Gol Lacazette'a w doliczonym czasie gry, Arsenal 2-2 Crystal Palace

Gol Lacazette'a w doliczonym czasie gry, Arsenal 2-2 Crystal Palace 18.10.2021, 21:53, Łukasz Wandzel 1222 komentarzy

Przed przerwą reprezentacyjną Arsenal zremisował bezbramkowo z Brighton. Po tej przerwie ponownie musiał podzielić się punktami – tym razem na własnym stadionie po derbowym spotkaniu z Crystal Palace, wieńczącym 8. kolejkę Premier League. Klub z armatką na piersi dobrze rozpoczął to spotkanie, otwierając wynik meczu, jednak przez większą jego część to ekipa Orłów przeważała. Piłkarze gości pod wodzą Patricka Vieiry na początku drugiej połowy doprowadzili do wyrównania, a później wyszli na prowadzenie. Punkt uratował Kanonierom Alexandre Lacazette, bramką w ostatniej akcji meczu.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey (81' Martinelli), Odegaard (67' Lacazette) – Pepe, Smith Rowe, Saka (46' Lokonga) – Aubameyang.

Crystal Palace: Guaita – Ward, Andersen, Guehi, Mitchell – Milivojević (67' Kouyate), McArthur – Ayew (71' Olise), Gallagher, Edouard (82' Tomkins) – Benteke.

Drużyna Arsenalu bardzo szybko przeszli do ofensywy, a oblężenie pola karnego Crystal Palace przyniosło skutek już w 8. minucie. Pierre-Emerick Aubameyang otworzył wynik spotkania, dobijając piłkę po podkręconym strzale Nicolasa Pepe na długi słupek. Podopieczni Mikela Artety po zdobytej bramce nadal stosowali pressing, lecz bardziej liczyli na kontry. Poza sytuacją bramkową z początku meczu trudno wspomnieć groźniejszą sytuację niż strzał Smitha Rowe'a, z którym bez problemów poradził sobie Vincente Guaita.

Po upłynięciu kwadransa gospodarze oddali inicjatywę, a ekipa Patricka Vieiry zaczęła tworzyć więcej okazji. Defensywa Arsenalu była w tym meczu jak ser szwajcarski i choć akcje Crystal Palace nie były supergroźne, to jednak czy to Conor Gallagher, czy to Christian Benteke znajdowali wystarczająco dużo miejsca, by przetestować koncentrację Aarona Ramsdale'a. Szczególnie w końcówka pierwszej połowy była dla Kanonierów nerwowa. Zejście na przerwę z prowadzeniem Arsenal zawdzięcza Ramsdale'owi, który w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry popisowo obronił uderzenie Gallaghera.

Po przerwię na boisku zameldował się Sambi Lokonga, wprowadzony za Bukayo Sakę, który ucierpiał w starciu z Jamesem McArthurem. Arsenal dobrze zaczął pierwszą połowę, ale tylko zaczął. Groźny strzał z dystansu oddał Thomas Partey, którego uderzenie niewiele minęło słupek bramki Guaity. Ghańczyk zawiódł jednak chwilę kilka później, tracąc piłkę w środku pola. Wykorzystał to Jordan Ayew – przechwycił piłkę i podał do Benteke, a Belg pewnie wykończył sytuację niskim strzałem tuż przy słupku.

Przy stanie 1-1 gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obie drużyny popełniały proste błędy. Kanonierzy więcej czasu utrzymywali się przy piłce, ale trudno było im wymienić więcej niż kilka podań w pobliżu szesnastki Crystal Palace. To jednak nie gospodarze, a goście jako pierwsi zdobyli 2. gola. W 72. minucie Michaelem Olise wymienił piłkę z Gallagherem i zagrał do Odsonne Edouarda, przy którym defensywa Arsenalu zagrała zbyt zachowawczo. Francuz nie postarał się o przestrzeń do oddania strzału, uderzył jakby od niechcenia, a futbolówka i tak zaskoczyła Ramsdale'a.

Arsenal do samego końca walczył o remis. Fantastyczną okazję w 87. minucie miał Kieran Tierney. Szkot po podaniu Pepe miał dużo czasu na oddanie strzału, ale uderzył bardzo mocno i trafił w poprzeczkę. Dopiero w ostatnich sekundach spotkania udało się wywalczyć remis. Pepe dośrodkował w pole karne, a w wielkim zamieszaniu odnalazł się Benjamin White, którego strzał dobił Alexandre Lacazette, 2-2.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
henry1996 komentarzy: 131918.10.2021, 23:03

Bardziej od tego ze laca zamknie mordy tym wszystkim hejterom i nieudacznikom licze chyba tylko na gre 2 napastnikow. swietna zmiana dzisiaj. jak odejdzie jesszcze zatesknimy. znakomity napastnik, mega szkoda ze go tak malo wykorzystujemy. i auba od razu lepiej gra, powychodza zaraz te rivaldo czy inni popaprancy ze jedna jaskolka wiosny nie czyni wg mnie POTENCJAL laca ma niesamowity. gral dzis jak za najlepszych lat w lyonie

losnumeros komentarzy: 1319018.10.2021, 23:02

Po takim meczu to z pocałowaniem rączki punkt."

