Karuzela śmiechu kręci się w najlepsze: WBA 2-1 Arsenal

Karuzela śmiechu kręci się w najlepsze: WBA 2-1 Arsenal 21.11.2015, 16:53, Sebastian Czarnecki 1119 komentarzy

Druga najgorzej grająca drużyna na własnym stadionie podejmowała u siebie najlepszy wyjazdowy zespół w lidze - to nie miało prawa się nie udać, miało być szybko, łatwo i przyjemnie. I tak się też zanosiło. Arsenal, choć osłabiony w pierwszej części meczu kontuzją Coquelina, przeważał na boisku i wyszedł na prowadzenie. Z czasem jednak Kanonierzy zaczęli popełniać tak głupie błędy w obronie, że nie wiadomo było, czy śmiać się z nich, czy może płakać.

Jakby tego było mało, zespół Arsene'a Wengera był całkowicie bezproduktywny w ataku, bo mimo wyraźnej przewagi w drugiej połowie, nie potrafił zamienić żadnej z okazji na gola - nawet prezentu od sędziego w postaci rzutu karnego. Przebieg spotkania niech podsumuje sfrustrowana i bezradna jednocześnie mina francuskiego menedżera w ostatnich minutach meczu. Boss sprawiał wrażenie, jakby chciał opuścić boisko przed czasem, byle tylko nie oglądać tego żałosnego widowiska. Miało być tak pięknie, miał być powrót na pierwsze miejsce w tabeli, tymczasem nastąpił zjazd na... przeklęte czwarte miejsce. Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne żarty z wiecznie czwartym Arsenalem.

West Brom: Myhill - Dawson, Evans, Olsson, Brunt - Fletcher, Yacob - Morrison (77. Lambert), McClean, Sessegnon (61. Gardner) - Rondon (68. Berahino)

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (14. Arteta) (49. Flamini), Cazorla - Sanchez, Özil, Gibbs (63. Campbell) - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły większych emocji. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo i nie podejmowały większych prób zaatakowania bramki rywala. Piłka toczyła się głównie w środku pola, a nawet jeśli ktoś postanowił ruszyć z akcją, ta w większości przypadków zwalczana była w samym zarodku.

W 13. minucie agresywne wejścia Claudio Yacoba we Francisa Coquelina sprawiło, że Francuz musiał opuścić boisko z kontuzją. Co prawda zszedł o własnych siłach, ale nie wyglądało to zbyt obiecująco. Minutę później w jego miejsce pojawił się kapitan zespołu Mikel Arteta.

W 15. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z bardzo atrakcyjnej pozycji, co od razu stworzyło szansę dla Alexisa Sancheza na strzelenie gola. I choć uderzenie Chilijczyka było idealne, Myhill zdołał je obronić.

Zejście Coquelina wcale nie odbiło się na postawie Arsenalu. Kanonierzy byli stroną dominującą w meczu, ale nie potrafili przedrzeć się przez dobrze dysponowaną defensywę gospodarzy.

W 28. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Öil świetnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Oliviera Girouda, a ten pokonał Boaza Myhilla, który nawet nie ruszył się z miejsca, 1-0!

Chwilę później wynik mógł podwyższyć Kieran Gibbs, który otrzymał dobre podanie z prawego skrzydła, jednak piłka po jego strzale poszybowała ponad poprzeczką.

Siedem minut trwało prowadzenie Arsenalu. Chris Brunt dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie czyhał zupełnie niepilnowany James Morrison. Szkot oddał mocny strzał piszczelem, czym całkowicie zaskoczył Petra Čecha. Jak na razie na The Hawthorns strzelają tylko po stałych fragmentach gry, 1-1.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. James McClean przeprowadził dobry rajd lewym skrzydłem, który zakończył dośrodkowaniem w pole bramkowe Arsenalu. Na nieszczęście na drodze piłki stanął Mikel Arteta, który umieścił ją ręką we własnej bramce. 2-1 dla WBA.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal, mimo początkowej przewagi, popełnił w końcówce dwa katastrofalne błędy, które wyprowadziły The Baggies na prowadzenie.

Druga część meczu zaczęła się od wyraźnej przewagi ze strony Arsenalu. Aktywny był zwłaszcza Mesut Özil, który w 47. minucie groźnie dośrodkował w pole karne, a minutę później oddał kąśliwy strzał w słupek. Za każdym razem brakowało odrobiny szczęścia.

W 49. minucie uraz mięśniowy wykluczył Mikela Artetę z dalszej gry. Druga wymuszona zmiana, w miejsce kontuzjowanego Hiszpana wszedł Flamini.

