Lekcja futbolu: Man City 4-1 Arsenal

Lekcja futbolu: Man City 4-1 Arsenal 26.04.2023, 22:06, Łukasz Wandzel 1862 komentarzy

Dla Arsenalu spotkanie z Manchesterem City w ramach 33. kolejki Premier League było prawdopodobnie najważniejszym meczem sezonu. Jego fatalne dla Kanonierów rozstrzygnięcie może mieć ogromny wpływ na to, że aktualni mistrzowie po raz drugi obronią tytuł. Manchester City w pełni zasłużenie zwyciężył w dzisiejszym spotkaniu, bo po prostu zdeklasował londyńczyków i udzielił im lekcji futbolu. Od początku do końca kontrolował przebieg spotkania, a piłkarze Mikela Artety nie podjęli walki o punkty, o czym świadczy liczba celnych strzałów (2). Po ostatnim gwizdku to wciąż Arsenal znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli, lecz jego przewaga nad City znacznie zmalała. Do tego zespół Pepa Guardioli ma więcej meczów do rozegrania, więc losy mistrzostwa leżą na ten moment w ich nogach.

Składy obu zespołów

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, R. Dias, Akanji – Gundogan (72' Mahrez), Rodri, De Bruyne (80' Alvarez) – Bernardo Silva, Haaland, Grealish (80' Foden)

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko – Odegaard (71' Smith Rowe), Partey, Xhaka (60' Jorginho) – Saka (80' Saka), Jesus (80' Nketiah), Martinelli (60' Trossard)

Manchester City swoją dominację zaznaczył w pierwszej połowie na tyle mocno, że w drugiej mecz był w zasadzie rozstrzygnięty. Już w 8. minucie Erling Haaland wygrał pojedynek z Robem Holdingiem i wypuścił z piłką Kevina De Bruyne, który przebiegł się środkiem boiska i pewnym niskim strzałem pokonał Aarona Ramsdale'a. Duet The Citizens, tworzony przez Norwega i Belga, rozmontowywał obronę Arsenalu raz za razem. W 26. minucie De Bruyne znowu przedostał się na wyśmienitą pozycję, lecz jego strzał zablokował Ben White. Z kolei Haaland jeszcze przed przerwą przynajmniej cztery razy wypracował sobie okazję na gola.

Kanonierzy nie doskoczyli do poziomu aktualnego mistrza Anglii. Prawie w ogóle nie zagrażali szesnastce Edersona, a nadzieję na wykorzystanie jakiejś pojedynczej sytuacji odebrał im John Stones. Obrońca Manchesteru City w końcówce pierwszej połowy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki. Choć sędzia liniowy błyskawicznie podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego, to po weryfikacji VAR-u trafienie Anglika uznano.

„Zabicie” meczu nastąpiło tuż po przerwie. W trakcie niemocy strzeleckiej Haalanda kolejny raz zabłyszczał De Bruyne i w swoim stylu, technicznym uderzeniem podwyższył na 3-0. W drugiej połowie Mikel Arteta skorzystał aż z pięciu zmian, lecz roszady tylko w niewielkim stopniu wpłynęły pozytywnie na grę jego zawodników. Jednym z dwóch celnych strzałów był gol honorowy zdobyty w 86. minucie. Akcję zainicjował i poprowadził Leandro Trossard. Na jej końcu piłka wpadła pod nogi Holdinga, który strzałem w polu karnym wpisał się na listę strzelców.

Jednak to wszystko, na co było stać Arsenal na Etihad. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Pomimo świetnych szans strzeleckich dla Haalanda bramka była w tym spotkaniu jak zaczarowana. Finalnie 22-latek zdołał zdobyć gola w doliczonym czasie gry, czym ustalił wynik: City 4, Arsenal 1.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 130.04.2023, 15:27

@sonic: W końcówce na 2:1 strzelą ;)

sonic komentarzy: 67230.04.2023, 15:25

Fulam za szybko ta bramkę strzeliło.

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 830.04.2023, 15:24

Fajnie byłoby ściągnąć jakiegoś wysokiego napastnika do innego systemu gry.
Mam nadzieję, że o tym Arczi pomyśli w lato.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52430.04.2023, 15:24

@grzegorz1211
Piłkarz grający w najwyższej klasie, który osiągnął barierę 50 bramek w całym sezonie we wszystkich rozgrywkach.

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 15:22

Pewnie i tak City wygra 3-1

mlody323323 komentarzy: 214830.04.2023, 15:21

chciało by się powiedzieć ,ze Leno dziś zagra Mecz Życia ale jedna wrzutka i Wiadomo jak to z nim będzie :/

Adamarsenal1 komentarzy: 322130.04.2023, 15:21

Szkoda że jeszcze tyle minut eh

grzegorz1211 komentarzy: 1031230.04.2023, 15:21

@Simpllemann napisał: "Pierwszy raz od 92 lat piłkarz grający w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii strzelił co najmniej 50 bramek w sezonie.

Nie Henry, Lineker, Ronaldo, Rush, Salah, Shearer, Suarez czy van Nistelrooy. Potrzebny był do tego Haaland."

Castillo komentarzy: 220230.04.2023, 15:18

Jak coś to możemy się czuć nadal liderem Premier League, na ten moment City jeszcze punkt za nami xd

grzegorz1211 komentarzy: 1031230.04.2023, 15:13

@mar12301 napisał: "Nie liczcie że City to odda. Sami im oddaliśmy puchar"
Dokładnie i to nie w meczu z City bo tu porażkę można było wkalkulować, ale w meczach z Southampton, Evertonem czy WHU

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 15:10

Nie liczcie że City to odda. Sami im oddaliśmy puchar. Pogódźcie się z tym.

thegunner4life komentarzy: 906130.04.2023, 15:09

@gunner1990:

W punkt! Przypomina mi to forum LFC ostatnie 3 lata. Tam też do ostatniej kolejki wszyscy śledzili mecze City, bo może zgubią gdzieś punkty. Nie zgubili ani razu.

Temat mistrzostwa zamknęliśmy sobie sami oddając wygrane mecze.

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 15:07

Długo City widzę XD

gunner1990 komentarzy: 372730.04.2023, 15:07

Przestancie się łudzic , prędzej my stracimy jeszcze punkty nie raz niż city chociaż w jednym meczu . Tu już jest po zawodach , oddaliśmy mistrza sami meczami z whu i soton a i z Liverpoolem można było dowieść 3 pkt elo

AleksandraAngielska komentarzy: 315 newsów: 930.04.2023, 15:05

Fulham z mentalem Arsenalu dzisiaj wyszło na boisko.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.04.2023, 14:38

Rakow Częstochowa na 90 procent nowym Mistrzem Polski.

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 14:34

De Bruyne nie ma, może dlatego XD

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 14:32

Kurs na fulham spadł, nie wiedzieć czemu. Było 12, teraz nie ma nawet 10 XD

grzegorz1211 komentarzy: 1031230.04.2023, 14:30

NIe martwcie się, postawiłem na City, a to może oznaczać tylko jedno. City straci punkty XD

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 14:28

Haaland pewnie dziś znów hat trick

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 130.04.2023, 14:22

@zwierz: Maxim nawet z nami nie zagra, długa przerwa go czeka

zwierz komentarzy: 163030.04.2023, 14:22

Mam wrażenie, że za każdym razem kiedy Fulham gra z naszymi rywalami, to Mitrovic jest niedostępny. Podobnie jak Saint-Maximin w Newcastle.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 130.04.2023, 14:17