Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
FadeIn komentarzy: 354701.09.2014, 10:43

Ja bym sprzedał Podolaka.... niestety ale to Joel zasługuję na grę.

mskafc komentarzy: 579601.09.2014, 10:41

Arsene Wenger turned down Cesc so he could build a team around Ozil. He then plays Ozil out of position & starts Sanogo. I just don't get it. get your head around this if you may.

Bramki strzelone 5 (wow)
Jak zwykle spore posiadanie piłki z którego nic nie wynika bo nie mamy napastnika (nie czuje, że rymuje)
Gry nie będę oceniał bo jest sUaba

Napastnik i DM który może grać na ŚO. Koniec. Jak nie to o Top4 może być ciężko. O mistrzostwie pomimo początku sezonu w ktorym oczywiscie może się wszystko zdarzyć już powoli zapominam. Cały Arsenal.

lays komentarzy: 3987101.09.2014, 10:36

Ludzie sie sami nakrecaja, ze Wenger dzisiaj zrobi jakas bombe a pozniej o 24 bd placz, ze czegos takiego nie bylo.

maciek987 komentarzy: 296601.09.2014, 10:36

do dupy nowa strona wp

Ricky komentarzy: 33201.09.2014, 10:36

h3h3 bd tak,że Falcao nie bd przechodził do 22 i wszyscy bedziemy mieć nadzieje,a o 22.45 zobaczycie go na manchestercity.co.uk

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40001.09.2014, 10:36

Jast nowy news, na życzenie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 301.09.2014, 10:36

Campbell bez dania zadnej szansy ma byc sprzedany?

zal sie robi czlowiekowi, ze Sanogo czy innny Giroud dostali tyle szans, a ten nawet 30 minut nie dostal

xfam0us komentarzy: 645 newsów: 101.09.2014, 10:35

@KingOfLoyal
To najwspanialszy nius dnia lepsze to niż transfer Bonyego do Arsenali

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 10:35

@lays redakcja na rozpoczęciu roku szkolnego, nie wiesz? ;)

Lucas6Z komentarzy: 182201.09.2014, 10:34

Uważam, że Wenger dojebie dzisiaj czym co nas pozytywnie zaskoczy. Czytam to z jego wszystkich słów. Niemniej dla mnie najlepszy możliwy, realny finał DD dla nas to Ron Vlaar i Wilfried Bony.

Pegaz komentarzy: 57701.09.2014, 10:34

Redaktorzy chyba śpią, tak samo jak Wenger. Przydał by się ten news z plotami.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 10:34

Breaking. Jolanta Pieńkowska poprowadziła dzisiaj ostatni raz Dzień Dobry TVN!! Po 9 latach stweirdziłą,ze już nie bedzie wkur**** ludzi.

Ricky komentarzy: 33201.09.2014, 10:33

ArseneAl
gunnerblog jak co roku w formie :D

lays komentarzy: 3987101.09.2014, 10:33

Dawac tego newsa co zawsze w DD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 10:32

Arsenal are making a deadline day move for Aston Villa captain Ron Vlaar. (Source: Daily Mail)

Alonso komentarzy: 1282401.09.2014, 10:31

Ten news transferowy tylko wkurzy ludzi. Pierw wypiszą mase plot by po północy wszystkie były na czerwono.

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 10:31

Wenger przyjechał do siedziby klubu i będą starać sie coś załatwić!

Hirow komentarzy: 40901.09.2014, 10:31

9:29
It seems unlikely that Arsene Wenger would allow Joel Campbell to leave Arsenal given his current striker shortage, but reports in Portugal say that Benfica have made an offer of around €10million and that the Costa Rica international is keen to head out so that he can play more regularly.

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 10:31

Could Arsenal make a late swoop for French midfielder Adrien Rabiot? The highly-rated youngster is being chased by a couple of clubs and Paris Saint-Germain president Nasser Al-Khelaifi has revealed to Canal+ that he is set to move.

The negotiation with Roma is not closed yet. We are talking as we are with other clubs. Arsenal ? I can say nothing. There are talks ongoing but the player probably will leave.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 10:31

Wirtualna POlska zmieniła logo i cała szate graficzna. Boże co oni zrobili, nic tam nie moge znaleźć..

aguero10 komentarzy: 852301.09.2014, 10:30

Evening Standard also reporting earlier story that Arsenal have enquired about Man City centre-back Nastasic

ArseneAl komentarzy: 2341701.09.2014, 10:30

youtube.com/watch?v=rg8wlhoarZA&feature=youtu.be

Ricky komentarzy: 33201.09.2014, 10:29

ja miałem dobre wejście do liceum, niosąc krzesło upadłem na środku sali xD dodam,że spózniłem się 5 minut i wszyscy już siedzieli..

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 10:28

Wenger nie transferuje, Wenger siedzi na telefonie i w razie potrzeby przekonuje piłkarza, obieujac mu gruszki na wierzbie,a potem rzuca go na przeróżnych pozycjach i każe posyłać piłki do Sanogo, przy czym zajeżdża go jak konia w górach.

Athelas komentarzy: 46301.09.2014, 10:28