Francuski duet znów w akcji: Swansea 0:3 Arsenal!

Francuski duet znów w akcji: Swansea 0:3 Arsenal! 31.10.2015, 16:54, 1175 komentarzy

Kto oglądał zeszłotygodniowe spotkanie pomiędzy Arsenalem a Evertonem na Emirates, ten przeżył dziś małą powtórkę z rozrywki. Olivier Giroud i Laurent Koscielny po raz kolejny bowiem trafili dla Arsenalu, zapewniając swojej drużynie trzy punkty. Do zabawy włączył się jeszcze Joel Campbell i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych.

Łabędzie nie okazały się aż tak straszne, a rządy Bafetimbiego Gomisa - który w sezonie 2014/15 dwukrotnie odbierał londyńczykom punkty - dobiegły nareszcie końca. Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy umocnili się na pozycji wicelidera i spokojnie mogą myśleć o bardzo ważnym środowym pojedynku z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla - Campbell (84' Gibbs), Özil (90' Iwobi), Alexis - Giroud (84' Chambers)

Swansea: Fabiański - Naughton, Fernandez, Williams, Taylor - Ki Sung-Yueng (85' Britton), Shelvey - Ayew, Sigurdsson, Montero (78' Barrow) - Gomis (85' Eder)

Pierwsza okazja dla Arsenalu zmarnowana przez Monreala. Dośrodkowanie kierowane było do Oliviera Girouda, lecz ostatecznie futbolówkę przejął Hiszpan, który oddał niecelny strzał po ziemi. Przez większość czasu przy piłce jednak gospodarze.

W 16. minucie ładną akcję przeprowadzają londyńczycy. Campbell otrzymuje niezłe podanie od Girouda, uderza, ale myli się nieznacznie i futbolówka przelatuje obok słupka Łukasza Fabiańskiego.

Bellerin ratuje skórę Kanonierom! Gomis otrzymał fenomenalne podanie od kolegi z drużyny, wyszedł sam na sam z Cechem, minął go, ale w ostatnim momencie Hector wybił mu spod nóg piłkę na rzut rożny.

Francuski snajper Swansea znów w roli głównej - tym razem główkuje na bramkę Cecha, lecz golkiper Arsenalu interweniuje. W odpowiedzi na tę próbę, Giroud myli się z kilkunastu metrów, strzelając z pierwszej piłki.

Rzut wolny Sigurdssona trafia w mur, a późniejsze uderzenie głową Shelveya ląduje na górnej siatce bramki. Niedługo potem drobnego urazu donzał Naughton. Zawodnik pozbierał się po krótkiej chwili i zmiana nie była potrzebna.

Kontuzja Girouda, która nie wygląda najlepiej... Snajper The Gunners wstał na szczęście o własnych siłach i może kontynuować grę. Arbiter natomiast doliczył trzy minuty, a później zaprosił nas na przerwę.

Świetne otwarcie Arsenalu! Mesut dośrodkowuje celnie z rzutu rożnego na głowę Girouda, który pięknym strzałem pokonuje Fabiańskiego! Ważna bramka ważnego piłkarza na 1-0!

Swansea nie czeka i od razu stwarza zagrożenie. Sigurdsson próbuje z dystansu, ale Petr Cech zatrzymuje go wspaniałą interwencją. Golkiper Arsenalu zmuszony do pracy chwilę później po kornerze, ale znów jest bezbłędny.

Ki ukarany żółtą kartką. Koscielny natomiast wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Ayewa, lecz ten i tak znajdował się na pozycji spalonej.

W 71. minucie londyńczycy podwyższają prowadzenie! Koscielny i Giroud walczą na piątym metrze w powietrzu o piłkę z Łukaszem Fabiańskim. Polak myli się w tej sytuacji, żaden z Francuzów go przy tym nie fauluje, futbolówkę opanowuje spokojnie Laurent i z najbliższej odległości pakuje ją do pustej bramki. 2-0!.

Kolejny gol dla przyjezdnych! Özil przeprowadzając świetną akcję na lewej flance, udowadnia swoją klasę, dośrodkowuje w pole karne, piłka trafia ostatecznie pod nogi Campbella, który spokojnie ją przyjmuje i pokonuje golkipera rywali. Reprezentant Kostaryki bezsprzecznie dziś na to zasłużył. 3-0!

Kolejna dobra interwencja Cecha, tym razem po indywidualnym rajdzie i strzale kapitana Swansea, Ashleya Williamsa. Barrow wchodzi za Montero.

Roszady w szeregach The Gunners Chambers zastępuje Girouda, a Gibbs Campbella. Brawa dla obu za dzisiejszy występ. Zmienia też Monk - na boisku pojawiają się Britton i Eder, schodzą z niego Ki oraz Gomis.

W końcówce działo się jeszcze kilka ciekawych rzeczy - Willams dostał żółtą kartkę, Sanchez i Özil zmusili do interwencji Fabiańskiego, a Wenger ściągnął Mesuta, wprowadzając Iwobiego. Dorzucone zostały cztery minuty, po upływie których mecz się zakończył.

dzięki dzięki :)

Bellerin mój ulubiony Kanonier na ten moment. On i Naczos!

