Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal

Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal 19.01.2011, 21:54, Rafal Mazur 1205 komentarzy

Rewanżowa potyczka na Elland Road w ramach III rundy FA Cup, wielkie emocje i nerwy oraz duże oczekiwanie związane z występem podopiecznych Arsene Wengera przeciwko bardzo mocnej ekipie Leeds United. Po bardzo dobrym spotkaniu, Kanonierzy pewnie wywalczyli awans do IV rundy FA Cup.

Warto zaznaczyć, że w pierwszym pojedynku, po bardzo słabej grze i nieciekawym spotkaniu, padł remis 1-1, głównie dzięki dobrej postawie Ceska Fabregasa, który zdołał wyrównać w ostatnich minutach meczu.

Wracając do dzisiejszego spotkania, Arsene Wenger zdecydował się dokonać kilku znaczących zmian w składzie Arsenalu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Marouane Chamakh, Nicklas Bendtner i Andriej Arszawin. Kapitanem drużyny został Samir Nasri, a mocną ławkę rezerwowych skompletowały takie gwiazdy jak Fabregas, czy van Persie.

Dokładnie o godzinie 21:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek Mike Deana i zawodnicy obu ekip ruszyli do ataku.

Już w 5. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od przejęcie futbolówki przez Koscielnego w środku pola. Francuz zgrał do Gibbsa, ten do Arszawina, który idealnie znalazł wybiegającego na czystą pozycję Samira Nasri. Piłkarz z numerem ósmym dopełnił tylko formalności, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki. 1-0!

W 10. minucie miał miejsce rzut wolny dla Arsenalu. Po wrzutce Nasriego, do piłki wysoko wyskoczył Marouane Chamakh, który uderzył tak, że wydawało się, że nikt nie może piłki dotknąć. Jednak fantastycznie zachował się Schmeichel, parując futbolówkę daleko poza pole karne.

Po zdobyciu gola, Kanonierzy nie zwalniali z tempa. Londyńczycy nadal konstruowali świetne akcje, jednak mieli niemały problem ze skutecznością, na co wskazywały zmarnowane okazji Arszawina, czy Bendtnera.

W 35. minucie Bacary Sagna zadziwił wszystkich kibiców Arsenal zgromadzonych na Ellan Road. Po nieudanej akcji Nasriego i Bendtnera piłka trafiła pod nogi Sagny, który nie czekając ani chwili, uderzył z ostrego kąta tak mocno, że bramkarz mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Po chwili jeszcze piękniejsza bramka padła, lecz do bramki Wojtka Szczęsnego. Dwie minuty po fenomenalnym strzale Sagny, Johnson potężnym uderzeniem zbombardował bramkę Polaka, który w obliczu futbolówki lecącej idealnie w okienko nie miał najmniejszych szans na obronę. 1-1

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało już miejsce, mimo że ostatnie minuty pierwszych 45 minut były dość wyrównane.

Pierwsze chwile drugiej połowy, podobnie jak ostatnie minuty pierwszej, były wyrównane, z lekkim wskazaniem na Kanonierów. Zawodnicy Leeds próbowali coś zdziałać grą z kontrataków, jednak świetną organizacją popisywała linia defensywy.

Druga część gry zdecydowanie nie opiewała w tyle ciekawych okazji, co pierwsze 45 minut. Mimo że swoje szanse miał Andriej Arszawin, to skuteczność piłkarzy Wenger nadal nie była zadowalająca.

W 70. minucie gry Arsene Wenger zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Cesc Fabregas i Robin van Persie, którzy zastąpili Andrieja Arszawina i Marouane Chamakha.

Dwie minut po wejściu na murawę, Cesc Fabregas miał swoją szansę na zdobycie bramki. Po wywalczeniu rzutu wolnego, Hiszpan podszedł do piłki i uderzył ją w taki sposób, że ta minimalnie minęła bramkę.

Kilka chwil później Robin van Persie pokazał jak bardzo wartościowym jest zawodnikiem. Po dobrej akcji kapitana londyńczyków - Ceska Fabregasa, piłka trafiła do Nicklasa Bendtnera, który genialnym krosowym podaniem odnalazł wbiegającego van Persiego. Holender wyskoczył do futbolówki niczym skoczek wzwyż, pokonując tym samym interweniującego Schmeichela.

7 minut przed końcem gry na boisku pojawił się Gael Clichy, który na murawie zajął miejsce Samira Nasri.

Do końca dzisiejszego meczu Kanonierzy niesieni dopingiem swoich kibiców nie mieli kłopotów z dowiezieniem tego rezultatu. Mike Dean, po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, zakończył dzisiejsze spotkanie. Londyńczycy pewnie awansowali do IV rundy FA Cup, gdzie zmierzą się z Huddersfield Town. Na pochwałę zasługują Robin van Persie i Cesc Fabregas, którzy od razu po pojawieniu się na boisku mieli wielki wkład w grę. Dobre spotkanie rozegrała rónwież cała linia obrony.

