Francuski duet znów w akcji: Swansea 0:3 Arsenal!

Francuski duet znów w akcji: Swansea 0:3 Arsenal! 31.10.2015, 16:54, 1175 komentarzy

Kto oglądał zeszłotygodniowe spotkanie pomiędzy Arsenalem a Evertonem na Emirates, ten przeżył dziś małą powtórkę z rozrywki. Olivier Giroud i Laurent Koscielny po raz kolejny bowiem trafili dla Arsenalu, zapewniając swojej drużynie trzy punkty. Do zabawy włączył się jeszcze Joel Campbell i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych.

Łabędzie nie okazały się aż tak straszne, a rządy Bafetimbiego Gomisa - który w sezonie 2014/15 dwukrotnie odbierał londyńczykom punkty - dobiegły nareszcie końca. Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy umocnili się na pozycji wicelidera i spokojnie mogą myśleć o bardzo ważnym środowym pojedynku z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla - Campbell (84' Gibbs), Özil (90' Iwobi), Alexis - Giroud (84' Chambers)

Swansea: Fabiański - Naughton, Fernandez, Williams, Taylor - Ki Sung-Yueng (85' Britton), Shelvey - Ayew, Sigurdsson, Montero (78' Barrow) - Gomis (85' Eder)

Pierwsza okazja dla Arsenalu zmarnowana przez Monreala. Dośrodkowanie kierowane było do Oliviera Girouda, lecz ostatecznie futbolówkę przejął Hiszpan, który oddał niecelny strzał po ziemi. Przez większość czasu przy piłce jednak gospodarze.

W 16. minucie ładną akcję przeprowadzają londyńczycy. Campbell otrzymuje niezłe podanie od Girouda, uderza, ale myli się nieznacznie i futbolówka przelatuje obok słupka Łukasza Fabiańskiego.

Bellerin ratuje skórę Kanonierom! Gomis otrzymał fenomenalne podanie od kolegi z drużyny, wyszedł sam na sam z Cechem, minął go, ale w ostatnim momencie Hector wybił mu spod nóg piłkę na rzut rożny.

Francuski snajper Swansea znów w roli głównej - tym razem główkuje na bramkę Cecha, lecz golkiper Arsenalu interweniuje. W odpowiedzi na tę próbę, Giroud myli się z kilkunastu metrów, strzelając z pierwszej piłki.

Rzut wolny Sigurdssona trafia w mur, a późniejsze uderzenie głową Shelveya ląduje na górnej siatce bramki. Niedługo potem drobnego urazu donzał Naughton. Zawodnik pozbierał się po krótkiej chwili i zmiana nie była potrzebna.

Kontuzja Girouda, która nie wygląda najlepiej... Snajper The Gunners wstał na szczęście o własnych siłach i może kontynuować grę. Arbiter natomiast doliczył trzy minuty, a później zaprosił nas na przerwę.

Świetne otwarcie Arsenalu! Mesut dośrodkowuje celnie z rzutu rożnego na głowę Girouda, który pięknym strzałem pokonuje Fabiańskiego! Ważna bramka ważnego piłkarza na 1-0!

Swansea nie czeka i od razu stwarza zagrożenie. Sigurdsson próbuje z dystansu, ale Petr Cech zatrzymuje go wspaniałą interwencją. Golkiper Arsenalu zmuszony do pracy chwilę później po kornerze, ale znów jest bezbłędny.

Ki ukarany żółtą kartką. Koscielny natomiast wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Ayewa, lecz ten i tak znajdował się na pozycji spalonej.

W 71. minucie londyńczycy podwyższają prowadzenie! Koscielny i Giroud walczą na piątym metrze w powietrzu o piłkę z Łukaszem Fabiańskim. Polak myli się w tej sytuacji, żaden z Francuzów go przy tym nie fauluje, futbolówkę opanowuje spokojnie Laurent i z najbliższej odległości pakuje ją do pustej bramki. 2-0!.

Kolejny gol dla przyjezdnych! Özil przeprowadzając świetną akcję na lewej flance, udowadnia swoją klasę, dośrodkowuje w pole karne, piłka trafia ostatecznie pod nogi Campbella, który spokojnie ją przyjmuje i pokonuje golkipera rywali. Reprezentant Kostaryki bezsprzecznie dziś na to zasłużył. 3-0!