W 53. minucie strzał ponad poprzeczką oddał Gibbs i na tym skończyła się chwilowa dominacja Arsenalu. Minutę później akcja błyskawicznie przeniosła się pod pole karne londyńczyków, gdzie ogromne problemy obrońcom sprawiał Rondon. Najpierw oddał mocny strzał z woleja nad poprzeczką, chwilę później groźnie przepychał się przy dośrodkowaniu Brunta, które skutecznie wybił Mertesacker.

Po godzinie gry menedżerowie zdecydowanie się na zmiany. W 61. minucie Gardner wszedł za Sessegnona, dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował się wymienić Gibbsa na Campbella. To był ostatni ruch Francuza w tym meczu.

W 67. minucie Joel Campbell po raz pierwszy pokazał się kibicom Arsenalu i po raz pierwszy ich poważnie zirytował. Kostarykanin znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola, jednak fatalnie ułożył stopę po podaniu od Cazorli i fatalnie się pomylił. Arsene Wenger wpada w furię.

Kanonierzy wciąż dominują na boisku, jednak West Bromwich całkowicie skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Przewaga liczebna we własnym polu karnym spowodowała, że londyńczycy nie mogli znaleźć dobrego miejsca do oddania strzału.

W 83. minucie arbiter wskazuje na jedenasty metr, po tym jak Alexis Sanchez został przewrócony w polu karnym West Bromu. Na nic nie zdały się protesty zawodników gospodarzy.

Do wykonania rzutu karnego podszedł Santiago Cazorla, który... poślizgnął się przed oddaniem strzału i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Wciąż 2-1 dla West Bromu!

Kanonierzy w ostatnich minutach mieli jeszcze kilka okazji, jednak nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu ani na sforsowanie defensywy The Baggies, ani na pokonanie Boaza Myhilla. Fatalny pokaz bezradności londyńczyków skończył się bolesną porażką 1-2 na The Hawthorns.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
afckonrad9101 komentarzy: 783422.11.2015, 17:21

afc4life
Tu nie jakosc ławki jest problemem tylko problem z przygotowaniem zawodnikow do sezonu. Przeciez z tych zawodnikow co nie ma mozna by uklepac 2 mocne drugie linie i atak ;p

Coq,Wilshere, Ramsey, Rosicky, Arteta, Walcott, AOC, Welbeck

Czyli co trzeba bylo dokupic kolejna 8-mke do pilkarzy do pomocy i ataku zeby sie leczyli ? bo pewnie gdybysmy kupili kilku zawodnikow oni tez byliby kontuzjowani;p

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.11.2015, 17:17

@simpllemann: Masz rację. Mea culpa

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.11.2015, 17:10

Witowo95
Ale Holender dostał nagrody w głosowaniach zawodników i dziennikarzy. Bo jeśli się nie mylę to liga wybrała wtedy Kompanego.

helzing komentarzy: 327322.11.2015, 17:08

jakies forum z filmami? cos w stylu pobieramy24?
mozna mi na prywatna wiadomosc wysłac

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.11.2015, 16:55

@RIVALDO700: Van Persie za ostatni sezon w Arsenalu (2011/12)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2015, 16:54

Simple kochasz sie w tych statykach. Mozesz mi powiedziec kiedy ostatni raz najlepszym piłkarzem ligi byl wybrany gracz AFC? Pewnie Henry co nie.

afc4life komentarzy: 478322.11.2015, 16:54

Moze troche przesadzam ale zastanawialem sie ostatnio czy jeszcze jakas druzyna z BPL np. zeszlorocznego TOP4 + Tottenham, Liverpool, Everton, Southampton, West Ham moze dodalibysmy tegoroczne Leicester ma mniej wyrownany sklad od naszego?

Pomijajac oczywiscie roznice klas wszystkich wymienionych zespolow to nigdzie nie ma takich skokow jakosciowych miedzy pierwsza druzyna a lawka a wlasnie do tego nasza polityka transferowa doprowadzila. My prawie w ogole nie mamy drugiego garnituru. Kilku wypada i nie jestesmy ta sama druzyna. Czegos takiego nie ma nigdzie chyba w obecnym futbolu...

