Karuzela śmiechu kręci się w najlepsze: WBA 2-1 Arsenal

Karuzela śmiechu kręci się w najlepsze: WBA 2-1 Arsenal 21.11.2015, 16:53, Sebastian Czarnecki 1119 komentarzy

Druga najgorzej grająca drużyna na własnym stadionie podejmowała u siebie najlepszy wyjazdowy zespół w lidze - to nie miało prawa się nie udać, miało być szybko, łatwo i przyjemnie. I tak się też zanosiło. Arsenal, choć osłabiony w pierwszej części meczu kontuzją Coquelina, przeważał na boisku i wyszedł na prowadzenie. Z czasem jednak Kanonierzy zaczęli popełniać tak głupie błędy w obronie, że nie wiadomo było, czy śmiać się z nich, czy może płakać.

Jakby tego było mało, zespół Arsene'a Wengera był całkowicie bezproduktywny w ataku, bo mimo wyraźnej przewagi w drugiej połowie, nie potrafił zamienić żadnej z okazji na gola - nawet prezentu od sędziego w postaci rzutu karnego. Przebieg spotkania niech podsumuje sfrustrowana i bezradna jednocześnie mina francuskiego menedżera w ostatnich minutach meczu. Boss sprawiał wrażenie, jakby chciał opuścić boisko przed czasem, byle tylko nie oglądać tego żałosnego widowiska. Miało być tak pięknie, miał być powrót na pierwsze miejsce w tabeli, tymczasem nastąpił zjazd na... przeklęte czwarte miejsce. Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne żarty z wiecznie czwartym Arsenalem.

West Brom: Myhill - Dawson, Evans, Olsson, Brunt - Fletcher, Yacob - Morrison (77. Lambert), McClean, Sessegnon (61. Gardner) - Rondon (68. Berahino)

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (14. Arteta) (49. Flamini), Cazorla - Sanchez, Özil, Gibbs (63. Campbell) - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły większych emocji. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo i nie podejmowały większych prób zaatakowania bramki rywala. Piłka toczyła się głównie w środku pola, a nawet jeśli ktoś postanowił ruszyć z akcją, ta w większości przypadków zwalczana była w samym zarodku.

W 13. minucie agresywne wejścia Claudio Yacoba we Francisa Coquelina sprawiło, że Francuz musiał opuścić boisko z kontuzją. Co prawda zszedł o własnych siłach, ale nie wyglądało to zbyt obiecująco. Minutę później w jego miejsce pojawił się kapitan zespołu Mikel Arteta.

W 15. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z bardzo atrakcyjnej pozycji, co od razu stworzyło szansę dla Alexisa Sancheza na strzelenie gola. I choć uderzenie Chilijczyka było idealne, Myhill zdołał je obronić.

Zejście Coquelina wcale nie odbiło się na postawie Arsenalu. Kanonierzy byli stroną dominującą w meczu, ale nie potrafili przedrzeć się przez dobrze dysponowaną defensywę gospodarzy.

W 28. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Öil świetnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Oliviera Girouda, a ten pokonał Boaza Myhilla, który nawet nie ruszył się z miejsca, 1-0!

Chwilę później wynik mógł podwyższyć Kieran Gibbs, który otrzymał dobre podanie z prawego skrzydła, jednak piłka po jego strzale poszybowała ponad poprzeczką.

Siedem minut trwało prowadzenie Arsenalu. Chris Brunt dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie czyhał zupełnie niepilnowany James Morrison. Szkot oddał mocny strzał piszczelem, czym całkowicie zaskoczył Petra Čecha. Jak na razie na The Hawthorns strzelają tylko po stałych fragmentach gry, 1-1.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. James McClean przeprowadził dobry rajd lewym skrzydłem, który zakończył dośrodkowaniem w pole bramkowe Arsenalu. Na nieszczęście na drodze piłki stanął Mikel Arteta, który umieścił ją ręką we własnej bramce. 2-1 dla WBA.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal, mimo początkowej przewagi, popełnił w końcówce dwa katastrofalne błędy, które wyprowadziły The Baggies na prowadzenie.

