Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal

Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal 19.01.2011, 21:54, Rafal Mazur 1205 komentarzy

Rewanżowa potyczka na Elland Road w ramach III rundy FA Cup, wielkie emocje i nerwy oraz duże oczekiwanie związane z występem podopiecznych Arsene Wengera przeciwko bardzo mocnej ekipie Leeds United. Po bardzo dobrym spotkaniu, Kanonierzy pewnie wywalczyli awans do IV rundy FA Cup.

Warto zaznaczyć, że w pierwszym pojedynku, po bardzo słabej grze i nieciekawym spotkaniu, padł remis 1-1, głównie dzięki dobrej postawie Ceska Fabregasa, który zdołał wyrównać w ostatnich minutach meczu.

Wracając do dzisiejszego spotkania, Arsene Wenger zdecydował się dokonać kilku znaczących zmian w składzie Arsenalu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Marouane Chamakh, Nicklas Bendtner i Andriej Arszawin. Kapitanem drużyny został Samir Nasri, a mocną ławkę rezerwowych skompletowały takie gwiazdy jak Fabregas, czy van Persie.

Dokładnie o godzinie 21:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek Mike Deana i zawodnicy obu ekip ruszyli do ataku.

Już w 5. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od przejęcie futbolówki przez Koscielnego w środku pola. Francuz zgrał do Gibbsa, ten do Arszawina, który idealnie znalazł wybiegającego na czystą pozycję Samira Nasri. Piłkarz z numerem ósmym dopełnił tylko formalności, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki. 1-0!

W 10. minucie miał miejsce rzut wolny dla Arsenalu. Po wrzutce Nasriego, do piłki wysoko wyskoczył Marouane Chamakh, który uderzył tak, że wydawało się, że nikt nie może piłki dotknąć. Jednak fantastycznie zachował się Schmeichel, parując futbolówkę daleko poza pole karne.

Po zdobyciu gola, Kanonierzy nie zwalniali z tempa. Londyńczycy nadal konstruowali świetne akcje, jednak mieli niemały problem ze skutecznością, na co wskazywały zmarnowane okazji Arszawina, czy Bendtnera.

W 35. minucie Bacary Sagna zadziwił wszystkich kibiców Arsenal zgromadzonych na Ellan Road. Po nieudanej akcji Nasriego i Bendtnera piłka trafiła pod nogi Sagny, który nie czekając ani chwili, uderzył z ostrego kąta tak mocno, że bramkarz mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Po chwili jeszcze piękniejsza bramka padła, lecz do bramki Wojtka Szczęsnego. Dwie minuty po fenomenalnym strzale Sagny, Johnson potężnym uderzeniem zbombardował bramkę Polaka, który w obliczu futbolówki lecącej idealnie w okienko nie miał najmniejszych szans na obronę. 1-1

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało już miejsce, mimo że ostatnie minuty pierwszych 45 minut były dość wyrównane.

Pierwsze chwile drugiej połowy, podobnie jak ostatnie minuty pierwszej, były wyrównane, z lekkim wskazaniem na Kanonierów. Zawodnicy Leeds próbowali coś zdziałać grą z kontrataków, jednak świetną organizacją popisywała linia defensywy.

Druga część gry zdecydowanie nie opiewała w tyle ciekawych okazji, co pierwsze 45 minut. Mimo że swoje szanse miał Andriej Arszawin, to skuteczność piłkarzy Wenger nadal nie była zadowalająca.

W 70. minucie gry Arsene Wenger zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Cesc Fabregas i Robin van Persie, którzy zastąpili Andrieja Arszawina i Marouane Chamakha.

Dwie minut po wejściu na murawę, Cesc Fabregas miał swoją szansę na zdobycie bramki. Po wywalczeniu rzutu wolnego, Hiszpan podszedł do piłki i uderzył ją w taki sposób, że ta minimalnie minęła bramkę.

Kilka chwil później Robin van Persie pokazał jak bardzo wartościowym jest zawodnikiem. Po dobrej akcji kapitana londyńczyków - Ceska Fabregasa, piłka trafiła do Nicklasa Bendtnera, który genialnym krosowym podaniem odnalazł wbiegającego van Persiego. Holender wyskoczył do futbolówki niczym skoczek wzwyż, pokonując tym samym interweniującego Schmeichela.

7 minut przed końcem gry na boisku pojawił się Gael Clichy, który na murawie zajął miejsce Samira Nasri.

