Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 10:22

nowy nius

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 10:21

Tom Cleverley could happen today. Rumours linking Ron Vlaar & Benteke with moves away. #SkyDeadlineDay

kto wie kto wie :P

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.09.2014, 10:20

Swansea have told anyone who wants to sign Wilfried Bony today that it will cost them £24m. (Source: Sky Sports News HQ)

Arsenal are making a deadline day move for Aston Villa captain Ron Vlaar. (Source: Daily Mail)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 901.09.2014, 10:20

na razie cisza jeśli chodzi o AFC. tylko plotki, że chcemy wypożyczyć Falcao.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 901.09.2014, 10:20

Dlaczego oni wypatrują Falcao na lotnisku?
kto powiedział, że musi lecieć do siedziby klubu?

Ozil rok temu przeszedł badania bodajże w niemczech, a do klubu zawitał kilka dni później

Jasiek5821 komentarzy: 38301.09.2014, 10:19

cos sie wydarzyło ?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 10:18

Swansea podaje ile dzisiaj zawołaja za Bonego,a Wenger Bacca Sraka?
oby nie bo mój poziom frustracji wzrośnie.

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 201.09.2014, 10:18

Jak to dobrze, ze czlowiek w takim dniu jest za oceanem ... Zmeczenie, kilka browarow , pora spac... Pobudka ? Mniej wiecej na 3h przed koncem okienka.

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 10:18

Get French Football @GFN_France · 6 min

No sighting of Radamel Falcao from our reporter at Nice airport thus far

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.09.2014, 10:18

Ja nie będę tu siedział do 00.00, ale będę co jakiś czas sprawdzać, od 21.00 albo 22.00 zaczne już oglądać ...

songoku95 komentarzy: 2348601.09.2014, 10:13

Serio macie zamiar siedzieć tutaj do godziny 00,00? Nie macie w mieście żadnych obchodów rozpoczęcie II WŚ, żeby wyjść na nie, albo coś i nie przejmować się tym co się dzieje w świecie piłkarskim? Ja 4 rok z rzędu nie mam zamiaru się tym denerwowoać.

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 10:13

MaciekGooner podaje na żywo co mówią na sky sports news bo podajecie jakieś głupie newsy ze stron a nie tam gdzie dziennikarze są koło klubów i mówią na bierząco co się dzieje.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.09.2014, 10:13

Man City have a private jet on standby in Nice to take Radamel Falcao to Manchester for a medical. (Source: Sky Sports News HQ)

Kaczaza komentarzy: 722001.09.2014, 10:13

99942;
Brak skuteczności jest rażący. A 15 minut dla Podola to jak dla mnie głupie posunięcie.

DzejCoop komentarzy: 326401.09.2014, 10:13

Maciek
Umieram. Poczytam Wasze wpusy w drodze do tech. :)

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 10:12

mówią, że Arsenal nie złożył oferty za Falcao, ale chcą pozyskać jakiegoś innego napastnika zobaczymy! i wielkim problemem dla Arsenalu jest tygodniówka Falcao właśnie Wenger przyjechał do siedziby klubu!

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 10:10

teraz mówią o United! i jeszcze nie jest pewne na temat Falcao, być może przyjdzie ktoś inny nie puszczajcie głupich newsów!!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.09.2014, 10:10

hirow

przestań wrzucać tutaj to gówniane caughtoffside, bo to tak samo wiarygodne jak moje wpisy

Methess komentarzy: 36001.09.2014, 10:09

youtube.com/watch?v=wCjn6czRmsI

po tym filmiku widać jak dużo daje nam Rosa w grze kombinacyjnej połowa akcji z jego udziałem, a nie zagrał przecież zbyt dużo spotkań

Hirow komentarzy: 40901.09.2014, 10:09

www1.skysports.com/transfer-centre/

caughtoffside.com/2014/09/01/arsenal-revive-interest-in-german-world-cup-hero-as-arsene-wenger-desperate-for-deadline-day-signing/

Kolse... lepszy pic niz nic

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 10:09

Nie ma pewności że trafi do Man City!!! mówią spod siedziby City, że mogą wydać jeszcze tylko 45 mln funtów! więc nie uda się!

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 201.09.2014, 10:08

bedzie beka jak nikt nie przyjdzie

DzejCoop komentarzy: 326401.09.2014, 10:08

Ars3n
Dziękuję ; D

Hirow komentarzy: 40901.09.2014, 10:07

caughtoffside.com/2014/09/01/man-united-agree-sensational-51m-deal-to-sign-radamel-falcao-colombian-set-for-imminent-medical/

Falcao w Unt.

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 10:06

zaraz będą mówić o Arsenalu!!! o deadline zaraz przekaże co mówili!

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 901.09.2014, 10:06

musimy kupić kogoś na CB, jak wyleci CB i RB to jesteśmy w dupie

maciek987 komentarzy: 296601.09.2014, 10:05

Az dziwne, że nie ma tutaj DD na bieżąco

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40001.09.2014, 10:05

News bedzie. Kiedy? Nie wiadomo. Napewno o 16 juz go zobaczymy.

Hans_Zimmer komentarzy: 594501.09.2014, 10:05

Arsenal4Ev3R mimo wszystko będzie to nudny DD dla nas więc raczej nie będzie potrzebne :) 13 Falcao w City 15 Ornstein Arsenal nikogo nie kupi i tyle! :)

Shogun666 komentarzy: 43001.09.2014, 10:03

Bony i Nastasic bardzo spoko. Choć ja bym wolał DMFa co może zagrać na ŚO.

Lucas6Z komentarzy: 182201.09.2014, 10:03

Miejmy nadzieję, że jeżeli Wenger ma dziś zamiar toczyć bój o klasowego napastnika to transfer zawodnika o charakterystyce defensywnej Nastasić/Papasthopoulos/Carvalho/Rabiot ma już po cichu domknięty chociaż na "pół do" bo inaczej znowu będzie chaos i mizeria :/

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068701.09.2014, 10:03

Będzie jakiś news tak jak w poprzednich latach?

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 10:03