Jedyny celny strzał w meczu daje awans, Arsenal 1-0 WHU

Jedyny celny strzał w meczu daje awans, Arsenal 1-0 WHU 19.12.2017, 21:45, Łukasz Wandzel 750 komentarzy

Dzisiejszy wieczór wielu kibicom Kanonierów minął na oglądaniu poczynań ich ulubieńców w starciu Pucharu Ligi przeciwko West Hamowi. Czy można uznać, że był to miło spędzony czas? Co prawda, Arsenal wygrał jedną bramką, ale gra obu zespołów nie zachwycała. Dwie drużyny z Londynu nie pokazały zupełnie nic w ofensywie. Jeden jedyny celny strzał padł w końcówce pierwszej połowy i zaowocował on golem, który z pewnością nie zostanie uznany najładniejszym trafieniem w tym sezonie, ale dał przynajmniej awans.

Zawodnikom Arsene'a Wengera należy jedynie oddać, że całkowicie kontrolowali mecz w obronie złożonej z Debuchy'ego, Chambersa, Holdinga i Kolasinaca. Z drugiej strony, bardzo duży wpływ na to miała gra West Hamu. Młoty grały fatalnie i bez żadnej motywacji. Na boisku niczym duch miotał się Chicharito, z kolei zmieniający go Andy Carroll wpłynął na mecz jedynie spowodowaniem urazu u Coquelina. Podsumowując, był to mecz nudny, w którym obie ekipy grały, jakby się im nie chciało.

Składy:

Arsenal: Ospina - Debuchy, Chambers, Holding, Kolasinac - Coquelin (90' Da Silva), Elneny - Walcott, Willock (84' Sheaf), Welbeck - Giroud (78' Nelson).

West Ham: Hart - Reid, Collins, Ogbonna - Cresswell (65' Carroll), Rice, Obiang, Masuaku - Quina (83' Arnautović), Ayew - Chicharito (65' Sakho).

W pierwszej połowie piłka przez długi czas była rozgrywana w środku pola, gdzie można było zaobserwować niecelne podania z obu stron i zero chęci zaatakowania. Formacje defensywne gości i gospodarzy nie musiały się zbytnio wysilać, aby powstrzymywać przeciwnika przed stworzeniem groźnej okazji. O ile Arsenal był w stanie chociaż raz trafić do siatki, to West Ham prezentował się tak słabo, że nie potrafiłby obudzić Davida Ospiny, jeśli ten akurat postanowiłby się zdrzemnąć.

Jedynego gola w całym spotkaniu zdobył Danny Welbeck. Sytuacja, którą wykorzystał Anglik, zaczęła się w 42. minucie, kiedy dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Matheiu Debuchy. Tam znajdowali się Oliver Giroud i właśnie Welbeck. To ten drugi dopadł do piłki i, korzystając z nieporadności rywali, wbił ją do bramki, pokonując tym samym Joe Harta.

Druga połowa nie odbiegała w żaden sposób od pierwszej. Sam gol wydaje się teraz ewenementem, jeśli spojrzeć na to, jak prezentowali się zawodnicy na murawie. Różnice stanowiły, niestety, mało przyjemne wieści dla fanów Arsenalu. Wspomniany wcześniej Andy Carroll, zaraz po znalezieniu się na placu gry, starł się Francisem Coquelinem, po którym, co prawda, kontynuował grę, ale nie był w stanie dograć meczu do końca i tuż przed doliczonymi czterema minutami opuścił boisko.

Wcześniej miała miejsce sytuacja, która jeszcze bardziej przejmie wszystkich fanów talentu Oliviera Girouda, ponieważ złapał go skurcz i w 78. minucie Francuza zmienił Reiss Nelson. Nie wiadomo jak poważny to uraz, ale w przypadku dłuższej pauzy Arsene Wenger może mieć problem z rotowaniem napastnikami, kiedy byłoby to potrzebne.

Arsenal awansował do półfinału Carabao Cup po skromnym zwycięstwie 1-0 nad West Hamem, ale samo widowisko pozostawiało wiele do życzenia, więc trudno wyróżnić kogokolwiek. Defensywa zagrała na zero z tyłu, ale wynikało to głównie z braku pomysłu na grę ze strony ekipy Davida Moyesa. Z kolei z przodu zawiedli tacy piłkarze jak Theo Walcott, ale także młodzi zawodnicy. Nie pierwszy raz nie najlepiej zaprezentował się chociażby Willock. Brakowało kogoś takiego jak Wilshere, który pociągnąłby drużynę w ofensywie, ponieważ dziś Arsenal wyszedł zwycięsko ze starcia ze względu na słabo dysponowanego rywala.

Oceń piłkarzy po meczu z West Hamem

Carabao CupRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10919.12.2017, 22:53

@arsenal159:

Ciężko cokolwiek powiedzieć, spójrz na statystyki po stronie WHU i wszystko stanie się jasne :D

Debuchy asysta głowką, Chambers wyglądał pewnie w rozegraniu

Kysio2607 komentarzy: 1336019.12.2017, 22:52

Trzeba przyznac ze losowanie nam w tym sezonie dopisalo, nie dosc ze wszystko u siebie to jeszcze klasa przeciwnikow wiadoma :D

Womanizer komentarzy: 991919.12.2017, 22:52

Ciężko ocenić bo West Ham nas praktycznie nie atakował. Ale jeden i drugi poprawnie w defensywie. Żadnych baboli.

