Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kubanski komentarzy: 2392 newsów: 201.09.2014, 03:49

A ja czuje że będzie jakiś Kallstrom jutro czy cuś takiego.

DzejCoop komentarzy: 326401.09.2014, 03:26

A ja czuje czosnek przy łóżku. Bez kitu.

rafi_i komentarzy: 421801.09.2014, 03:14

Nie wiem dlaczego, ale czuje tego Falcao u nas.

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82801.09.2014, 03:12

tu nie ma co kupywać, tu trzeba dzwonić.

arni_gooner komentarzy: 3401.09.2014, 03:08

Zastanawiam się nad jednym, skoro Papcio olał już kilku napadziorów, których mógł od ręki kupić to czy nie jest logiczne, że planuje większy zakup :>.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.09.2014, 03:03

,,W Anglii 5 minut temu zaczęło sie zamykać okienko. Jak bardzo chciałbym zobaczyc za 24 godziny Falcao w Arsenalu #MarzeniaNierealne''

Zelislaw Zyzynski, komentator nc plus 2 godzny temu na tt , czyzby sympatyk AFC?

Brian komentarzy: 20901.09.2014, 03:00

Cholera, dopiero po północy dorwałem się do kompa, nie miałem dziś nawet jak oglądać, ale widzę, że nastroje, delikatnie mówiąc, najlepsze nie są... zaraz dokończę wszystko ogarniać i spać. Dobrego snu przed DD, oby jutro było choć trochę lepiej. Musi być.

michio komentarzy: 38801.09.2014, 02:49

Czy wszyscy wielbiciele talentu Sanogo, który na pewno kiedyś wystrzeli zrozumieli, że nie stanie się to ani w Arsenalu ani w BPL?

Ile można.

Bolek komentarzy: 423201.09.2014, 02:44

Co mi nie pasuje w Kroosie?
- Niezdyscyplinowany taktycznie (Tak, tak.)
- Zawodzi w większości ważnych spotkań.
- Nie ma charyzmy, nie pociągnie za sobą zespołu.
- Fatalny w defensywie - Wilshere przy nim to mistrz w tym aspekcie, a to dobrze nie świadczy. Człapacz.
- Słaba gra 1v1

Ja wiem, że Toni jest świetny technicznie, podaje (na długi i krótki dystans) być może najdokładniej na świecie i ma dobry strzał z dystansu, ale sorry - ma tak wiele braków, że nie jest to piłkarz, na którego próbują wykreować go media.

@14tomek
Lacazette to świetna opcja. Umiejętności ma spore. Tak jak napisałem - obawiałbym się jedynie o jego przygotowanie fizyczne.

14tomek komentarzy: 109801.09.2014, 02:37

@Bolek

Jesteś chyba jedyną osobą opróćz mnie, która widzi w Arsenalu Lacazette. Ba, ja powiem nawet więcej - uważam, że byłby on rozwiązaniem wszystkich naszych ofensywnych problemów. W Lyonie są w stanie go sprzedać. Wenger lubi Francuzów. Lacazette jest szybki, niski, dysponuje świetnym dryblingiem i co ważne - nie boi się strzelić. Dla mnie gracz kompletny i totalnie pasujący do stylu Arsenalu - tym bardziej, że potrafi wyjść do prostopadłych piłek. Szkoda tylko, ze ja to widzę a Wenger nie :x

Bolek komentarzy: 423201.09.2014, 02:33

@rafi_i
Hiperbolizuję. To po prostu jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników świata w tej chwili.

Co nie znaczy, że jest słaby. To po prostu nie jest poziom Xabiego Alonso (nawet tego podstarzałego).

rafi_i komentarzy: 421801.09.2014, 02:31

Bolek

Kross paralityk? chcialbym takiego paralityka u nas.

FadeIn komentarzy: 354701.09.2014, 02:23

Jeżeli nie przyjdzie jakieś konkretne wzmocnienie na klasycznego napastnika to myślę, że będziemy na krawędzi czwartego miejsca. Nie będę się oszukiwał. To nie jedyna pozycja na ktorej mamy braki. Mamy braki w obronie. Mamy braki w pomocy na DM i brakuje nam wymiatacza na środku napadu więc jedyne co nam zostaje to liczyć na cały równy sezon w naszym wykonaniu, mało kontuzji i porażki bezpośrednich rywali. Let's face it. Obecny skład nie wygra PL. Szczerze to prędzej uwierzę w LM bo to są inne rozgrywki i czasem liczy się szczescie a czasem może zdecydować dyspozycja dnia. Gramy padake i dzisiejszy mecz to potwierdził. Życzę miłej nocy. Wyspijta sie bo jutro albo będziemy po DD będziemy zwycięzcami albo frajerami.