30+ plusów w 1h i odbanujesz 3 wybrane osoby.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.10.2021, 23:02

Ta radość i pasja po golu na 2:2 w domowym meczu z CP. Coś niesamowitego.

Rosomak komentarzy: 254918.10.2021, 23:02

Póki Arteta jest trenerem to radzę się przyzwyczaić do takich meczy. Chłop nie robi żadnego progresu z drużyną i taka jest prawda.

noth komentarzy: 264318.10.2021, 23:02

Kombinuje ten Barista niepotrzbenie. Saka wiadomo, że najlepszy jest na prawej stornie to go ustawia na lewej, bo genialny umysł Baska tak zdecydował. Na prawej gra Pepe, ahhh kur#@ nei chce mi sie dalej pisac, gowno gowno gowno

thegunners101 komentarzy: 248518.10.2021, 23:01

Lokonga jak junior stracił. Z Parteyem był ten problem, że on grał w środku dziś sam, ale chociaż grał. No trudno, stracił po ostrym wejściu, no ale trudno mi winić Thomasa, bo koledzy mu w niczym nie pomogli.

bizooon komentarzy: 698818.10.2021, 23:01

@ds95: smiej sie, ale Edouard pokazal tez ze jest lepszy niz Nketiah czy Balogun. Laca to inny napastnik niz reszta naszych. Jak go oddamy będzie luka wyrazna. Przytrzymuje pilke, jest niskim dobrze chroniac pilkę dzikiem, ma dobra technike stzalu, lepiej to robi u nas tylko Pepe (ale ten oddaje 1-2 strzaly na mecz bo go nie umiemy wykorzystac)

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19218.10.2021, 23:01

Arcik powinien jak niektórzy odwarzni w 1 z 10... wziąć to na siebie...

losnumeros komentarzy: 1319018.10.2021, 23:01

@Gunner72 napisał: "Wszyscy którzy wchodzili do naszego składu na początku był ogień, teraz każdy jest co najwyżej mierny."

Dostosowują się do poziomu drużyny i niech to do wszystkich dotrze.

Patryk (administrator) komentarzy: 751 newsów: 587618.10.2021, 23:01

Po takim meczu to z pocałowaniem rączki punkt.

IPiotrek komentarzy: 214118.10.2021, 23:01

Przede wszystkim pozbyłbym się Auby w zamian za napastnika któremu piłka przy nodze nie przeszkadza.
Ten Edouard wygląda obiecująco.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2418.10.2021, 23:01

Myslalem, ze cringu po celebracji scorpion celebracji na 3-3 z Boro nic nie przebije, ale Lacazette jest teraz na pierwszym miejscu, tamto nawet sie do tego nie umywa. Jaki wstyd

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19218.10.2021, 23:00

Bedą Deana uszy szczypać po pomeczowej konfie Arcika, oj bedą. Z drugiej strony na kogo ma to zrzucić?

Bialyx94 komentarzy: 30018.10.2021, 23:00

@losnumeros: Pepe odblokował się ? Chłop dalej kręci kółka i się mota myśląc że jest Messim

jurasmolas44 komentarzy: 184918.10.2021, 23:00

A może tak kiedyś Patrick nas poprowadzi. Tym meczem mi zaimponował. Cieszy brama ale niesmak jest nie tyle za tabele ale za naszą grę. Ile jeszcze razy Gazela musi pokazać, że z nim jesteśmy szybsi w grze kombinacyjnie to nie mam pojęcia. Arteta jak dla mnie w kratkę i to już za długo. Nie jestem fanem zmian trenerów ale jak pojawi się jakaś fajna opcja a gra się nie poprawi to dla dobra tego za co pokochaliśmy Arsenal powinniśmy podjąć kolejne ryzyko. Lecimy do kolejnego zwycięstwa :))

szyszak komentarzy: 94618.10.2021, 23:00

pepe dzisiaj kryminał

losnumeros komentarzy: 1319018.10.2021, 23:00

@illpadrino napisał: "Laca powinien grać w pierwszym. Z nim o wiele lepiej ta gra z przodu wygląda bo ma więcej do zaoferowania niż Auba..."