Po prostu odnosze wrazenie, ze za bardzo musimy polegac na indywidualnosciach. A gdy wypada kilku zawodnikow to roznice w zespole miedzy niektorymi zawodnikami sa wrecz kolosalne.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.11.2015, 16:47

Dobre memy nie są złe.

kaman17 komentarzy: 497822.11.2015, 16:37

Jakbym się miał z "szacunkiem" odnosić do każdej drużyny i nie żartować sobie z nich to moje kibicowanie nie dawałoby mi tyle frajdy. Co złego jest w memach? Do pewnego stopnia można sobie żartować.
Jak zobaczyłem mem: (herb Arsenalu) dni do El Clasico to śmiać mi się chciało, całkiem zabawne to było. Nie wydaje mi się, żeby to był brak szacunku dla Arsenalu

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2015, 16:29

Co do mojego wczesniejszego posta , barca przy 1 golu wymienila dokładnie 36 podan bez udziału rywala, hehe.

Singularis komentarzy: 42622.11.2015, 16:28

Podeślijcie jakieś fajne memy, bo nic nie widziałem.

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 16:24

Wymienić Dembele na Lamele i Tottenham osiąga tam jakąś solidność.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2015, 16:20

Psg ma ta chwile...13 pkt przewagi nad 2 i 3 zespołem ligi. Szybko poszło.

Singularis komentarzy: 42622.11.2015, 16:19

Spurs XI vs. West Ham: Lloris; Walker, Vertonghen, Alderweireld, Rose; Dier, Alli, Dembele; Eriksen, Kane, Son.

West Ham XI vs. Spurs: Adrián; Jenkinson, Tomkins, Reid, Cresswell; Kouyaté, Noble, Moses; Lanzini, Sakho, Carroll.

CO ZA KOZACKIE SKŁADY. Miałem nie oglądać, ale czekam z niecierpliwością na mecz kolejki!

bolomaster28 komentarzy: 118022.11.2015, 16:11

Fanatic@
Te memy nie są zabawne tylko żałosne, do każdej ekipy trzeba mieć szacunek, Ci co robią te memy to dzeciaki z pustką w głowie!

Novazzy komentarzy: 351022.11.2015, 16:06

@Fanatic
Czekam na stary jak swiat kawał że ktoś wrzuci skrót meczu na pornhuba xd

michalm1 komentarzy: 702022.11.2015, 16:06

Jak Wilshere lata na balety to się nie ma co dziwić że później w kółko kontuzje.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2015, 16:06

Ciekawe kto dzis wygra tottki czy whu.

Wczoraj to co zagrał real to jakies jaja w odbiorze. Praktycznie wszystkie 4 bramy były stracone przez zerowy odbiór pilki przy czym przy kazdej bramce baeca sobie wymienila na luzie minimum 5 podan. Modric i Kroos zagrali niezla hucpe. Dobrze pisałem , ze byłem zaskoczony , ze buki stawiaja na real. Wiadomo LM nie takie historie widziała , ale jesli Bayern nie ogra barcy w LM , to nie wiem kto ma uczynic, wskazałbym jeszcze psg , ale oni w dwumeczu z realem nic wielkiego nie zafrali , a rok temu dostali ostre becki od barcy no i ten drewniany cavani na szpicy , który zmarnuje z 4 setki w dwumeczu.

Co do city-lfc to dawno nie widziałem tak beznajdziejnego city , oni mieli problemy utrzymac sie przy piłce. Czasami mam wrazenie , ze jak na boisku w city nie ma silvy to kazdy topowy klub moze ich ograc.

Liga angielska i polska w tym sezonie sa troche do sibie podobne. Mistrzowie lataja koło strefy spadkowej , a piast i leicester -sredniaki ligi pokazuja pazurki w walce o najwyzsze cele.

michalm1 komentarzy: 702022.11.2015, 16:05

marimoshi

Ja myślę że do tej pory źle się odżywiają. Mieszkam w Anglii i wien że angielskie jedzenienie należy do najzdowszych.

Fanatic komentarzy: 599122.11.2015, 16:04

Odbiegając od tematu AFC to memy z wczorajszego real-Barca sa naprawde zabawne

zuczek1987 komentarzy: 640322.11.2015, 16:01

odżywkianie sie i odpowiednie nawodnienie oraz regeneracja/wysypianie sie ma wielki wpływ na kontuzje mięśniowe. Niestety trzeba być profesjonalistą 24 h na dobe a nie tylko w trakcie treningów.

michalm1 komentarzy: 702022.11.2015, 16:01

Wenger mówił że ma bardzo mocną kadrę i nie musi nikogo kupować. Po czym w każdym meczu gra tym samym składem, Ramseya wystawia na boku a jak przychodzą kontuzję i muszą grać inni to pokazują że są w niewłaściwym miejscu. Szanuje Pape sle to jakie bzdury gada na konferencjach to nozw kieszeni się otwiera. Trzeba nam transferow i to dobrych.