Druga część meczu zaczęła się od wyraźnej przewagi ze strony Arsenalu. Aktywny był zwłaszcza Mesut Özil, który w 47. minucie groźnie dośrodkował w pole karne, a minutę później oddał kąśliwy strzał w słupek. Za każdym razem brakowało odrobiny szczęścia.

W 49. minucie uraz mięśniowy wykluczył Mikela Artetę z dalszej gry. Druga wymuszona zmiana, w miejsce kontuzjowanego Hiszpana wszedł Flamini.

W 53. minucie strzał ponad poprzeczką oddał Gibbs i na tym skończyła się chwilowa dominacja Arsenalu. Minutę później akcja błyskawicznie przeniosła się pod pole karne londyńczyków, gdzie ogromne problemy obrońcom sprawiał Rondon. Najpierw oddał mocny strzał z woleja nad poprzeczką, chwilę później groźnie przepychał się przy dośrodkowaniu Brunta, które skutecznie wybił Mertesacker.

Po godzinie gry menedżerowie zdecydowanie się na zmiany. W 61. minucie Gardner wszedł za Sessegnona, dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował się wymienić Gibbsa na Campbella. To był ostatni ruch Francuza w tym meczu.

W 67. minucie Joel Campbell po raz pierwszy pokazał się kibicom Arsenalu i po raz pierwszy ich poważnie zirytował. Kostarykanin znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola, jednak fatalnie ułożył stopę po podaniu od Cazorli i fatalnie się pomylił. Arsene Wenger wpada w furię.

Kanonierzy wciąż dominują na boisku, jednak West Bromwich całkowicie skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Przewaga liczebna we własnym polu karnym spowodowała, że londyńczycy nie mogli znaleźć dobrego miejsca do oddania strzału.

W 83. minucie arbiter wskazuje na jedenasty metr, po tym jak Alexis Sanchez został przewrócony w polu karnym West Bromu. Na nic nie zdały się protesty zawodników gospodarzy.

Do wykonania rzutu karnego podszedł Santiago Cazorla, który... poślizgnął się przed oddaniem strzału i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Wciąż 2-1 dla West Bromu!

Kanonierzy w ostatnich minutach mieli jeszcze kilka okazji, jednak nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu ani na sforsowanie defensywy The Baggies, ani na pokonanie Boaza Myhilla. Fatalny pokaz bezradności londyńczyków skończył się bolesną porażką 1-2 na The Hawthorns.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
dissault komentarzy: 326822.11.2015, 18:38

6 miesięcy?

pozostaje tylko siąść i płakać

mitmichael komentarzy: 4924322.11.2015, 18:37

Na razie nie ma jeszcze oficjalnych informacji wiec jakas nadzieja jest ale to jest Arsenal wiec pewnie niedługo sie to potwierdzi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2015, 18:37

Skąd info?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.11.2015, 18:36

Juz powoli mozna bylo uznawac Coquelina za klase swiatowa na swojej pozycji to oczywiście zlapal kontuzje

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 18:34

Coquelin wypada z gry na co najmniej 3-6 miesięcy.

No nieźle.

No nieźle.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2015, 18:30

He he pamiętam tu wpisy , że kane jest słaby tamten sezon to byl fart itp , a po dzisiejszym meczu facet siada na plecy vardyemu w walce o króla strzelców.

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 18:27

simple
Z tym okienkiem chodzi mi o to, ze nie po to sciagasz do Anglii Sancheza czy Ozila z Barcy i Realu, zeby nie wykonac ostatniego ruchu i wreszcie zdominowac lige (szczegolnie gdzie prawie wszsyscy rywale przechodza w ostatnim czasie okres przejsciowy). Brak ogarnietego napastnika co wychodzilby do prostopadlych podan to jest jak jazda przy zaciagnietym do polowy recznym a juz szczegolnie przy Ozilu.

Brak Walcotta przy normalnym racjonalnym planowaniu sezonu powinien byc obowiazkowo uzwgledniony. Tak jak OXa czy Wilshere'a.