Widzę, że coraz więcej osób docenia :"mityczną" grę w środku Laci.

Er4s komentarzy: 320618.10.2021, 23:00

Gdyby ten muł i glon miał ćwierć pojęcia o futbolu i grał w każdym meczu Lacazettem zamiast powietrza z numerem 14 to byśmy już mieli z 6 punktów więcej na koncie. Ale to trzeba być człowiekiem z pojęciem a nie byłym kopaczem po podstawówce z fryzura kena. Kto wziął tego ćmoka na trenera profesjonalnej drużyny? Wód do 4-5 ligi usypiac publiczność i rozdawać punkty przeciwnikom.

InoGArtic komentarzy: 25418.10.2021, 23:00

@cieniak14: Nigdy się nie spodziewałem, że będe w stanie tutaj chwalić Iwobiego za to, iż potrafi się lepiej kiwać z powietrzem niż Pepe. On chociaż się starał udawać drybling a Pepe każdy drybling to jest ta sama kiwka na drewnianych nogach. Dalej jest głową w ligue.

LukaModric komentarzy: 67518.10.2021, 23:00

ważny remis . na koniec sezonu może ten punkcik okazać się ważny A wy placzki dobrze wiecie jak kiepsko stoimy w tabeli to czego się spodziewaliście ?5 0 zapewne

Ups147 komentarzy: 349718.10.2021, 23:00

Laca musi grać dobrze, żeby jeszcze jakiś fajny kontrakt zgarnąć w innym klubie

Dominik17 komentarzy: 313618.10.2021, 23:00

@illpadrino: teraz poprzeczka kierana zabrała nam 3 punkty , chociaż przy stanie 2:2 to pałace by cislo s końcówce xd no co chłopaki se mecz zagrali teraz do Ferrari ,.lambo , puknąć kobitę , i jutro z uśmiechem przyjść do roboty na trening pewno na 17 , bo wyspać się trzeba :P

Elvisso komentarzy: 2018.10.2021, 22:59

Taka myślę, że naszemu zespołowi to na pewno brakuje takiego cwaniactwa boiskowego. Mam na myśli to co pokazalo CP, czyli oni nas gdzieś kopną, sklinczują, sprowadza do murawy, przepchną, sfałlują, wyszli na nas że sportową złością niczym barbarzyńcy ma Rzymian swego czasu, a my jak taka wystraszona dziewica przed pierwszym seksem. Żadnej pewności siebie, czy chęci odpłacenia pięknym za nadobne.
I tak jest w większości meczy pod wodzą naszego pseudo managera.

Ja od 20 minuty już widziałem po nich że będzie przegrana.

madej komentarzy: 58918.10.2021, 22:59

Smutne to jest, zmarnowane 2h.
A w piatek znowu je zmarnuje.

losnumeros komentarzy: 1319018.10.2021, 22:59

Jest duży plus po meczu: Pepe, Laca i Auba odblokowali się ;)

Arsenal2004 komentarzy: 380418.10.2021, 22:59

Powiem wam że dzisiaj środek pola to tragedia była. Martin przeszedł obok meczu, Partey co chwila niecelne podanie albo strata w tym starta prowadząca do utraty bramki. Lokonga wszedł niby lepiej ale on też stracił piłkę po czym CP na strzeliło. Nie wiem jaka był taktyka Artety. A do tego jeszcze ten faul na Sace. Czyli krótko mówiąc normalny dzień dla Arsenalu.

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 818.10.2021, 22:59

@Slaviola: przecież nie pije do forumowiczów, chociaż to dla mnie tez śmieszne po tak żenujacym meczu.
Piłkarze powinni mimo wszystko brać piłkę i lecieć na środek, nawet jakby miało zostać 10 sekund.

bizooon komentarzy: 698818.10.2021, 22:59

Wsyzscy maja mlodych jak my, a do tego Ci mlodzi wiedzą jak sie zachowac pod pressingiem, nasi panikuja (Partey, Xhaka dzisiaj tez Lokonga I Tomiyasu).
Patowi brakuje umiejętnosci zabetonowania środka pola na koniec meczu. Na 8 spotkan 2 razy wypuscic zwyciestwo w ostatniej minucie - gen Arsenalu hihi

ds95 (zawieszony) komentarzy: 32118.10.2021, 22:59

Laca nowy kontrakt i opaska kapitana
Arteta out

Furgunn komentarzy: 927018.10.2021, 22:59

@Dominik17: nie ma opcji

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19218.10.2021, 22:59

Nie no taka ekstaza po wyszarpanym remisie u siebie z Palace? Tu trzeba płakać, a nie zęby suszyć...

entap komentarzy: 151318.10.2021, 22:59

tabela nie kłamie. jesteśmy ujowi
z taką grą nie zasługujemy na więcej.
dzisiaj zdecydowały błędy indywidualne, ale nie zmienia to faktu że trzeba szukać Trenera.

