Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal

Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal 19.01.2011, 21:54, Rafal Mazur 1205 komentarzy

Rewanżowa potyczka na Elland Road w ramach III rundy FA Cup, wielkie emocje i nerwy oraz duże oczekiwanie związane z występem podopiecznych Arsene Wengera przeciwko bardzo mocnej ekipie Leeds United. Po bardzo dobrym spotkaniu, Kanonierzy pewnie wywalczyli awans do IV rundy FA Cup.

Warto zaznaczyć, że w pierwszym pojedynku, po bardzo słabej grze i nieciekawym spotkaniu, padł remis 1-1, głównie dzięki dobrej postawie Ceska Fabregasa, który zdołał wyrównać w ostatnich minutach meczu.

Wracając do dzisiejszego spotkania, Arsene Wenger zdecydował się dokonać kilku znaczących zmian w składzie Arsenalu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Marouane Chamakh, Nicklas Bendtner i Andriej Arszawin. Kapitanem drużyny został Samir Nasri, a mocną ławkę rezerwowych skompletowały takie gwiazdy jak Fabregas, czy van Persie.

Dokładnie o godzinie 21:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek Mike Deana i zawodnicy obu ekip ruszyli do ataku.

Już w 5. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od przejęcie futbolówki przez Koscielnego w środku pola. Francuz zgrał do Gibbsa, ten do Arszawina, który idealnie znalazł wybiegającego na czystą pozycję Samira Nasri. Piłkarz z numerem ósmym dopełnił tylko formalności, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki. 1-0!

W 10. minucie miał miejsce rzut wolny dla Arsenalu. Po wrzutce Nasriego, do piłki wysoko wyskoczył Marouane Chamakh, który uderzył tak, że wydawało się, że nikt nie może piłki dotknąć. Jednak fantastycznie zachował się Schmeichel, parując futbolówkę daleko poza pole karne.

Po zdobyciu gola, Kanonierzy nie zwalniali z tempa. Londyńczycy nadal konstruowali świetne akcje, jednak mieli niemały problem ze skutecznością, na co wskazywały zmarnowane okazji Arszawina, czy Bendtnera.

W 35. minucie Bacary Sagna zadziwił wszystkich kibiców Arsenal zgromadzonych na Ellan Road. Po nieudanej akcji Nasriego i Bendtnera piłka trafiła pod nogi Sagny, który nie czekając ani chwili, uderzył z ostrego kąta tak mocno, że bramkarz mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Po chwili jeszcze piękniejsza bramka padła, lecz do bramki Wojtka Szczęsnego. Dwie minuty po fenomenalnym strzale Sagny, Johnson potężnym uderzeniem zbombardował bramkę Polaka, który w obliczu futbolówki lecącej idealnie w okienko nie miał najmniejszych szans na obronę. 1-1

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało już miejsce, mimo że ostatnie minuty pierwszych 45 minut były dość wyrównane.

Pierwsze chwile drugiej połowy, podobnie jak ostatnie minuty pierwszej, były wyrównane, z lekkim wskazaniem na Kanonierów. Zawodnicy Leeds próbowali coś zdziałać grą z kontrataków, jednak świetną organizacją popisywała linia defensywy.

Druga część gry zdecydowanie nie opiewała w tyle ciekawych okazji, co pierwsze 45 minut. Mimo że swoje szanse miał Andriej Arszawin, to skuteczność piłkarzy Wenger nadal nie była zadowalająca.

W 70. minucie gry Arsene Wenger zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Cesc Fabregas i Robin van Persie, którzy zastąpili Andrieja Arszawina i Marouane Chamakha.

Dwie minut po wejściu na murawę, Cesc Fabregas miał swoją szansę na zdobycie bramki. Po wywalczeniu rzutu wolnego, Hiszpan podszedł do piłki i uderzył ją w taki sposób, że ta minimalnie minęła bramkę.

Kilka chwil później Robin van Persie pokazał jak bardzo wartościowym jest zawodnikiem. Po dobrej akcji kapitana londyńczyków - Ceska Fabregasa, piłka trafiła do Nicklasa Bendtnera, który genialnym krosowym podaniem odnalazł wbiegającego van Persiego. Holender wyskoczył do futbolówki niczym skoczek wzwyż, pokonując tym samym interweniującego Schmeichela.

