Kolejny sezon nad Tottenhamem. Arsenal 3:0 NUFC

Kolejny sezon nad Tottenhamem. Arsenal 3:0 NUFC 28.04.2014, 21:58, Sebastian Czarnecki 1928 komentarzy

Wpadka Evertonu z Southampton miała być wyznacznikiem dla Arsenalu do jeszcze lepszej gry przeciwko Newcastle. Jak się okazało, londyńczycy wcale nie musieli wspinać się na wyżyny swoich możliwości, by dobrze zaprezentować się na tle najsłabszej angielskiej drużyny w 2014 roku. Sroki, które przegrały w tym roku 12 z 17 meczów, ponownie pokazały, że bez Yohana Cabaye'a i z Loikiem Remym w słabej formie zupełnie nie istnieją, a Kanonierzy bez najmniejszego trudu zaaplikowali im trzy łatwe bramki. A gdyby nie dobra dyspozycja Tima Krula, a także nieskuteczność w kilku innych sytuacjach, bylibyśmy dzisiaj świadkami prawdziwego pogromu.

Newcastle kolejny raz udowodniło, że w tym momencie jest zdecydowanie najsłabszą drużyną w lidze angielskiej i jego miejsce powinno znajdować się w strefie spadkowej, a nie w środku tabeli. Kanonierzy wygrali swoje spotkanie bez żadnego wysiłku, nawet nie prezentując jakiegoś wybitnego futbolu. Londyńczycy zrobili po prostu swoje i wygrali swój bodaj najłatwiejszy mecz w tym roku, dzięki czemu wyraźnie przybliżyli się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Teraz wystarczy już wygrać jeden z ostatnich dwóch meczów sezonu, a wszystko stanie się jasne. A póki co możemy wspólnie świętować kolejny rok zakończony w tabeli nad Tottenhamem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey (74. Rosicky) - Cazorla, Özil (74. Flamini), Podolski - Giroud (84. Sanogo)

Newcastle: Krul - Debuchy (84. Yanga-Mbiwa), Coloccini, Williamson, Dummett - Anita, Tiote - Gosling (70. Ameobi), Sissoko, Gouffran (89. Armstrong) - Remy

Pierwsze minuty nie przyniosły nam wielu emocji. Obie drużyny grały bardzo asekuracyjnie i nie starały się zbytnio zagrozić bramce przeciwnika. Zamiast otwartej gry oglądaliśmy więc wzajemne badanie przeciwników i wypatrywanie ewentualnych luk.

W 11. minucie w końcu coś drgnęło ze strony Arsenalu, ale w dalszym ciągu brakowało sytuacji strzeleckich. Mesut Özil co prawda znalazł się pod polem karnym Newcastle, ale nie potrafił podać dobrego podania do wybiegających partnerów. Jego dogranie ofiarnym wślizgiem zablokował Coloccini.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać aż do szesnastej minuty, kiedy to Kanonierzy w końcu postawili defensywę Newcastle w stan gotowości. Dośrodkowanie Cazorli z boku boiska zostało wypiąstkowane przez Tima Krula, ale piłka spadła prosto pod nogi Mesuta Özila, który od razu oddał mocny strzał wolejem. Futbolówka minęła się jednak z bramką strzeżoną przez holenderskiego bramkarza.

W 21. minucie obejrzeliśmy pierwszą groźną akcję ze strony drużyny gości. Dobrym rajdem popisał się Moussa Sissoko, który swoją akcję zakończył mocnym strzałem z dystansu, ale piłka wyraźnie minęła się z bramką.

Pięć minut później francuski pomocnik nie popisał się inteligencją i w dosyć głupi sposób sfaulował Oliviera Girouda w niezbyt groźnej sytuacji. Sędzia ukarał czarnoskórego zawodnika żółtym kartonikiem, a dla Arsenalu podyktował rzut wolny.

Kolejny dramat Sissoko! Francuz nie upilnował swojego rodaka - Laurenta Koscielnego - po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego, a defensor Arsenalu z najbliższej odległości pokonał Tima Krula. Londyńczycy na prowadzeniu, 1-0!

Dwie minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Aaron Ramsey uruchomił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, ale reprezentant Niemiec nie potrafił skierować piłki do bramki interweniującego Tima Krula.

W 30. minucie Podolski stanął przed kolejną okazją do strzelenia gola. Niemiec tym razem uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Santiago Cazorlę, ale Krul stanął na wysokości zadania.

Kilka chwil później atomowym uderzeniem z dystansu popisał się Cheikh Tiote, ale piłka leciała prosto w Wojciecha Szczęsnego, który pewnie przechwycił futbolówkę.

W 41. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie! Prawdziwą nieporadność Oliviera Girouda, który dwukrotnie strzelił prosto w Tima Krula zamiast skierować piłkę do bramki lub podać ją do lepiej ustawionego Mesuta Özila, wykorzystał właśnie były piłkarz Realu Madryt, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do pustej bramki. Warto dodać, że reprezentant Niemiec był w tej sytuacji na pozycji spalonej.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy swoją cegiełkę mógł dołożyć jeszcze Santiago Cazorla, który oddał mocny strzał na bramkę Tima Krula, ale Holender ponownie dobrze interweniował. Bramkarz Srok był dzisiaj jedyną jasną postacią swojej drużyny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa wyglądała dokładnie tak samo jak pierwsza. Arsenal kontrolował grę, a Sroki tylko przyglądały się grze swoich rywali. I choć przez długi czas nie obserwowaliśmy ciekawych akcji, tak nieporadność gości była widoczna gołym okiem.