zuczek1987 komentarzy: 640322.11.2015, 15:59

gibbs pozbył sie problemów z kontuzjami a walcott miał zawsze problemy albo z barkiem albo z plecami - ma coś po prostu spieprzone kiedyś o tym czytałem, jack poważna kontuzja za małolata więc pewnie sie za nim to ciagnie. Ramsey notoryczne kontuzje mięśnia dwugłowego... widać siłownia kuleje.

marimoshi komentarzy: 472222.11.2015, 15:56

Bellerin w jakim wieku przyszedl? Ta teoria jest dobra w przypadku brytyjczyków :D Może źle się odżywiają za małolata,a potem skutkiem są kontuzje.

AlexVanPersie komentarzy: 806422.11.2015, 15:54

thide
To moje teoryjka.

Brzmi ona mniej więcej tak, że wszyscy trenowani za małolata w naszym klubie mają potem masę kontuzji, ciągle się odnawiających: Ox, Ramsey, Theo, Jackie, Gibbo(jak grał całe mecze).

Ci którzy przychodzą z innych klubów i lig nie mają takich problemów np: Żwirek, Ozil, Santi, Alexis, Monreal.

Po prostu zajeżdżamy naszych za małolata i później im łatwiej o nawroty.

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 15:51

@Fanatic

Tak, dwa dobre mecze i coraz wyższy poziom. Ludzie, bądźmy poważni.

Fanatic komentarzy: 599122.11.2015, 15:49

* Nie patrzac pod kątem pozycji tylko ilości goli i asyst

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 15:49

@zuczek

Och, tak, pozbycie się grajka, który zagra dwa dobre mecze w ciągu roku przez kontuzje to byłby ogromny błąd.

Fanatic komentarzy: 599122.11.2015, 15:48

Wielu ludzi ocenia zawodnika, nie patrząc na pozycje jaka ma pod kątem strzelanych goli i asyst. Dla przykładu ramos z realu. Gośc pokazał, że umie strzelić z dyński i z wolnego i robią z niego klasy świoatowej obrońcę zapominając o jego failach w defie a 0-4 z barca? smiem watpić, ze w realu każdy obrońca pokazał klasę swiatową w obronie w tym meczu

Przykład ozila, Zalicza asysty i już świetny sezon? Tak bo jest od zaliczania asyst ale te same osoby by napisały, że Ozil zalicza słaby sezon jakby Giroud nie wykorzystywal jego wrzutek(plus inni). Dla Przykładu tak jest z santim jakby to co wypracowuje Santi cześciej było wykorzystywane to by te osoby, ktore teraz piszą, że cazorla zalicza słaby sezon, nagle napisałyby, ze zalicza genialny.

Zawsze mnie to intrygowalo - takie podejście do oceny zawodnika. Z Goli to mo.zna rozilczać girouda, który jest skuteczny (umowmy sie, że na poziom suareza to on nie wskoczy ale ile jest napastnikow, klasy suareza? (dwoch czy trzechi grają w najlepszych klubach) jednak giroud swoje strzela.

Dla mnie Jakc jak zdrowie mu pozwalało do jak wracał po kontuzjach to z meczu na mecz pokazywal coraz wyżsższy poziom i.. nagle znowu kontuzji doznawal... kontuzje niszcza Jacka a szkoda bo to by był obecnie piłkarz klasy światowej.

zuczek1987 komentarzy: 640322.11.2015, 15:47

ale ja go nie gloryfikuje ale mówienie że wogóle nie zachwyca to przegięcie. Pozbycie sie go było by wielkim błędem.

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 15:45

@zuczek1987

Miał słaby początek poprzedniego sezonu, wybił się tylko meczem z City. A chodzi Ci o końcówkę? O pietruszkę? Super, dwa dobre mecze i będziemy go gloryfikować? Czternaście meczy w lidze, dwa gole, jedna asysta. I tak, wiem, że oceny whoscored to nieraz żadne źródło, ale 6.84 tam to naprawdę słaby wynik.

danai komentarzy: 19322.11.2015, 15:45

W związku z wielką krytyką Artety zgadzam się, ale nie zapominajcie, że Hector jest RÓWNIE poważnie zamieszany w oba gole.

zuczek1987 komentarzy: 640322.11.2015, 15:42

jak grał w reprezentacjach to zostawał kilkakrotnie zawodnikiem meczu mecz z norwitch i piękny gol mecz z WBA także piękny gol dawał także dobre zmiany wiięc nie rozumiem dlaczego tak go jedziecie. Nie chce mi sie sprawdzać ile tych meczy było ale zawsze nie schodził poniżej pewnego poziomu

marimoshi komentarzy: 472222.11.2015, 15:39

Jaki transfer dm. Przecież w obwodzie pozostawał geniusz destrukcji Arteta. Jak przegramy mistrza to tylko przez frajerstwo Wengera i tyle.

