Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal

Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal 19.01.2011, 21:54, Rafal Mazur 1205 komentarzy

Rewanżowa potyczka na Elland Road w ramach III rundy FA Cup, wielkie emocje i nerwy oraz duże oczekiwanie związane z występem podopiecznych Arsene Wengera przeciwko bardzo mocnej ekipie Leeds United. Po bardzo dobrym spotkaniu, Kanonierzy pewnie wywalczyli awans do IV rundy FA Cup.

Warto zaznaczyć, że w pierwszym pojedynku, po bardzo słabej grze i nieciekawym spotkaniu, padł remis 1-1, głównie dzięki dobrej postawie Ceska Fabregasa, który zdołał wyrównać w ostatnich minutach meczu.

Wracając do dzisiejszego spotkania, Arsene Wenger zdecydował się dokonać kilku znaczących zmian w składzie Arsenalu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Marouane Chamakh, Nicklas Bendtner i Andriej Arszawin. Kapitanem drużyny został Samir Nasri, a mocną ławkę rezerwowych skompletowały takie gwiazdy jak Fabregas, czy van Persie.

Dokładnie o godzinie 21:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek Mike Deana i zawodnicy obu ekip ruszyli do ataku.

Już w 5. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od przejęcie futbolówki przez Koscielnego w środku pola. Francuz zgrał do Gibbsa, ten do Arszawina, który idealnie znalazł wybiegającego na czystą pozycję Samira Nasri. Piłkarz z numerem ósmym dopełnił tylko formalności, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki. 1-0!

W 10. minucie miał miejsce rzut wolny dla Arsenalu. Po wrzutce Nasriego, do piłki wysoko wyskoczył Marouane Chamakh, który uderzył tak, że wydawało się, że nikt nie może piłki dotknąć. Jednak fantastycznie zachował się Schmeichel, parując futbolówkę daleko poza pole karne.

Po zdobyciu gola, Kanonierzy nie zwalniali z tempa. Londyńczycy nadal konstruowali świetne akcje, jednak mieli niemały problem ze skutecznością, na co wskazywały zmarnowane okazji Arszawina, czy Bendtnera.

W 35. minucie Bacary Sagna zadziwił wszystkich kibiców Arsenal zgromadzonych na Ellan Road. Po nieudanej akcji Nasriego i Bendtnera piłka trafiła pod nogi Sagny, który nie czekając ani chwili, uderzył z ostrego kąta tak mocno, że bramkarz mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Po chwili jeszcze piękniejsza bramka padła, lecz do bramki Wojtka Szczęsnego. Dwie minuty po fenomenalnym strzale Sagny, Johnson potężnym uderzeniem zbombardował bramkę Polaka, który w obliczu futbolówki lecącej idealnie w okienko nie miał najmniejszych szans na obronę. 1-1

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało już miejsce, mimo że ostatnie minuty pierwszych 45 minut były dość wyrównane.

Pierwsze chwile drugiej połowy, podobnie jak ostatnie minuty pierwszej, były wyrównane, z lekkim wskazaniem na Kanonierów. Zawodnicy Leeds próbowali coś zdziałać grą z kontrataków, jednak świetną organizacją popisywała linia defensywy.

Druga część gry zdecydowanie nie opiewała w tyle ciekawych okazji, co pierwsze 45 minut. Mimo że swoje szanse miał Andriej Arszawin, to skuteczność piłkarzy Wenger nadal nie była zadowalająca.

W 70. minucie gry Arsene Wenger zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Cesc Fabregas i Robin van Persie, którzy zastąpili Andrieja Arszawina i Marouane Chamakha.

Dwie minut po wejściu na murawę, Cesc Fabregas miał swoją szansę na zdobycie bramki. Po wywalczeniu rzutu wolnego, Hiszpan podszedł do piłki i uderzył ją w taki sposób, że ta minimalnie minęła bramkę.

Kilka chwil później Robin van Persie pokazał jak bardzo wartościowym jest zawodnikiem. Po dobrej akcji kapitana londyńczyków - Ceska Fabregasa, piłka trafiła do Nicklasa Bendtnera, który genialnym krosowym podaniem odnalazł wbiegającego van Persiego. Holender wyskoczył do futbolówki niczym skoczek wzwyż, pokonując tym samym interweniującego Schmeichela.