7 minut przed końcem gry na boisku pojawił się Gael Clichy, który na murawie zajął miejsce Samira Nasri.

Do końca dzisiejszego meczu Kanonierzy niesieni dopingiem swoich kibiców nie mieli kłopotów z dowiezieniem tego rezultatu. Mike Dean, po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, zakończył dzisiejsze spotkanie. Londyńczycy pewnie awansowali do IV rundy FA Cup, gdzie zmierzą się z Huddersfield Town. Na pochwałę zasługują Robin van Persie i Cesc Fabregas, którzy od razu po pojawieniu się na boisku mieli wielki wkład w grę. Dobre spotkanie rozegrała rónwież cała linia obrony.

Leeds: Schmeichel, Connolly, Bruce, O’Brien, Parker, Watt, Howson, Johnson, Snodgrass, Paynter, Gradel

Ławka rezerwowych: Higgs, Collins, Sam, Hughes, Bromby, Somma, McCormack

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs - Song, Denilson, Nasri - Arszawin, Bendtner, Chamakh

Ławka rezerwowych: Shea, Fabregas, van Persie, Walcott, Wilshere, Clichy, Eboue

FA Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
madjer komentarzy: 553421.01.2011, 16:32

Wyjdźcie sobie lepiej na dwór pokopać a nie na okrągło tylko Haxball :) Hah

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 16:28

@armata
A jeszcze nie zapominając o tym, że mamy Mozarta i Ramsey'a, tak jak już pisałem ta walka o środek pola będzie bardzo ciekawy;P

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 421.01.2011, 16:24

Ciekawi mnie gdy wróci Diaby i już złapie pełnię formy, zagra troszke.. to kto będzie grał w pierwszej XI? On czy Jack? :D

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16821.01.2011, 16:19

@Joker

Ja Ci dam gierkę internetową. Haxball to jest nowa dyscyplina sportu jakbyś nie wiedział.

Joker_224 komentarzy: 520221.01.2011, 16:08

'zawodnika' dziwnie to brzmi w kontekście gierki internetowej ;P

Kikut123 komentarzy: 124921.01.2011, 15:52

Potrzebuje zawodnika do Haxball który jest na kompie w godz 15-22. Pisać gg:2807140

samir87 komentarzy: 259321.01.2011, 15:51

arsenallord

A nie przyszło Ci do głowy to że ten dicpauca chodzi do szkoły albo pracuje a nie siedzi cały dzień przy kompie??

Ludzie wrzućcie na luz...

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11721.01.2011, 15:46

Czy dicpauca to jakiś dobry kolega tego gościa(już niestety nie pamiętam loginu) , który oglądał mecz City z Wolves z opóźnieniem kilku godzinnym?

damian199656 komentarzy: 762621.01.2011, 15:39

dali sobie strzelić gola w ostatniej minucie

kamil25m komentarzy: 1621.01.2011, 15:36

młodzi Arsenalu przegrali z Chelsea 2:1...

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 15:36

@bmwz5
Zawsze musi się znaleźć mistrz ciętej riposty :D

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34121.01.2011, 15:32

@bac
Odezwał się ten co się nigdy nie powtarzał :P

Co do Rudnevsa - ja go nie widzę w Arsenalu, nawet przez moje jasnowidzące okulary :p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 15:32

Przecież to stare jak świat, a w dodatku totalna bzdura.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 15:31

@dicpauca
1. Nie spamuj tym, bo nie warto
2. My już o tym wiemy, bo już piszą o tym długo
3. Nie powtarzaj się, bo widać to w komentarzach użytkownika.

dicpauca komentarzy: 296621.01.2011, 15:29

sport.pl/pilka/1,65080,8967834,Transfery__FourFourTwo__Arsenal_poluje_na_Rudnevsa.html

dicpauca komentarzy: 296621.01.2011, 15:27

co wy na ta plotke/pomysl ?;>

dicpauca komentarzy: 296621.01.2011, 15:02

Endrjum- tyle ze nasz Papa coraz chetniej wystawia z przodu Arszawina, Chamakha i Benia, a w miejsce Wilsherea - Denilsona;P co by tamtych nie przemeczac;) ale zdecydowanie lepiej sie oglada mecze w skladzie ktory Ty podales:) mniejsza nerwowka;];P

