Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
berc1k komentarzy: 465 newsów: 101.09.2014, 08:20

Trzeba było brać Bambarimbiego za darmo, gorszy od Sanogo nie może być :D

Jasiek5821 komentarzy: 38301.09.2014, 08:19

Jak przyjdzie chociaz 1 z trójki Nastasic Carvalho Falcao to bede happy

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52401.09.2014, 08:19

Salomon Kalou jednak nie dla nas. Poszedł do Herthy Berlin.

aeks
uillem Balague, dziennikarz Sky Sports, potwierdza informacje dotyczące bardzo prawdopodobnych przenosin Chicharito na Santiago Bernabéu. Według niego Królewscy osiągnęli już porozumienie z Manchesterem United w sprawie rocznego wypożyczenia Meksykanina. Do ostatecznego porozumienia pozostało tylko ustalenie indywidualnego kontraktu Hernándeza. Te informacje potwierdzają między innymi Cadena COPE, a o zaawansowanych negocjacjach pisze także MARCA.

José Luis Sánchez, którego cytowaliśmy wcześniej, informuje z kolei, że Chicharito nie jest medialny, ale to piłkarz, jakiego chciał Carlo Ancelotti. Napastnik United nie będzie miał problemów z pogodzeniem się z drugoplanową rolą, jest doświadczony, pracowity i ugodowy.

aeks komentarzy: 6701.09.2014, 08:14

Strzelam, że dzisiaj kupimy do napadu kogoś z dwójki Hernandez/Welbeck.

Doktor komentarzy: 770601.09.2014, 08:10

Gość ze Sky Sports właśnie wspomniał o Arsenalu i wymienił możliwe zainteresowanie czterema nazwiskami - Falcao, Bacca, Bony oraz Carvalho. Ale niestety jako plotki, żadnej oficjalnej oferty nie było.

marimoshi komentarzy: 472201.09.2014, 08:08

II WŚ *

Kaczaza komentarzy: 721801.09.2014, 08:06

Benzema zły??
Widze że [palemka odbija.

marimoshi komentarzy: 472201.09.2014, 08:06

Pamietajmy,że dzisiaj jest nie tlyko deadline day,ale też 75. rocznica wybuchu I WŚ

Kaczaza komentarzy: 721801.09.2014, 08:05

Siemanko
Zlituje się ktoś linkiem do highlights z wczoraj, u teściowej byłem więc sprawa poważna :)

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 08:05

diame w hull

Turek44 komentarzy: 231701.09.2014, 08:05

czas na najbardziej emocjonujący dzień w roku, a zwłaszcza dla nas kibiców Arsenalu :D

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 08:02

cricfree.sx/sky-sports-news-live-stream.php

dawac na sky beda mowic o naszej aktywnosci transferowej i falcao :)

1886gunner1886 komentarzy: 140001.09.2014, 08:01

Jasiek5821 Leicester dobre zawody, ale nasza gra bardzo słaba, błedy w defensywie, flamini, debuchy słabo, nacho najsolidniej, pomoc do pewnego czasu grała ładnie ale nie mial kto wykonczyc, później to tragedia

pepe126p komentarzy: 66101.09.2014, 07:58

Czy będzie można liczyć na news z ostatniego dnia okienka transferowego?

Jasiek5821 komentarzy: 38301.09.2014, 07:49

Powie mi ktoś przebieg spotkania ? robilem formata i ogladalem bramki tylko
Leicester mur i kontra czy grało dobrze a my tragicznie?

Pegaz komentarzy: 57701.09.2014, 07:49

@grzegorz,
bo Wengerowe myślenie o transferach jest mniej więcej takie: potrzebuję DMa, kupię skrzydłowego bo jest okazja; potrzebuję napastnika, kupię skrzydłowego bo jest okazja, itd.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 501.09.2014, 07:49

grzegorz

Metro i wszystko jasne.

grzegorz1211 komentarzy: 1028301.09.2014, 07:44

Metro podaje że startujemy z ofertą 40 mln funtów za Reusa. Choć i tak to bajka to po co kolejny skrzydłowy???

scarface komentarzy: 15601.09.2014, 07:41

No to startujemy z DD i na tegorocznego Kallstroma :)

marimoshi komentarzy: 472201.09.2014, 07:41

Po co marzycie :P? Założcie,że nikt do nas nie przyjdzie. Lepsze miłe zaskoczenie niż rozczarowanie.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 501.09.2014, 07:40

Przecież my nie wyłożymy 50 mln na Falcao nie ma na to szans. Tym bardziej że musimy o niego walczyć z Realem i City.

Shogun666 komentarzy: 43001.09.2014, 07:40

Benzema za często przechodzi obok meczów. Ma olbrzymie umiejętności ale boje się że gdyby był to dużo hejtu na niego by spadało za taką postawe.

GKS_AFC komentarzy: 871701.09.2014, 07:39

dlatego najlepsza bylaby opcja numer dwa.

Mariusz28 komentarzy: 495101.09.2014, 07:35

żaden Benzema, poziom Giroud. Lepszy już Bony.

GKS_AFC komentarzy: 871701.09.2014, 07:31

marzy mi sie taku obrot spraw Falcao> Real , Karim > Arsenal, Lub
Falcao> Real, Karim> Psg, Cavani> Arsenal :P

GKS_AFC komentarzy: 871701.09.2014, 07:23

Cos mi sie wydaje ze Reusa nie uda sie kupic. Bo jak Perez zobaczy, ze Wenger go juz teraz chce to sam oferte złoży.

kowalski komentarzy: 269701.09.2014, 07:20

Jeżeli Falcao do City, to będą musieli kogoś sprzedać, żeby zmieścić się w finansowym fair play (o ile to obowiązuje w przypadku City). Może wyciągniemy dzisiaj Nastasicia.

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 07:19

John Cross ‏@johncrossmirror 20 sek.
Wenger pulled a face when asked about Bacca, they didn't meet Remy clause, I fear #afc won't sign a striker. The money is available to him.

GKS_AFC komentarzy: 871701.09.2014, 07:18

ciekawe czy Wenger faktycznie zamierza walczyc z City o Falcao jak donosza media na wyspach.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 501.09.2014, 07:15

A może by tak Cavaniego sprowadzić skoro Ibra już wrócił.

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 07:13

metro.co.uk/2014/09/01/can-arsenal-shock-borussia-dortmund-with-a-last-gasp-40m-bid-for-marco-reus-4850825/

marimoshi komentarzy: 472201.09.2014, 07:13

City nie sprzeda nam Dżeko. To Arsenal oddaje konkurencji zawodników :)

wodky komentarzy: 19501.09.2014, 07:12

a może jeśli Falcao dołączy do City to do wyciągnięcia będzie Dżeko ?

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 07:09

Arsenal are likely to make 2, possibly 3, new signings today. (Source: Eurosport)

zrodło ?

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 07:06

xd

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 06:51

no dobra ale prawdziwy dd na sky ruszy za 10 min

DzejCoop komentarzy: 326401.09.2014, 06:47

Kto spal ten spal. Drugi dzien z rzedu nie moge usnac. Wczoraj udalo mi sie to o 8 ale teraz juz ni ch.. bo rozpoczecie roku mam ; D

Kowal96 komentarzy: 1758901.09.2014, 06:38

Tak jak mówiłem ja bym chciał Lacazette. Chlopak ma 23 lata, a w 44 meczach w lyonie strzelił 23 brameczki. Wart jakies 10 baniek, tyle, że kontrakt do 2016 ma no j kontrakt mało realny :( Może by się skusił na grę w LM :P

DzejCoop komentarzy: 326401.09.2014, 05:28