Jak przegrać wygrany mecz, czyli Arsenal 2-3 Tottenham!

Jak przegrać wygrany mecz, czyli Arsenal 2-3 Tottenham! 20.11.2010, 14:50, Szymon Ortyl 1531 komentarzy

Trudno w to uwierzyć, ale jedynymi zawodnikami, którzy nie mogli wystąpić w dzisiejszym meczu z powodu kontuzji, są niedostępni od dłuższego czasu Aaron Ramsey i Thomas Vermaelen. Od pierwszej minuty w podstawowym składzie wystąpili za to Laurent Kościelny i Denilson, którzy zastąpili Jacka Wilshere'a i Johanna Djourou. Na trybunach Emirates Stadium zasiadło wiele znanych osobistości, w tym były kapitan i legenda klubu - Thierry Henry.

Już w 1. minucie dobrą okazję na zdobycie pierwszej bramki miał Samir Nasri, jednak w ostatniej chwili piłkę spod nóg francuza wybił William Gallas. Uderzony łokciem w głowę pomocnik Arsenalu przez kilka minut wyglądał na lekko zamroczonego, jednak po chwili wrócił do gry.

W 3. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Gareth Bale oddał techniczny strzał na bramkę Kanonierów, jednak piłka wylądowała w rękach pewnie interweniującego Łukasza Fabiańskiego.

6 minut później po fenomenalnym podaniu Cesca Fabregasa, Samir Nasri źle przyjął piłkę, do której ruszył Gomes. Brazylijczyk nie zdołał jednak chwycić piłki, która przeleciała obok jego wyciągniętych rąk a Nasri z niemal zerowego kąta wpakował ją do siatki Kogutów.

W 22. minucie po strzale Cesca Fabregasa za pola karnego, piłka minęła prawy słupek bramki Tottenhamu.

3 minuty później, po akcji Fabregasa i asyście Arszawina, gola na 2-0 w ekwilibrystyczny sposób strzelił Marouane Chamakh.

W 45. minucie Kaboul w ostatniej chwili zatrzymał wbiegającego w pole karne Chamakha. Minutę później Fabregas rozegrał piłkę na skrzydło do Bacary'ego Sagny, który zauważył świetnie ustawionego Nasriego, jednak podanie obrońcy Arsenalu było zbyt mocne i zdobywca pierwszego gola w dzisiejszym meczu nie miał szans na opanowanie piłki. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

5 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, obrońcy Kanonierów za bardzo zaangażowali się w atak swojego zespołu, co umożliwiło Tottenhamowi wyprowadzenie kontrataku zakończonego bramką Garetha Bale'a.

W 55. minucie groźny strzał na bramkę Fabiańskiego oddał Modric, jednak piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką. Kilka sekund wcześniej na boisku w miejsce Maroune Chamakha pojawił się Robin van Persie.

W 65. minucie po idiotycznym zagraniu Cesca Fabregasa ręką w swoim polu karnym, gola dla Tottenhamu z 11 metrów zdobył Van der Vaart.

W 70. minucie piłkę do siatki Kogutów skierował Squillaci, jednak bramka nie została uznana, gdyż podający do obrońcy Arsenalu Fabregas był na spalonym. 7 minut później Fabregas oddał świetny techniczny strzał, jednak wspaniale w bramce Spurs interweniował Gomes. Kilka sekund później po świetnym dośrodkowaniu Robina van Persiego, Laurent Koscielny nie potrafił skierować piłki głową do pustej bramki Tottenhamu.

W 82. minucie po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Arsenalu, piłkę na aut ratując kolegów z drużyny wybił Alex Song. Minutę później żółtą kartką za faul na Bale'u ukarany został Koscielny.

3 minuty później, Cesc Fabregas nie upilnował w polu karnym Kaboula, który głową skierował piłkę do siatki Kanonieró.

W samej końcówce spotkania Tomas Rosicky oddał jeszcze dobry strzał z dystansu, jednak nie zdołał zmienić wyniku. Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie.