Leeds: Schmeichel, Connolly, Bruce, O’Brien, Parker, Watt, Howson, Johnson, Snodgrass, Paynter, Gradel

Ławka rezerwowych: Higgs, Collins, Sam, Hughes, Bromby, Somma, McCormack

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs - Song, Denilson, Nasri - Arszawin, Bendtner, Chamakh

Ławka rezerwowych: Shea, Fabregas, van Persie, Walcott, Wilshere, Clichy, Eboue

FA Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 221.01.2011, 13:20

Szanowni redaktorzy a kiedy pojawi się zapowiedź meczu z Wigan?
Ehhhh... niestety żadna dostępna TV nie pokaże tego meczu. :(

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 13:18

@bmwz5
I Ty to oglądasz -.-, powodzenia ;d

Boże, to zróbcie mi czystkę wszystkich komentarzy i z głowy... xd

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 421.01.2011, 13:17

Ja kiedyś jak miałem tutaj stare konto to popełniłem taki głupi bład i dostalem za to bana, na szczęście teraz zmądrzałem ;D

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34121.01.2011, 13:17

@bacary
Frag eXecutors, drużyna w CS'a złożona z Polskich graczy :) Grająz duńczykami z mTw :)

@stefcio
coś koło 23:D, ja tam napisałem w jednym z newsów, żeby redakcja dała mi za to ostrzeżenie i jak będą chcieli to usunęli te komentarze, ale na razie dostałem tylko ostrzeżenie :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 13:07

Haha , to ile z tych 1800 to:

"Niech sie ogrywają"
"Niech sie ogrywają" ...? :D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 13:05

@stefcio
Hmm, nie wiem :D Może, dlatego, że to było już dawno, a evelred(Ty moje brudy z przeszłości wyciągnąłeś pierwszy!:D) dopiero o tym przypomniał 4 dni temu, albo 5 xd

concrete13 komentarzy: 869821.01.2011, 12:57

stefcio15 - > nie..gramy w całkiem innych grupach .. założyliśmy się o coś całkiem innego :)..

SamirRosicky komentarzy: 285321.01.2011, 12:55

concrete13 -> Za mało rzuca się w oczy :)

hahaha, jak masz wtyki to poproszę na 5h :D

W 2009 nabijałem w starych newsach, pisałem jakiś 20 komentarzy w jednym i tak robiłem w 6-7 newsach.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 12:51

concrete , patryk - gracie przeciwko sobie w grupie? :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 12:50

bacary -> ja wczoraj otrzymałem swoją nagrodę. Jak chcesz to załatwię Ci podobną :D

Aha, no i co chodzi z tym warnem: "nabijanie komentarzy w 2009 roku" O_o

concrete13 komentarzy: 869821.01.2011, 12:50

patryk - > tajemnica.. tajemnicą ..a odp. na esa dalej nie przyszła kłamczaku .. boisz się przegrać .. tak to odbieram ^^

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 12:49

@stefcio
A tam nie na 1, ale gdzieś między 2 i 3, kto wie, kto wie.

No to jaką nagrodę dostanę, bo się niecierpliwie xd.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 12:49

concrete -> tajemnica ^^

aRamsey -> spoko, dzisiaj musimy wygrać dwa pozostałe spotkania i będzie spokój przed rundą rewanżową :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 12:48

bacary- bo jednak wychodzi na to , ze to ty wyrastasz na spamera nr. 1 , zreszta ostrzezenie mowi wszystko :)

@stefcio
Hehe, to teraz czekam na odbiór nagrody, co dostanę, łódkę, willę, milion dolarów ?:D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 12:42

Bacary- Trafiłes :D Taki zarcik na wstepie :P

Troche jednak sie patryk napracowałeś , wiec nie dziwne ze jakas tam mniejszą , czy wieksza wartosc maja:)

aRamsey komentarzy: 948621.01.2011, 12:41

O.o patryk! Wróciłeś! :D mówiłem żebyś uważał, hihi masz 4/5 ostrzeżeń, musisz się poprawić ! ;D

concrete13 komentarzy: 869821.01.2011, 12:41

patryk - > lepiej powiedz co żeś zrobił że znów jesteś wśród nas ? :)

SamirRosicky komentarzy: 285321.01.2011, 12:40

concrete13 ->
No, mam dylemat ^^ W końcu stwierdziłem, że już nudne stały się te avatary z ludźmi z SOADu, więc poszukałem czegoś ciekawszego ;D Szukałem, szukałem i znalazłem jakąś niby zieloną statuę, trochę ją okroiłem i jest ;D Ale nie wiem co to tak konkretnie i co symbolizuje ;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 12:40

bacary -> e tam, da się żyć. Jednak nie ukrywam, że jakąś tam wartość dla mnie mają i ich strata na pewno nie byłaby niczym przyjemnym :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 12:39

bacary - niektorzy napewno by nie wytrzymali...

concrete13 komentarzy: 869821.01.2011, 12:37

SamirRosicky - > widzę , że nie możesz się zdecydować :)... co to ..to zielone ? :]

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 12:36

@patryk
O.o wróciłeś ;] Teraz musisz uważać, bo za następnym razem będzie czyszczenie komentarzy, bez których nie da się żyć :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 12:33

aRamsey -> dzisiaj jesteś w stanie rozegrać dwa pozostałe mecze z naszej grupy? Pod wieczór oczywiście ;)

aRamsey komentarzy: 948621.01.2011, 12:26