Kolejna dobra interwencja Cecha, tym razem po indywidualnym rajdzie i strzale kapitana Swansea, Ashleya Williamsa. Barrow wchodzi za Montero.

Roszady w szeregach The Gunners Chambers zastępuje Girouda, a Gibbs Campbella. Brawa dla obu za dzisiejszy występ. Zmienia też Monk - na boisku pojawiają się Britton i Eder, schodzą z niego Ki oraz Gomis.

W końcówce działo się jeszcze kilka ciekawych rzeczy - Willams dostał żółtą kartkę, Sanchez i Özil zmusili do interwencji Fabiańskiego, a Wenger ściągnął Mesuta, wprowadzając Iwobiego. Dorzucone zostały cztery minuty, po upływie których mecz się zakończył.

Prawa telewizyjneRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
DexteR_000 komentarzy: 764331.10.2015, 18:14

Atemisan
Ale to mnie wlasnie dziwi, dostal przeciez mecz odpoczynku.
Wczesniej gral mecz za meczem i nie był tak zmeczony, a teraz miał mecz odpoczynku i tak jak by był jeszcze bardziej zajechany.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267231.10.2015, 18:13

Tłumaczenie, że Alexis jest przemęczony jest tak samo głupie jak gadanie jeszcze niedawno, że on jest nie do zajechania. Jak się nie jest w optymalnej dyspozycji to się gra najprostszymi środkami.

polishbrigadesx komentarzy: 1022431.10.2015, 18:12

Odjechaliśmy troszeczkę reszcie stawki więc jest dobrze.

Ashburton komentarzy: 452431.10.2015, 18:12

A Joel to strzelił dopiero JEDNEGO gola w JEDNYM meczu.

Śmiejecie się z Live, sami robicie to samo.

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 18:11

Co do Alexisa to poprostu jest przemęczony i tyle. To nie jest spadek formy tylko normalne zmęczenie organizmu.

DexteR_000 komentarzy: 764331.10.2015, 18:11

Fanatic
Nikt na nich nie patrzy realnie jesli chodzi o druzyne walczaca o tytuł.
Ja patrze jednak realnie jesli chodzi o walke o top4

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068731.10.2015, 18:10

6 czystych kont

DexteR_000 komentarzy: 764331.10.2015, 18:10

DrabuOcw

3 mecze? jak dla mnie to ten był pierwszy taki mecz w wykonaniu Alexisa od 8 meczy.

Fanatic komentarzy: 599131.10.2015, 18:10

Co do chelsea i ich dzisiejszej porażki to jestem ciekaw, kto na nich relanie jeszcze patrzy jako drużynę walczącą o tytuł?

Przed meczem z lfc chelsea musiałaby by pobić rekord BPl, aby po 10 kolejkach mając 11 pkt być w top4! a dzisiaj przegrywają, czyli top 4 im się oddala hahahaha no i bardzo dobrze

lolkoznoob komentarzy: 96831.10.2015, 18:10

Super, ze Joel strzeli te bramką może mu to wyjść tylko na dobre, poza tym bardzo ładne wykończenie. Ox pewnie by to spartaczyl.

MrJapJap komentarzy: 26931.10.2015, 18:10

macie jakiegoś streama na KSW ?

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 18:09

A jak pisałem w tamtym sezonie,że Joel jest lepszy i ma lepiej poukładane w głowie od Oxa to mnie hejtowaliście,że od Joela to nawet Gnabry jest lepszy. Zobczycie ,że jeszcze będzie grał o wiele lepiej.

Gerwciu komentarzy: 372231.10.2015, 18:09

Ile już Cech ma czystych kont w lidze ?