Premier LeagueTottenham Hotspur autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
gunners14 komentarzy: 228420.11.2010, 17:57

uff i Chelsea też przegrało pocieszające.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952120.11.2010, 17:57

C"MON ARSENAL !!

Dobrze ,że chociaż Chel$ea nam nie uciekła .
Teraz to oni mogą gubić punkty co mecz ,więc my musimy już wygrywać ,a nie gubić w taki głupi sposób . To było ostatnie ostrzeżenie !!

Leppus28 komentarzy: 21120.11.2010, 17:57

Spokojnie. Jesteśmy 2 punkty za liderem. Nie jest źle. Byle grać coraz lepiej i wyciągnąć wnioski z tej porażki dzisiaj.

jbialy11 komentarzy: 5720.11.2010, 17:57

Na szczęście chelsea też w plecy

Wiktor_20 komentarzy: 36720.11.2010, 17:56

jest !! nadal 2 pkt straty troche dziwnie to brzmi ze sie z tego cieszymy a nie z lidera ale gra toczy sie dalej!! Chelsea ja ktak dalej pojdzie bd tracić pkt co tydzien :)

bobslej22 komentarzy: 834820.11.2010, 17:56

Birmingham 1 - 0 Chelsea

Chyba wam to coś mówi. Szkoda ze MAN U dał rade . Szkoda że nie daliśmy rade bo by był lider :o)

Gujet komentarzy: 98120.11.2010, 17:56

Arsenal1994: Chelsea dostała w dupe 1:0. Gdzie jest 1:3?

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 820.11.2010, 17:56

Chelsea poległa a my znów nie wykorzystujemy swoich szans;/

szalen komentarzy: 198220.11.2010, 17:56

Przynajmniej jeden Polak nie zawiódł: Cywka strzelił gola:) To może kogoś pocieszy choć troszkę.

Chelsea jest w niezłym dole, a MU konsekwentnie zdobywa punkty i jeszcze nie przegrała meczu. Jak tak dalej pójdzie to walka o tytuł może się skończyć dla Arsenalu dosyć wcześnie. NIE MOŻNA PRZEGRYWAĆ NA WŁASNYM STADIONIE TYLU MECZY.

evelred komentarzy: 369120.11.2010, 17:56

chciał błysnąć, ale mu nie wyszło :( może my po prostu nie rozumiemy humoru "wyższych lotów" :(

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.11.2010, 17:56

Siuu chociaż 2 punkty do Lidera tyle szczęścia.

mitmichael komentarzy: 4924320.11.2010, 17:56

My normalnie kocha niewykorzystywac swietnych okazji by prowadzic w tabeli Premiership / Birmingham 1:0 Chelsea FT

Theo44 komentarzy: 427820.11.2010, 17:56

Howaru..bardzo ciekawe:)
Pozwol, ze podsumuje Twojego Posta #3774 "..." juz sie niemoge doczekac kolejnego. By szybciej doszusowac do 4000, mam dla Ciebie 2 rady:

1) zacznij pisac krotsze komentarze
2) jak zawsze na inny temat.

W ramach zakopania toporu proponuje Twoj ulubiony temat. O co sadzisz o The Beatles? czy uwazasz, ze rowniez maja wplyw na dzisiejsza scene Disco Polo?

arsenal122: Ty drugi. Jakie 1:1 ? Kto *****?

Arsenal1994 komentarzy: 749720.11.2010, 17:56

gujet -- > no że jest 1:3

gunners223 komentarzy: 6620.11.2010, 17:56

Birmingham 1 - 0 Chelsea chociaz 1 pozytyw

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52020.11.2010, 17:55

Chelsea 23 sytuacje bramkowe Birmingham 2 i co ??

BIR - CHE 1-0

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 520.11.2010, 17:55

Ludzie nie denerwujcie mnie !! NA serwisach nadal jest 1-0

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27320.11.2010, 17:55

Arsenal1994-----> w FM'a grasz?;P

Wiktor_20 komentarzy: 36720.11.2010, 17:54

spoko juz po meczu nie ma co płakac ale pamietać trzeba !!:)

Chelsea tez sie nie popisała ale boli wygrana manu ...