Czas na poważnego trenera i to jak najszybciej, póki sezon można uratować. Z Mikelem nic nie osiągniemy, owszem wygrał 2 puchary, ale to był efekt nowej miotły, a nie geniusz Mikela. Życzę Mikelowi jak najlepiej i mam nadzieję, że kiedyś poprowadzi nas do najważniejszych trofeów na świecie ( teraz to nie jest jego czas, tylko czas na naukę w tym fachu).

spazi_28 komentarzy: 85018.10.2021, 22:58

@Furgunn:
"Radość jakbyśmy wygrywali właśnie jakiś finał. My zdobywamy bramkę na 2:2 z Crystal Palace. To mówi wszystko. Nie zamierzam oglądać więcej tego gówna. Dopóki ten pajac jest trenerem nie oglądam meczy Arsenalu. Dobranoc."

i to u siebie, z drużyną która nie powinna mieć do nas podjazdu

Lamoreaux komentarzy: 347818.10.2021, 22:58

Redakcja miała dzisiaj nosa w typach, po ciągłych typach na zwycięstwo Arsenalu Panowie Redaktorzy się dzisiaj przełamali i to w jakim stylu! :D

GKS_AFC komentarzy: 872018.10.2021, 22:58

Ale fakt Arteta powinien poleciec.

Xanthi komentarzy: 98418.10.2021, 22:58

Jak nedznym trzeba byc trenerem zeby swojego najlepszego grajka wystawiac na lawce?
Laca roznie gral ale skoro wchodzi na 20 min i zjada naszych grajkow z pierwszego skladu to chyba na treningach musial sie tez prezentowac…??

gbn komentarzy: 380518.10.2021, 22:58

Dramat, dramat...tu nic się nie zmienia dosłownie nic każdy może nas zlać jak chce...prócz kurczaków.

markiz0 komentarzy: 75518.10.2021, 22:58

MAMY TO PANOWIE, MAMY TO! Wazny punkt w wojnie o 10 miejsce.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11718.10.2021, 22:58

Zmarnowane dwie godziny. Idę spać.

Reamoner komentarzy: 467818.10.2021, 22:58

Podjarka, nasi świetni środkowi pomocnicy 2 asysty dziś Sambi i Partey normalnie klasa :D

Dominik17 komentarzy: 313618.10.2021, 22:58

@Furgunn: zobaczymy w piątek xd jak będziesz gadał :P mam tak co tydzień i wychodzi jak wychodzi

kiko55555 komentarzy: 35318.10.2021, 22:58

Paradoks meczu to końcowy gwizdek złość viery i radość artety po remisie 2:2 na emirates... Jakich ja czasów dozylem jako kibic tego klubu

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.10.2021, 22:58

Ehh... Gdyby głowy były na miejscu i grali odważniej to by spokojnie to wygrali.

madej komentarzy: 58918.10.2021, 22:58

Dokladnie, barista gest triumfu niczym wygrana finalu lm.
Ten klub to mem.

DzejCoop komentarzy: 326418.10.2021, 22:58

Cieszy sie ten gamon jakby wygral lige mistrzow zenada

Gunner72 komentarzy: 167818.10.2021, 22:57

No niestety, dziś jest chyba dzień gdy zostaję #ArtetaOUT.
Chyba tylko środek obrony umie trzymać jakikolwiek poziom. Wszyscy którzy wchodzili do naszego składu na początku był ogień, teraz każdy jest co najwyżej mierny.
Tomiyasu świetny początek, teraz lepsza wersja Bellerina.
Tierney gra jak kloc.
Partey myli się mam wrażenie przez połowę czasu.
Lokonga z młodego dynamicznego zrobił się Elneny'm w ciut lepszej wersji.
Ode gra fatalnie.
Saka i ESR grają bardzo słabo od dłuższego czasu, gdyby nie NLD to powiedziałbym że nawet fatalnie.
Auba w końcu strzela, ale co z tego.
Pepe czas na aklimatyzację 3 sezon wiadomo.
Martinelli z talentu którego zazdrościł nam Klopp zrobił się po prostu zawodnikiem z potencjałem.
Do Lacazette'a mam i zawsze będę miał słabość, dziś był świetny, ale często gra padakę. To już 3 trener w AFC który nie stawia na niego zbyt często.
Balogun miał dostać szansę, zagrał słabo i słuch o nim zaginął.
Artetę zostawiłbym tylko do przekonywania do kontraktów.