Bolek komentarzy: 423201.09.2014, 02:17

Tak to jest jak się wymienia Xabiego Alonso na pozbawionego charyzmy paralityka Krossa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.09.2014, 02:10

Dzis poraz kolejny kolejny sobie uswiadomilem , w jakie bagno sie na wlasne zycie RM wpakowalo.

Na lawce aby zmienic losy w ofensywie meczu mieli tylko jakiegos mlodzika z rezerw.

James moze nie bedzie drugim torresem , ale nie widze go jako ciagnacego wozek Realu podczas kryzysowych meczów. Z wielkiej kadry , zrobili szczuplutka, ale to lepiej dla rywali chocby w samej LM.

Real zamiast kupic 2 nowe opony do auta, to zepsul sprawne auto na wlasne zyczenie, to zaczal niepotrzebnie majstrówac glebiej i rozwalil wszystko.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.09.2014, 01:57

Ale fajnie i przyjemnie się robi w tej drużynie. Gramy jak małolaty z trenerem, który chyba powoli się wypala...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.09.2014, 01:55

Ben Dinnery ‏@BenDinnery 9 min.
Mesut Ozil (ankle) is currently being assessed #AFC

Koscielny (head laceration) will return to training on Tuesday; OxChamberlain took a kick to the calf & should train on Wed / Thursday #AFC

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.09.2014, 01:53

czarny777777, nie no spoko pomysł. Dostosowują się do odbiorcy analfabety. Dużo obrazków, filmików i minimum tekstu.

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 01:45

widzieli nowe wp.pl/ windows 8 chyba za bardzo poprzewracał co to niektorym w głowie

hanzo88h komentarzy: 165901.09.2014, 01:38

i nagle się okazuje że napastników cała masa.

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 01:36

youtube.com/watch?v=qPTtN5aOyOo

rzeczywiście wpada w ucho chyba z 10 raz juz słucham

Bolek komentarzy: 423201.09.2014, 01:36

Bony wkomponowałby się wszędzie. Fizycznie i technicznie jest świetny, a przy tym to bardzo inteligentny zawodnik. Niewielu jest takich na rynku.

aguero10 komentarzy: 855801.09.2014, 01:34

Matka a zarazem agent Rabio przebywa obecnie w Londynie .

Mi sie podoba Mitrovic z Anderlechtu bedzie kocur z Serba;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.09.2014, 01:34

Najlepszy napastnik Arsenalu w historii dał taką rekomendację Bonyemu podczas MŚ, a Wenger śpi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.09.2014, 01:31

Jack_Herrer, Rosyjskiej ligi nie oglądam, ale to jednak Bony grał dla WKS na mundialu. Z resztą zna język, ligę, strzela gole i dobrze się komponuje w Swansea, które ma podobny styl do Arsenalu.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 301.09.2014, 01:31

Jack Herrer Wszyscy z tej listy dają radę. Z tym,że Icardi jest młody ale bardzo obiecujący.

Alexandre Lacazette"

Icardi to największy talent z wymienionych, ale chłopak jest niepokorny.

Destro - młody, solidny, ale IMO nie ma potencjału na przyszłą gwiazdę.

Lacazette - dobry zawodnik, ale nie wiem czy odpowiednio silny fizycznie by grać w BPL.