7 minut przed końcem gry na boisku pojawił się Gael Clichy, który na murawie zajął miejsce Samira Nasri.

Do końca dzisiejszego meczu Kanonierzy niesieni dopingiem swoich kibiców nie mieli kłopotów z dowiezieniem tego rezultatu. Mike Dean, po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, zakończył dzisiejsze spotkanie. Londyńczycy pewnie awansowali do IV rundy FA Cup, gdzie zmierzą się z Huddersfield Town. Na pochwałę zasługują Robin van Persie i Cesc Fabregas, którzy od razu po pojawieniu się na boisku mieli wielki wkład w grę. Dobre spotkanie rozegrała rónwież cała linia obrony.

Leeds: Schmeichel, Connolly, Bruce, O’Brien, Parker, Watt, Howson, Johnson, Snodgrass, Paynter, Gradel

Ławka rezerwowych: Higgs, Collins, Sam, Hughes, Bromby, Somma, McCormack

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs - Song, Denilson, Nasri - Arszawin, Bendtner, Chamakh

Ławka rezerwowych: Shea, Fabregas, van Persie, Walcott, Wilshere, Clichy, Eboue

FA Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
damian199656 komentarzy: 762620.01.2011, 22:58

armata_PL-> wystarczy żebyś obejrzał mecz i już byś wiedział kto był najgorszy (ja też się za bardzo na ręcznej nie znam)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 420.01.2011, 22:54

Dobrze że sie nie znam na ręcznej :)

skarabeusz komentarzy: 22520.01.2011, 22:53

damian -> i właśnie o to mi chodzi. Zgodzę się, że zagrał dziś nie najlepsze zawody, ale nie był najsłabszy.

damian199656 komentarzy: 762620.01.2011, 22:52

skarabeusz-> Jaszka zagrał słabo ale nie najsłabiej. Najsłabszy był Bielecki i Siódmiak

skarabeusz komentarzy: 22520.01.2011, 22:49

Arsenal1994 -> dobrze, może posiadasz wystarczającą wiedzę lecz zdecydowanie mylisz się twierdząc, że grał najsłabiej. Mógłbym wymienić paru zawodników grających dziś gorzej lecz to nie ma sensu. A tak w nawiasie to zastanawiam się czy słyszałeś o piłce ręcznej w naszym kraju przed jakże udanymi dla na MŚ cztery lata temu w Niemczech.

Tomu15 komentarzy: 77320.01.2011, 22:46

Nie wiem czy był już taki news ale ja się z nim nie spotkałem więc daje link:D
transfery.info/news-full-14011.html
Jakieś kpiny albo prawdopodobna wymiana za cesca/denilsona z dopłatą ze strony kataloni lub naszym(zależy jakiego zawodnika mieliby pozyskać)

oby to była plota chyba że rzeczywiście za Denilsona w takim razie za ale wątpię że Wenger pozbędzie się swojego pupila

concrete13 komentarzy: 869820.01.2011, 22:46

buahah...widzę , że nie tylko my się na nim poznaliśmy :):)...odnośnie tytułu użytkownika :)

forumcm.net/index.php?/user/7689-jan111to/

Arsenal1994 komentarzy: 749720.01.2011, 22:44

skarabeusz > znam się wystarczająco by określić czy ktoś zagrał dobrze czy nie. W poprzednich meczach - rzeczywiście, dobrze się prezentował, ale dzisiaj był wg mnie najsłabszy. Te dziwne rzuty do kołowego, które praktycznie wszystkie kończyły się stratą, ten brak umiejętności rozrzedzenia obrony Szwedów. Dzisiaj nasz rozgrywający się nie popisał.

Tomu15 komentarzy: 77320.01.2011, 22:41

transfery.info/news-full-14038.html

Bolton uzyskał nowego defensora więc może sprzedadzą nam jednak Cahila

skarabeusz komentarzy: 22520.01.2011, 22:38

Arsenal1994 -> na piłce ręcznej to Ty się raczej nie znasz. Jaszka od początku mistrzostw jest wyrózniającym zawodnikiem. Dzisiaj też dobrze zaczął, później było niestety trochę gorzej lecz nie masz prawa pisać, że miał dziś prawie same straty.