DrabuOcw komentarzy: 3231.10.2015, 18:09

Jak to jest, że Alexis w 6 meczach wali 10 goli, gra świetnie a potem nagle przez kolejne 3 mecze praktycznie co kontakt to strata, ja nie wiem czemu On jest taki niestabilny pod względem fofrmy..

cutler komentarzy: 79531.10.2015, 18:08

spoko spoko , kazdy teraz pisze o " klasie Wengera " itp itp a po przegranej z West hamem 1/3 domagala sie jego zwolnienia :P

Elastico07 komentarzy: 1256731.10.2015, 18:08

nie mozna po 1 meczu stwierdzic ze joel jest o klase lepszy od oxa,prawda dzisiaj spisał się bardzo dobrze ale poczekajmy z takimi opiniami,jest w nim potencjał,kwestia wejscia na pewien poziom i nie schodzenie z niego co mecz

DexteR_000 komentarzy: 764331.10.2015, 18:08

Slaviola
Akurtat w tym meczu Ozil był cały mecz aktywny IMo.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 731.10.2015, 18:07

Bellerin dzisiaj 2 setki wyciągnął

Koroniarz komentarzy: 1023031.10.2015, 18:07

Świetna druga połowa, coś jak z Watford. Tak trzymać !!!

camsbruken komentarzy: 125831.10.2015, 18:07

Ozil 9 asyst w lidze :O

lays komentarzy: 3987131.10.2015, 18:07

Brawo, brawo Arsenal!!!!!!!!!!!!!!!!

Właśnie takimi spotkaniami wygrywa się co roku mistrzostwo. Nie spotkaniami z zespołami typu CFC, City itp, które też sięliczą, ale własnie takimi trudnymi wyjazdami do takich ekip jak: Swansea, CP, Stoke, Soton, gdzie wyjazdy są od zawsze cholernie ciężkie.

My mamy na rozkładzie już trudne wygrane wyjazdy z CP, Leicester, czy Swansea.

Ox jak gra to nie strzela, Campbellowi się dziś udało, niech to go zmotywuje.

Szkoda, że Wenger nie dał Iwobiemu pograć te 10 minut przy 3-0, bez sensu trzymał tak długo Ozila, czy Sancheza.

Rok temu przegralibyśmy ten mecz w 1 połowie, ale teraz mamy Cecha i lepszą obronę. Team spirit pełną gębą.

Obawiam się teraz spotkania z Bayernem, ale nie wyniku bo porażka jak by nastąpiłą to mnien ie zaboli, ale obawiam się kolejnych urazów przed meczem z KFC.

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 18:06

Mesut od początku był dla mnie świetnym transferem ale nasza liga ma to do siebie,że trzzeba pograć sezon dwa zanim się pokaże pełną klassę,a w Arssenalu jest na to szansa ,a nie np w ****sea Cuarcado od razu sprzedany ,w ManU Di Maria odstawka i to właśnie jest budowa druzyny na kasie ,a u nas na mądrości i zaufaniu - bravo Papciu :D

Slaviola komentarzy: 1237731.10.2015, 18:06

Brawo dla Naszych Kanonierow!
Pierwsza połowa przestana (taktyka Wengi?), no a druga połowa w Naszym wykonaniu to majstersztyk... w sumie wszyscy na plus, wybitnie to: oczywiście Ozil, Oliver, Coqueline, Kościelny i Campbell, który moim zdaniem w 100% wykorzystał swoją szansę dzisiaj. No i nie mogę zapomnieć o Cechu, który znów popisał się fantastycznymi interwencjami. MOTM? To już robi się nudne, jednak znów Ozil, mimo że czasami gra jakby w tym czasie spał, to w tych najważniejszych momentach robi niesamowitą robotę! Ma już 9 asyst w tym sezonie, a widać że stać go jeszcze na to, by wybić się jeszcze na wyższy poziom! Teraz mecz z BM na wyjeździe, będzie ciężko, jednak ja wierzę w zwycięstwo! GO GO GUNNERS! :D

cutler komentarzy: 79531.10.2015, 18:06

ale kicha ze Iwobiego wpuscil dopiero w 92 min ... za to nie ma co ,paralityk Gibbs musi grac zawsze przynajmiej 10 min

Fanatic komentarzy: 599131.10.2015, 18:04

transfer Cecha nadrobił braki transferowe w innych formacjach. Znowu świetny mecz petra i czyste konto. Zniszczyliśmy kolejny zespół. Brawo świetny występ wszyscy dzisiaj dali coś od siebie pozytywnego no może w pierwszej połowie fatalnie to wyglądało ale w drugiej już było spoko. Joel jak tak będzie grać to wygryzie Oxa jak ox powróci do treningów ;)

maciekbe komentarzy: 1245831.10.2015, 18:04

dziekuje chłopaki :)
Polubiliśmy chyba te 3:0 w EPL :>

normekk komentarzy: 23531.10.2015, 18:04

Cóż, na gorąco mogę powiedzieć tylko jedno. Joel chociaż nie wierzyłem w niego jest o klasę lepszy od oxa na ten moment

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 18:04

heheh napisałem c e c h u j e i zagwiazgkowało ale durne .... więc trzeba pisać prostym językiem ale jaja.

