Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto!

Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto! 09.03.2010, 21:39, Rafal Mazur 734 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy. Tym razem fani zgromadzeni na Emirates Stadium bardzo entuzjastycznie powitali zawodników Arsenalu i FC Porto, którzy stoczyli pojedynek o dalszy prym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. Po znakomitym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli Kanonierzy, którzy nie mieli kłopotów z ograniem przeciwnika.

Zobacz obszerny skrót z tego pojedynku!

Szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger dokonał przed potyczką kilku znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Bacary Sagna oraz Sol Campbell. Znajdujący się w fenomenalnej dyspozycji - Theo Walcott zasiadł dziś o dziwo na ławce rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Franck de Bleeckere rozpoczął dzisiejsze zawody.

W 6. minucie pierwsza składna akcja Arsenalu. Tomas Rosicky dogrywał piłkę w środek pola karnego do Nasri'ego, któremu jednak nie udało się pokonać Heltona. Po chwili znów zrobiło się groźnie pod bramką Portugalczyków, a tym razem z dobrej strony pokazał się Arszawin.

W 9. minucie londyńczycy rozwiązali worek z bramkami, za sprawą Nicklasa Bendtnera, który zamknął usta wszystkim krytykom. Duńczyk skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości, po tym jak Arszawin kapitalnie ograł defensorów Porto. 1-0!

Po zdobyciu gola sytuacja na murawie nieznacznie się ustabilizowała, a drużyna Porto odzyskała siły we własne możliwości, co jednak nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

W 25. minucie Andriej Arszawin zostawił za sobą całą linię obrony gości, po czym dograł do niepilnowanego Bendtnera, który podwyższył wynik meczu na 2-0. Jednak największe słowa uznania należą się właśnie rosyjskiemu atakującemu, który swojego rajdu dokonał z taką nonszalancją, że wprawiło to w śmiech Arsene Wengera.

Druga bramka Kanonierów zdecydowanie sparaliżowała ekipę przyjezdnych. Przeważała niefrasobliwa i infantylna gra ze strony Portugalczyków, co świetnie wykorzystali gospodarze.

W 42. minucie kolejna akcja potwierdzająca dominację The Gunners w dzisiejszym pojedynku. Znów Bendtner pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z około 20 metrów, jednak Helton wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.

Po doliczeniu trzech dodatkowych minut, arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Po 15-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko, aby rozegrać decydującą o losach spotkania odsłonę gry.

Po wznowieniu gry goście widocznie odzyskali wiarę we własne umiejętności, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Almuni. Mimo to, londyńczycy nadal kreowali grę, starając się przy tym nie stracić gola.

Pokazom indywidualnych umiejętności nie było końca! To, co wykonał Samir Nasri w 64. minucie jest trudne do opisania, Francuz mijał obrońców niczym tyczki, a kiedy znalazł się na 5 metrze - zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, Helton bez szans!

Dwie minuty później następny gol, a defensorzy Porto znów zachowali się niczym ospałe ślimaki. Andriej Arszawin przemierzył całą długość boiska, by posłać futbolówkę wprost pod nogi Eboue. Ten dopełnił tylko formalności, a wynik brzmiał już 4-0!

W 71. minucie boisko opuścił zmęczony Samir Nasri. Kibice żegnali Francuza owacją na stojąco, a przy tym dodawali otuchy Denilsonowi, który zajmował miejsce niekwestionowanego bohatera. W 76. minucie ostatniej już zmiany dokonał Wenger. Będący w świetnej formie Theo Walcott zmienił Arszawina.

W 83. minucie spotkania Nicklas Bendtner zmarnował szansę na zdobycie hat-tricka, ponieważ jego uderzenie głową było dalekie od celu.

Końcowe chwile wtorkowej potyczki należały do Kanonierów, którzy pewnie zmierzali po awans do ćwierćfinału Champions League. Dodatkowo, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Eboue. Do piłki podszedł Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy! 5-0!