Mihex komentarzy: 2360419.12.2017, 22:52

@arsenal159: Oni akurat ok. Chambers nie miał za wiele roboty w sumie, a Debuchy w pierwszej połowie grał nieźle. Potem przygasł.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.12.2017, 22:51

Całkiem zapomniałem o meczu. Jak zagrał Debuchy i Chambers?

Womanizer komentarzy: 991919.12.2017, 22:50

W Leicester w 2 połowie wszedł Vardy i Mahrez to powinni w dogrywce pociągnąć Lisy.

schnor25 komentarzy: 1854619.12.2017, 22:50

Słuchajcie, bo dzisiaj pisałem, że typ się ze mną wspierał, że np. taki Sanchez / Ozil nie może negocjować wcześniej z angielskim klubem jak miesiąc przed końcem kontraktu (wychodziłoby na to, że wewnętrzne przepisy ligi - FA). Dokopałem się m.in. do takiego paragrafu, jak go rozumiecie?

A Club shall be at liberty after the third Saturday in May in any year and before the 1
July next following to make such an approach to a Contract Player:
T.2.1. who will become an Out of Contract Player on that 1 July; and
T.2.2. who has received no offer from his Club under Rule V.17.2; or
T.2.3. who has received but has declined such offer.

varatas komentarzy: 256519.12.2017, 22:50

Ehh Walcott i Welbeck to jednak przeciętniaki, nadają się na 2 skład tylko, chociaż też nie bardzo, bo tam trzeba wejść i okazac jakiś błysk.

Debuchy w tej formie powinien zastapić Bellerina, ale znając życie, to Bellerin będzie grał z samego powodu bycia Bellerinem.

TH14 komentarzy: 52119.12.2017, 22:48

@filo94: Tak 2 mecze :D szykuje się ciężki styczeń.... Jakiś transfer by się przydał!!!

TH14 komentarzy: 52119.12.2017, 22:47

Jutro Bournemouth z Borucem w składzie pogoni Chelsea :D

Pitu88 komentarzy: 216619.12.2017, 22:47

macie stream do meczu lester?

henry1996 komentarzy: 131719.12.2017, 22:47

diam51 ---- bo to ten partner grzywki to kompletny podkomentator. ignorant i po prostu debil. nie zna sie, a rozpowszechnia ignoranckie farmazony. grzywacz jeszcze ujdzie

SoulStorm komentarzy: 744319.12.2017, 22:45

Najbrzydszy mecz z udziałem Arsenalu jakikolwiek oglądałem.

enrique komentarzy: 1916019.12.2017, 22:45

Well done liga nasza.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11719.12.2017, 22:45

Rezerwy to my mamy tragiczne. Giroud i piłkarz rodem z B-klasy Walcott występy poniżej krytyki dzisiaj. Lepiej ogrywać młodych niż grać Walcottem, który nie ma ani fizyczności, techniki, inteligencji boiskowej, nic. Debuchy > Bellerin, ale Wenger nie ma jaj, żeby postawić na Mathieu.

@OptaJoe
1 min.1 minutę temu
Więcej
2011 - Arsenal have made the League Cup semi-final for the first time since 2010-11. Journey.

To dobrze, że w dobrym stylu wracamy do półfinałów tych elitarnych zawodów :D

Womanizer komentarzy: 991919.12.2017, 22:44

Ciekawy mecz na jutro sie szykuje w Niemczech. Bayern z BVB.

TurboGrosik komentarzy: 169419.12.2017, 22:44

To juz polfinal? Kurde jak Wenger sie tak z tymi pucharami rozhula to tu sie na prawde do konca zycia zakorzeni. Jak juz doszlismy do polfinalu to pewnie to wygramy :D

Czeczenia komentarzy: 1248719.12.2017, 22:43

Jedyny pozytyw tego meczu jest taki, że już się skończył.

Kysio2607 komentarzy: 1336019.12.2017, 22:42

Ladnie Gray zanurkował ;d

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18419.12.2017, 22:42

Jak ci eksperci z Ilewen hejtują naszych... Zawsze się spuszczają nad City i United, choćby nie wiem, co się działo, a Arsenalowi i Wengerowi wszystko wytykają.

I ten tekst, że jest duża szansa na porażkę w meczu FA Cup z Nottingham w styczniu... Jakby nie wiedzieli, że nasi w ciągu 4 lat wygrali to trofeum 3 razy, pokonując City, Chelsea, Everton, United, Liverpool i innych po drodze...

Gryzek komentarzy: 379719.12.2017, 22:42

Ja tam zawsze lubiłem mecze z WHU, nawet te nudne :D

TurboGrosik komentarzy: 169419.12.2017, 22:42

Jak tam emocje z Wengerballem? Niestety przeoczylem widowisko.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.12.2017, 22:41

@Alonso
Tak.

Mchard komentarzy: 61719.12.2017, 22:41

Coś te ostatnie mecze z WHU wieją niezłą ****nią ;)

I pełno "młodzieży której należy dać szansę", która nigdy jej nie dostanie :D
Zawsze mnie bawi jak Wenger mówi, że ma szeroką kadrę, bo ma zdolną młodzież. Szkoda, że grają tylko 6 minut w meczu gdzie rezerwowym nie idzie xDD

timiiiii komentarzy: 196319.12.2017, 22:40