Bob_Marley komentarzy: 43720.01.2011, 22:26

Chętna jakaś drużyna do rozegrania sparingu z drużyną Wyjęci z Szuflady.?:P

Arsenal1994 komentarzy: 749720.01.2011, 22:25

5 lutego Newcastle - Arsenal 15 55 C+Sport :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.01.2011, 22:13

@Arsenal1994
Nom, dzisiaj niektórzy zagrali poniżej oczekiwań, ale wydaję mi się, że od następnych meczach się poprawią i będą grali tak jak na nich przystało ;]

Dobra ja na jakieś 30 minut spadam, będę później :P

Arsenal1994 komentarzy: 749720.01.2011, 22:11

Jaszka dzisiaj praktycznie miał same starty, jak można podawać do kołowego, który nie ma szans, żeby w ogóle złapać tą piłkę a co dopiero rzuci? ;/ Najsłabszy dzisiaj. To oko bieleckiego jednak robi swoje. Jurasik (mój ulubiony orzełek) - nic. Jedynie Lijewski dawał radę, ale tutaj potrzeba siedmiu chłopa w formie żeby wygrać to najwyższe trofeum.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.01.2011, 22:11

@concrete
Oglądałem i akurat wiem jak grali :P Brakuje Lijewskiego to prawda, ale bądź co bądź mamy jednego z najlepszego bramkarza na świecie, jest Bielecki, Siódmiak, Jaszka, Tkaczyk, więc mamy zawodników, którzy na to podium dojdą ;].

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.01.2011, 22:07

@stefcio
A tam, Polska da radę, dla mnie na podium będziemy na 100%, ale, żeby walczyć o coś wyżej to będzie cienko ;/

P.S Nie wiem o co chodzi z tenisem, bo go tylko tak sobie rozumiem, ale jak chcesz wiadomości itd. to wejdź na Clay.pl ;P.

concrete13 komentarzy: 869820.01.2011, 22:07

bacary - > jakbyś oglądał wcześniejsze turnieje w ich wykonaniu to byś zrozumiał..to nie ta sama reprezentacja co wcześniej ..brakuje drugiego Lijewskiego .. no i Jurecki także pojechał do domu..więc słabo to widzę..

Arsenal1994 komentarzy: 749720.01.2011, 22:06

bacary > nie jedna przegrana, od początku mistrzostw nie mamy mocy by tu sięgnąć po najdroższy kruszec. Jeszcze wypadł M. Jurecki, który w trudnych momentach chyba najwięcej nam dawał. Ja na tym turnieju nie jestem optymistą.

cegla5055 komentarzy: 152520.01.2011, 22:06

youtube.com/watch?v=g7Rnt5C2qaQ&feature=fvw to byly czasy

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 820.01.2011, 22:05

firstrow.net/watch/46229/1/watch-chelsea-res-vs-arsenal-res.html

mecz Atletico v Real;) polecam,świetna jakość;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.01.2011, 22:05

Bacary - moze nie po jednym meczu , ale Polska ogolnie nie pokazuje tego , co jest potrzebne na podium , wiec podpisuje sie pod opinia Arsenal"a"1994

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.01.2011, 22:03

Co Ty gadasz ? Jedna przegrana z Szwedami i od razu spisujesz Polskę na straty, no bez jaj...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.01.2011, 22:02

Teraz raczej czekaja go pojedynki w ktorych nie powinien sie nameczyc , chociaz mam nadzieje ze opadnie szybko :D Jak juz mowilismy jestem zwolennikiem Nadala , podobnie było na Wimbledonie w 2010 w 1-szej rundzie strasznie sie nameczył z kolumbijczykiem "Fallą" przegrywał tam 0-2 , ale udało mu sie wyjsc na 3-2 , duzo mu to nie dało bo w 1/2 odpadł z Berdychem :)

Na AO.com nie ma nawet porzadnego Interactive Drawa , przez co trudniej sprawdzac wyniki i kolejnych przeciwnikow...

Arsenal1994 komentarzy: 749720.01.2011, 21:59

Eh, myślałem, że to będzie nasz turniej a widzę, że Polakom będzie trudno nawet o brąz. Szwedzi też tu nie wygrają złota, widać to po grze. Za dużo marnują sytuacji, które sobie świetnie wypracują. Francja albo Chorwacja - tylko oni na mistrza.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34120.01.2011, 21:59

Hihihi, zobaczyłem komentarz pod tamtym newsem na devilpage
"Witam:)
Myślę ,że jesteśmy w stanie powtórzyć wyczyn Arsenalu z sezonu 04/05...."
No, ten wyczyn to mogą sobie powtarzać: >

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.01.2011, 21:58

dicpauca -> to RvP.

