Francuski duet znów w akcji: Swansea 0:3 Arsenal!

Francuski duet znów w akcji: Swansea 0:3 Arsenal! 31.10.2015, 16:54, 1175 komentarzy

Kto oglądał zeszłotygodniowe spotkanie pomiędzy Arsenalem a Evertonem na Emirates, ten przeżył dziś małą powtórkę z rozrywki. Olivier Giroud i Laurent Koscielny po raz kolejny bowiem trafili dla Arsenalu, zapewniając swojej drużynie trzy punkty. Do zabawy włączył się jeszcze Joel Campbell i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych.

Łabędzie nie okazały się aż tak straszne, a rządy Bafetimbiego Gomisa - który w sezonie 2014/15 dwukrotnie odbierał londyńczykom punkty - dobiegły nareszcie końca. Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy umocnili się na pozycji wicelidera i spokojnie mogą myśleć o bardzo ważnym środowym pojedynku z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla - Campbell (84' Gibbs), Özil (90' Iwobi), Alexis - Giroud (84' Chambers)

Swansea: Fabiański - Naughton, Fernandez, Williams, Taylor - Ki Sung-Yueng (85' Britton), Shelvey - Ayew, Sigurdsson, Montero (78' Barrow) - Gomis (85' Eder)

Pierwsza okazja dla Arsenalu zmarnowana przez Monreala. Dośrodkowanie kierowane było do Oliviera Girouda, lecz ostatecznie futbolówkę przejął Hiszpan, który oddał niecelny strzał po ziemi. Przez większość czasu przy piłce jednak gospodarze.

W 16. minucie ładną akcję przeprowadzają londyńczycy. Campbell otrzymuje niezłe podanie od Girouda, uderza, ale myli się nieznacznie i futbolówka przelatuje obok słupka Łukasza Fabiańskiego.

Bellerin ratuje skórę Kanonierom! Gomis otrzymał fenomenalne podanie od kolegi z drużyny, wyszedł sam na sam z Cechem, minął go, ale w ostatnim momencie Hector wybił mu spod nóg piłkę na rzut rożny.

Francuski snajper Swansea znów w roli głównej - tym razem główkuje na bramkę Cecha, lecz golkiper Arsenalu interweniuje. W odpowiedzi na tę próbę, Giroud myli się z kilkunastu metrów, strzelając z pierwszej piłki.

Rzut wolny Sigurdssona trafia w mur, a późniejsze uderzenie głową Shelveya ląduje na górnej siatce bramki. Niedługo potem drobnego urazu donzał Naughton. Zawodnik pozbierał się po krótkiej chwili i zmiana nie była potrzebna.

Kontuzja Girouda, która nie wygląda najlepiej... Snajper The Gunners wstał na szczęście o własnych siłach i może kontynuować grę. Arbiter natomiast doliczył trzy minuty, a później zaprosił nas na przerwę.

Świetne otwarcie Arsenalu! Mesut dośrodkowuje celnie z rzutu rożnego na głowę Girouda, który pięknym strzałem pokonuje Fabiańskiego! Ważna bramka ważnego piłkarza na 1-0!

Swansea nie czeka i od razu stwarza zagrożenie. Sigurdsson próbuje z dystansu, ale Petr Cech zatrzymuje go wspaniałą interwencją. Golkiper Arsenalu zmuszony do pracy chwilę później po kornerze, ale znów jest bezbłędny.

Ki ukarany żółtą kartką. Koscielny natomiast wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Ayewa, lecz ten i tak znajdował się na pozycji spalonej.

W 71. minucie londyńczycy podwyższają prowadzenie! Koscielny i Giroud walczą na piątym metrze w powietrzu o piłkę z Łukaszem Fabiańskim. Polak myli się w tej sytuacji, żaden z Francuzów go przy tym nie fauluje, futbolówkę opanowuje spokojnie Laurent i z najbliższej odległości pakuje ją do pustej bramki. 2-0!.

Kolejny gol dla przyjezdnych! Özil przeprowadzając świetną akcję na lewej flance, udowadnia swoją klasę, dośrodkowuje w pole karne, piłka trafia ostatecznie pod nogi Campbella, który spokojnie ją przyjmuje i pokonuje golkipera rywali. Reprezentant Kostaryki bezsprzecznie dziś na to zasłużył. 3-0!

Kolejna dobra interwencja Cecha, tym razem po indywidualnym rajdzie i strzale kapitana Swansea, Ashleya Williamsa. Barrow wchodzi za Montero.

Roszady w szeregach The Gunners Chambers zastępuje Girouda, a Gibbs Campbella. Brawa dla obu za dzisiejszy występ. Zmienia też Monk - na boisku pojawiają się Britton i Eder, schodzą z niego Ki oraz Gomis.