DontCry komentarzy: 760822.11.2015, 18:26

mitmichael

Porównywałem z obecną sytuacją, o której wspomniałeś (kontuzja Coq, nawrót u Ox'a), dlatego powiedziałem że na 99 % gorzej już być nie może, liczę że Ozil i Sanchez będą zdrowi i gdy wróci Ramsey i Coq powinniśmy znów ogrywać średniaków ligi bez większych problemów.

Pewnie, że w teorii możemy się kłócić że gdy wypadnie Sancho i Mesut będzie tragedia, ale po co te negatywne myśli? Wierzę że będzie dobrze!

mitmichael komentarzy: 4924322.11.2015, 18:22

DontCry jak nie bedzie jak juz jest, Coquelin wypada i podobno Ox nawrot kontuzji, jeszcze pewnie na Walcotta poczekamy do konca stycznia (na jednej ze stron z Injures tak podawali) i zostaje powrot Ramseya a dodatkowo Arteta tez uraz. Jak wroci sam Ramsey to bedzie cud. Z Norwich na wyjezdzie tez łatwo nie bedzie

DontCry komentarzy: 760822.11.2015, 18:19

Spokojnie, nie histeryzujcie, sezon jeszcze nawet nie jest w pełni, tracimy 2 pkt do lidera, a Wy dramatyzujecie. Sytuacja kadrowa gorsza niż teraz na 99 % nie będzie, a więc i gra wkrótce powinna wyglądać lepiej.

Rosa135 komentarzy: 6722.11.2015, 18:18

Jedyny plus, że City też przegrało

mitmichael komentarzy: 4924322.11.2015, 18:18

Ja juz wiem czemu wczoraj nie wygralismy, bo była znowu okazja do bycia liderem, fucking shit

pawlo12 komentarzy: 114322.11.2015, 18:15

wenger znowu w styczniu kupi piłkarza z kontuzją i na tym skończy(

pawlo12 komentarzy: 114322.11.2015, 18:13

ja mam nadzieję że ramsey wraca na mecz z dynamem:)

gunners007 komentarzy: 954322.11.2015, 18:09

Mihex----> Są 6 pkt za Arsenalem, a my już nie mamy kim grać i z każdym meczem liczba kontuzji się powiększa. Nie mamy Coquelina, musimy grać Flaminim, który nie ma zmiennika, a to że nigdy nie był specjalnie niezniszczalny pozwala sądzić, że i on złapie kontuzje. Musimy grać Gibbsem lub Campbellem na skrzydle przez co ono nie istnieje, a na drugim Sanchez gra już na oparach. Do tego Wenger uparł się na wystawianie Mertesackera, który formą nie grzeszy, a nasz napastnik nie ma zmiennika przez co będzie grał słabo bo zostanie zajechany i nie będzie tak harował na treningach i w meczu bo nikt z nim nie rywalizuje o miejsce w składzie.
Jedyna szansa, że wróci Ramsey i nikt więcej nie dozna kontuzji, Wenger da odpocząć Sanchezowi, który odzyska formę i pociągnie wraz z Ozilem naszą grę z przodu. No i też Wenger musi coś zrobić w styczniu bo to gdzieś w tym czasie zaczynają się najtrudniejsze mecze i bez nowych ludzi znowu będzie powtórka z ubiegłych lat.
Wiem, że trochę dramatyzuję, nawet bardzo, ale naprawdę ciężko jest mi spojrzeć w przyszłość optymistycznie jeśli oczywiście nadal myślimy o mistrzostwie bo trofeum top4 mamy jak w banku.

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 18:09

Swietny mecz na WHL :O

Rosa135 komentarzy: 6722.11.2015, 18:08

Kane 3:0
skubany....

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 18:07

Za pokpienie sprawy? No nie wiem, dla mnie transfery maja wnosic swiezosc do zespolu. Moze transfery kontuzjowanych nam ja wniosa kiedy wroca :P Dobra nie ma co prorokowac niby tylko 2 punkty do 1 miejsca ale tez tylko 6 pkt do 9-tego. Wszystko moze sie zdarzyc...

