Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Oggy komentarzy: 948913.11.2012, 16:21

Mam niezłą bekę z kibiców wierzących w wielkie transfery do nas:xD Już widze jak ktoś wybitny się skusi na Ligę Europejską na Emirates:>

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.11.2012, 16:16

Arsenalfcfan

Nie zapomniałeś czegoś dzisiaj napisać ? Srisco, Ben Arfa, Llorente -.-

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:15

Zaha obiektem zainteresowania Królewskich.

hahaha to już to widze jak Zaha dochodzi do Arsenalu skoro w kolejce chce się ustawić Real, City, Chelsea...
napewno wybierze nas... niestety trzeba szukać kogoś innego..

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 16:13

bobslej..

siedzi na ławce w BvB i chce grać, to pójdzie do nas by również siedzieć na ławce.. chyba, że chcesz go do 1 składu.. to od razu mówie, że on jest za słaby..

Maximilliano komentarzy: 82313.11.2012, 15:57

Poprosiłem właśnie na Facebooku fanów Arsenalu o opublikowanie i głosowanie na Arsenal w ankiecie CANAL + . Może uda się nam wygrać.

bobslej22 komentarzy: 830213.11.2012, 15:56

Wiem że to wp ale myśle że można by go wypożyczyć. Wg. mnie bardzo ciekawy zawodnik.

sport.wp.pl/kat,1746,title,Perisic-ma-dosyc-Chce-odejsc,wid,15087577,wiadomosc.html?ticaid=1f850

TakKrzysiu komentarzy: 893613.11.2012, 15:52

Persie98
W poprzednim sezonie mielismy Robina. Fajnie ze nie wątpicie. Ja nie robie sobie nazdziei jak zobaczyłem w kilku meczach w tym sezonie Arsenal z podkulonym ogonem pod wlasnym polem karnym, wybijający bezmyślnie piłki pod nogi rywala, bez polotu i wiary. Kibicuje tylko i wyłącznie Arsenalowi od wielu lat wiec bede ich ogladal, kibicowal im ale nie licze na cokolwiek, moze mnie zaskoczą i happy and gotowy. W kazdym razie to co teraz oglądamy to nie jest Arsenal.

Persie98 komentarzy: 49413.11.2012, 15:46

TakKrzysiu

do tottenhamu też mieliśmy stratę 10 pkt w poprzednim sezonie i odrobiliśmy spokojnie jeszcze sezon się nie skończył

TakKrzysiu komentarzy: 893613.11.2012, 15:44

Szkoda ze do Manu juz 11 punktów straty. Jakoś trudno mi uwierzyc ze straci tyle samo a my w tym czasie nie przegramy ani jednego meczu. Raczej mamy po majstrze i Ameryki zdaje sie nie odkryłem^

Persie98 komentarzy: 49413.11.2012, 15:43

Spoko ale przegrywamy z chelsea wysoko więc pisze o tym więcej komentarzy

Malyy komentarzy: 7913.11.2012, 15:43

Ma ktoś jakieś wiadomości nt. Wilshera? Kanonierzy.com na fb podali nieoficjalne wiadomosci ze dostał kontuzji na treningu reprezentacji..

arsenallord
No to mnie zaskoczyles z 1 i 3 pozycja :)

Persie98 komentarzy: 49413.11.2012, 15:38

głosujcie na mecz arsenal everton

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11713.11.2012, 15:37

Krzysztof95---> A City gdzie zgubiłeś? Nie mów mi, że LFC ich wyprzedzi. Ja stawiam, że ten sezon w Anglii skończy się tak:

Verminator97 komentarzy: 1490013.11.2012, 15:33

sport.pl/pilka/1,65082,12848715,Primera_Division__Konflikt_w_Barcelonie__Villa_nie.html

@Robizg

Tak będziemy robić syf, bo skoro redaktorzy potrafią szybko na fb wrzucić plotkę o kontuzji i siać ferment niesprawdzonymi informacjami, to chyba nie ma powodu dla którego nie można by tej ankiety też szybko wrzucić.

szymoniq97 komentarzy: 166813.11.2012, 15:10

Nie wie ktoś , o której godzinie LoL zacznie działać? Bo jak kiedyś widziałem na stronie , to paru kanonierów gra w LoLa.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 15:04

I teraz będziecie robić syf z ankietą? Kurde redaktorzy nam newsa zrobią i tyle!

crisadus komentarzy: 850713.11.2012, 14:54

@QuaresmaMiz14
Troszkę to smutne. Spurs z Liverpoolem to mecz z tych na którę się czeka w Anglii. Nasz mecz na Goodison Park też może być świetnym widowiskiem, bardzo wyrównanym. United bez problemu da sobie radę z West Hamem u siebie, Chelsea też powinna bez problemu ograć Fulham.

Md13 komentarzy: 16213.11.2012, 14:49

Taki lekki off dotyczący fify. Może ktoś orientuje się która drużyna z 4 ligi angielskiej (npower 2) ma najmłodszy skład? Mam pomysł na karierę, dojść do BPL z praktycznie nie zmienionym składem, więc szukam takiego zespołu który by mi to umożliwił, może ktoś ma obczajone te słabsze zespoły i może mi oszczędzić kupy czasu, bo przejrzenie całej ligi i kalkulowaniu który skład młodszy zajmie barzdo dużo. Z góry dzięki.

