Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto!

Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto! 09.03.2010, 21:39, Rafal Mazur 734 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy. Tym razem fani zgromadzeni na Emirates Stadium bardzo entuzjastycznie powitali zawodników Arsenalu i FC Porto, którzy stoczyli pojedynek o dalszy prym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. Po znakomitym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli Kanonierzy, którzy nie mieli kłopotów z ograniem przeciwnika.

Zobacz obszerny skrót z tego pojedynku!

Szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger dokonał przed potyczką kilku znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Bacary Sagna oraz Sol Campbell. Znajdujący się w fenomenalnej dyspozycji - Theo Walcott zasiadł dziś o dziwo na ławce rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Franck de Bleeckere rozpoczął dzisiejsze zawody.

W 6. minucie pierwsza składna akcja Arsenalu. Tomas Rosicky dogrywał piłkę w środek pola karnego do Nasri'ego, któremu jednak nie udało się pokonać Heltona. Po chwili znów zrobiło się groźnie pod bramką Portugalczyków, a tym razem z dobrej strony pokazał się Arszawin.

W 9. minucie londyńczycy rozwiązali worek z bramkami, za sprawą Nicklasa Bendtnera, który zamknął usta wszystkim krytykom. Duńczyk skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości, po tym jak Arszawin kapitalnie ograł defensorów Porto. 1-0!

Po zdobyciu gola sytuacja na murawie nieznacznie się ustabilizowała, a drużyna Porto odzyskała siły we własne możliwości, co jednak nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

W 25. minucie Andriej Arszawin zostawił za sobą całą linię obrony gości, po czym dograł do niepilnowanego Bendtnera, który podwyższył wynik meczu na 2-0. Jednak największe słowa uznania należą się właśnie rosyjskiemu atakującemu, który swojego rajdu dokonał z taką nonszalancją, że wprawiło to w śmiech Arsene Wengera.

Druga bramka Kanonierów zdecydowanie sparaliżowała ekipę przyjezdnych. Przeważała niefrasobliwa i infantylna gra ze strony Portugalczyków, co świetnie wykorzystali gospodarze.

W 42. minucie kolejna akcja potwierdzająca dominację The Gunners w dzisiejszym pojedynku. Znów Bendtner pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z około 20 metrów, jednak Helton wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.

Po doliczeniu trzech dodatkowych minut, arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Po 15-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko, aby rozegrać decydującą o losach spotkania odsłonę gry.

Po wznowieniu gry goście widocznie odzyskali wiarę we własne umiejętności, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Almuni. Mimo to, londyńczycy nadal kreowali grę, starając się przy tym nie stracić gola.

Pokazom indywidualnych umiejętności nie było końca! To, co wykonał Samir Nasri w 64. minucie jest trudne do opisania, Francuz mijał obrońców niczym tyczki, a kiedy znalazł się na 5 metrze - zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, Helton bez szans!

Dwie minuty później następny gol, a defensorzy Porto znów zachowali się niczym ospałe ślimaki. Andriej Arszawin przemierzył całą długość boiska, by posłać futbolówkę wprost pod nogi Eboue. Ten dopełnił tylko formalności, a wynik brzmiał już 4-0!

W 71. minucie boisko opuścił zmęczony Samir Nasri. Kibice żegnali Francuza owacją na stojąco, a przy tym dodawali otuchy Denilsonowi, który zajmował miejsce niekwestionowanego bohatera. W 76. minucie ostatniej już zmiany dokonał Wenger. Będący w świetnej formie Theo Walcott zmienił Arszawina.

W 83. minucie spotkania Nicklas Bendtner zmarnował szansę na zdobycie hat-tricka, ponieważ jego uderzenie głową było dalekie od celu.

Końcowe chwile wtorkowej potyczki należały do Kanonierów, którzy pewnie zmierzali po awans do ćwierćfinału Champions League. Dodatkowo, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Eboue. Do piłki podszedł Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy! 5-0!

Chwilę potem sędzia zakończył dzisiejsze, wspaniałe widowisko. Kanonierzy pokazali dziś, że są w stanie walczyć o najwyższe cele do ostatnich dni tegorocznych rozgrywek. Trudno jednogłośnie stwierdzić, kto był najlepszym graczem na murawie, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Nicklas Bendtner, Andriej Arszawin oraz Samir Nasri.

Porto FC autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
gooner1992 komentarzy: 57709.03.2010, 22:16

która minuta jest??