W końcówce działo się jeszcze kilka ciekawych rzeczy - Willams dostał żółtą kartkę, Sanchez i Özil zmusili do interwencji Fabiańskiego, a Wenger ściągnął Mesuta, wprowadzając Iwobiego. Dorzucone zostały cztery minuty, po upływie których mecz się zakończył.

Prawa telewizyjneRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
InArseneWeTrust123 komentarzy: 267231.10.2015, 18:37

Kaidus
Nie ma napinki, tylko nie podobają mi się komentarze mówiące po jednym meczu, że jest lepszy od Oxa, bo nie mają nawet podstaw do takiego pisania. Zagrał przyzwoicie i tyle.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.10.2015, 18:37

Koscielny i Bellerin po 9 i 8 % w ankiecie. Dla mnie to oni byli najlepsi na boisku. Ozil był najlepszy w 2. połowie, ale w pierwszej go nie widziałem.

Interwencje Bellerina
gfycat.com/HonestMisguidedFirefly
streamable.com/de84?t=0.0

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36231.10.2015, 18:36

simpllemann > zdaje sobie z tego sprawe, ale tutaj Bayern bedzie na pewno cisnal, a nasza jedyna nadzieja jest w szybkich kontrach. Poza tym na pewno przycisna go wystarczajaco, zeby nie byl w ogole w grze, a kazdy wie jak Giroud zachowuje sie w tego typu sytuacjach.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.10.2015, 18:34

Redakcjo nasza ! Kto zajmuje się Typerem?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267231.10.2015, 18:34

arsenallord
Bez presji narzucanej przez zawodnika drużyny przeciwnej. Lepiej? Wiadomo o co chodziło.

daniken komentarzy: 351731.10.2015, 18:33

kto widział dzisiejszy wywiad Mou? : youtube.com/watch?v=ygB7P7rg8u4 hahah

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.10.2015, 18:33

lays

Oby ją utrzymał przynajmniej do powrotu Theo.

lays komentarzy: 3987131.10.2015, 18:33

Dla mnie OX > Joel.

Campbella trzeba bylo sperzedac po MŚ, gdy był coś warty.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267231.10.2015, 18:33

AlexVanPersie
Taka jest prawda. Alexis nie jest w najwyższej formie więc powinien grać prosto, łatwymi środkami. Każde usprawiedliwianie, że przemęczony, że nie odpoczywa, że go paluszek boli, że nie był w toalecie przed meczem... To nie ma sensu. Gdy Ramsey gra słabiej to nie ma żadnych usprawiedliwiań, i piszecie, że jak już gra na tym skrzydle to musi grać dobrze. A to nie jego wina, że tam jest wystawiany i tam najlepiej nie gra. Nie ma usprawiedliwiania zawodników. Jak trener wystawia do gry to znaczy, że jest do tego zdolny. Jego gra świadczy za niego. Przykładowo Per jest jechany przez to, że mu wzrost, coś niezależnego od niego przeszkadza w sprintach. Bez jaj, ale jak ktoś jest wystawiany to musi grać i albo bawimy się w usprawiedliwianie każdego kto słabiej zagra albo oceniamy każdego za grę taką jaką zaprezentował w danym meczu.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.10.2015, 18:33

n0thing
Może i nie istnieje ale bilans 2 bramek w 4 meczach z Bayernem zły nie jest.

Singularis komentarzy: 42631.10.2015, 18:32

Joel faktycznie dupy nie urwał, wbrew temu co opisujecie. Ale bardzo mi się podoba czyjeś spostrzeżenie, że Campbell na wypożyczeniach musiał walczyć o swoje, a Ox był głaskany po głowie przez Wengera w tym czasie.

lays komentarzy: 3987131.10.2015, 18:32

Giroud ostatnie 6 spotkan - 5 goli, wraca forma.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11731.10.2015, 18:31

IAWT---> Czy ty czytasz swoje komentarze?
Joel bez presji? Przecież to był mecz jego ostatniej szansy.

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12631.10.2015, 18:31

Fabian w takich sytuacjach ma ten problem, że wygląda jak ciamajda. Gdyby ruszył mocniej, to by sędzie pewnie zagwizdał. Za samo to, że mu Żwir podciął nogi.

AlexVanPersie komentarzy: 806431.10.2015, 18:31

Jak wszedłem tu po pierwszej połowie to Wenga był zmieszany z błotem i uznany za kompletnego bęcwała. :)

Jakby nikt nie widział, ze formacja ofensywna zgrywała się od nowa i potrzebowała czasu. Wsparcia dla Yody Wengera i chłopaków nie uświadczyłem tu zbyt wiele.

Na szczęście nikt już nie pamięta co pisał godzinę temu i Wenga znów DeBest.

