Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium

Lisy wymagającym rywalem. Remis na King Power Stadium 31.08.2014, 17:52, Sebastian Czarnecki 2641 komentarzy

Spotkanie na King Power Stadium okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Leicester City nie przestraszył się trudnego ligowego początku i udanie walczył w pierwszych kolejkach z czołówką ligi poprzedniego sezonu i tak samo postanowił podejść do dzisiejszego meczu z Arsenalem. Popularne Lisy nie przestraszyły się wyżej notowanego rywala i postawiły mu trudne warunki, momentami prezentując się nawet lepiej od zdobywcy Pucharu Anglii. Podopieczni Nigela Pearsona spisali się dzisiaj bardzo dobrze i w pełni zasłużyli na jeden punkt, który na pewno pomoże im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Impotencja w ataku i fatalna postawa w defensywie - tak z kolei należy ocenić dzisiejsze poczynania Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyrazili dzisiaj nawet najmniejszej chęci, by wygrać to spotkanie i odkuć się po ostatnich nie do końca udanych meczach. Postawę Kanonierów dobitnie odzwierciedla przyśpiewka londyńskich kibiców z końcówki meczu: "Sign a f*cking striker".

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Morgan, Moore, Konchesky - Mahrez (64. Albrighton), King, Hammond, Schlupp (70. Vardy) - Nugent, Ulloa (77. Drinkwater)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny (27. Chambers), Monreal - Flamini, Ramsey - Sanchez, Özil, Cazorla (77. Chamberlain) - Sanogo (77. Podolski)

W 4. minucie zapoznawczy strzał oddał Santiago Cazorla, jednak piłka nie nabrała wystarczającej prędkości i rotacji, by sprawić problem Kasperowi Schmeichelowi. Duńczyk pewnie interweniował.

Dwie minuty później sygnał do ataku dała ekipa dowodzona przez Nigela Pearsona, która groźnie zaatakowała z prawego skrzydła. Rajd przeprowadził Ritchie De Laet, a jego dośrodkowanie zakończyło się pod nogami Leonardo Ulloi, który ekwilibrystycznym strzałem spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polak pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie urazy głowy nabawił się Laurent Koscielny, który zderzył się z jednym z zawodników Leicesteru w walce o górną piłkę. Francuz po otrzymaniu pomocy od medyków wrócił na boisko w ochronnym czepku.

W 18. minucie dobrą akcją popisał się Mahrez, który sprawnie przeszedł z prawego skrzydła do środka pola i wypracował sobie sytuację strzelecką. Algierczyk pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów, ale należy docenić go za odważną próbę.

Dwie minuty później obejrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu! Santi Cazorla świetnie przerzucił piłkę nad linią obrony do wybiegającego Sanogo, a ten, próbując oddać strzał na bramkę, niefortunnie dograł do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał problemu z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości, 1-0 dla Arsenalu!

Na odpowiedź ze strony Lisów przyszło nam czekać zaledwie trzy minuty. Schlupp wyprzedził całą linię defensywną Arsenalu i dośrodkował na głowę Ulloi, który bez problemu przeskoczył najwyraźniej wciąż zamroczonego Koscielnego. 1-1!

W 27. minucie za Koscielnego wszedł Calum Chambers. Francuz najwyraźniej doznał lekkiego wstrząśnienia, po którym najzwyczajniej nie radził sobie z trudami meczu. Wyrównująca bramka spadła ewidentnie na jego konto, także najbezpieczniejszą decyzją było usunięcie Laurenta z boiska.

Kolejne minuty należały do podopiecznych Arsene'a Wengera, jednak ci mimo wszystko nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Spowodowane było to brakiem jakościowego zawodnika w przedniej formacji, bowiem Yaya Sanogo nie gwarantował tego, czego potrzebuje drużyna chcąca zdobywać bramki.

W 39. minutą przed szansą na strzelenie gola stanął wspominany wcześniej Sanogo, ale Francuz nie potrafił dobrze złożyć się do strzału, przez co w rezultacie został zablokowany.

W doliczonym czasie gry groźny strzał oddał aktywny w pierwszej połowie Mahrez i ponownie spróbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Tym razem jego próba znalazła cel w stronę światła bramki, ale na jego przeszkodzie stanął właśnie polski golkiper.