Kamilo1425 komentarzy: 24309.03.2010, 22:16

4:0 superrrr

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 409.03.2010, 22:16

no i co tak źle bez Fabregasa? Mówiłem drużyna bez niego i tak sobie poradzi bo to nie jest zespół jednego zawodnika jak ManU, którzy go np. ładują na siłe w najbliższy mecz LM z Milanem. Wiedziałem, że wygrają, ale nie spodziewałem się aż 4:0. Myśle, że skończy się na 5:0 :D
Ciekawe co powie Ferreira po meczu...

maras11 komentarzy: 63009.03.2010, 22:15

Theo na boisko :)

Knolek komentarzy: 266409.03.2010, 22:14

chyba telewizja N padła.... no ale przy takim ostrzale to się nie dziwię :D:D:D:D o żesz w morde mówiłem, że będzie taki wynik :D a to jeszcze nie koniec !! :D:D:D:D

ajajajaj :D
dlatego wlasnie twierdze ze Cesc nie jest nie zastapiony :) zakrecil nimi jak chcial :D

brawo arszawin i eboue ;P
Andriej ma juz udzial przy trzeciej bramce, czas zeby sam cos strzelil ;)

krzysk90 komentarzy: 47709.03.2010, 22:14

Channel - 6002

Arsenal170 komentarzy: 1909.03.2010, 22:14

fantastyczne rzeczy się dzieja na emirates:):):)

to jest pogrom PANOWIE I PANIE:)

kylotkd komentarzy: 1209.03.2010, 22:14

atdhe.net ogladajcie tu dobrze chodzi

dembus komentarzy: 3809.03.2010, 22:14

tylko bić Brawo ;)

Kaniel komentarzy: 9809.03.2010, 22:14

na Arsenal.com odświeżam, 3-0 za chwile odświeżam, 4-0, odświeżam jeszcze raz ale 5-0 nie ma ;p

Piotrex komentarzy: 112909.03.2010, 22:14

Brawo Samir najładniejsza bramka w tym meczu,teraz gol Eboue patrząc teraz na Arsenal to nie będzie ostatnia bramka dzisiaj.

Jagoda komentarzy: 9409.03.2010, 22:14

Pieknie graja :D

Caroline komentarzy: 48509.03.2010, 22:14

RAVENAFC --> ja mam to samo...
Ale najważniejsze, że tak sobie dobrze radzimy. I to bez Cesca.

Maciekkk10 komentarzy: 258309.03.2010, 22:14

Sopcast siadł przy bramce na 3-0 ;|

mam nadzieje że wpusci walcotta jeszcze

kacper0992 komentarzy: 20509.03.2010, 22:14

I love you Arsenal

RvPersie komentarzy: 1145809.03.2010, 22:13

ej Channel - 80248 mi padł i nie chce się na nowo odpalić wiecie może czemu lub jak se z tym poradzić?;/

Kondzior12 komentarzy: 490009.03.2010, 22:13

Juz mają po meczu :)

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 209.03.2010, 22:13

nie lubie zbyt wczesnie podsumowywac meczu, no ale przy 4:0 jest juz chyba pozamiatane

SamirRosicky komentarzy: 285309.03.2010, 22:13

Oj sory, za 2 komenty i błąd ;p oczywiście 4:0

mysterioAFC komentarzy: 12909.03.2010, 22:13

kocham arsenal i tak zawsze bedzie !

mdr_AFC komentarzy: 305009.03.2010, 22:13

RAVEAFC - u mnie tak samo ;/ przegaiłem 3 bramki ;/ kurde dajcie link :)

Topek komentarzy: 13948 newsów: 12609.03.2010, 22:13

Dobra, zwijać te portugalskie zadki z Emirates. Było miło.

maq komentarzy: 996 newsów: 15509.03.2010, 22:13

powtorka z rozrywki?:D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 109.03.2010, 22:13

Fenomenalnie!Brak słów!

WojO komentarzy: 225209.03.2010, 22:13

4:0!!!!! YEAH BEJBE MAMY 1/4 LM PANOWIEEEEE!
KOCHAM WAS!

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:13

To koniec Porto. Arsenal jest wielki:))))) Eboue rządzi.

maras11 komentarzy: 63009.03.2010, 22:13

Co tutaj się dzieje :D
Cudownie

StaryAFC komentarzy: 497 newsów: 2509.03.2010, 22:13

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha KOCHAM WAS WSZYSTKICH !!! Europa jest nasza !!!

david90 komentarzy: 17809.03.2010, 22:12

najpierw arsza teraz nasri kto nastepny walcott jak wejdzie?

kjubol komentarzy: 101009.03.2010, 22:12

Co jak co Arshavin gra dziś imponująco ;O ;)

Knolek komentarzy: 266409.03.2010, 22:12

4-0 dziękuję dobranoc

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56709.03.2010, 22:11

I to już jest pogrom! Przyjechali po zwycięstwo, a dostali baty jak drugoligowiec xD Mam deja vu xD

vitt16 komentarzy: 27109.03.2010, 22:11