Do końca dzisiejszego meczu Kanonierzy niesieni dopingiem swoich kibiców nie mieli kłopotów z dowiezieniem tego rezultatu. Mike Dean, po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, zakończył dzisiejsze spotkanie. Londyńczycy pewnie awansowali do IV rundy FA Cup, gdzie zmierzą się z Huddersfield Town. Na pochwałę zasługują Robin van Persie i Cesc Fabregas, którzy od razu po pojawieniu się na boisku mieli wielki wkład w grę. Dobre spotkanie rozegrała rónwież cała linia obrony.

Leeds: Schmeichel, Connolly, Bruce, O’Brien, Parker, Watt, Howson, Johnson, Snodgrass, Paynter, Gradel

Ławka rezerwowych: Higgs, Collins, Sam, Hughes, Bromby, Somma, McCormack

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs - Song, Denilson, Nasri - Arszawin, Bendtner, Chamakh

Ławka rezerwowych: Shea, Fabregas, van Persie, Walcott, Wilshere, Clichy, Eboue

FA Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 00:19

@damian
Na Old Trafford w 36 kolejce, a to na SB była już data, ale nie pamiętam :P

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 00:19

bmwz5--> też mi to przez myśl przeszło, ale po dłuższym zastanowieniu doszłam do wniosku, że nikt się nie odważy.

Arsenal1994--> nie no, na pewno lepiej tu, niż gdzie indziej. :D

damian199656 komentarzy: 762621.01.2011, 00:18

ale ucichło, chyba poszli spać

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16821.01.2011, 00:18

@Rahu

Pewnie od momentu, kiedy to jan111 napisał do Ciebie wniosek o zbanowanie mnie, tak?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 00:16

O, kolega Vandal zapracował na bana. Już od dłuższego czasu miałem go na celowniku, ale teraz miarka się przebrała.

damian199656 komentarzy: 762621.01.2011, 00:16

a ze smerfami?

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2011, 00:15

damian 25 stycznia, bodaj o 20 25. Będzie na c+sport.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16821.01.2011, 00:15

@Wiola

Zgadzam się. Jakąś żenadę tutaj odwalają... aż pożal się Bożę...

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 00:15

@IceMan
Ja też coś tak czuję i wtedy patryk nie będzie miał miło :D Ale obronimy Go, a co!:D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 00:13

bacary: a może to Ty masz czarno-biały monitor? Może ban Cię przekona?

@Wiola04
Ja bym to na Twoim miejscu pozostawił bez komentarza, jeszcze pojawi się Twoja 'kopia' :P

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2011, 00:13

Wiola04 > jak nie mam co robić to się nudzę ;) A gdzie najlepiej wykonywać tą czynność? Na k.com! :)

aRamsey komentarzy: 948621.01.2011, 00:12

A nie mówiłem?! Pod adminów zaczął się poszywać! ;D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 00:12

@patryk
Hhahahahahahah, niestety, ale tu już się nie nabiorę! No Way! Nie masz na czerwono napisanego nicka :D
@Wiola
Twój avek idealnie pasuje xD

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 00:11

Gunner_995: Ładnie się to tak pod redakcję podszywać?

Iceman: Spokojnie, zaraz zablokuję tego trola.

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2011, 00:11

O LoL to Patryk jes już taki man, że wszedł na konto Gunnera ? :)

aRamsey komentarzy: 948621.01.2011, 00:10

kurde, Patryk jest szybki w zmienianiu avków ;p Ajs, musisz się bardziej postarać!

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 00:09

@Gunner_995
Uuuu, ja bym tego nie robił, teraz jesteś zagrożony banem ;/.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16821.01.2011, 00:09

@aRamsey

Nie dałem. Pozwoliłem temu cwaniakowi myśleć, że mnie wrobił. ;p

Gunner_995 komentarzy: 655021.01.2011, 00:09

Cześć jestem IceMan, gram w haxballa i nie lubię jak ci spamerzy mnie denerwują :D

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2011, 00:07

a Charlie (bacary) > Nie ma za co, nie ma za co. Z kim mam Cię jeszcze pomylić? Może z Vpr'em? ;)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16821.01.2011, 00:07

@IceMan

Nie no sorry...

aRamsey komentarzy: 948621.01.2011, 00:07

oooo patryk zaczyna się pod redakcję podszywać. za niedługo na adminów przejdzie ;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 00:06

Vandal -> zmieniłem zdanie. Może Ty chcesz bana, co?

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2011, 00:06

Chciałbym się przyłączyć do tej twórczej dyskusji, ale za cholerę nie wiem jak, chyba jesteście za bardzo inteligentni jak na mnie :(

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 00:05

@Charlie
Toż to podstępny Brazylijczyk xd

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 00:04

"No i jest meczyk AFC vs Everton przynajmniej nie beda dzieciaki lamentowac przez
tydzien ze same mecze United sa puszczane.."