Co ciekawe, pierwszą groźną akcję w drugiej części meczu przeprowadzili właśnie podopieczni Alana Pardewa. Podanie na wolne pole dostał Gouffran, który wyszedł w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym, ale Francuz zachował się w tej sytuacji zupełnie jak jego rodak z Arsenalu i strzelił prosto w bramkarza.

W 67. minucie Kanonierzy strzelają kolejną bramkę. Mesut Özil cudownie dośrodkował na głowę wbiegającego Oliviera Girouda, a Francuz tak idealnie nadział się na piłkę posłaną przez Niemca, że ta nabrała zawrotnej prędkości. Tim Krul nie miał więc żadnych szans, a Giroud strzelił swoją piętnastą bramkę w tym sezonie ligowym.

Trzy minuty później Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie. Znowu zaobserwowaliśmy prawdziwy geniusz ze strony Özila, który wypatrzył wbiegającego Podolskiego, ale reprezentant Niemiec uderzył tuż obok bramki.

Tempo meczu wyraźnie się uspokoiło. Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, zaś bezradne i zrezygnowane Sroki pogodziły się już z porażką i nawet nie próbowali stworzyć żadnego zagrożenia.

W ostatnich minutach meczu mieliśmy okazję usłyszeć wymowną przyśpiewkę kibiców Arsenalu, którzy oficjalnie świętowali zakończenie sezonu ligowego nad odwiecznym rywalem z Tottenhamu. Sytuacja ta wydarzyła się już po raz dziewiętnasty z rzędu: "It's happened again, it's happened again, Tottenham Hotspur, it's happened again".

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ma już cztery punkty przewagi nad Evertonem.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
GROMALL komentarzy: 509030.04.2014, 22:18

Wielkie brawa za akcje! Piękna.

rafi_i komentarzy: 421830.04.2014, 22:17

To jest chyba najmocniejsza drużyna na świecie w tym sezonie.

tomekafc95 komentarzy: 413630.04.2014, 22:17

zdzarzyl sie kiedykolwiek final lm miedzy klubami z tego samego miasta ??

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 230.04.2014, 22:17

Mam nadzieję, że jose nic nie wygra w tym sezonie. Niech city lub live zgarną BPL.

Ars3n komentarzy: 1235430.04.2014, 22:16

Chelsea traci 3 bramki na SB? wow, ale na to kursy musza byc wysokie.

Misq komentarzy: 88330.04.2014, 22:15

Nie oglądam meczu mógłby ktoś powiedzieć czy karniak dla Atletico był zasłużony ?

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.04.2014, 22:15

Brawo Atletico :D juz po Chelsea

Haxball komentarzy: 102430.04.2014, 22:15

1:3 !!!!!!!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.04.2014, 22:15

GOL GOL GOL TURAN!!!! 3-1!!!!!!!!!!!!! KONIEC KONIEC SORRY ZA CAPSA MUSIAŁEM!!!!

GROMALL komentarzy: 509030.04.2014, 22:15

Turan!!

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.04.2014, 22:15

3 gol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.04.2014, 22:12

Tfu, napastnikiem*

Sory za doubla

Chelsea ma jeszcze Lukaku. Ciekawe co z nim zrobi. Przeciez on jest najlepszym ich aktualnie zawodnikiem

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.04.2014, 22:11

Mallen

Jesli tak bedzie to beda bardzo grozni. Ciekaw jestem jak Wenger wzmocni swoja druzyne

DexteR_000 komentarzy: 764030.04.2014, 22:11

mallen
Nawet o tym nie myśl xd
Z tego co słyszałem to gk Atletico interesuje sie RM , ale raczej Czelsi nie sprzeda.

mallen komentarzy: 2123930.04.2014, 22:09

Ciekawe czy w przyszłym sezonie Kurtuła i Kosta nie będą czasem w Chelsea koszulkach biegać...

losnumeros komentarzy: 1318930.04.2014, 22:08

Mówiłem że 0-0 to zły wynik szczególnie że grali na wyjeździe a rewanż u siebie. A Jose jak Jose był zadowolony z wyniku.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 230.04.2014, 22:08

* Eto'o

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.04.2014, 22:08

2 gole musi strzelić

Mou pokazał swój geniusz taktyczny wprowadzając gola.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 330.04.2014, 22:07

No to będzie mecz. Świetnie Simeone ich zmotywował bo u Nas już byłby autobus z 7 obrońcami.

wojtek1256 komentarzy: 298630.04.2014, 22:06

Dobrze, Mou niech teraz cwaniakuje :D

pumeks komentarzy: 2080830.04.2014, 22:06

i fajnie!

Jak się gra na remis to sie przegrywa......... Wenger to wie najlepiej, a trenejro czelsi spotkała kara.

.... ale to jeszcze nie koniec meczu :P

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.04.2014, 22:06

Naszym chlopakom brakuje charakteru. Costa by ich nauczyl grac twardo. A Simeone tego ze sie nie odpuszcza. (Nie jestem wenget outem. Chce zeby zostal)

DexteR_000 komentarzy: 764030.04.2014, 22:06

***** cofnelem sobie o 2 minuty mecz podczas przerwy i nie wiedzialem ze karny jest bo 2 minuty do tylu bylem a Wy tu piszecie gol...

pierre_afc komentarzy: 1207130.04.2014, 22:05

@Kanonier204 - Rizzoli nic nie odwalił. Karny zasłużony.

stovegunner komentarzy: 238230.04.2014, 22:05