Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto!

Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto! 09.03.2010, 21:39, Rafal Mazur 734 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy. Tym razem fani zgromadzeni na Emirates Stadium bardzo entuzjastycznie powitali zawodników Arsenalu i FC Porto, którzy stoczyli pojedynek o dalszy prym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. Po znakomitym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli Kanonierzy, którzy nie mieli kłopotów z ograniem przeciwnika.

Zobacz obszerny skrót z tego pojedynku!

Szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger dokonał przed potyczką kilku znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Bacary Sagna oraz Sol Campbell. Znajdujący się w fenomenalnej dyspozycji - Theo Walcott zasiadł dziś o dziwo na ławce rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Franck de Bleeckere rozpoczął dzisiejsze zawody.

W 6. minucie pierwsza składna akcja Arsenalu. Tomas Rosicky dogrywał piłkę w środek pola karnego do Nasri'ego, któremu jednak nie udało się pokonać Heltona. Po chwili znów zrobiło się groźnie pod bramką Portugalczyków, a tym razem z dobrej strony pokazał się Arszawin.

W 9. minucie londyńczycy rozwiązali worek z bramkami, za sprawą Nicklasa Bendtnera, który zamknął usta wszystkim krytykom. Duńczyk skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości, po tym jak Arszawin kapitalnie ograł defensorów Porto. 1-0!

Po zdobyciu gola sytuacja na murawie nieznacznie się ustabilizowała, a drużyna Porto odzyskała siły we własne możliwości, co jednak nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

W 25. minucie Andriej Arszawin zostawił za sobą całą linię obrony gości, po czym dograł do niepilnowanego Bendtnera, który podwyższył wynik meczu na 2-0. Jednak największe słowa uznania należą się właśnie rosyjskiemu atakującemu, który swojego rajdu dokonał z taką nonszalancją, że wprawiło to w śmiech Arsene Wengera.

Druga bramka Kanonierów zdecydowanie sparaliżowała ekipę przyjezdnych. Przeważała niefrasobliwa i infantylna gra ze strony Portugalczyków, co świetnie wykorzystali gospodarze.

W 42. minucie kolejna akcja potwierdzająca dominację The Gunners w dzisiejszym pojedynku. Znów Bendtner pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z około 20 metrów, jednak Helton wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.

Po doliczeniu trzech dodatkowych minut, arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Po 15-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko, aby rozegrać decydującą o losach spotkania odsłonę gry.

Po wznowieniu gry goście widocznie odzyskali wiarę we własne umiejętności, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Almuni. Mimo to, londyńczycy nadal kreowali grę, starając się przy tym nie stracić gola.

Pokazom indywidualnych umiejętności nie było końca! To, co wykonał Samir Nasri w 64. minucie jest trudne do opisania, Francuz mijał obrońców niczym tyczki, a kiedy znalazł się na 5 metrze - zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, Helton bez szans!

Dwie minuty później następny gol, a defensorzy Porto znów zachowali się niczym ospałe ślimaki. Andriej Arszawin przemierzył całą długość boiska, by posłać futbolówkę wprost pod nogi Eboue. Ten dopełnił tylko formalności, a wynik brzmiał już 4-0!

W 71. minucie boisko opuścił zmęczony Samir Nasri. Kibice żegnali Francuza owacją na stojąco, a przy tym dodawali otuchy Denilsonowi, który zajmował miejsce niekwestionowanego bohatera. W 76. minucie ostatniej już zmiany dokonał Wenger. Będący w świetnej formie Theo Walcott zmienił Arszawina.

W 83. minucie spotkania Nicklas Bendtner zmarnował szansę na zdobycie hat-tricka, ponieważ jego uderzenie głową było dalekie od celu.

Końcowe chwile wtorkowej potyczki należały do Kanonierów, którzy pewnie zmierzali po awans do ćwierćfinału Champions League. Dodatkowo, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Eboue. Do piłki podszedł Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy! 5-0!

Chwilę potem sędzia zakończył dzisiejsze, wspaniałe widowisko. Kanonierzy pokazali dziś, że są w stanie walczyć o najwyższe cele do ostatnich dni tegorocznych rozgrywek. Trudno jednogłośnie stwierdzić, kto był najlepszym graczem na murawie, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Nicklas Bendtner, Andriej Arszawin oraz Samir Nasri.

Porto FC autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
kylotkd komentarzy: 1209.03.2010, 22:36

5 hehehe .

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:36

"Piłkarze Porto przeczytają w ciągu najbliższych tygodni mnóstwo książek. Bo na ulicę raczej nie wyjdą."

Carnegie komentarzy: 6609.03.2010, 22:36

sebo656 >> ok, ale ja sie dziwie ze ona im nie wpadnie do gardła.. xD przeciez jak sie biegnie speedem i łyka powietrze to nie trudno o to.. ;P ps bendtner żuje jak by co

Knolek komentarzy: 266409.03.2010, 22:35

Ja mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj pojawi się skrót lub bramki :)

mdr_AFC komentarzy: 305009.03.2010, 22:35

gdyby popracować nad Bendtner to byłby naprawdę bardzo dobrym napastnikiem. Trzeba nad nim pracować panie Wenger ;)

RAVENAFC komentarzy: 86309.03.2010, 22:34

CESCIARA boże po prostu pisze skrótem chyba każdy wie o co chodzi a skoro Ci przeszkadza to już nie będę tak pisał;p

sebo656 komentarzy: 182509.03.2010, 22:34

Carnegie > ja na miejscue Wengera bym tego im zakazał... jesli ktos kiedys biegal rzujac gume ten wie ze traci sie mnostwooooo siły

Carnegie komentarzy: 6609.03.2010, 22:33

kur, od kiedy rzuć się pisze żuc.. :P sorka

pkArs komentarzy: 46009.03.2010, 22:33

ja czuję, że będzie właśnie lyon.a piłkarze porto mogą naszym co najwyżej buty czyścić i piłki podawać;p

dt12345 komentarzy: 45609.03.2010, 22:33

Ja bym chciał którąś z tych drużyn CSKA/Sevilla, Olympiakos/Bordeaux

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:33

Losowanie chyba w następny piątek po rozegraniu wszystkich meczów tej fazy.

SamirRosicky komentarzy: 285309.03.2010, 22:33

Najbardziej nie chciałbym trafić na Bordeaux. To baaardzo dobra drużyna, wg mnie może sprawić niespodziankę w tym sezonie.

Carnegie komentarzy: 6609.03.2010, 22:32

Powiedzcie mi u licha jak można rzuć gumę podczas meczu? Ja tego nei czaje. Przeciez to sie udławić można. Albo to jakies specjalne gumy co nie można połknąć? lol rotfl

Cesciara komentarzy: 622 newsów: 3009.03.2010, 22:32

bd srd....... RAVENAFC NIE ROB WIOCHY na dyktandach w szkole tez piszesz BD????

loudspeaker komentarzy: 7709.03.2010, 22:32

obyśmy trafili na kogoś z La Liga, Arsenal prezentuje podobny styl gry co tamtejsze zespoły, a z klubami z Premiership mogłoby być ciężko :d

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 22:32

Bordeaux

SamirRosicky komentarzy: 285309.03.2010, 22:32

Nie no, Panowie, Cesc chciał Real w finale, spełńmy jego marzenia i nie obstawiajmy przeciwko niemu ;d

Falka5 komentarzy: 69009.03.2010, 22:32