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.11.2015, 18:03

Nie należy się mistrzostwo za olanie okienka transferowego?

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 18:01

lays
A wg mnie wlasnie za takie olanie okienka transferowego to nie nalezy nam sie mistrzostwo i nie zdobedziemy go w tym sezonie. Wszystkie znaki na niebie wskazywaly, szczegolnie po ostatnim finiszu sezonu, ze wystarcza nam 2/3 ostatnie trybiki by grac o wszystko.

Bysmy byli cholernymi szczesciarzami bedac juz na tym etapie rozgrywek tak zdziesiatkowani i siegneli po mistrzostwo. Jeszcze nie daj boze LE to juz w ogole se nie wyobrazam udzwigniecia sezonu kadrowo.

Marzenia ale raczej nierealne.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.11.2015, 18:01

Liverpool powalczy o mistrza ale na nastepny sezon.

Mihex komentarzy: 2360422.11.2015, 17:56

Rosa
Jak zwykle w Styczniu. Zapewne 1.

Mihex komentarzy: 2360422.11.2015, 17:54

gunners007
No na to ostatnie nie byłbym taki pewny. Live jednak dalej zbyt krótko jest pod panowaniem Kloppa by aż tak ich ogarnął. W BvB też mu trochę to zajęło, choć w Anglii ma lepsze warunki.
Wydaje mi się, że jeszcze w tym sezonie Wenger Kloppa doświadczeniem w lidze zje.

Rosa135 komentarzy: 6722.11.2015, 17:53

kiedy otwarcie okienka transferowego?

lays komentarzy: 3987122.11.2015, 17:51

Dobra dobra już nie gadajcie tak o tym Kloppie.

Arsenal w tym roku wygra ligę, rzekłem.

gunners007 komentarzy: 954322.11.2015, 17:51

* według mnie to mistrzostwo jest pewne - nie żebym miał jakiś przeciek z przyszłości ;)

gunners007 komentarzy: 954322.11.2015, 17:49

afc4life-----> Tylko, że Klopp w Liverpoolu ma te wielkie pieniądze na zakupy i to mnie martwi, mistrzostwo dla LFC w ciągu najbliższych 3 lat jak to mówił Klopp jest pewne, w Anglii nie ma takiego hegemona jakim w Niemczech jest Bayern i stąd o mistrza będzie mu łatwiej. Jestem też zdania, że LFC będzie w tym sezonie przed Arsenalem na koniec rozgrywek.

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 17:44

W meczach Liverpoolu juz teraz widze stara dobra Borussie pomimo wielu kontuzji w zespole od przyjscia Jurgena. Transfery to on robi swietne wiec na pewno wzmocnia sie porzadnie i to pewnie za niekoniecznie wielkie pieniadze jak to mialo miejsce w BVB.

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 17:41

Jedno jest pewne, jak s*******imy ponownie grudzien/styczen to o powrot do TOP4 na finiszu bedzie znacznie ciezej niz w ostatnich latach.

maciekbe komentarzy: 1245822.11.2015, 17:40

ależ Hurikan teraz przymierzył xD

Singularis komentarzy: 42622.11.2015, 17:40

Haha :D Od początku biegł jak paralityk, dlaczego nie zszedł na prawą nogę?

Kibice wybaczą, internety nie ^^

Mihex komentarzy: 2360422.11.2015, 17:40

Hahahahha Kane xD

Mihex komentarzy: 2360422.11.2015, 17:36

Oho, jak raz WHU musi zawalić mecz z topem :C

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.11.2015, 17:36

miszczuniu, który piszesz, że Wilshee lata na balety dlatego nie dziwne, że ma kontuzje. Obeznaj się w temacie i sie wtedy odzywaj. Co mają problemy z kostką od kilku lat do baletów?

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 17:35

Liverpool z Kloppem tez juz sa blisko TOP4. Co to jest 6 albo 8 punktow do 1 miejsca w listopadzie? Trzeba bylo brac Kloppa poki byl idealny dla nas trener do wziecia.

Gerwazy komentarzy: 169822.11.2015, 17:35