Karuzela śmiechu kręci się w najlepsze: WBA 2-1 Arsenal

Karuzela śmiechu kręci się w najlepsze: WBA 2-1 Arsenal 21.11.2015, 16:53, Sebastian Czarnecki 1119 komentarzy

Druga najgorzej grająca drużyna na własnym stadionie podejmowała u siebie najlepszy wyjazdowy zespół w lidze - to nie miało prawa się nie udać, miało być szybko, łatwo i przyjemnie. I tak się też zanosiło. Arsenal, choć osłabiony w pierwszej części meczu kontuzją Coquelina, przeważał na boisku i wyszedł na prowadzenie. Z czasem jednak Kanonierzy zaczęli popełniać tak głupie błędy w obronie, że nie wiadomo było, czy śmiać się z nich, czy może płakać.

Jakby tego było mało, zespół Arsene'a Wengera był całkowicie bezproduktywny w ataku, bo mimo wyraźnej przewagi w drugiej połowie, nie potrafił zamienić żadnej z okazji na gola - nawet prezentu od sędziego w postaci rzutu karnego. Przebieg spotkania niech podsumuje sfrustrowana i bezradna jednocześnie mina francuskiego menedżera w ostatnich minutach meczu. Boss sprawiał wrażenie, jakby chciał opuścić boisko przed czasem, byle tylko nie oglądać tego żałosnego widowiska. Miało być tak pięknie, miał być powrót na pierwsze miejsce w tabeli, tymczasem nastąpił zjazd na... przeklęte czwarte miejsce. Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne żarty z wiecznie czwartym Arsenalem.

West Brom: Myhill - Dawson, Evans, Olsson, Brunt - Fletcher, Yacob - Morrison (77. Lambert), McClean, Sessegnon (61. Gardner) - Rondon (68. Berahino)

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (14. Arteta) (49. Flamini), Cazorla - Sanchez, Özil, Gibbs (63. Campbell) - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły większych emocji. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo i nie podejmowały większych prób zaatakowania bramki rywala. Piłka toczyła się głównie w środku pola, a nawet jeśli ktoś postanowił ruszyć z akcją, ta w większości przypadków zwalczana była w samym zarodku.

W 13. minucie agresywne wejścia Claudio Yacoba we Francisa Coquelina sprawiło, że Francuz musiał opuścić boisko z kontuzją. Co prawda zszedł o własnych siłach, ale nie wyglądało to zbyt obiecująco. Minutę później w jego miejsce pojawił się kapitan zespołu Mikel Arteta.

W 15. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z bardzo atrakcyjnej pozycji, co od razu stworzyło szansę dla Alexisa Sancheza na strzelenie gola. I choć uderzenie Chilijczyka było idealne, Myhill zdołał je obronić.

Zejście Coquelina wcale nie odbiło się na postawie Arsenalu. Kanonierzy byli stroną dominującą w meczu, ale nie potrafili przedrzeć się przez dobrze dysponowaną defensywę gospodarzy.

W 28. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Öil świetnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Oliviera Girouda, a ten pokonał Boaza Myhilla, który nawet nie ruszył się z miejsca, 1-0!

Chwilę później wynik mógł podwyższyć Kieran Gibbs, który otrzymał dobre podanie z prawego skrzydła, jednak piłka po jego strzale poszybowała ponad poprzeczką.

Siedem minut trwało prowadzenie Arsenalu. Chris Brunt dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie czyhał zupełnie niepilnowany James Morrison. Szkot oddał mocny strzał piszczelem, czym całkowicie zaskoczył Petra Čecha. Jak na razie na The Hawthorns strzelają tylko po stałych fragmentach gry, 1-1.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. James McClean przeprowadził dobry rajd lewym skrzydłem, który zakończył dośrodkowaniem w pole bramkowe Arsenalu. Na nieszczęście na drodze piłki stanął Mikel Arteta, który umieścił ją ręką we własnej bramce. 2-1 dla WBA.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal, mimo początkowej przewagi, popełnił w końcówce dwa katastrofalne błędy, które wyprowadziły The Baggies na prowadzenie.

Druga część meczu zaczęła się od wyraźnej przewagi ze strony Arsenalu. Aktywny był zwłaszcza Mesut Özil, który w 47. minucie groźnie dośrodkował w pole karne, a minutę później oddał kąśliwy strzał w słupek. Za każdym razem brakowało odrobiny szczęścia.

