Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
LoveTheGunners komentarzy: 914013.11.2012, 17:44

ee tam to tylko jedna wielka plotaa , nie ma sie czym przejmowac

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 17:42

w zrodlach sie powoluja na goal.com i na arsenalonline, ani na goal.com ani na arsenalonline nic o kontuzji wilsherea nie wiedza

fcescf komentarzy: 255413.11.2012, 17:42

O Jacku to chyba na pewno plota.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.11.2012, 17:41

Smerfy podobno ekonomicznie wyszly w tym roku na plus po latach - ponad 1 milion dolarow na plus

a co do bayernu to moze nie maja medialnych napadziorow ale taki gomez kontuzja ale rok temu z 40 bram , teraz mandzukic i pizarro co mecz laduja bramy

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 17:35

@afckonrad9101
Chyba że Frimpong ma ochotę na skrzydełka z rusztu :p

afckonrad9101 komentarzy: 783413.11.2012, 17:31

Miejmy nadzieje ze z Jackiem to ploty sa, bo bez niego i Cazorli nie widze tego meczu z Kurczakami...

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 17:27

Jak toś będzie miał info o Jacku to pisać.

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 17:17

Arsenalfcfan

Jak jakie porówanie ? W koncu Arsenal to 3 klub zaraz po Manutd i Liverpoolu. To z kim mam nas porównywac ? z Evertonem ?
Wiec jednak jesli sie chce jesli sie chce to mozna rozsadnie zarzadzac tygodniówkami.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 17:17

Dopóki nie pojawi się nic oficjalnego, nie ma się czym martwić.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 17:16

to z jackiem to plota ktora krazy od rana

skyrim komentarzy: 807113.11.2012, 17:15

pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ligi-zagraniczne-Anglia/ogromny-pech-jacka-wilsherea.html

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068713.11.2012, 17:13

skyrim, nawet nie strasz.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 17:13

AFC1208,

A Nani to cicho siedzi :D i jakie porówanie dałeś UTD - Arsenal.

United klub z wielkimi ambicjami i trenerem geniuszem.
Arsenal- klub skąpiący na transfery i uważa, że Top4 to trofeum do gabloty..

tam ludzie idą bo chcą być następcami zawodnikków takich jak Giggs czy Scholes.. i wiedzą, że mogą tworzyć historię.. a do nas przychodzą po to by się wyszkolić..

aa no i taka różnica, że jak tam się wybijesz to wyższą pensje dostaniesz a nie z tą 50-60 tys zostaniesz... a u nas jak się wybijesz to albo sprzedany albo max 90tys dostaniesz..

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 113.11.2012, 17:13

skyrim

Skąd info?

skyrim komentarzy: 807113.11.2012, 17:11

Jack kontuzjowany, nie zagra z Tottenhamem !

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 17:10

Arsenalfcan, Marzaq

Co dadzą tygodniówki?
Popatrzcie np na takie United. Tam gwiazdy jak np Robin czy Rooney zarabiają ponad 200 k/ tydzien, a pilkarze sredni niektórzy nawet po 30-50 k.Jakos nikt nie ma tam z tym problemu i nie chce odchodzic z klubu.

Czyli nie trzeba isc tym tokiem rozumowania, ze np gdy Robin by u nas został i dostał te 180 k to odrazu wszysycy chcieliby podwyzek.

Po prostu musi byc jakas hierarchia w druzynie.
Jesli jestes gwiazdą i w duzej mierze dzieki Tobie druzyna osiąga sukcesy to masz prawo liczyc na o wiele wieksze pieniadze niz ini pilkarze, w United nie ma z tym problemu.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 17:00

a co do tych tygodniówek to wyglądałoby to tak dla nowych zawodników:

(przed tygodniówkami)
przyjde do Arsenalu, wyszkole się, odejde za pucharami, dostane sporą kase)
(po zwiększeniu)
przyjde do Arsenalu, wyszkole się i do tego dostane dużo kasy, no a następnie odejdę za pucharami..

tak jest dzisiaj Arsenal traktowany..

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:56

AFC1208,

a może to jest wielki początek Chelsea zarabiającej? zbudowali już młody, bardzo dobry skład..

ja powiem tak, jeśli Usmanov by wszedł, to napewno gorzej nie byłoby niż jest teraz..