W ostatnich sekundach na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Aaron Ramsey, ale Walijczyk mocno się pomylił.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, mimo że sędzia doliczył do niej aż cztery minuty. Arsenal remisuje z Leicesterem City 1-1.

Obie drużyny bardzo aktywnie zaczęły drugą odsłonę meczu. We wczesnej fazie swoje akcje mieli David Nugent i Yaya Sanogo, jednak żaden z zawodników nie poszczycił się dobrym wykończeniem.

W 51. minucie groźną sytuację wypracowali sobie londyńczycy. Alexis Sanchez wypatrzył wystawiającego się na dogodnej pozycji Cazorlę i podał do niego piłkę, po czym ten oddał niedokładny strzał po ziemi. Hiszpanowi zabrakło nieco cierpliwości i przede wszystkim precyzji.

Dwie minuty później gospodarze ruszyli ze świetną kontrą i tylko cud sprawił, że Leonadro Ulloa trafił w boczną siatkę po doskonałej akcji całego zespołu. Argentyńczyk zwiódł młodego Chambersa i stanął przed idealną sytuacją. Wojciech Szczęsny mógł odetchnąć z ulgą.

Tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Chwilę później to Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, a to za sprawą Aarona Ramseya, który otrzymał dośrodkowanie na główkę od Cazorli. Walijczyk nie jest jednak asem przestworzy, toteż i jego uderzenie było dalekie od perfekcji.

W 57. minucie dobrym rajdem popisał się Ignacio Monreal, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Sanogo i tam też posłał precyzyjne podanie. Francuz znalazł się w idealnej okazji strzeleckiej, ale trafił prosto w wybiegającego z linii bramkowej Schmeichela, który notabene spisał się tutaj doskonale.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 72. minuty, kiedy z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który oddał groźne uderzenie. Piłka po jego strzale została jednak zablokowana i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Arsene Wenger w 77. minucie zdecydował się w końcu na zmiany. Za nieporadnego Yayę Sanogo wszedł Lukas Podolski, zaś za bardzo dobrego dziś, choć przemęczonego Cazorlę pojawił się wypoczęty Chamberlain.

W 83. minucie z kolejną świetną akcją ruszyli gospodarze. Tym razem bramkę mógł zdobyć Vardy, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym Arsenalu i oddał groźny strzał, ale Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i pewnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera nie zrobili nic, co mogłoby odmienić wynik meczu. Arsenal zremisował 1-1 z Leicesterem i w głupi sposób stracił dwa punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
xqvz komentarzy: 2030 newsów: 501.09.2014, 00:42

Ludzie nie płaczcie, jestem gotów się założyć, że jutro wydamy ponad 30 mln funtów. Stawiam na Falcao.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 101.09.2014, 00:42

Jeśli Wenger chce tanio kupić napastnika to powinien ściągnąć jego:

youtube.com/watch?v=IXr9aGM6JGY

maciek987 komentarzy: 296601.09.2014, 00:41

Guardian chyba nie jest zbyt wiarygodny?

w00jtek komentarzy: 36301.09.2014, 00:40

Guardian: Manchester United could still match Juventus' £50million asking price for Arturo Vidal. @ManUtd

fju fju

maciek987 komentarzy: 296601.09.2014, 00:40

Daniho
Niestety, po kontuzji nie bedzie świecił formą, ale lepszy taki skrzydłowy niż cazorla, ozil czy inny wynazalek na skrzydle ;)
Dobranoc!

Hans_Zimmer komentarzy: 594601.09.2014, 00:39

Daniho nie idź ;(

czarny7777777 komentarzy: 251601.09.2014, 00:39

ktos pisał ze z klubem nie jest tak dobrze (chodzi o finanse)

to jestesmy ok 30 mil na minusie a taki everton 40( WEST HAM tez ok 30) a oni nie maja kasy z lm itd

ja nie wiem co sie dzieje z tak kasa nowe umowy sponsorskie a wydajemy mniej niz przed rokiem

jestem wkur.... i tyle

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 101.09.2014, 00:38

maciek
Tylko ze zanim Theo wroci do formy to bedzie pazdziernik. Widac jego braki juz w tamtym sezonie bylo to widac.

