Lekcja futbolu: Man City 4-1 Arsenal

Lekcja futbolu: Man City 4-1 Arsenal 26.04.2023, 22:06, Łukasz Wandzel 1862 komentarzy

Dla Arsenalu spotkanie z Manchesterem City w ramach 33. kolejki Premier League było prawdopodobnie najważniejszym meczem sezonu. Jego fatalne dla Kanonierów rozstrzygnięcie może mieć ogromny wpływ na to, że aktualni mistrzowie po raz drugi obronią tytuł. Manchester City w pełni zasłużenie zwyciężył w dzisiejszym spotkaniu, bo po prostu zdeklasował londyńczyków i udzielił im lekcji futbolu. Od początku do końca kontrolował przebieg spotkania, a piłkarze Mikela Artety nie podjęli walki o punkty, o czym świadczy liczba celnych strzałów (2). Po ostatnim gwizdku to wciąż Arsenal znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli, lecz jego przewaga nad City znacznie zmalała. Do tego zespół Pepa Guardioli ma więcej meczów do rozegrania, więc losy mistrzostwa leżą na ten moment w ich nogach.

Składy obu zespołów

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, R. Dias, Akanji – Gundogan (72' Mahrez), Rodri, De Bruyne (80' Alvarez) – Bernardo Silva, Haaland, Grealish (80' Foden)

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko – Odegaard (71' Smith Rowe), Partey, Xhaka (60' Jorginho) – Saka (80' Saka), Jesus (80' Nketiah), Martinelli (60' Trossard)

Manchester City swoją dominację zaznaczył w pierwszej połowie na tyle mocno, że w drugiej mecz był w zasadzie rozstrzygnięty. Już w 8. minucie Erling Haaland wygrał pojedynek z Robem Holdingiem i wypuścił z piłką Kevina De Bruyne, który przebiegł się środkiem boiska i pewnym niskim strzałem pokonał Aarona Ramsdale'a. Duet The Citizens, tworzony przez Norwega i Belga, rozmontowywał obronę Arsenalu raz za razem. W 26. minucie De Bruyne znowu przedostał się na wyśmienitą pozycję, lecz jego strzał zablokował Ben White. Z kolei Haaland jeszcze przed przerwą przynajmniej cztery razy wypracował sobie okazję na gola.

Kanonierzy nie doskoczyli do poziomu aktualnego mistrza Anglii. Prawie w ogóle nie zagrażali szesnastce Edersona, a nadzieję na wykorzystanie jakiejś pojedynczej sytuacji odebrał im John Stones. Obrońca Manchesteru City w końcówce pierwszej połowy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki. Choć sędzia liniowy błyskawicznie podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego, to po weryfikacji VAR-u trafienie Anglika uznano.

„Zabicie” meczu nastąpiło tuż po przerwie. W trakcie niemocy strzeleckiej Haalanda kolejny raz zabłyszczał De Bruyne i w swoim stylu, technicznym uderzeniem podwyższył na 3-0. W drugiej połowie Mikel Arteta skorzystał aż z pięciu zmian, lecz roszady tylko w niewielkim stopniu wpłynęły pozytywnie na grę jego zawodników. Jednym z dwóch celnych strzałów był gol honorowy zdobyty w 86. minucie. Akcję zainicjował i poprowadził Leandro Trossard. Na jej końcu piłka wpadła pod nogi Holdinga, który strzałem w polu karnym wpisał się na listę strzelców.

Jednak to wszystko, na co było stać Arsenal na Etihad. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Pomimo świetnych szans strzeleckich dla Haalanda bramka była w tym spotkaniu jak zaczarowana. Finalnie 22-latek zdołał zdobyć gola w doliczonym czasie gry, czym ustalił wynik: City 4, Arsenal 1.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

3rdpitch komentarzy: 454830.04.2023, 19:23

Brazylijski Seba zamiast brać pilke i iść na fali po 4-3 to zdejmuje koszulkę i leci celebrować remis :D

Castillo komentarzy: 219330.04.2023, 19:23

Ahahahahahahahaha Tottenham ahahhahahahhahah na długo Richarlison uciszył Anfield hahahhahahhah

Haxball komentarzy: 102430.04.2023, 19:15

@minio7: Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie każdy transfer Artety jest na tu i teraz. Większość , ze względu na młody wiek piłkarzy jest z myślą o przyszłości. Więc dalej nie rozumiem wywalania, skreślania i obarczania winy za wszystko na portugalczyku po jednym sezonie. O to całe clou sytuacji :)

minio7 komentarzy: 273930.04.2023, 19:14

Chyba wytyczne na tę kolejkę były takie żeby VAR spał. City oszczędzone, Liverpool też

mar12301 komentarzy: 2314230.04.2023, 19:14

Ładnie upadł

zdyp komentarzy: 456730.04.2023, 19:13

gdyby to byl czaka to by 2 czerwa byly
...i to bez varowania xd

Wisnia44 komentarzy: 75830.04.2023, 19:12

Mane jak kiedyś wszedł podobnie w Edersona to dostał czerwona.

Theo10 komentarzy: 829730.04.2023, 19:11

Moim zdaniem czerwo. Z drugiej strony brak varu przy faulu Skippa w pierwszej połowie w kontekście czerwa też mnie dziwił.

minio7 komentarzy: 273930.04.2023, 19:09

@Haxball: ja mam zerowe doświadczenie w grze w PL, mi też mają dać szanse? Brak ogrania to nie wymówka, jak nie daje nic drużynie a wręcz jej ujmuje, to może w U21 biegać albo na wypożyczeniu w jakimś egzotycznym klubie. Za 35 mln nie kupujesz graczy 22 letnich może gotowych do grania na najwyższym poziomie za jakiś czas

mar12301 komentarzy: 2314230.04.2023, 19:07

Żydy jeszcze wrócą XD

3rdpitch komentarzy: 454830.04.2023, 19:06

W City Fabio byłby odesłany do U21 albo drużyny kobiet ale tam tez by się odbijał od ich cycków. Jak chce się rywalizować z City to jeśli nie odpali w wakacje to nie powinno go być w kadrze na następny sezon

Wisnia44 komentarzy: 75830.04.2023, 19:03

Jeśli Nunez potrzebuje dalej kogoś kto mi będzie tłumaczył co chce od niego trener to jakoś sobie nie wyobrażam, żeby trener chciał go na następny sezon.
To przecież nawet w trakcie meczu nie ma jak mu wskazówek dawać.

Haxball komentarzy: 102430.04.2023, 19:01

@minio7: No, masz racje, nie powiem tak. Tylko nie powiem tak, bo po pierwsze są dłużej w klubie od niego (aklimatyzacja też jest ważna w rozwoju piłkarza), a po drugie mają większe doświadczenie w seniorskiej piłce XD
Nie zawsze jest tak, że gracz przychodzi i się wkomponowuje się od buta do drużyny, tym bardziej młodzi, niedoświadczeni czy tacy co wcześniej nie grali za granicą swojego kraju.

enrique komentarzy: 1922530.04.2023, 19:00

Messiemu nie chce się już biegać w ramach PSG - 1:3 u siebie z Lorient xD

Kiepomen komentarzy: 433330.04.2023, 18:52

@Damper: Dla mnie Viera zawsze pachniał wtopą. Przecież on nawet w porto nie grał w podstawie, tylko był raczej 12-13 zawodnikiem kadry. Wziąć jego a nie vitinhe, który był dużo lepszym piłkarzem to był kryminał.

nielegalny komentarzy: 46130.04.2023, 18:47