Kaidus komentarzy: 62631.10.2015, 18:30

IAWT
Nie rozumiem tej napinki na Campbella z Twojej strony. Zagrał dzisiaj dużo lepiej od bezbarwnego Alexisa i nie mówię tego tylko i wyłącznie przez pryzmat zdobytej przez niego bramki. Nie zagrał jakiegoś fantastycznego meczu, ale jego występ był bardzo przyzwoity. Chwała mu za to, że nie zaniedbywał swoich obowiązków w defensywie.

grzegorz1211 komentarzy: 1031231.10.2015, 18:30

Joel wychodzi na mecze nieco wystraszony, brak mu pewności siebie i rytmu meczowego. Dziś strzelił bramkę i zagrał dość przyzwoicie. Gdyby jeszcze z Bayernem i Kogutami zagrał solidne mecze, pozwoliłoby o mu bardziej uwierzyć w siebie i wzmocniłby się psychicznie i mentalnie przed resztą sezonu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40031.10.2015, 18:30

Ja Liverpool zawsze lubiłem, ale moje zdanie o kibicach i tym klubie zniszczyła troche sytuacja z Suarezem. Mimo wszystko 100 razy bardziej wolę ich od Chelsea czy innego United.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36231.10.2015, 18:30

Generalnie to Giroud bardzo dobrze wyglada ze sredniakami, przeciwko Bayernowi z całym szacunkiem sobie nie pogra, bo nasza taktyka bedzie polegala głównie na kontratakach i szybkosci, a tego mu niestety brakuje. Trzeba liczyc na przede wszystkim skrzydla, no i Ozila, bo bez niego dzisiaj tez bysmy duzo nie ugrali

Ashburton komentarzy: 452431.10.2015, 18:28

Bzdury gadacie, chcę zobaczyć jego dalsze trzy mecze, a nie jeden. Ox miewał też dużo dobrych dni jednak to już jest ciężkie do zauważenia, co?

DexteR_000 komentarzy: 764331.10.2015, 18:27

Kaidus
Dlatego nie lubie ****sów, Ciesze sie z zwyciestwa Lfc i z tego ze lfc odnajduje sie z Klopem.

mitmichael komentarzy: 4924331.10.2015, 18:26

Zaden faul na Fabianskim, jak bramkarz wychodzi za pole 5metrow musi miec 100% oewnosci, ze wybije ta pilke zreszta Fabian znany był w Arsenalu z tego, ze wiele razy tak zle wychodził i stwarzało to problemy

AlexVanPersie komentarzy: 806431.10.2015, 18:26

Fabian był faulowany?

Wskoczył na Kościelnego, chciał łapać zamiast wybijać, zgubił piłkę.

Nie każde dotknięcie bramkarza jest faulem, angielski komentator, sympatyk Swansea, uznał że faulu nie było.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267231.10.2015, 18:26

Campbell wykorzystał swoją szansę? Przecież w defensywie nie istniał, był spóźniony w każdej akcji. Spowolnił 4 (a może i więcej) kontr, po których mogły paść bramki.Strzelił jedną bo mu piłka pod nogi wpadła. Nie było żadnej presji, nie było nikogo kto by na niego napierał. Strzelił z 5 metrów i chwała mu za to, bo gdyby tego nie zrobił to już wolałbym zobaczyć Wengera na skrzydle od Joela. Tylko świetna gra Bellerina na prawej stronie broniła Campbella.

Kaidus komentarzy: 62631.10.2015, 18:24

Chelsea fans at 1-0: "Gerrard.. slipped on his fuckin arse"

Liverpool fans at 3-1: "Steve Gerrard, Gerrard..he'll pass the ball 40 yards"

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.10.2015, 18:24

Aż ciężko w to uwierzyć ale na tę chwilę najskuteczniejszym duetem w lidze jest Giroud-Ozil. Niemiec już czterokrotnie asystował przy bramkach naszego napastnika.

AlexVanPersie komentarzy: 806431.10.2015, 18:24

IAWT123

Przeczytaj to co napisałeś zanim wyślesz posta, i jeszcze raz i jeszcze raz...

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11731.10.2015, 18:24

IMO przy drugim golu nie było faulu na Fabianie. Minimalny kontakt był, ale już poza polem bramkarza.

Mariusz1990 komentarzy: 5931.10.2015, 18:23

Wynik świetny, ale gdyby gospodarze wykorzystali sytuacje w pierwszej połowie... uff.

Petr Cech - jego spokój udziela się całej formacji obronnej. Świetny transfer.

Super, że Joel strzelił gola.

Coraz bardziej doceniam rolę jaką w tym zespole odgrywa Giroud.