Dobra ja lece panowie. Dobranoc !

GibsOon komentarzy: 24701.09.2014, 00:37

prędzej Messi do nas przyjdzie niz duet Cavani i Falcao :P

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 101.09.2014, 00:36

Jak ma przyjsc szrot to ja podziekuje i wole meczyc sie z Monrealem na CB czy innymi wynalazkami ;d

Waskitcz komentarzy: 448801.09.2014, 00:36

Rafix

Przygotuj sie jutro duet Cavani i Falcao w Arsenalu, ale w pierwszym na City i tak Sanogo :P

maciek987 komentarzy: 296601.09.2014, 00:36

Daniho
Gdy gra Giroud z Walcottem to strzelaja sporo bramek. Szkoda, że Theo ma kontuzje ostanio często bo myślę, że to kluczowa postać w drużynie. Było widać w meczu z City, że umie strzelać czołowym drużyną, a z tym ma problem Giroud.

Waskitcz komentarzy: 448801.09.2014, 00:34

Haxball

Z Arteta raczej nie wiele było dogadane, dziennikarze nic nie wiedzieli, moim zdaniem szybko poszło, ale może faktycznie konspiracja idealna.

RafixTheOne komentarzy: 67201.09.2014, 00:34

Lecę, dobranoc wszystkim.

Jak wrócę rano to mam nadzieję, że będzie oficjalka Falcao, Carvalho i kogo jeszcze tam chcecie. :D

#marzenia

Hans_Zimmer komentarzy: 594601.09.2014, 00:33

Waskitcz ale wybrałem tylko 3 transfery, na 3 pozycje, bo więcej i tak nie zrobimy. Więc albo takie 3 albo żadnego.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 101.09.2014, 00:33

maciek
Giroud jest przydatny. Ja mowilem ze jak sa skrzydla to Giroud gra na jakims poziomie. Problem ze Wenger woli wystawiac milion pomocinkow ,a wtedy wszystko jest zbyt wolne i przewidywalne.

Waskitcz komentarzy: 448801.09.2014, 00:33

No i znowu pojawia sie temat Scnederlina, dziennikarze nie próżnują.

Haxball komentarzy: 102301.09.2014, 00:31

Waskitcz , mysle zeby przeprowadzic transfer w DD , trzeba sprawy po czesci miec dogadane 2 lub 3 dni wczesniej. No nic , nalezy tylko czekac do konca okienka , miec uszy i oczy szeroko otwarte i nie wierzyć w ploty ! :)

Waskitcz komentarzy: 448801.09.2014, 00:31

Hans

Jeszcze Santos!!!

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 101.09.2014, 00:31

ChelseaFC
Huntelaar jest okej. Problem ze on lubi miec kontuzje ,a my mamy ich i tak za duzo. Malo jest napastnikow. Ale od napastnika bardziej do kadry potrzebny solidny DM i CB.

Waskitcz komentarzy: 448801.09.2014, 00:30

Rafix
9 punktów po 8 kolejkach to i tak nie bedzie dużo.

RafixTheOne komentarzy: 67201.09.2014, 00:30

@Waskitcz

Gra w La Plata.

maciek987 komentarzy: 296601.09.2014, 00:30

Daniho
Gra z Evertonem była beznadziejna. Nie jestem fanem francuza ale Giroud pokazał w tym meczu jak ważny jest dla drużyny. Mecz z CP to był pierwszy mecz PL więc jest "usprawiedliwienie". Dzisiaj była dupa. To prawda. Z besiktasem też średnio poszło. Gramy co 3 dni więc jest lipa.

