Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:56

Skoro można kupić Bonego za 24 mln funtów to czemu nie. Tanie nie jest,ale chłopa nikt nie przestawi,głowe ma dobra,a strzałem rozrywa siatki, klepke w Swansea też ogarnia.

afckonrad9101 komentarzy: 783401.09.2014, 09:56

Brac Bonego

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:54

Swansea have told anyone who wants to sign Wilfried Bony today that it will cost them £24m. (Source: Sky Sports News HQ)

Ars3n komentarzy: 1235401.09.2014, 09:54

Ni ma newsa z transferami i czerwonymi krzyzykami nad nazwiskami Kalou i Gourcuff?

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 09:54

Ryan Shocrowss nie jest a Evertonie anulowali transfer!!!!

songoku95 komentarzy: 2348601.09.2014, 09:53

Bez CF damy rade? Noł łej. Ostatnie kilka meczy pokazuje jak potrzebny jest snajper. Wszystko idzie perfekcyjnie do momentu kiedy napastnik ma piłkę. Dużo tracimy. Jak mamy grać do stycznia Sanogo/Podolski na szpicy to ja będę płakał. Nie wiem dlaczego Wenger nie daje Joela, który jest zawodnikiem szukającym gry i chce mieć często piłkę. To jest tak niezrozumiałe dla mojej osoby. Lubie Podola ale jeżeli ma grać kosztem Joela to niech odchodzi. Ogólnie twierdze że Lukas był na wylocie ale kontuzja Żwira zmieniła decyzje Wengera.

Tak czy inaczej chce żeby Joel w końcu grał. Ale najwcześniej zobaczymy go w meczu z Soton w Pucharze.
A jeszcze powiem że jeżeli mamy patrzeć na Sanogo to niech lepiej jego miejsce w 18 meczowej zajmie Akpom który na EC pokazał że jest lepszy technicznie, szybszy, potrafi się ustawić, oraz odpowiednio wyjść na pozycje.

ArseneAl komentarzy: 2341701.09.2014, 09:52

TRANSFERY KU*WA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Shogun666 komentarzy: 43001.09.2014, 09:52

Siwy powinien spojrzeć na Bundeslige. Tam jest dużo dobrych zawodników. Volland czy inni bardzo solidni.

Doktor komentarzy: 770601.09.2014, 09:52

@mallen

Definitywnego, 55 mln funtów musi dać potencjalny nabywca. Przynajmniej według Guardiana z wczoraj.
A Telegraph twierdzi, że 20 mln funtów za wypożyczenie, 60 mln funtów za definitywny transfer.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:51

Bacca to ten lepszy od naszych " too many strikers" ?

mallen komentarzy: 2123901.09.2014, 09:49

*Aston

Dawać DM'a!
Proszę!

mallen komentarzy: 2123901.09.2014, 09:48

Qston Villi idze dobrze, więc może pozbędą się Benteke...?

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:48

@Master10 na tę chwilę mamy dwa miejsca w składzie możliwe do zapełnienia. I 2 dziury w kadrze. Stoper i dobry silny def pomocnik i będe happy

A te ploty o tym Falcao odnoszę się do tego wypożyczenia czy definitywnego zakupu?

Archie90 komentarzy: 167601.09.2014, 09:47

bez defensiora nie ogarniamy gry i nie potrafimy sie specjalnie narzucic rywalowi, ale ja wierze , wierze w Wengera, bo dalem mu szanse, to jego ostatnie sezony wiec sadze ze bedzie chcial zrobic co tylko sie da, napewno bedzie probowal kupic kogos lepszego ale nie wiadomo czy mu sie to uda.

mallen komentarzy: 2123901.09.2014, 09:46

@zbillu1989

Dzięki!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 101.09.2014, 09:46

Bacca, który dobrej ligi zasmakował dopiero w tamtym roku i w 37 meczach strzelił 15 bramek ma być dla nas zbawieniem? Nas taki szrot nie zbawi. Żadne półśrodki. Musi przyjść ktoś, kto wskoczy do pierwszego składu z miejsca. Myślicie, że Bacca byłby w stanie to zrobić? Zero szans. Stawiam, że w BPL nie wyglądałby lepiej niż Sanogo.

