Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770601.09.2014, 09:19

Mendesowi jako agentowi Mourinho jest nie po drodze dla każdego klubu PL mogącego zagrozić Chelsea, choć udało mu się przeprowadzić transfer Mangali do City.

Podobno Nastasić dostępny za 15 mln funtów.

Shogun666 komentarzy: 43001.09.2014, 09:19

Ricardhs i Nastasic są spoko. Pewnie do wyciągnięcia za rozsądną cene. Niech Wenger atakuje.

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:18

Wychodzi na to że robiąc deal z DiMaria zrobił podkład pod interes na carvalho i Falcao

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:17

No to szybko poszło, skoro to Mendes jest też agentem Carvalho, i z wengerem im nie po drodze to też idzie do Mułów

Doktor komentarzy: 770601.09.2014, 09:16

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/11067270/Arsenal-Manchester-United-and-Manchester-City-battle-for-Monacos-Radamel-Falcao-on-transfer-deadline-day.html

Info z Telegrapha o Falcao

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:16

Daniel Feliciano @dmf180593 · 10 godz.

Pedro Pinto (very reliable Portuguese journalist) says Carvalho has said his goodbyes after tonight's Lisbon derby.

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:15

Kike Marin** @Kike_Marin_ · 8 godz.

@JonGunner_ Besides not wanting a 9, what puzzles me the alleged interest #Arsenal Falcao is that Wenger can neither see Jorge Mendes...

19TOMEK91 komentarzy: 156601.09.2014, 09:12

bedzie dziś ten faaajny news z odliczaniem do konca okienka i plotami transferowymi ? ;) cos ala to co bywało tu kilka razy ?

marimoshi komentarzy: 472601.09.2014, 09:12

WKTG
Są kluby równe i równiejsze :)

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 901.09.2014, 09:11

Jeśli Falcao wybierze ManU to się mocno zdziwię:
Nie ma LM (to nawet Monaco ma)

To będzie znaczyło, że koleś kierował się tylko i wyłącznie kasą. Bo to jest pewne, że tam dadzą mu o wiele więcej niż u nas

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103601.09.2014, 09:10

Wątpię w to

Doktor komentarzy: 770601.09.2014, 09:10

Szogun

Tia, ponoć do QPR ma iść. Ale to nic pewnego.

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 09:10

dziś mają odejść Micah Richards i Nastasić z City dlatego mają kase!

Szymon95snk komentarzy: 29201.09.2014, 09:09

Ja mam nadzieje na powtórke z zeszłęgo roku gdzie temat Ozila pojawil się praktycznie w DD i też wydawał się nierealny a jednak stał się faktem.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:09

Wierny
jak to jak. City przed transferm zgłosiło się do Uefy z zapytaniem jak taki duży wydatek wpłynie na ograniczenia FFP. I jak widać mogą sobie na to pozwolić.

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 09:09

OSTATNI DZIEN OKIENKA SKY SPORTS NEWS! właczać i oglądać!
http:
//cricfree.sx/sky-sports-news-live-stream.php

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 09:08

Kevin Strootman dziś ma być zawodnikiem Manchester United! właśnie słuchałem dziennikarza na sky sports news

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:04

Oby ten Falaco nie poszedł do żadnego Manchester,bo starsznie sie wkurze.
City pewnie chce mocno odpowiedzieć Chelsea,bo narazie są za nimi w drodze do mistrzostwa.

no i mamy już mniej niż 15 godzin do końca

Szogun komentarzy: 28583 newsów: 301.09.2014, 09:03

Słyszeliście to,że Defoe został kupiony przez drużynę z Londynu za uwaga 5 funtów??

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:01

Chodzi info,ze City dostało zielone światło od Uefy dla Falcao.
Ale też kolumbijskie źródła piszą,ze United zaciekle walczy o niego.

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:00

Idzcie do roboty transferów nie będzie

Get French Football @GFN_France · 1 godz.

Adrien Rabiot very close to AS Roma, according to Le Parisien.

Several Colombian journalists have reported that Radamel Falcao will be joining Manchester United

Shogun666 komentarzy: 43001.09.2014, 09:00

800 na bank. 900? jeśli Falcao by doszedł za te 55 to raczej tak.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103601.09.2014, 09:00

Dobrze, że Kosa nie gra w reprze, no i dla reguły pewnie jakiś anglik wyleci

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 08:58

Dobrze,ze jest ta przerwa reprezentacyjna. Chłopaki się podleczą,bo Wenger by ich zajeździł. I może po przerwie nasza gra troche odżyje,bo odrazu zaczynamy od City

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103601.09.2014, 08:57

Wydane już 766mln przebiją 900?

Shogun666 komentarzy: 43001.09.2014, 08:55

Monreal akurat ładnie gra na lewej i z taką postawą to Gibbs nie powinien z miejsca do składu wskakiwać.

DzejCoop komentarzy: 326401.09.2014, 08:53

Pierwsze DD bez Kalou i Gourcuffa to jak transfer!

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103601.09.2014, 08:53