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 15:39

Ja bym ogólnie zaryzykował i cisnął środkiem pola Ramsey/Cazorla, a co!

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 15:37

@Qarol

Tu tak ludzie mają, im wystarczy pojedynczy dobry mecz, by powiedzieć, że grajek jest w formie.

Przykład? Cazorla z tego sezonu. Naprawde miał bardzo słaby początek, później forma w górę i ostatnio znów słabizna. A jak ludzie powiedzą? Cazorla rozgrywa doskonały sezon.

Doskonały to rozgrywa Ozil. Kazik gra co najwyżej solidnie, ale zarzuty do niego można mieć.

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 15:35

@zuczek

A gdzie zachwycił? W ostatnim meczu poprzedniego sezonu? Czy tam w dwóch, bo więcej nie grał? Wcześniej wchodził z ławki, albo po prostu na niej siedział, wcześniej kontuzja, a jeszcze wcześniej (poza jednym meczem z City) słaby początek sezonu.

Qarol komentarzy: 1450222.11.2015, 15:34

No to chyba Ty nie oglądasz. Kiedy ostatnio Wilshere Cię zachwycił? Czekam, wykluczamy mecz z Barceloną.

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 15:34

@zuczek

Błagam Cię, internety huczyły od tego, by Wenga kupił DM'a latem. A on się uparł przeciw całemu światu. I co? Coq kontuzja i Arsenal jest w dupie.

Fanatic komentarzy: 599122.11.2015, 15:33

Mam wrazenie, że odkad Guardiola przejąl bayern to każdy z graczy bayernu stał się lepszy technicznie.

zuczek1987 komentarzy: 640322.11.2015, 15:33

wilshere jak gra to nie zachwyca ? chyba albo nie oglądasz meczów albo masz krótką pamięć... Bayern Heyncknes'a najlepsza drużyna w historii piłki

Doktor komentarzy: 770622.11.2015, 15:32

@Dexter_000

Całej nie, ale błagam, chyba stać Arsenal na to, by nie mieszać Ozilów i Sanchezów z Mertesackerami, prawda? Albo dodać jej po prostu więcej Monrealów.

Fanatic komentarzy: 599122.11.2015, 15:31

doktor

w tamtych czasach Schweinsteiger pełnił role b2b i robil to dobrze miał wysoką forme jak i Martinez. Po odejściu heynckessa, schweni tracil forme aż doszło do odejścia z bayernu. Schweinsteiger ma jednak predyspozycje do pelnienia b2b.

Qarol komentarzy: 1450222.11.2015, 15:30

Też bardziej mi się podobał Bayern Juppa. To był taki walec, który niszczył na swojej drodze wszystko jak chciał.

Obecną tiki-takę fajnie się ogląda, ale mam wrażenie, że w starciu z porządnie zorganizowaną drużyną w defensywie by polegli.

schnor25 komentarzy: 1854622.11.2015, 15:29

Qarol

i tak gra całkiem, całkiem po kontuzjach. A lepszej dyspozycji nie jest w stanie wypracować, bo do tego to potrzeba minut spędzonych na murawie.

zuczek1987 komentarzy: 640322.11.2015, 15:29

non stop problemy z kontuzjami mają Ci sami zawodnicy wiec jaka może być w tym wina Wengera ?! trenują chyba wszyscy identycznie... przyczyn może szukać w samych zawodnikach ich stylu życia sposobie żywienia... na to Wenger już wpływu nie ma. Nie gadajcie głupot że inni są zahartowani bo przyszli z innych klubów bo ręce opadają...

AaronLieber27 komentarzy: 612722.11.2015, 15:28

Co jak co, ale dla mnie Bayern Heyncknes'a gral lepsza pilke. Ale kazdy ma swoje zdanie

Qarol komentarzy: 1450222.11.2015, 15:27

Z Wilshere'a nic nie będzie i ja się z tym pogodziłem. Nawet jak już gra to nie zachwyca, niestety mocno przeceniany zawodnik. Wszystko dlatego, że raz z Barceloną zagrał kapitalnie ; D

DexteR_000 komentarzy: 762122.11.2015, 15:27