Gujet komentarzy: 98120.11.2010, 17:54

Arsenal1994: o czym tym piszesz z tą Chelsea?

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 820.11.2010, 17:53

Arsenal1994;- chyba okulista by się przydał;)

arsenal122 komentarzy: 113020.11.2010, 17:53

nieeeeeeeeeee. kurrrr 1;1 ;/;/;/

Olimpijczyk komentarzy: 109020.11.2010, 17:52

Fatalnie

kamil_malin komentarzy: 933220.11.2010, 17:52

@ Majkelosik
Ależ oczywiście, mój post był humorystyczny (dziwnie to dziś brzmi). Wiem, gdybanie nie ma sensu. Wszystkie drużyny tracą punkty w wydawać się mogło wygranych spotkaniach. Ale boli gdy widzi się, że taka drużyna jak Arsenal straciła w głupi sposób 11 punktów...

Witasgooner96 komentarzy: 95120.11.2010, 17:52

Niestety, ale brak słów.. szkoda 3 pkt., które były na wyciągnięcie .. dłoni !

Arsenal1994 komentarzy: 749720.11.2010, 17:51

Chelsea już 1:3 :/

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 220.11.2010, 17:50

mógł być lider dzisiaj :) :) trudno gramy dalej...

Kamil kazdy tak może powiedzieć Manchester tracił punkty jak frajer w samych koncówkach

kamil_malin komentarzy: 933220.11.2010, 17:49

A co tam nie lubię tego ale pogdybajmy sobie:
+ 3 punkty z Kogutami,
+ 3 punkty z Newcastle,
+ 2 punkty z Sunderalandem,
+ 3 punkty z WBA

Gdzie bylibyśmy dziś? Tracimy punkty z samymi potęgami.

arsenal122 komentarzy: 113020.11.2010, 17:48

Siwyy666-> Ty jakiś ograniczony jesteś?

veron komentarzy: 459420.11.2010, 17:48

siwy666
livesports.pl/

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27320.11.2010, 17:48

Siwy-----> MU prowadzi 2:0, a chel$ea PRZEGRYWA 0:1!

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52020.11.2010, 17:48

Już dawno pisałem że Koscielnemu należy się ławka i gra Djourou ale nie musi grać. Żałuję że czerwa dziś nie złapał takiego na 3 mecze by był z głowy. Wszystko zaczęło się gdy nie podeszliśmy do AsouEkoto presingiem a ten posłał górną dokładną piłkę na Defoe 170cm który wygrywa głowę z naszymi stoperami --- dajecie wiarę ??? Przy Djourou by nie miał szans ale nasi stoperzy pod względem fizycznym i wytrzymywania spotkań szczególnie Kosa jest słabiutki a nawiasem w PL to źółtodzioby. Powtarzam się w nieskończoność ale gdybyśmy mieli takiego Sambę żadna długa piłka żaden stały fragment nie byłby straszny i strach byłby u przeciwnika a takiego Kosa to przepycha co drugi napastnik.

Siwyy666 komentarzy: 55020.11.2010, 17:47

Ej,nie wiecie jak MU i Chelsea?

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 520.11.2010, 17:47

Jeszcze 5 minut i będziemy mieli może czym się pocieszać ; )

fabregas1987 komentarzy: 2582220.11.2010, 17:46

niski93 -->
z Braga nie przegramy, bo jest na wyjezdzie ;p

Watcher komentarzy: 24720.11.2010, 17:46

noo chociaż chelsea znowu na 5 pkt nie odskoczy chociaż...mecz sie jeszcze nie skończył ;)