Wajdos komentarzy: 163513.11.2012, 14:48

Zróbcie info o głosowaniu

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274813.11.2012, 14:45

Everton-Arsenal i Spurs-Liverpool zapowiadają się najciekawiej.Znając życie dane będzie nam oglądać Muły i CFC . .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.11.2012, 14:36

wazne info , 2 mecze zostana pokazane z najwieksza iloscia glosow NIE JEDEN.

Crisadus
Teraz ja przedstawię swoje zdanie na temat Gervinho...
Ten facet jest tak irytujący że ciesze się że jest przez miesiąc niedostępny do gry. Nie życzę mu źle ale mam nadzieję że Boss dojdzie do podobnego zdania i po sezonie z nim się rozstaniemy. Nawet te jego bramki nie stawiają go w dobrym świetle. Przy tych akcjach gdzie zgubił czy stracił piłkę albo nie wykorzystał okazji to te gole to promil okazji. Piszesz o asystach z zeszłego sezonu ale pamiętaj że wykorzystywał je Robin który zamieniał byle jakie podanie na bramke. W tym sezonie razem z Ramseyem to najgorsi piłkarze. Jak przyjdzie Zaha to szybko pokaże mu jak się robi wiatr na skrzydle. Dryblingi Gervinho są tak słabe że aż żałosne. Na skrzydło jest za słaby a na napad to już w ogóle się nie nadaje. Tacy piłkarze nie są godni reprezentować Arsenalu... To nie ta liga

syneusz komentarzy: 1119 newsów: 313.11.2012, 14:27

talksport.co.uk/magazine/features/121113/five-players-arsenal-should-have-bought-august-2012-185202

Wajdos komentarzy: 163513.11.2012, 14:26

Za wrzucanie takich plot na fb powinna byc dożywotnia banicja z pozycji redaktora ;/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.11.2012, 14:23

jak juz gadacie kto zrobi out to na 99 procent chamakh , widac ze Wenger daje mu pograc w pucharze ligi ale na PL i LM ma wy....ne na marokanczyka

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 14:09

Ktoś tu dał fake info, i ktoś z redaktorów od razu to na Facebook'a wrzucił, całkowity bezsens. Teraz cały dzień będą tu o tym pisać, gratulacje.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 14:06

crisadus, masz do tego prawo ;-)

crisadus komentarzy: 850713.11.2012, 14:03

@Marzag
Pozostanę przy swoim zdaniu. Jest momentami bardzo irytujący, ale mimo wszystko wolę, aby był w drużynie. W wielu spotkaniach może się przydać. Choć obecnie cenię wyżej Theo czy nawet Andrieja, który robi ostatnio różnicę.

qba555 komentarzy: 797 newsów: 113.11.2012, 14:01

@Midgardsorm
Dużo ludzi zarzuca Drive nudę, ale nie potrafię zrozumieć czemu. To nie jest film akcji gdzie jucha ma się lać co 2 minuty, tempo jest idealne, osobiście nie mogę się doczekać kolejnego filmu Refna.
@veron
Dodany :)

tomekafc95 komentarzy: 413613.11.2012, 14:00

nie ma nic oficjalnego goal.com jest tak wiarygodny jak the sun trzeba czekac easy guys ;]

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 13:58

banan91, wg kogo? ;-) Podobno Hazard w Arsenalu.

Me3mber komentarzy: 256113.11.2012, 13:56

Dobrzeeeee ciekawe co papcio teraz powie, a co jak prze*******imy z kogutami na ES! :D:D:D:D

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12613.11.2012, 13:56

co to znaczy 'napisali na facebooku', to jak 'napisali w internecie'. Ludzie...

banan91 komentarzy: 4313.11.2012, 13:52

Podobno odnowiła sie mu kontuzja kostki... Jesteśmy w glebokiej dupie!...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.11.2012, 13:52

Coraz wiecej plot ze falcao w chelsea na zime

Me3mber komentarzy: 256113.11.2012, 13:51

Na facebooku napisali, że Wilshere ma kontuzję oO

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 13:51

crisadus, wg mnie on tylko imituje drybling, machanie nogami nad pilka to nie drybling, on ma problemy z minieciem z pilka kogokolwiek, dosrodkowywac nie umie, strzelanie tez srednio mu wychodzi, jedyny porzadny gol to ten z chelsea, ale i tak zwolnil w tym meczu tyle akcji ze dla mnie to byl slaby wystep.

crisadus komentarzy: 850713.11.2012, 13:44

@Marzag
Bez przesady ;)
Od czasu do czasu potrafi zagrać ciekawie na skrzydle, ale zgadzam sie, że brak asyst to zdecydowany minus. Ratuje go ilość bramek. W porzednim sezonie miał jednak 7 kluczowych podań, więc wcale nie tak tragicznie. Choć oczekujemy czegoś więcej.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 13:36

crisadus, juz dawno wszyscy obroncy wiedza ze Gervinho na skrzydle jest niegrozny, a on zawsze tam zbiega po to by stracic pilke. On czesciej daje okazje przeciwnikom do kontry niz nam do jakiejs groznej akcji :p

crisadus komentarzy: 850713.11.2012, 13:29