W 49. minucie uraz mięśniowy wykluczył Mikela Artetę z dalszej gry. Druga wymuszona zmiana, w miejsce kontuzjowanego Hiszpana wszedł Flamini.

W 53. minucie strzał ponad poprzeczką oddał Gibbs i na tym skończyła się chwilowa dominacja Arsenalu. Minutę później akcja błyskawicznie przeniosła się pod pole karne londyńczyków, gdzie ogromne problemy obrońcom sprawiał Rondon. Najpierw oddał mocny strzał z woleja nad poprzeczką, chwilę później groźnie przepychał się przy dośrodkowaniu Brunta, które skutecznie wybił Mertesacker.

Po godzinie gry menedżerowie zdecydowanie się na zmiany. W 61. minucie Gardner wszedł za Sessegnona, dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował się wymienić Gibbsa na Campbella. To był ostatni ruch Francuza w tym meczu.

W 67. minucie Joel Campbell po raz pierwszy pokazał się kibicom Arsenalu i po raz pierwszy ich poważnie zirytował. Kostarykanin znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola, jednak fatalnie ułożył stopę po podaniu od Cazorli i fatalnie się pomylił. Arsene Wenger wpada w furię.

Kanonierzy wciąż dominują na boisku, jednak West Bromwich całkowicie skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Przewaga liczebna we własnym polu karnym spowodowała, że londyńczycy nie mogli znaleźć dobrego miejsca do oddania strzału.

W 83. minucie arbiter wskazuje na jedenasty metr, po tym jak Alexis Sanchez został przewrócony w polu karnym West Bromu. Na nic nie zdały się protesty zawodników gospodarzy.

Do wykonania rzutu karnego podszedł Santiago Cazorla, który... poślizgnął się przed oddaniem strzału i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Wciąż 2-1 dla West Bromu!

Kanonierzy w ostatnich minutach mieli jeszcze kilka okazji, jednak nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu ani na sforsowanie defensywy The Baggies, ani na pokonanie Boaza Myhilla. Fatalny pokaz bezradności londyńczyków skończył się bolesną porażką 1-2 na The Hawthorns.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 20:32

Widzieliście kurczaka niedorobionego??

polsatsport.pl/Wiadomosc/by/Byly-Pilkarz-Tottenhamu-Wytarl-Nos-Koszulka-Arsenalu-WIDEO/index.html

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 20:32

Grosicki nie jest az takim jezdzcem bez glowy jak OX bez przesady. Jednego takiego wariata nieprzewidywalnego w druzynie zawsze dobrze miec :P

aguero10 komentarzy: 854522.11.2015, 20:29

Coquelin news is bad. MCL damage, 3/4 months. There was a direct correlation between his recall and our upturn in form at the start of 2015.

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 20:26

In

Jasne, ale repka Polski to nie Arsenal, gdzie wymaga sie mega techniki. Oczywiscie dziwnie to zabrzmiało bo nasza repka to ostatnio coraz lepszy technicznie zespol, natomiast no nasi skrzydlowi sa raczej pod formą... i nie mamy klasowego skrzydlowego, chyba, że Kuba do formy wróci, ale kiedy? W szpitalu.

Ja ogromne nadzieje pokładam w Kapustce bo gość ma to coś, ten ciąg na bramkę i taką determinację. To jego pojsice z Czechami(przejecie piłki i wrzutka) to nie przypadek. Tak samo idealne wybieganie w linie do piłki i unikanie spalonego...

Moja taka XI ulubiona na Euro byłaby taka.

Szczesny/Fabian
Piszczek-Pazdan-Glik-Rybus
Krychowiak-Mączyński
Grosicki-Błaszczykowski/Kapustka
Milik-Lewandowski

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.11.2015, 20:22

ups. w Romie w tym sezonie 10 meczów 6 bramek i 1 asysta, a teraz doznał kontuzji :P
pamiętam, że zeszły sezon miał słaby, ale wcześniejszy jako tako

*Gervinho z Arsenalu

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 20:22

Doktor
Na lewej tylko Rybus. A co do środka pola. Zauważyłem, że Linetty fajnie się prezentuje jak gra bardziej z przodu. Jak grał z Czechami za Milikiem to bardzo ciekawie wyglądała jego gra. Jak sie ogarnie trochę to może on nawet grać, zwłaszcza, że chyba ma więcej zaufania do niego Nawałka niż do Piotra. Ale dla mnie i tak środek powinien być opanowany przed duet Krycha-Mączyński

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.11.2015, 20:21

Grosicki=Gervinho

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 20:18

Mam nadzieję, że na Błaszczu się ogarnie i to on będzie pierwszym wyborem na Ojro, po drugiej stronie najlepiej Kapustka lub ew. Grosicki, choć ten pierwszy to póki co wielka niewiadoma.

