Lekcja futbolu: Man City 4-1 Arsenal

Lekcja futbolu: Man City 4-1 Arsenal 26.04.2023, 22:06, Łukasz Wandzel 1862 komentarzy

Dla Arsenalu spotkanie z Manchesterem City w ramach 33. kolejki Premier League było prawdopodobnie najważniejszym meczem sezonu. Jego fatalne dla Kanonierów rozstrzygnięcie może mieć ogromny wpływ na to, że aktualni mistrzowie po raz drugi obronią tytuł. Manchester City w pełni zasłużenie zwyciężył w dzisiejszym spotkaniu, bo po prostu zdeklasował londyńczyków i udzielił im lekcji futbolu. Od początku do końca kontrolował przebieg spotkania, a piłkarze Mikela Artety nie podjęli walki o punkty, o czym świadczy liczba celnych strzałów (2). Po ostatnim gwizdku to wciąż Arsenal znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli, lecz jego przewaga nad City znacznie zmalała. Do tego zespół Pepa Guardioli ma więcej meczów do rozegrania, więc losy mistrzostwa leżą na ten moment w ich nogach.

Składy obu zespołów

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, R. Dias, Akanji – Gundogan (72' Mahrez), Rodri, De Bruyne (80' Alvarez) – Bernardo Silva, Haaland, Grealish (80' Foden)

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko – Odegaard (71' Smith Rowe), Partey, Xhaka (60' Jorginho) – Saka (80' Saka), Jesus (80' Nketiah), Martinelli (60' Trossard)

Manchester City swoją dominację zaznaczył w pierwszej połowie na tyle mocno, że w drugiej mecz był w zasadzie rozstrzygnięty. Już w 8. minucie Erling Haaland wygrał pojedynek z Robem Holdingiem i wypuścił z piłką Kevina De Bruyne, który przebiegł się środkiem boiska i pewnym niskim strzałem pokonał Aarona Ramsdale'a. Duet The Citizens, tworzony przez Norwega i Belga, rozmontowywał obronę Arsenalu raz za razem. W 26. minucie De Bruyne znowu przedostał się na wyśmienitą pozycję, lecz jego strzał zablokował Ben White. Z kolei Haaland jeszcze przed przerwą przynajmniej cztery razy wypracował sobie okazję na gola.

Kanonierzy nie doskoczyli do poziomu aktualnego mistrza Anglii. Prawie w ogóle nie zagrażali szesnastce Edersona, a nadzieję na wykorzystanie jakiejś pojedynczej sytuacji odebrał im John Stones. Obrońca Manchesteru City w końcówce pierwszej połowy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki. Choć sędzia liniowy błyskawicznie podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego, to po weryfikacji VAR-u trafienie Anglika uznano.

„Zabicie” meczu nastąpiło tuż po przerwie. W trakcie niemocy strzeleckiej Haalanda kolejny raz zabłyszczał De Bruyne i w swoim stylu, technicznym uderzeniem podwyższył na 3-0. W drugiej połowie Mikel Arteta skorzystał aż z pięciu zmian, lecz roszady tylko w niewielkim stopniu wpłynęły pozytywnie na grę jego zawodników. Jednym z dwóch celnych strzałów był gol honorowy zdobyty w 86. minucie. Akcję zainicjował i poprowadził Leandro Trossard. Na jej końcu piłka wpadła pod nogi Holdinga, który strzałem w polu karnym wpisał się na listę strzelców.