Oggy komentarzy: 948913.11.2012, 16:56

AFC1208-- bayern zawsze miał wielkie przychody i matchdaya (stadiom) i sponsora -np. Allianz. Bawarczycy to baardzo znana marka mają łatwiutkie negocjacje ze sponsorami xD Niemcy około 80 mln rynek "kibiców" z jednym wielkim teamem nie porównuj nawet xD

Ars3n komentarzy: 1235413.11.2012, 16:55

Marzag
Czytalem na angielskiej stronie, ze ostatni jego pilkarz to Walcott :) potem juz nikogo nie ma.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:55

AFC1208

Bayern ma takich sponsorów, o których my możemy jedynie śnić.. do tego im miasto pomaga.. a to, że są najbogatszym landem w niemczech to inna sprawa..

Do tego powiedz mi co Ci dadzą te tygodniówki?
Jeśli zawodnik ma do wyboru takie kluby jak Chelsea - UTD - City - Arsenal, to bądź pewien, że ten ostatni jako pierwszy zostaje skreślony.. nawet gdy będziemy mieli tygodniówki w wysokości 100-150tys..

a co do tego, że Wenger się boi wydawać.. to wg. mnie powinien wylecieć za coś takiego -.- nie osiągasz, a chcemy Ci pomóc, nie korzystasz, to żegnamy..

i właśnie dlatego narzekamy na brak bogatego właściciela.. bo co mam robić? liczyć na to FFP jak na zbawienie?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 16:54

AFC1208, tyle ze kupno drogiego zawodnika wiaze sie z wysoka tygodniowka, a jesli tylko jeden gracz by mial wysoka tygodniowke to by sie reszta poczula pokrzywdzona, wiec trzebaby bylo reszcie tez zwiekszyc. Na takie rzeczy nie stac Arsenal ktory ma generowac odpowiednie zyski rocznie.

Ars3n komentarzy: 1235413.11.2012, 16:54

Marzag
Nikt nie wie jakie mial korzysci starszy i w sumie malo mnie to obchodzi. Taka tu nuda, ze zszedlem z toru glownego tematu, wiec wrocmy na glowny.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 16:53

Ars3n, jak to jest Managerem Walcotta? Myslalem ze ostatnim jego podopiecznym byl Song

afckonrad9101 komentarzy: 783413.11.2012, 16:52

W obliczu tego co odwala Kroenke , Usmanov napewno nie obnizylby poziomu sportowego tego klubu...

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 16:52

W tym CFC roku wyszła na plus ? To policz sobie ile Romek władował w nia kasy od momentu gdy jest wlascicielem.

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 16:50

Marzaq

Nie napisalem, ze bedzie gorszy. Po prostu wg mnie nie jest nam potrzebny żaden obleśnie bogaty włascieiciel. Wystarczy tylko rozsądnie zarządzac tygodniowkami, potrafic wydac raz czy dwa konkretne pieniadze, czego Wenger nie potrafi bo boi sie ryzyka( pieniadze do wydania są w kazdym okienku, o czym zawsze wspomina zarząd)

Dlaczego np taki Bayern to potrafi, a my nie tylko ciagle narzekamy na brak bogatego wlasciciela.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 16:50

Ars3n, syn i ojciec to 2 różne osoby

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:48

AFC1208

Tak tylko dopowiem, że Chelsea w tym roku wyszła na PLUS ok. 2mln :D

Pamiętaj, że to nie Usmanov będzie dyktatorem a cały zespół Red&White..

skoro miałby w tyłku Arsenal to już dawno opchnąłby te udziały Kroenke..

a co do klubu.. to on sam mówił, że nasz klub generuje sporo kasy.. bo prawie 300mln .. a z czego troche ponad 200mln idzie na wszystkie opłaty.
Więc wydaje mi się, że jak on wszedłby to od razu zrobiłby jak prawdziwy biznesmen "Zainwestował" czyli np. dał 100mln na transfery i po 2-3 latach liczył, że mu się zwróci.. a dodaj do tego, że my raczej nic ciekawego nie osiągamy to i mniejsze zyski.. a jak zaczelibyśmy wygrywać to i większe zyski więc i szybciej by pieniądze się spłacały.. po czym po 2-3 latach znowu by tak zrobił..

Ars3n komentarzy: 1235413.11.2012, 16:48

Dein to w ogole sprzedal akcje Arsenalu Alisherowi.
A co do Deiny to do niego nie mozna miec zaufania :) Jego synek(?) jest menadzerem wszystkich pilkarzy, ktorzy odeszli od nas oraz jest menadzerem ostatniego naszego zawodnika - Walcotta.