Milik i Lewandowski to pewniacy z przodu, o środek pola i miejsce obok Krychy będą się bili bardzo dobry pod koniec eliminacji Mączyński (z Czechami także bardzo solidnie) i Zieliński. Na obronie pozostaje walka o dwa miejsca obok Glika i Piszczka, mam nadzieję na Pazdana, na lewej pewnie zagra Wawrzyniak lub Rybus, na bramce (mam nadzieję) Fabiański.

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 322.11.2015, 20:17

Jeszcze nie ma połowy sezonu a Nasz skład to dramat i szopka świąteczno-noworoczna jednocześnie. Z taką plagą kontuzji nie wygramy absolutnie nic a wystarczyło dokonać dwóch jeszcze wzmocnień latem. Jasne bardzo ciężko było przewidzieć,że stracimy kilku podstawowych graczy ponieważ w poprzednim sezonie wszyscy byli dostępni jak i dwa i trzy i..... lat temu a tu nagle taka niespodzianka.Może wróciłby Kaalstrom

mar12301 komentarzy: 2311322.11.2015, 20:17

Coquelin na 3 miesiące?

Aha. No to wracamy do TOP 4.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 20:16

lays
Bo Grosik jest bardzo nieobliczalny. Tak jak wczesniej napisałem, mi przypomina Oxa. Fajnie szarpie ale czasem to za mało. Pokaże coś efektownego, okiwa obrońce, od czasu do czasu postraszy jakimś strzałem ale podanie kuleje, bardzo.

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 20:15

In

Inni liderzy sa :D Kapustka to będzie kolejny Milik Nawałki :P

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 20:14

Brakuje nam chociaż jednego zadziornego skrzydełka. Fajnie wyglądała współpraca Rybus-Kapustka na lewej stronie, ale to tylko 2 mecze były. Oby takich jak najwięcej. Co za ironia, że najmocniejsza od lat nasza prawa strona Piszczek-Błaszczykowski jest teraz słabsza od lewej która od dawien dawna była cienka.

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 20:13

A ja mam wręcz przeciwnie.

Grosik to nasz motor napędowy! Często nieogarnięty, ale jego chaos nam często sprzyja! Coś fajnego mu się tez uda, jest żywy, dużo biega i obrońcy się go nawet boją! :D Kto wie co mu strzeli do głowy, możę mu się coś uda XD

kamilo_oo komentarzy: 2356722.11.2015, 20:12

Doktor

Jedno dośrodkowanie w eliminacjach miał fantastyczne, to z Niemcami do Lewego ;p

gothegunners1886 komentarzy: 309822.11.2015, 20:12

surveymonkey.com/r/fsf-awards-2015-voting

Ważne!Głosować na El Genio Chileno.. Ostatni dzień.. Dzięki.

shark31 komentarzy: 601322.11.2015, 20:11

Moze byc DM w styczniu.

afcstuff @afcstuff 11 min.
Francis Coquelin will be ruled out of action for at least 3 months "without a doubt". [@Bruno_Constant via L'Equipe]

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 20:10

@simplle

Chodziło mi o podstawowy skład oczywiście. ;)

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 20:09

@shark31

Gość z L'Equipe potwierdza także tę wersję. Cóż.

WENGA! Kuźwa, wymagam 1 stycznia przedstawienia defensywnego pomocnika, masz 40 dni na złożenie oferty i dogadanie się z grajkiem.