Yilmaza i Doumbie zna chyba każdy.

hanzo88h komentarzy: 165901.09.2014, 01:30

Yilmaz może nam bramkę sieknąć w LM bo dla Galaty pogina,też przyzwoity grajek. W poprzednim sezonie dobrze spisywał się Firmino, w tym też już ładna bramke strzelił.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19201.09.2014, 01:29

@mercedes

pewnie, że kojarzę. chciałem poznać Waszą opinię na ich temat. A jeśli już postanowiłem się wypocić to Doumbia jest naprawdę srogi. To co wykręcił w poprzednim sezonie po ciężkiej kontuzji (nie pierwszej i nie drugiej) jest niesamowite. Burak to też nieprzeciętny graj, którego kiedyś próbował skusić SAF. A reszta młodzików to znaki zapytania po ewentualnej przeprowadzce do Anglii.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.09.2014, 01:27

Wiem kto powinien być następcą Wengera:

Henry
“He didn’t start so well in the Premier League but then we all saw what he was all about,” said Henry, watching the World Cup in Brazil as a pundit for the BBC. “He can finish with his left foot, right foot header – not that I can comment too much on headers – but he is a great finisher.

“He is great one against one, he is strong, has pace, he has it all. He is always about and if you cross the ball in the box he will be there because he has great movement.

“Maybe because he is playing for Swansea sometimes people don’t like to give credit to players playing for smaller teams.

“We all know he is coming to the end of his career but if you can keep Didier Drogba out of a side you know you are doing something right.”

Henry’s fellow pundit Alan Hansen added: “He’s a real handful and I think he’s underrated. He is so good in the air but as far as movement and hold-up play are concerned he’s (also) very, very good. He’s like a tank.”

Spurs and Arsenal are among the Premier League clubs linked with Bony while Borussia Dortmund and Roma have been touted as European fanciers of the players Swansea splashed out a record £12m for last season.

Swansea have made it clear they have no intention of cashing in on the former Vitesse Arnhem man and will not consider offers below £25m, but Henry’s fellow pundit warned: “I think he’s ideal for the Premier League but I would be amazed if we were seeing him in a Swansea shirt next season.”

hanzo88h komentarzy: 165901.09.2014, 01:23

Lacazette w poprzednim sezonie z tego co pamiętam nieżle się spisywał .W porównaniu do naszych orłów chłopak dobrą szybkość i kiwkę

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 01:23

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34101.09.2014, 01:23

@Herrer
Nie kojarzysz takich piłkarzy jak Doumbia czy Yilmaz? o.0

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 01:19

no dobra na falcao niema co liczyc ale jednego zrozumiec nie moge dlaczego sie wycofalismy z walki o remyego???????? u nas by miał 1 skład a tyg pewnie tez wielkiej nie dostał

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19201.09.2014, 01:18

któryś z tych daje radę bo nie kojarzę... ? :D

Alexandre Lacazette

hanzo88h komentarzy: 165901.09.2014, 01:16

Marzag

też dobra ale pierwsza wersja jakoś bardziej mi podeszła , ściągam na dzwonka hehe xD

aguero10 komentarzy: 855801.09.2014, 00:58

#mcfc have had enquiries from spurs and arsenal for Nastasic. One to keep an eye on tmrw

mrsomebody komentarzy: 602101.09.2014, 00:57

Czego to ludzie nie wymyślą :P
fuldans.se/?v=tpoljgeecn

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 201.09.2014, 00:54

Szykujcie się ludzie! Już dziś DD. Serwery chyba padną, choć obstawiam, ze nie będzie nas tu aż tak wielu jak rok temu, kiedy Wenger nie zrobił praktycznie żadnego transferu przez całe okno, w tym roku kupiliśmy już kogoś.

grochal14 komentarzy: 193301.09.2014, 00:53

Jakbym mial postawic jakies pieniadze to by poszlo na to, ze nikogo nie kupimy. Falcao? Wenger woli grac Sanogo i Özilem na skrzydle jak ma pod nosem najlepsza 10 swiata i skrzydlowych na lawce wiec jak bedzie jutro jakis sensowny transfer to bede wielce zaskoczony.

maciek987 komentarzy: 296601.09.2014, 00:51

Dobra, lece. Dobranoc !

james68 komentarzy: 87701.09.2014, 00:47

Żadnych newsów jeszcze nie ma ? czyżby Wenger nic nie działał ?

Daniho
domyślam się, że te pozycje są najpilniejsze; na rynku przewijało się sporo nazwisk, Wenger trochę przespał, dobry CB nie przychodzi mi teraz do głowy, myślałem o Hoewedesie, ale wycofuję się, popełnia dużo głupich błędów w obronie... DM zdecydowanie Schneiderlin, ale teraz Święci chyba już nikogo nie sprzedadzą