Oggy komentarzy: 948913.11.2012, 16:45

afckonrad--> co do meczu to ....absolutnie zgoda :) Jak wyjdzie jeszcze wczasowicz Santos, to razem z radosnym Poldkiem zafundują nam niezapomniane przeżycia. Aaron? Toż to prawdziwy wirtuoz bezsensownych podań bylegdzie:xD nie może go zabraknąć! In Arsene we trust >.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 16:44

Pozatym Dein go popiera i u niego pracuje

AFC1208, Usmanov gorszy od Kroenke(fana pilki noznej ktory ładuje wszystko co ma w Arsenal) nie będzie :-)

afckonrad9101 komentarzy: 783413.11.2012, 16:43

Oggy
I tak zagramy w 9 bo Ramsey wyjdzie pewnie na skrzydle, do tego truchtajacy Poldi

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 16:42

Dla Romka Chelsea jest własnie taką zabawką, w którą ładuje kasę dla przyjemnosci. Nie ma z tego żadnych zysków, jest na wielkim minusie.

Myslisz, ze jak ten grubas Usmanov nie bedzie na nas zarabiał to mu sie to nie znudzi ? A tak w ogóle to pytam z ciekawosci, masz jakies ruskie korzenie,ze tak im ufasz ? bo to trochę niepodobne do Polaka. ;d W kazdym komenatarzu tylko Usmanov, Usmanov masakra po prostu

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:41

heh, z Ramseyem w składzie wygrywamy co 10 mecz :) ten facet nic, ale to kompletnie nic nie wnosi do gry.. tak naprawde to on ma umiejętności do gry w takim zespole jak Reading czy Soton.. a w każdy zespole z Top12 siedziałby na ławce..

i nawet go kontuzja nie tłumaczy bo to jego ponad 50 mecz po kontuzji..

Oggy komentarzy: 948913.11.2012, 16:39

afckonrad ---- kurde dawajcie źródła, a nie podobno >.< lubicie ciśnienie podnosić?!

afckonrad9101 komentarzy: 783413.11.2012, 16:37

Podobno Wilshere zlapal kontuzje na kadrze i nie zagra z Kurczakami ;] Poprostu idealnie, patrzac tez na to ze Cazorla tez moze od poczatku nie zagrac zapowiada sie ciekwawa druga linia z "mega kreatywnym " Ramseyem , oh yeah!!!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:34

srt, wschodnią stronę

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:33

AFC1208,

Aliszer to biznesmen.. on nie wchodzi w biznes po to by się bawić:
Mi wystarczy oficjalnie informacje, w którym Usmanov chciał dać 100mln na spłate stadionu, w zamian za to, że klub da 100mln na transfery... oczywiście odrzucono bo nasz zarząd nie chce pieniędzy z zewnątrz..

a co do Ruska.. to wystarczy zerknąć na zachodnią część Londynu.. tam też jest Rusek ;) póki co nie nudzi mu się :)

Oggy komentarzy: 948913.11.2012, 16:32

Usmanova to możecie na jotpegu zobaczyć najwyżej xD Kroenke nie sprzeda takiego źródła dochodu please xD Poza tym usmanov gra zbyt medialnie i narobił sobie wrogów już wewnątrz klubu. Uzbek już nawet nie liczy chyba na przejęcie w najbliższym czasie.

Ars3n komentarzy: 1235413.11.2012, 16:31

Godziny szczytu, a wy o niczym ciekawym nie piszecie :l

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 16:30

Serio tak chcesz tego Usmanova? Taki jestes pewien, ze on jest taki wspaniały i bedzie ładował kase w AFC ? A co jak zabawka mu sie znudzi po roku i skończymy jak np Malaga?Pamietaj, ze Rusek to Rusek, ja im nie ufam choćby nie wiadomo co ;)

Oggy komentarzy: 948913.11.2012, 16:29

AFC1208-- nie dziwie się brak perspektyw, zarobki średnie i ciągłe zmiany składu:> Zostaną nam niedługo sami goście w typie Jenkiego xD

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:26

oggy,

LE? i tak całkiem wysoko mierzysz :) ja będę się cieszył z ok. 8 miejsca... ;) a najbardziej jak zobacze: Oficjalnie: Wenger zakończył współpracę z Arsenalem. - nie wiem kiedy to info zobacze, ale mam nadzieje, że jak najszybciej :) No chociaż najbardziej chciałbym zobaczyć: "Oficjalnie: Usmanov głównym zarządcą w Arsenalu"

niski93 komentarzy: 581613.11.2012, 16:25