DexteR_000 komentarzy: 762122.11.2015, 20:09

Niech tylko Blaszyczkowski odzyje w Fiorentinie to bedzie zjadał tego Grosickiego.
Własciwie to jeden bd mogl grac na jednym skrzydle a drugi na drugim

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.11.2015, 20:09

Doktor
No dla mnie też jest pewniakiem. Może nie podstawowy skład ale na Euro powinien spokojnie pojechać.

shark31 komentarzy: 601322.11.2015, 20:08

Get French Football @GFN_France 1 min.1 minutę temu Zobacz tłumaczenie
Francis Coquelin "most probably" out for at least 3 months.

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 20:07

Grosicki? Pewniak na Ojro? Dla mnie jeden z najsłabszych grajków w reprze, w eliminacjach strzelił cztery gole (wszystkie Gibraltarowi), ostatnio z Islandią mu się pofarciło z rykoszetem, a z Czechami dostał piłkę, którą i ja bym wykorzystał. Poza tym ma wiele niecelnych zagrań, a najgorsze są te jego dośrodkowania (choć tym tragicznym ze Szkocją wiele pomógł).

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 20:05

Grosik mógłby być lepszy gdyby nie jego gorący łeb w dryblingu. To taki słabszy Oxlade-Chamberlain.

lays
he he herbata Ci stygnie.

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 20:03

Ale Grosik sie i tak wyrobił. W repce odżył i jest pewniejszym punktem niż niedawno uwiielbiany Błasczykowski. Grosik pewniaczek na Euro!

michalm1 komentarzy: 702022.11.2015, 19:59

Grosik mógł być zdecydowanie lepszy gdyby nue imprezy i hazard...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 322.11.2015, 19:59

na injury room pisza, ze coq wypada na 3 tygodnie

na konfie przed meczem z dynamo bedziemy wiedziec jak jest

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 19:58

lays
Tak świętują we Francji z tej okazji.

facebook.com/kwejk.fan/videos/vb.112414205500049/979601878781273/?type=2&theater

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 19:56

Zmieniając temat, wy lepiej zobaczcie co Nasz TURBO GROSIK wsadził dziś za brame :D

przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,kamil-grosicki-strzelil-gola-bordeaux,artykul,623523,1,471.html?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=fanpage

kaman17 komentarzy: 497822.11.2015, 19:55

3-6 miesięcy, podobno zerwał więzadła.

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 19:55

In

Ale to chyba dobrze co? :D

A nad czym nie nadążasz? :D Caly czas mowa i wpisy o kontuzjach, czasami 2-3 pod rząd, ale w dupie z tym! Są Laysy jest impreza, ktoś musi tu posty nabijac.

Gerwazy komentarzy: 169822.11.2015, 19:52

Coq ponoć out na 4 miechy, jesli to prawda to masakra taka że ja *******e !!!

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 19:49

Zauważyłem zależność. Nie ma laysa - "co tutaj taka cisza? Słabo z tym k.com", jest lays - dyskusja taka gorąca jakby co najmniej o polityce była rozmowa. Albo kolega chips trafia idealnie w takie momenty, albo jak to mówią "jest crunchips jest impreza".

lays
Jarasz jakieś zioło? Bo ja za Tobą nie nadążam przyjacielu.

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 19:45

aguero

Zawsze wierze w majstra. Jestem naiwnym kibicem Arsenalu, ktory i tak wie co będzie, ale to jest silniejsze niz ja :D Co by się nie działo to zawsze wiara. Przez ostatnie lata kibicowania to mi sie chyba zdrowie pogorszylo XDD

Walcott tez mial nagle wrocic w lutym ostatnio :D Połowa przerazona, a Theo ponoc wraca niebawem xd do 2 tygodni

aguero10 komentarzy: 854522.11.2015, 19:45

lays

Wierzysz w majstra ?

Zobaczymy w lutym

zuczek1987 komentarzy: 640322.11.2015, 19:43

nie chce mi sie wierzyć o tych 6 mc. Pojawiło sie info że 3 tygodnie teraz nagle 6 mc ? nie wyglądało to na wiązadła poza tym sam zszedł z boiska a całe zajście nie wyglądało groźnie. Poza tym dzień po by nie zrobili prześwietlenia najszybciej w poniedziałek/wtorek aż opuchlizna zejdzie

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 19:39

Wygrać następne 3 mecze w Premier League! Mieć lidera i pozniej mamy mecz z City o powiekszenie przewag ii lidera! :D Powiekszyc i jakos cisnac do konca PO ZŁOOTOOO

michalm1 komentarzy: 702022.11.2015, 19:37