Jednak to wszystko, na co było stać Arsenal na Etihad. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Pomimo świetnych szans strzeleckich dla Haalanda bramka była w tym spotkaniu jak zaczarowana. Finalnie 22-latek zdołał zdobyć gola w doliczonym czasie gry, czym ustalił wynik: City 4, Arsenal 1.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
minio7 komentarzy: 281530.04.2023, 16:31

ohoh, City ciągnięte za uszy, karniaczek oczywisty

ostriket komentarzy: 666130.04.2023, 16:31

Ej jak to może nie być karnego dla Fulham xD

Moczyknur komentarzy: 185730.04.2023, 16:31

Patrząc jak gra Fulham to mam wrażenie, że City nie będzie miało spacerku po majstra w każdym z 6 spotkań.

mlody323323 komentarzy: 214830.04.2023, 16:31

Dobra widziałem powtórkę tracił pierwszy piłke reką nie było podstaw do karnego

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.04.2023, 16:31

Można nie lubić Bruno ale koleś właśnie dziś załadował 42 gola w Premier league. Brakuje mi w dzisiejszej piłce właśnie takich Brunów co nawalają gole jak szaleni.

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 16:30

po prostu chcą żeby City wygrało, po co Fulham punkty ;)

Moczyknur komentarzy: 185730.04.2023, 16:29

Nawet się nie kwapili sprawdzić na varze. Pewnie na kawę poszli...

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 16:29

@Artu: nawet przy remisie mają mistrza

mlody323323 komentarzy: 214830.04.2023, 16:29

co tam sie stało ... gdzie weryfikacja ?

Damper komentarzy: 242930.04.2023, 16:18

Emery przez 10 lat 11 trofeów i teraz AV po Gerrardzie wyciągnięta z ogona ligi na miejsca pucharowe, ale okazuje się, że on cały czas zalicza zjazd.

zdyp komentarzy: 458630.04.2023, 16:18

emery out!

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976230.04.2023, 16:17

@3rdpitch napisał: ": A Aston Villa kiedy ostatnio w historii była na 6 miejscu żeby umniejszać Emeremu?"

Nie umniejszam mu w tej chwili, tak jak pisałem wcześniej, świetny trener na kilka-kilkanascie meczów, potem wszystko się sypie bo nie ma pomysłu na rozwiązanie jakiegokolwiek problemu w drużynie, a taki zawsze się pojawia, czy to City czy to Bayern czy Villa

Znam doskonale Emerego i wiem jak to się skończy dlatego piszę wam już wcześniej żebyście wiedzieli

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976230.04.2023, 16:15

@mlodykanonier napisał: "Dajcie mu spokój, leków znów pewnie nie wziął"

Nie mam czym popić, skocz po wodę

3rdpitch komentarzy: 458230.04.2023, 16:14

@Piotrek95: A Aston Villa kiedy ostatnio w historii była na 6 miejscu żeby umniejszać Emeremu?

Rynkos7 komentarzy: 690930.04.2023, 16:13

@Piotrek95:

07/08 to pomoc Rosicky, Flamini, Fabregas, Hleb z przodu van Persie i Adebayor, gra praktycznie na maksymalnie 2 kontakty. Chyba najpiękniejsza piłka w Europie zanim wszedł Guardiola ze swoją tiki-taką.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976230.04.2023, 16:10

@Rynkos7: No może przesadziłem, nie pamiętam w sumie 07/08 ale na pewno najaladniejsza od wielu lat

@Garfield_pl napisał: "Widzę Mudryk się znudził,teraz Emery przy każdej okazji na topie xD"

No Mudryk jest tak słaby że aż mi go żal XD

Co do Emery'ego to będzie tak samo jak z Mudrykiem, tzw równia pochyła, wygrał parę meczów jadąc na dobrej formie napastnika i teraz zjazd, jak zawsze

Rynkos7 komentarzy: 690930.04.2023, 16:10

@Piotrek95 napisał: "Po tym jak Arsenal gra najładniejsza piłkę od 20 lat"

Nie zgodzę się. Daleko jeszcze do Arsenalu z 07/08.

Czeczenia komentarzy: 1249830.04.2023, 16:09

Do meczu City z nami snułem taką teorię, że Haaland jest jak Shaquille O'Neal - niezły, ale różnicę robi jego monstrualna przewaga fizyczna.