Chwilę potem sędzia zakończył dzisiejsze, wspaniałe widowisko. Kanonierzy pokazali dziś, że są w stanie walczyć o najwyższe cele do ostatnich dni tegorocznych rozgrywek. Trudno jednogłośnie stwierdzić, kto był najlepszym graczem na murawie, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Nicklas Bendtner, Andriej Arszawin oraz Samir Nasri.

Porto FC autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
pkArs komentarzy: 46009.03.2010, 22:28

jeszcze jedną za, jak to powiedział kolega"tą fałszywą drugą bramke w pierwszym meczu";p

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:28

A w drugim meczu horror. Fiorentina prowadzi 3:2.

Faegan komentarzy: 11609.03.2010, 22:28

bendi to drewno i miał na szczescie farta
tyle na ten temat

bergkamp komentarzy: 111009.03.2010, 22:27

Bendi kocham Cię :) A jednak słowa Arszawina stały się ciałem. Chłopak wie kiedy strzelać.

szucik komentarzy: 16009.03.2010, 22:25

Arsenal potwierdza w tym meczu swoją klasę ;)

PaatrykNowak1997 komentarzy: 1609.03.2010, 22:21

może wkońcu pokażemy na co nas stać i wygramy LM ;) jka zoaczyłem te 2 gole to mi ulżyło bo się już trochę bałem, że porto nam jeszcze szczeli i będzie dogrywka i karne ale boss naszczęście ustawił taką taktyke, że nie ma już co się bać ;)

Tomasz komentarzy: 48009.03.2010, 22:20

Cos pieknego ;) Na poprawienie humoru na wieczor :)

mir4ek komentarzy: 100709.03.2010, 22:20

vitt16, tego nikt nie wie :) tak czy owak byśmy wygrali a Cesc bardziej przyda się na dalsze mecze :)

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26409.03.2010, 22:20

veetle.com/frameworked/index.php/channel/view#4b8548862fa13

ładny kanał

Aaarsenal komentarzy: 305709.03.2010, 22:20

Dajcie linka plz

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:19

Chłopaki się rozszaleli, a Arshavin hasa po boisku i pokazuje co to znaczy kanonada:) Oczywiście z resztą składu.

Oldgunner3 komentarzy: 978109.03.2010, 22:19

Jest super tego nawet Denilson nie popsuje!Magiczna akcja i bramka Nasri`ego - należy mu się odpoczynek - teraz najważniejsze żeby nie złapać kontuzji.

Fierce_girl komentarzy: 219409.03.2010, 22:18

To się im zachciało strzelać hehe :) rajd Nasriego, który mijał poszczególnych rywali jak pachołki - niesamowity ;)!

mir4ek komentarzy: 100709.03.2010, 22:18

Ciekawe co by było gdyby Cesc grał xD

kacper0992 komentarzy: 20509.03.2010, 22:18

The Gunners pokazują na co ich stać

mdr_AFC komentarzy: 305009.03.2010, 22:18

ludzie czy Wam też padła transmisja z N ?

jacob83 komentarzy: 59309.03.2010, 22:17

dobra, po meczu, ide sie pokuc bo jutro kolosa mam;-)

maras11 komentarzy: 63009.03.2010, 22:17

po co Denilsona wpuszcza :D

Matrix253 komentarzy: 16809.03.2010, 22:17

Super mecz Arsenal pokazuje znakomitą grę oby tak dalej grali;D

Tomasz komentarzy: 48009.03.2010, 22:17

A ja postawilem wczoraj ponad 50 zl na Arsenal na bet-at-home :D od jakiegos czasu stawaim wszystko co mam na Kanonierow i jak narazie zyskuje :)

dembus komentarzy: 3809.03.2010, 22:17

niech zyje nam ;)

73min

IronHide_AFC komentarzy: 164209.03.2010, 22:16

bajkowy gol Nasriego tylko że mi sopcast padł w 62 minucie ...

Olimpijczyk komentarzy: 109009.03.2010, 22:16

Pięknie panowie 4-0 , szkoda że nie widziałem tych 2 bramek bo cos nie tak z nsport