w00jtek komentarzy: 36301.09.2014, 09:46

Breaking in Mail: Arsenal determined to beat Man City to the signing of Falcao. @Arsenal @MCFC @ManUtd

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:46

Moze ten van Dijk z Celticu?

arsenal.com/media-watch

Arsenal have been beaten to the signing of Adrien Rabiot by Roma, claims the Express-

DAILY EXPRESS

The Metro reports that Arsenl are to make a Ł12.5m move for Sevilla's Carlos Bacca

METRO

The Guardian says Arsenal and Man City have been offered Monaco striker Radamel Falcao

GUARDIAN

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 301.09.2014, 09:45

pytanie do was - z czego bedziecie zadowoleni?

transfer obroncy to jest oczywista oczywistosc, bo juz Wenga mial wczoraj jasny sygnal i przy czerwie dla pera / caluma i dluzszej kontuzji Koscielnnego jestesmy nigdzie

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:44

@mallen Alderwe.... idzie do Świętych. I tak by nas nie poratował, o ile na PO ok, ale na środku zdarzaja mu sie często babole;p

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 09:44

zgadzam się cały czas oglądam sky i dziennikarz mówi że w ciagu kilku godzin ma być deal done z Tobym w Soton.

mallen komentarzy: 2123901.09.2014, 09:44

Od kiedy zaczyna się na SKY ta relacja z DD?
Jak ktoś będzie miał linka to wrzucać :)

mallen komentarzy: 2123901.09.2014, 09:42

Pewnie kupimy tego Alwerdercośtam i to będzie koniec okna dla nas.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:42

Ciekawe czy bedzie taka paniczna oferta jak z Demba, jesli Wengerowi nie pójdzie w DD

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:41

Bzdury? a na cholere Shity szersza kadra jak nawet nie mogą ich wystawić do LM? oni nie są w ciemię bici i wiedzą że nie powąchają murawy to odejdą żeby sobie kariere jeszcze uratować bo w LM i tak nie popykają...

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 201.09.2014, 09:41

A wedlug mnie Bacca nie jest zlym pomyslem ;) Mimo wieku ;)

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:39

O ile na CF możemy jakoś przebidować, to bez klasowego Def Pom, będzie bieda.... środek nie funkcjonuje jak trzeba, bardziej fizyczny zespół przygasza nas. Bez tego to i Lessi nie dałby nawet rady. Wczoraj to był klasyczny przykład jak będzie funkcjonował środek przez cały sezon bez takiego zawodnika

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:37

BREAKING: @FALCAO has just been spotted at Man City, driving to Old trafford, wearing a Arsenal jersey, and shouting HalaMadrid.

zbillu1989 komentarzy: 51901.09.2014, 09:37

Bzdury Bzdury Bzdury DonMateo Negredo odszedł, Micarh Richards blisko fiorentiny kolejny będzie Nastasić oni to robią po Falcao tak że coś jest na rzeczy.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 101.09.2014, 09:36

Ciekawe czy Wenger leci do tego Rzymu :P

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 101.09.2014, 09:34

Huhu to dzisiaj dedlajn, znowu nie będzie można odświeżyć strony pewnie ;p

Alonso komentarzy: 1282401.09.2014, 09:33

Największa beka to nie kupowanie zawodników na pozycje, które są potrzebne. Zamiast napastnika skrzydłowy Sanchez stawiany na CF, zamiast stopera Chambers boczny obrońca, rezerwowy soton robiony na stopera(plotki głoszą, że ma być próbowany na DM). Rok temu to samo, Cazorla po świetnym sezonie ale co tam cała kasa wydana na kolejnego rozgrywającego.

DonMateo komentarzy: 7701.09.2014, 09:30

beka będzie jak nie przyjdzie nikt na obronę i DP..... Calum jest jedynym zmiennikiem na ŚO, a kryje on też PO... z naszym końskim zdrowiem skończy się w marcu znów jakąś manitą....

Turek44 komentarzy: 231701.09.2014, 09:27