięstwo, wykorzystując rzut karny. Z kolei goście na Selhurst Park nie tylko tracili gole, ale sami przez długi czas nie potrafili stworzyć groźnej okazji.

Arsenal: Ramsdale – Cedric (65' Nketiah), White, Gabriel, Tavares (46' Martinelli) – Partey (75' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard, Smith Rowe – Lacazette.

Everton: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Gallagher, Kouyate (80' Milivojević), Schlupp – Ayew (76' Edouard), Mateta (69' McArthur), Zaha.

Kanonierzy zaliczyli niemrawy początek i dali się zaskoczyć gospodarzom, którzy już po upływie pierwszego kwadransa otworzyli wynik spotkania. Orły dośrodkowały w pole karne, gdzie piłka odbiła się od Andersena, a celny strzał głową oddał Mateta. Parę minut później było już 2-0. Tym razem podania do Ayew nie przeciął Gabriel i skrzydłowy Crystal Palace wywalczył pozycję, po czym pewnie pokonał Ramsdale'a. Przyjezdni pozwalali rywalom na wszystko, sami nie potrafiąc zaatakować bramki Guaity. Arsenal bez ani jednej groźnej sytuacji był zdecydowanie bliższy stracenia trzeciego gola niż zdobycia gola kontaktowego.

Nie zmieniło się to nawet w drugiej połowie, kiedy Arsenal się odsłonił. Arteta zdecydował się na ofensywną zmianą, wprowadzając na murawę Martinellego w miejsce Tavaresa. To nie przełożyło się diametralnie na wzrost liczby sytuacji kreowanych przez Arsenal. Nawet po 20 minutach po przerwie, kiedy za Soaresa wszedł Nketiah. Choć angielskiemu napastnikowi trzeba oddać, że zaliczył nie najgorszą zmianę i raz trafił w spojenie bramki Guaity. Mimo to przeniesienie wszystkich sił do ataku i gra tylko z dwoma nominalnymi stoperami wciąż była biciem głową w mur. W 72. minucie Zaha został podcięty w szesnastce Arsenalu, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykonał sam poszkodowany, posyłając silne uderzenie w prawą stronę bramki i tym samym ustalając wynik meczu.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 106.04.2022, 22:26

Luks wracaj do Włoch chlopie

Furgunn komentarzy: 923506.04.2022, 22:26

Co robił Lukaku jak Benzema bramki strzelał?

Spejsik komentarzy: 341806.04.2022, 22:24

@TlicTlac napisał: "Ostatnio gra jeszcze lepiej, a Lewy coś przygasł."
Dlaczego Lewandowski przygasł?
Bo chyba nie chodzi tobie o to, że nie strzelił bramki w ostatnim spotkaniu.

Lamoreaux komentarzy: 344406.04.2022, 22:22

Lukakakaaa!

TlicTlac komentarzy: 600906.04.2022, 22:21

Benzema na najlepszej drodze do zdobycia Złotej Piłki. Ostatnio gra jeszcze lepiej, a Lewy coś przygasł.

MCX018 komentarzy: 138806.04.2022, 22:18

Henry nie może cieszyć się z Arsenalu, to chociaż z Chelsea się pośmieje :D

Rafson95 komentarzy: 1054806.04.2022, 22:17

@alexis1908: Ja wiem, że to nie ta sama ekipa co kilka lat temu, ale spójrz w nasz terminarz i podaj datę, kiedy my wygraliśmy spotkanie z drużyną na ich poziomie :)

Furgunn komentarzy: 923506.04.2022, 22:17