Pinguite komentarzy: 1502021.01.2011, 14:36

kilerr15 -> a czemu niby musi wyzdrowieć? Szczęsny jak na razie daję rade i dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. I lepiej, żeby Fabiański się tak nie śpieszył i dobrze, by było gdyby kontuzję porządnie wyleczył co by nawrotu nie było :)

kilerr15 komentarzy: 69821.01.2011, 14:34

mecz z Evertonem będzie ciężki więc do tego czasu Fabiańsku musi już wyzdrowieć

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 221.01.2011, 14:30

Skład na mecz z Wigan to chyba można w ciemno obstawiać: Szczesny - Clichy, Koscielny, Djourou, Sagna - Song, Wilshere, Fabregas - Nasri, Walcott, V. Persie.

samir87 komentarzy: 259321.01.2011, 14:28

Raczej nie

kilerr15 komentarzy: 69821.01.2011, 14:26

ciekaw jestem czy na mecz w Wigan dostepny będzie już Fabian

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 14:14

Endrjum- z jednej strony masz racje , z drugiej strony powinnismy to traktowac z przymruzeniem oka , ankiety sa na biezaco zmieniane , wiec pewnie niedlugo i ta zniknie :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 14:11

@samir87
My sobie żartujemy.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 14:07

aRamsey - i jak , nagrales sie wczoraj? Moze dzisiaj tez w cos pograsz , ze mna? Jak taki chory jestes to ja ci chetnie zapewnie jakas marną rozrywke ;D

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 221.01.2011, 14:03

Tak mówicie o stronce debilpage a ja uważam, że sonda na naszej stronce dot. Manuela Almunii też trochę zaniża poziom tej strony. Owszem, sam głosowałem i potraktowałem to z przymrużeniem oka ale niektóre odpowiedzi nie są godne prawdziwych kibiców Arsenalu.
Może podsuniemy redaktorom pomysł na nową sondę?
Np. czy Cesc jest dobrym kapitanem albo kto powinien być kapitanem?

samir87 komentarzy: 259321.01.2011, 14:03

Jeśli chodzi wam o Patryka878 , to on już dzisiaj coś pisał, więc chyba wie

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 14:02

@aRamsey
Zapomniałeś o najważniejszym! On jeszcze na pewno nie wie, że Messi zdobył złotą piłkę i Benitez odszedł z Liverpoolu :P

aRamsey komentarzy: 948621.01.2011, 14:00

napisz mu jeszcze, że Hleb strzelił gola, a Wenger został trenerem dekady... :D Na pewno o tym nie wie

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 13:59

Nie, On nie wie, dalej myśli, że jest zbanowany :P. Musisz napisać mu dobrą nowinę xD.

@Gunner
Hehe, znaczy ja je zrozumiałem, tylko napisał tak "Hi girl!" żeby było weselej :D

Gunner_995 komentarzy: 655021.01.2011, 13:52

bacary----> Nie urazioło mnie ! No co ty :D Tylko chodzi o to, że źle chyba zrozumiałeś te słowa :D Bo to nie ma nic wspólnego z gejami xD

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 13:52

@armata
A oto, jak Wam wszystkim przeszkadza, to poproście o czystkę moich wszystkich komentarzy :P

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 421.01.2011, 13:50

bacary --> ale nie chodziło mi o G995 tylko o nabijanie sobie komentów na starych newsach ;)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 13:49

@armata
Wiem, dlatego przeprosiłem :P Mam nadzieję, że Gunner wybaczy; ].

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 13:49

I co im chcecie tym udowodnic? To poprostu znizanie sie do ich poziomu...

samir87 komentarzy: 259321.01.2011, 13:48

Gunner_995

Albo zarejestrujemy się na ich stronce i skomentujemy to na swój sposób X)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 421.01.2011, 13:44

bacary--> za takie czyny grozi ban i to dożywotni ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 13:43

G995 - bardzo słaby pomysł , nie ma po co zanizac poziomu strony , skoro oczywistym jest , ze porownania "dzisiejszego" Manchesteru z "The Invincibles" sa lekko mowiac , nie na miejscu

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 13:37