Novazzy komentarzy: 351031.10.2015, 18:23

Komarov 0 pkt ;...;

Mihex komentarzy: 2360431.10.2015, 18:22

Podobał mi się strzał Campbella pod koniec meczu. Fakt, nie trafił, do tego mógł zagrać mądrzej do Cazorli i może byłaby bramka, ale jednak nie bał się oddać strzału, a siłę w tej lewej nodze to on ma. Fakt do Podola mu brakuje, ale jak przyłoży to poprzeczka też zadrży. Fajnie, bo ostatnio brak nam kogoś kto mógłby z dystansu próbować, bo Cazorla coś ostatnio tylko i wyłącznie markuje uderzenia :P

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 18:22

Ja Oxa nie hejtuję bo g bardzo lubię ale widzę jak jest.
Ma mega talent i umiejętności,kcha Arsenal gryzie murawę i to jest fakt ale naprawdę nie jest naszym zbawicielem i portrzebuje dużo czasu żeby być naszym Ljunbergiem.
Chodzi mi o to,że wcześnij wszyscy hejtowali Joela i to mi się bardzo nie podobało .
O hejtach na Mesuta i Arsena nawet nie wspomnę.

Szef komentarzy: 1303531.10.2015, 18:22

Fabian był faulowany przy drugiej bramce.

mitmichael komentarzy: 4924331.10.2015, 18:22

Za mało szansy dostał Iwobi. Szkoda, ze Martin zrypał mecz Norwich i nam mozliwosc liderowania ta czerwona kartka i karnym, jak pech to pech ale powiekszamy przynajmniej przewage nad WHU i MU. Tylko ten Leicester, ciekawe kiedy skoncza zaskakiwac, pewnie jak Vardy przestanie strzelac

karolinakowalczyk komentarzy: 431.10.2015, 18:21

Ooooo Alexis najlepszy;)

worldcup komentarzy: 116331.10.2015, 18:20

Dobra 2 połowa w naszym wykonaniu :D
Ozil znowu pokazuje, że jest najlepszą "10" na świecie.

songoku95 komentarzy: 2348631.10.2015, 18:20

5 punkty przewagi nad United, to jest najważniejsze po tej kolejce! Utrzymać dystans punktowy z Citami po meczu z Spurs i po przerwie na pewno w końcu wrócą inni zawodnicy, wtedy będzie łatwiej :)

mercol7 komentarzy: 270431.10.2015, 18:19

no dzisiaj aż sie cisną ciepłe słowa odnośnie meczu :D Joel ma teraz swój czas i bardzo dobrze ,że próbuje sie pokazać , ważne aby żwirek był zdrowy

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 18:19

Ox jak Gibbon to taki jeździec bez głowy ..
Żeby nie było bardzo go lubię ale widzę jego mankamenty .
Moim zdanie Joel jest o wiele lepiej poukładany i dojrzalszy jako zawodnik.
Straty stratami pamiętjcie,że dla niego to być albo nie być on nie ma wiellkiego kredytu zaufania Wengi jak np Ox.

DrabuOcw komentarzy: 3231.10.2015, 18:18

A po czym niby ma być Alexis tak zmęczony? Miał tydzień odpoczynku bo nie grał w środku tygodnia, Cazorla czy Monreal grają więcej od niego, do tego na pozycjach na których się więcej biega i jakoś dają radę i nie widać u nich żadnego przemęczenia...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.10.2015, 18:18

to nie jest głupie tłumaczenie.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267231.10.2015, 18:17

thide
Przeczytaj to co napisałem jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz....

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36231.10.2015, 18:17

nie wiem dlaczego tak hejtujecie oxa - owszem ma slabszy okres, widac u niego regres, ale gosc w formie to naprawde bardzo przydatny gracz, dobra kiwka , szybkosc - w wielu spotkaniach mozna bylo na niego liczyc. Z Ramseyem bylo podobnie.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11731.10.2015, 18:17

Kapitalna druga połowa. Cieszą 3 punkty na ważnym terenie, ale Wenger, chłopie - Alexis od 60. minuty oddycha tyłkiem, a od 80. ledwo chodzi. Nie może go zmienić?

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 18:16

*DexteR_000
Fakt,że odpoczął ale ile wcześniej grałl i z jaką intensywnością?
Myślę,że jednak w penwym momencie rezerwy orgnizmu się wyczerpują.W poprzedni sezonie było podobnie.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068731.10.2015, 18:16

Sanchez nigdy nie jest zmęczony :D

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267231.10.2015, 18:16

Joel nie jest wcale mocny. Ox i tak lepszy. Straty ma tak samo głupie i tak samo nie myśli co robi. Chamberlain ma przynajmniej dynamikę i kondycję na cały mecz, a Campbell po 20 minutach wyglądał jakby wyszedł z kopalni po całym dniu nawalania kilofem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.10.2015, 18:15