Mihex komentarzy: 2360431.10.2015, 18:04

OptaJoe @OptaJoe 51 min.51 minut temu Zobacz tłumaczenie
15 - Since making his Premier League debut in August 2012, Olivier Giroud has scored more headed goals than any other player (15). Tête.

OptaJoe @OptaJoe 55 min.55 minut temu
2,000 - Olivier Giroud has scored the 2000th goal under Arsene Wenger's management of Arsenal (all comps). Historic.

Te statystyki też bardzo fajne :D

Mihex komentarzy: 2360431.10.2015, 18:03

OptaJoe @OptaJoe 46 min.46 minut temu Zobacz tłumaczenie
22 - Since debuting in September 2013, Mesut Ozil has the most assists in the Premier League (22). Craftwork.

Jak tu gościa nie uwielbiać :D

Castillo komentarzy: 219831.10.2015, 18:02

Kanonier204

Już nie.

DexteR_000 komentarzy: 764331.10.2015, 18:02

Szczerze? Ozil dla mnie najlepiej.

A co do Sancheza to był chyba jego najgorszy wystep w Arsenalu(trzeba brac pod uwage ze we wszystkich trzymał pewien poziom).
Do 60 minuty mało co mu wychodziło, mało biegał.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.10.2015, 18:01

Czcionka jakaś pogrubiona?

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 18:01

Fakt ale przez 20-30 minut pierwszej połowy Joelowi też mało kto podawał mimo dobrego ustawienia. Nabierze pewności siebie i będzie grał jak z nut.

kanonier1211 komentarzy: 17631.10.2015, 18:00

Sezon temu stracilem cieprliwosc do Ozila, ale teraz gra zajebiście i trzeba mu było po prostu dac trochę czasu. Imponującą passę mamy, COC nie licze, bo to mało prestiżowe rozgrywki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.10.2015, 18:00

nafnaf
Nie jestem cebulaku ;>

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 131.10.2015, 18:00

@fnafnaf: Ale K204 to ty szanuj.

maciek
Zdrowia,zdrowia no i zdrowia przede wszystkim.

simon87 komentarzy: 12931.10.2015, 17:59

Druga polowa na mistrza! ;)

pumeks komentarzy: 2080831.10.2015, 17:59

3-0 z niczego :)

Trzy punkty zapisane w tabeli, w FPL prawie idealnie, typerek tez całkiem nieźle.

danai komentarzy: 19331.10.2015, 17:59

Krotko mowiac, Giroud (znów) załatwił nam wygraną. Mesut, Monreal, Cech zasluzyli na wielkie wyroznienie. Reszta też :)

pawlo12 komentarzy: 114331.10.2015, 17:59

moim zdaniem campbell do strzelenia gola grał tak sobie,ale po bramce zagrał fantastycznie,jedyne co mnie troszkę wkurzyło to to że grał trochę samolubnie,w niektórych momentach powinien podać a nie strzelac,ale jako jedyny próbował strzałow z za pola karnego:)a to jest plus bo tego prawie w ogóle nie robimy:(>

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12631.10.2015, 17:59

Szkoda, że City wyciągnęło, ale zgarniamy ładne 3 punkty. Podoba mi się kolejne zero z tyłu, Kościelny i Cech dają stabilność.

Joel całkiem nieźle, ładne wykończenie przy trzeciej bramce. Momentami podejmuje złe decyzje, ale to w tej chwili raczej najlepszy wybór.

fnafnaf17 komentarzy: 731.10.2015, 17:58

kanonier204 ty na pewno jestes kibicem Arsenalu? meczow nie ogladasz, a siedzisz tu ciagle i piszesz glupoty. gdzie ta twoja wtopa lub remis cebulaku?

Castillo komentarzy: 219831.10.2015, 17:58