A potem zobaczyłem, że potrafi się cofnąć i na kierownicy pograć tak, jak Odegaard zagrał nie pamiętam kiedy.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976230.04.2023, 16:08

@3rdpitch: Po tym jak Arsenal gra najładniejsza piłkę od 20 lat i trafił akurat na jedną z najmocniejszych drużyn w historii futbolu to nie mam po co się chować do nory

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976230.04.2023, 16:07

XDDD Ale stronę rozruszałem

Rynkos7 komentarzy: 690930.04.2023, 16:05

@Olczyck napisał: "Może dlatego że my graliśmy na Etihad z ciśnieniem i holdingiem a Fulham gra u siebie i bez holdinga"

A to ktoś za karę nam tego Holdinga wcisnął?

3rdpitch komentarzy: 458230.04.2023, 15:56

@Piotrek95: Piotrek a ty jeszcze nie w norze po tym jak Arteta przegrał mistrzostwo na ostatniej prostej?

Olczyck komentarzy: 107030.04.2023, 15:56

@Rynkos7: Może dlatego że my graliśmy na Etihad z ciśnieniem i holdingiem a Fulham gra u siebie i bez holdinga

mlodykanonier komentarzy: 150330.04.2023, 15:54

Dajcie mu spokój, leków znów pewnie nie wziął.

Garfield_pl komentarzy: 2835630.04.2023, 15:54

@Piotrek95 napisał: "Co taka cisza o Emerym? dzisiaj? Już się nie zachwycacie jaki jest super bo wygrał Ligę Europy z Sewillą?

Widzę Mudryk się znudził,teraz Emery przy każdej okazji na topie xD

Olczyck komentarzy: 107030.04.2023, 15:51

@Piotrek95: Jeszcze druga połowa i jest tylko 1:0 jeszcze może się dużo zmienić tak samo w meczu city

Damper komentarzy: 242930.04.2023, 15:50

Przypominam, że na Old Trafford przegrał w tym sezonie Arsenal, jak również City. Ty za to przyczepiasz się do Emery'ego, że dzisiaj nie wygrywa z MU. Jak AV zremisowała na wyjeździe z Brentford triumfowałeś, jakby Emery co najmniej się skompromitował, kazałeś wszystkim wychodzić z nor. Jak w następnej kolejce AV pokonała Fulham, sam się do niej schowałeś i siedziałeś cicho.

Rynkos7 komentarzy: 690930.04.2023, 15:48

Fulham wygląda w tym meczu lepiej niż Arsenal kilka dni temu.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52430.04.2023, 15:47

@Piotrek95 napisał: "Wygra jeszcze kiedy mecz w tej Villi czy prosta droga do zwolnienia jak go Watkins przestanie ratować?"

Zabawne zdanie biorąc pod uwagę fakt, że jego drużyna wygrała 8 z ostatnich 10 spotkań.

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 830.04.2023, 15:46

@fabregas1987: Jak nie będzie konsekwencji ze względu na te obstawianie to czemu nie, kwestia ile hajsu za niego Brendford zawoła.
Angol, jeszcze młody w miarę, więc pewnie z 60 baniek minimum będą chcieli.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976230.04.2023, 15:44

mar12301 komentarzy: 2316830.04.2023, 15:44

@Olczyck: wiadome było że uznają, tak by narysowali że by było bez spalonego XD

Olczyck komentarzy: 107030.04.2023, 15:43

Niezła ta analiza war przy sprawdzaniu spalonego przy golu dla united powtórkę gola pokazali i o to cała analiza xD

mlody323323 komentarzy: 214830.04.2023, 15:31

paradoksalnie czuje sie jak bym oglądał mecz Arsenalu z City podobne Emocje i podobny styl xD

mlody323323 komentarzy: 214830.04.2023, 15:29

Leno będzie MVP na bank po tym meczu jak dowiozą !

Castillo komentarzy: 220230.04.2023, 15:28