Jedyny celny strzał w meczu daje awans, Arsenal 1-0 WHU

Jedyny celny strzał w meczu daje awans, Arsenal 1-0 WHU 19.12.2017, 21:45, Łukasz Wandzel 750 komentarzy

Dzisiejszy wieczór wielu kibicom Kanonierów minął na oglądaniu poczynań ich ulubieńców w starciu Pucharu Ligi przeciwko West Hamowi. Czy można uznać, że był to miło spędzony czas? Co prawda, Arsenal wygrał jedną bramką, ale gra obu zespołów nie zachwycała. Dwie drużyny z Londynu nie pokazały zupełnie nic w ofensywie. Jeden jedyny celny strzał padł w końcówce pierwszej połowy i zaowocował on golem, który z pewnością nie zostanie uznany najładniejszym trafieniem w tym sezonie, ale dał przynajmniej awans.

Zawodnikom Arsene'a Wengera należy jedynie oddać, że całkowicie kontrolowali mecz w obronie złożonej z Debuchy'ego, Chambersa, Holdinga i Kolasinaca. Z drugiej strony, bardzo duży wpływ na to miała gra West Hamu. Młoty grały fatalnie i bez żadnej motywacji. Na boisku niczym duch miotał się Chicharito, z kolei zmieniający go Andy Carroll wpłynął na mecz jedynie spowodowaniem urazu u Coquelina. Podsumowując, był to mecz nudny, w którym obie ekipy grały, jakby się im nie chciało.

Składy:

Arsenal: Ospina - Debuchy, Chambers, Holding, Kolasinac - Coquelin (90' Da Silva), Elneny - Walcott, Willock (84' Sheaf), Welbeck - Giroud (78' Nelson).

West Ham: Hart - Reid, Collins, Ogbonna - Cresswell (65' Carroll), Rice, Obiang, Masuaku - Quina (83' Arnautović), Ayew - Chicharito (65' Sakho).

W pierwszej połowie piłka przez długi czas była rozgrywana w środku pola, gdzie można było zaobserwować niecelne podania z obu stron i zero chęci zaatakowania. Formacje defensywne gości i gospodarzy nie musiały się zbytnio wysilać, aby powstrzymywać przeciwnika przed stworzeniem groźnej okazji. O ile Arsenal był w stanie chociaż raz trafić do siatki, to West Ham prezentował się tak słabo, że nie potrafiłby obudzić Davida Ospiny, jeśli ten akurat postanowiłby się zdrzemnąć.

Jedynego gola w całym spotkaniu zdobył Danny Welbeck. Sytuacja, którą wykorzystał Anglik, zaczęła się w 42. minucie, kiedy dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Matheiu Debuchy. Tam znajdowali się Oliver Giroud i właśnie Welbeck. To ten drugi dopadł do piłki i, korzystając z nieporadności rywali, wbił ją do bramki, pokonując tym samym Joe Harta.

Druga połowa nie odbiegała w żaden sposób od pierwszej. Sam gol wydaje się teraz ewenementem, jeśli spojrzeć na to, jak prezentowali się zawodnicy na murawie. Różnice stanowiły, niestety, mało przyjemne wieści dla fanów Arsenalu. Wspomniany wcześniej Andy Carroll, zaraz po znalezieniu się na placu gry, starł się Francisem Coquelinem, po którym, co prawda, kontynuował grę, ale nie był w stanie dograć meczu do końca i tuż przed doliczonymi czterema minutami opuścił boisko.

Wcześniej miała miejsce sytuacja, która jeszcze bardziej przejmie wszystkich fanów talentu Oliviera Girouda, ponieważ złapał go skurcz i w 78. minucie Francuza zmienił Reiss Nelson. Nie wiadomo jak poważny to uraz, ale w przypadku dłuższej pauzy Arsene Wenger może mieć problem z rotowaniem napastnikami, kiedy byłoby to potrzebne.

Arsenal awansował do półfinału Carabao Cup po skromnym zwycięstwie 1-0 nad West Hamem, ale samo widowisko pozostawiało wiele do życzenia, więc trudno wyróżnić kogokolwiek. Defensywa zagrała na zero z tyłu, ale wynikało to głównie z braku pomysłu na grę ze strony ekipy Davida Moyesa. Z kolei z przodu zawiedli tacy piłkarze jak Theo Walcott, ale także młodzi zawodnicy. Nie pierwszy raz nie najlepiej zaprezentował się chociażby Willock. Brakowało kogoś takiego jak Wilshere, który pociągnąłby drużynę w ofensywie, ponieważ dziś Arsenal wyszedł zwycięsko ze starcia ze względu na słabo dysponowanego rywala.