Hans_Zimmer komentarzy: 594601.09.2014, 00:29

albo dobra! powtarzamy okienko z 2011 roku! przychodzi żydek na wypożyczenie, Per z Werderu, Park i Arteta. Takie trzy transfery.

rafi_i komentarzy: 421801.09.2014, 00:29

Paul Pogba was spotted in the crowd at PSG tonight on the eve of transfer deadline day. (Source: Daily Mail)

Daniho
Po tej karze UEFA raczej do tego nie dojdzie... My tu o Falcao, a jest paru innych napastników, o których Wenger mógłby się postarać...

nie wiem, czy podzielasz moje zdanie, ale widziałbym u was jako tymczasowe rozwiązanie Huntelaara... facet co prawda wiekowy, ale skuteczny

Waskitcz komentarzy: 448801.09.2014, 00:27

Aston Villa ma 7 punktów a następne mecze to Liverpool, Arsenal, Chelsea, City, Everton

Ciekawe gdzie beda po tych meczach :D. Z 3 na 17 ?

maciek
ale my gramy koszmarnie. Z CP bramka w koncowce. Z Evertonem podobnie. Ze slabym Besiktasem gralismy na rowni, nawet gorzej. Dzisiaj nieskutecznosc i ogolnie tragedia w obronie.

Mihex komentarzy: 2360401.09.2014, 00:26

Mnie zastanawia powrót Theo. Brzmi to dziwnie po tak długiej absencji, ale jakby nie patrzeć do treningów ma wrócić podobno po kadrze, nie?
Z tym, że pytanie w ile odzyska swoją formę, bo jakby nie patrzeć nasz jedyny zawodnik, który umie strzelać z topem :/

- ok możecie gadać z Kalim
- Kalic chcesz do nas za 3 banany i pomarancze tygodniowo?

Daniho
Ograli ładnie Liverpool ale wpadka ze Stoke była tragiczna. My nie mieliśmy aż takiej wpadki bo chociaż remis mieliśmy a ludzie płaczą :P

Haxball komentarzy: 102301.09.2014, 00:22

Wtedy , jest szansa na wysokiej klasy snajpera.

Tak szczerze , to można tylko *marzyć* lub wierzyć bezczynnie w te ploty na temat Falcao lub Cavaniego. Według mnie , mało jest realne by wzmocnili Arsenal. Dokladnie chodzi mi o przeprowadzenie tej transakcji w tak krotkim odstepie czasu. Moge sie mylic , jesli obie strony sa w rozmowach (cavaniego lub falcao) od kilku dni , wtedy

Waskitcz komentarzy: 448801.09.2014, 00:21

Rafix
Angel Correa? On w teraz przecież do Atletico chyba przeszedł przecież.

beznazwy komentarzy: 237101.09.2014, 00:21

Wyprzedzam pytania jakie będą zaraz i odpowiadam. Okienko kończy się o 24 czasu polskiego i o 23 na wyspach

Hans_Zimmer komentarzy: 594601.09.2014, 00:21

NineBiteWolf szrot to szrot, dla każdego kto inny będzie szrotem.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 101.09.2014, 00:21

Maciek
Ładnie graja. Poza ta wpadka ze Stoke. Ladnie ograli Liverpool. Wszystko przemyslane , wyczekane. Wiedzieli co robia.
Licze ze jak Theo wroci to w ataku bedzie wiecej opcji/bedzie mial kto strzelac.

ChelseaFC
Pellegrini juz raz pokazal ze nie umie liczyc to moze sie pomyli zaplaci za duzo za Falcao i goodbye City :P

AlexVanPersie komentarzy: 806401.09.2014, 00:21

MG
Dlatego pytam, bo nie chce mi się tego analizować.

I jaka najprawdopodobniejsza wersja?

Szejki powiedziały, że jak UEFA zbanuje MC, to oni wykupią UEFĘ?

Hans_Zimmer komentarzy: 594601.09.2014, 00:20

Powiedzmy, że napastnik ze skutecznością 10 bramek na sezon w jakiejś kurde lidze morza czarnego i defensywny pomocnik z jedną nogą.

maciek987 komentarzy: 296601.09.2014, 00:20

Hans
Jak mówisz szrot to mi się kojarzy Squilacci i Torres :P
Za taki szrot to ja podziękuje ;d

RafixTheOne komentarzy: 67201.09.2014, 00:19

@Waskitcz

W Monaco chyba tak nie jest. Oni tam mają inne problemy zresztą. Ciekawy jestem kogo ściągną. Podobno blisko jest Correa. Fajny talent podobno, ale nigdy go nie oglądałem.

Hans_Zimmer komentarzy: 594601.09.2014, 00:18

maciek987 no szrot ;D wyobraź sobie jakiś dwóch zawodników, których nie lubisz :P