kamil_malin komentarzy: 933220.11.2010, 17:46

Gdzie się podział charakter, gdzie są Ci mężczyźni w naszym zespole? Ja dziś widziałem (mówię o kluczowej drugiej połowie) bandę rozkapryszonych dzieciaków którym brakuje siły charakteru. Jak można dać się tak ograć w derbach? Jakim trzeba być mięczakiem aby w tak prosty sposób stracić 3 bramki? Gdzie był kapitan. który w kluczowym momencie powinien trzymać i motywować cały zespół? No tak, on sam był jednym z "liderów" zwycięstwa Tottenhamu. Nie mogę wybaczyć Wengerowi i jego zawodnikom tego co zrobiliśmy przez te drugie 45 minut. Zresztą w pierwszej części powinno być 4-0 (spalony Chamakha i 100% Cesca).
My z taką grą mistrzem? Musi dojść do trzęsienia ziemi, bo inaczej będziemy w takim martwym punkcie jak jesteśmy obecnie. Nie wyciągamy wniosków z przegranych spotkań. Żal było oglądać niemoc Kanonierów, wyglądali jak dzieci we mgle. Żądam wyjaśnień od Wengera, a nie głupiej gadki. Przegraliśmy przeze sędziego..., graliśmy dobrze i inne pierdoły.

Tomasz komentarzy: 48020.11.2010, 17:45

Faktycznie Chamakh nie grał zbyt pewnie w 2 połowie :/ glupio tracil pilke w 2 sytuacjach , ktore mialy szanse zakonczyc sie bramka . Ale Wenger sie wkurzył po 3 bramce , zresztą ja tez nie byłem zbyt szczesliwy z przebiegu 2 połowy.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 720.11.2010, 17:45

@Theo44
Twoim największym osiągnięciem jest w takim razie to, że jesteś największym idiotą tutaj. Przynajmniej nikt nie bierze cię na serio, hehe. Ja przynajmniej piszę swoje przemyślenia z sensem, a ty pierniczysz nieustannie farmazony, których się nawet czytać nie da i dodatkowo czepiasz się o coś, o czym sam nie masz zielonego pojęcia. I widzę, że nie odróżniasz rzeczownika od przymiotnika, to tak swoją drogą, ale rozumiem, to się niektórym zdarza.

@Arsenal1994
IMO tak właśnie będzie, ale mam nadzieję, że tym razem się mylę.

@niski93
Nie do końca, ale ma pecha. Jest o niebo kepszy od Djorou, a spada na niego o wiele większa krytyka. Ma tego pecha, że jego błędy są wykorzystywane, a takiego Johana przechodzą bez większego echa... mimo, że są często o wiele większe.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27320.11.2010, 17:45

Arsenal1994-----> ładnie to tak kłamać?;P

szalen komentarzy: 198220.11.2010, 17:45

Pierwsza połowa była cudowna. Chyba najlepsza w sezonie. Druga tragiczna. Jeszcze jedno skoro Fabs nie pierwszy raz tak wyskakuje to po stoi w tym murze?? Przecież każdy inteligentny człowiek dojdzie do wniosku, że to się skończy zagraniem ręką. Mówienie, że chronił twarz to jest głupota, bo ręka zdecydowanie była na głową a sędzia pokazała jak się broni twarz:)

Arsenal1994 komentarzy: 749720.11.2010, 17:42

1:2 Chelsea :P

Leppus28 komentarzy: 21120.11.2010, 17:42

Nie ma co robić z tego tragedii. Byliśmy lepsi. Czego zabrakło? Jak zwykle. Lidera. Co za lider z Fabregasa, jak nie tylko nie potrafi natchnąć kolegów w ważnym momencie, a jeszcze zagrywa ręką na polu karnym? Na szczęście w czołówce jest w tym sezonie ciasno i każdy może wygrać z każdym.

niski93 komentarzy: 581620.11.2010, 17:42

Teraz niech nas jeszcze Braga dobije na dokładke. Ehh...

Kizukir komentarzy: 320.11.2010, 17:41

Oglądałem ten mecz to tylko pierwsza połowa zadowoliła, w drugiej nie było za specjalnie,,,szczególnie straty Chamakha

Theo44 komentarzy: 427820.11.2010, 17:39