Oceń piłkarzy po meczu z West Hamem

Carabao CupRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202320.12.2017, 00:11

naprawdę wierzysz że nawet grając najlepszym składem mamy szansę z City? ;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.12.2017, 00:08

@ljungberg77: no bo arsenal to gral pierwszym skladem:)

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202319.12.2017, 23:59

city poza zasięgiem nawet jak grają tymi dzieciakami dlatego chciałbym w półfinale united...., tu można się odegrać (jak zagramy pierwszym składem)

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10919.12.2017, 23:52

@Forever_gunner:

Myślę, że gdyby potrafili grać bardziej efektownie to graliby bardziej efektownie. Tu każdemu zależy, by się pokazać

Control komentarzy: 146619.12.2017, 23:44

Półfinał gramy tym samym składem? Z City? :D

bigMick komentarzy: 108519.12.2017, 23:41

@Simmpllemann
aaa, dzięki za info

Forever_gunner komentarzy: 255519.12.2017, 23:39

Oglądałem ten mecz jednym okiem i nic nie straciłem. Flaki z olejem. Szkoda wieczora na takie mecze Arsenalu. Wiem, że grają o pietruszkę, ale skoro kibice przyszli na stadion i wydali pieniądze to mogliby chociaż z czystej przyzwoitości pokazać coś lepszego, a na pewno również nasz rezerwowy garnitur stać na bardziej efektowną grę.

notopyk komentarzy: 347519.12.2017, 23:32

@SoulStorm: jak by u nas nie bylo przecietniakow :) vardy moze nie bo jest laca, żwirek.. ale taki smieszny mahrez jest milion razy lepszy od jakiegos łolkota

losnumeros komentarzy: 1318919.12.2017, 23:31

Na 5 karnych, tylko w jednym się źle rzucił. Ma to cos do karnych

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.12.2017, 23:31

Największe gwiazdy pudłują, więc Leicester odpada.

notopyk komentarzy: 347519.12.2017, 23:31

no i sie zesrali ....

SoulStorm komentarzy: 744319.12.2017, 23:31

Pomyśleć,że te przeciętniaki miały być zawodnikami Arsenalu.

kamilo_oo komentarzy: 2356719.12.2017, 23:30

no i gwiazdy nie strzeliły

Kysio2607 komentarzy: 1336019.12.2017, 23:30

Eh i się zesrali :D

baranek19 komentarzy: 134119.12.2017, 23:30

Ja się pytam kiedy im się to szczęście skończy?

@TH14:

Jest czwarta zmiana w dogrywce we wszystkich pucharach (Carabao, FA, tarcza)

losnumeros komentarzy: 1318919.12.2017, 23:25

Wyczuł, skubany

Alonso komentarzy: 1282419.12.2017, 23:22

@arsenallord: Nie wiem dlaczego on jeszcze w tym klubie siedzi. Lisy odrzucają wszystkie oferty czy inne kluby go prześwietliły i gość ma jakiś defekt.

Wydaje się, że nie było nic prostszego jak sprzedaż Sancheza w lato i kupienie Mahreza.

TH14 komentarzy: 52119.12.2017, 23:22

To w tym pucharze więcej zmian można przeprowadzać ?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.12.2017, 23:19

Niech piłkarze Lisów nie robią z Bravo bohatera.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11719.12.2017, 23:18

Bravo to bardzo słaby bramkarz, ale karne bronić potrafi. Jestem ciekawy wyniku.

notopyk komentarzy: 347519.12.2017, 23:16

Uwielbiam korekty na fonie :) miało być będą karne a nie bezplatnie xD

notopyk komentarzy: 347519.12.2017, 23:15

Bezpłatne. Oby tylko lester się nie obsralo i zrobiło niespodziankę xD

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11719.12.2017, 23:14

Jak ja uwielbiam Mahreza. Fantastyczny ma styl gry.

TakKrzysiu komentarzy: 893619.12.2017, 23:12

Można sobie narzekać na ten sezon, ale w sumie to nadal mamy szansę na potrójną koronę ^^

losnumeros komentarzy: 1318919.12.2017, 23:08

Jak chcesz inne to poszukaj na soccer live

losnumeros komentarzy: 1318919.12.2017, 23:07

Gunner915 komentarzy: 282119.12.2017, 23:06

ktos ma streama do lisow z city?

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144819.12.2017, 23:05

Jeśli kupon mi nie wejdzie przez City, to będzie mi przykro.

praptak komentarzy: 882119.12.2017, 23:04

Papcio wystawił dziś las więc Młotami trudno było się przedrzeć

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.12.2017, 23:00

@Mchard
Nie oszukujmy się jednak - WHU nie postawiło zawodnikom defensywnym wysoko poprzeczki. A w ofensywie Kolasinaca dziś niemal nie było.

Mchard komentarzy: 61719.12.2017, 22:59

@FanekAFC: I tak jest progres względem poprzednich lat, nie jest to przynajmniej taki Frimpong, młody i słaby

Kysio2607 komentarzy: 1336019.12.2017, 22:58

Hahaha Bravo co odwala :D

FanekAFC komentarzy: 511219.12.2017, 22:57

Oczy krwawia jak Elneny jest przy piłce, ja rozumiem ze niewypał, zdarza sie w kazdym klubie ale dlaczego on cały czas gra i blokuje miejsce dla młodych..

Mchard komentarzy: 61719.12.2017, 22:57

@Simpllemann: Wydaje mi się , że go można a nawet powinno rozliczać się za to co działo się w obronie , dzisiaj na 0 więc pozytywnie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.12.2017, 22:56

Mnie zawiódł Kolasinac. Poza jedną świetną akcją był dziś bezbarwny. Słaby mecz w wykonaniu Bośniaka.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10919.12.2017, 22:56