Zawader komentarzy: 135920.01.2011, 21:58

Tutaj lepszy fail van Persiego :
youtube.com/watch?v=RFitZNfJ-Lg

Fight Club kiedyś leciał 2 czy nawet 3 razy w tygodniu, a teraz tylko w czwartki. No i jak nie zapomnę o nim to zawsze trafia się jakaś słabizna jak na przykład dzisiaj - jakiś turniej Muay Thai.

dicpauca komentarzy: 296620.01.2011, 21:58

patryk878-> hah;D
a kto to jest bo nic u mnie nie widac oprocz samego kiksu;]

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 820.01.2011, 21:57

2-1 nasi dostają. w 90 min;/

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.01.2011, 21:55

Nom, widziałem retransmisję tego spotkania i już w 2 rundzie RF się musiał pomęczyć ;) Ogólnie transmisje zaczynają się o 1 w nocy, ale to jakieś słabe mecze. Najlepsze są gdzieś od 5-6 rano, a finały już będą już chyba w bardziej przystępnych godzinach, czyli 9-10.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4820.01.2011, 21:55

@patryk878

Zawsze jest pod koniec roku turniej ciężkiej na Ojroszporcie wieczorem, w czwartki w ramach "fight clubu". W tym roku było ciekawie, w pólfinale Aerts o dziwo wygrał z Schiltem, ale był tak poobijany, że w finale z Overeemem padł po dwóch ciosach ;) Zresztą w swoim półfinale Alisair wygrał dzięki kontuzji rywala - Sakiego, także ta bardziej mu pomógł fart, niż masa :P

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.01.2011, 21:53

@patryk
Lol :D Skąd Ty w ogóle bierzesz takie rzeczy ?:P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.01.2011, 21:51

Ahh, ja bym sobie chetnie obejrzał AO , ale nie chce mi sie nocki zarywac , zreszta i tak caly tydzien chodze taki śnięty , Roger juz mial kłopoty , Simon go nieźle pogonił :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.01.2011, 21:50

Gigi -> nie nie widziałem. Dawno nie oglądałem K1. Jakoś mało go na Eurosporcie, a nie chce mi się oglądać przez streamy. Czasem tylko na żywo obejrzę UFC, PRIDE czy Strikeforce jak szykuje się ciekawa gala.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.01.2011, 21:48

stefcio -> nie, nie interesuję się. Tak sobie też nie oglądam. Piszę tak w nawiązaniu do tego co było pisane tutaj jakiś czas temu.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4820.01.2011, 21:46

@patryk

Apropo Alistaira - oglądałeś finały ciężkiego K1, które właśnie Ove~ wygrał ?

concrete13 komentarzy: 869820.01.2011, 21:43

patryk - > to Sikora już wyzdrowiał.? .bo jak nie to nie warto oglądać ..

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.01.2011, 21:43

kubanczyk - czy to bedzie trudny teren? :D Czekam na rewanz i nie mowie nic :))

Patryk - interesujesz sie jakos bardziej Biathlonem czy tak sobie poogladac lubisz?

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.01.2011, 21:41

@patryk
Tak w ogóle to gratulacje za tą wygraną 25-6 z ManagerSite Team, tak oglądam wszystkie wyniki i to nie jest najwięcej strzelonych bramek, ale i tak ładnie :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.01.2011, 21:39

Oho, o 22 na Eurosporcie będą transmitować biatlon. Ciekawe czy jacyś Polacy startują bo bym sobie obejrzał.

kubanczykpl komentarzy: 82620.01.2011, 21:37

stefcio15-->zobaczymy jak wy sobie u nas poradzicie

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.01.2011, 21:35

BTW. Chelsea 1-1 Arsenal w FA Youth Cup, Lalković odrabia straty.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.01.2011, 21:34

aRamsey - pewnie chcesz sie dowiedziec jak tam poszło waszym rywalom ktorzy celuja w finał :D Zebys sie pozniej Olka nie pytał

Highbury Heroes 9-5 FC Pelikan

Przegrywalismy 2-5 ... Ale Comeback był! :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223720.01.2011, 21:27