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 17:57

Inna rzecz,że w Mesuta teżż wierzyłem zawsze i go broniłem w czasie hejtu i co znowu wychodzi na moje . A tylu z Was już go zwalniało i pisało,że transfer do dupy.
Kibice Arsenalu są cierpliwi i wierni ,a nie od razu jak nie idzie to zmiana- to ce****e drużyny zbudowanne na kasie.

Castillo komentarzy: 219931.10.2015, 17:57

Brawo Arsenal. Szkoda tylko, że Norwich się nie udało zremisować.

rayuuuu komentarzy: 313231.10.2015, 17:57

Nie oglądałem meczu, dałem ot tak z przyzwyczajenia głos na Oezila i 53%. Ktoś jeszcze ma wątpliwości co do jego wkładu w naszą grę?

polishbrigadesx komentarzy: 1022631.10.2015, 17:56

2 połowa w naszym wykonaniu dobra teraz czas na Bayern który chyba złapał lekką zadyszkę

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.10.2015, 17:55

maciekbe

Wszystkiego najlepszego!

Oldgunner3 komentarzy: 982831.10.2015, 17:55

Piękny sportowy dzień Arsenal wygrywa ,chelsea kaput,manu zaledwie remis do tego w finale mś rugby NZelandia niszczy po pierwszej połowie.Żeby tak co tydzień.W naszej drużynie wyraźnie wybijał sie Kościelny do tego zawsze grający na równym wysokim poziomie Coquelin.Reszta sinusoida;zwłaszcza Monreal w pierwszej połowie mógł przyprawić AW o ból głowy albo coś gorszego.Na szczeście nasze ''żaby'' załatwiły sprawę do spółki z Fabianem.

atemisan komentarzy: 131031.10.2015, 17:55

Joel świetnie. Cały czas w niego wierzyłem i dalej wierzę... wiem,że będzie mega graajkiem u nas.
Patrzcie na te opanowanie i dojrzałość prrzy zdobytej bramce.
A np taki Ox to na pustą bramkę wali nad bramą.
Moim zdaniem poprawy wręcz dobry debiut,a jeśli dostanie więcej szans i nabierze pewności siebie to będdzie mega koksem:D

veron komentarzy: 459531.10.2015, 17:55

Kolarov w fantasy :D

songoku95 komentarzy: 2348631.10.2015, 17:55

super że udało Nam się zdobyć 3 punkty! Tym bardziej że w 3 ostatnich meczach z nim (poza tym) zdobyliśmy raptem 1 points. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Na pewno cieszy dobra gra Joela, dobrze że przy takich kontuzjach mamy zawodników którzy robią różnice na boisku ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356731.10.2015, 17:55

Aj Kolarov zaje.. punkty ;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.10.2015, 17:54

darek250s, dotknął. Podał do tyłu. Z resztą po meczu z Sheffield na więcej minut nie zasłużył.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52431.10.2015, 17:53

Bardzo ważne 3 punkty na trudnym terenie.

mar12301 komentarzy: 2315731.10.2015, 17:53

Iwobi się nagrał :D

zly_kanonier komentarzy: 511131.10.2015, 17:53

I jeszcze karny dla $hitty

GROMALL komentarzy: 509031.10.2015, 17:53

Koniec!! Brawo i kolejne 3 oczka na naszym koncie!

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 531.10.2015, 17:53

Iwobi nawet piłki nie powąchał

timiiiii komentarzy: 198031.10.2015, 17:53

no i dzis jeden z tych meczy o ktorych Papcio mowil po transfereze. Cech utrzymuje nas w grze i przyczynia sie do 3 pkt

To se pograł Iwobi

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.10.2015, 17:52

Menedżer Miesiąca: Wenger
Piłkarz Miesiąca: Ozil

Na 120%

zwierz komentarzy: 162631.10.2015, 17:51

Karny dla City był za zagranie ręką. Boli jeszcze bardziej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.10.2015, 17:47

Norwich dało nadzieję, ale nie oczekiwałem straty punktów City w tym meczu. Ważne, że my zagraliśmy po mistrzowsku 2 połowę i wycisnęliśmy z niej 200%. ManU zapewne uciekniemy, bo nie zanosi się, żeby strzelili gola.

gunners007 komentarzy: 954331.10.2015, 17:47

Wenger chyba nie ufa Iwobiemu, że go jeszcze nie wpuścił.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 131.10.2015, 17:47

Man. City robi herbatę z wody po pierogach.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.10.2015, 17:47

Bardzo dobrze ze City wraca. To jeszcze nie ten moment. Jak zasłużymy to skończymy na pierwszym jak nie to nie trudno.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52431.10.2015, 17:47

Sanchezowi dziś nic nie wychodzi. Totalnie nic.

tabasco10a komentarzy: 96831.10.2015, 17:47

Ozil dzisiaj świetny mecz

FadeIn komentarzy: 354731.10.2015, 17:47

przynajmniej urywamy się UTD. To też ważne.

DontCry komentarzy: 760831.10.2015, 17:47

Spokojnie, prędzej czy później zamienimy się miejscami z City.

AaronLieber27 komentarzy: 612731.10.2015, 17:46

I caly misterny plan w piz.....

PEHA komentarzy: 242131.10.2015, 17:46

juz 2-1 :D

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 531.10.2015, 17:46

no i co z tego, niech sobie City wygra, mistrzostwo wygra lepsza drużyna, tyle w temacie