Małe déjà vu: Kolejne spotkanie ze Świętymi!

Małe déjà vu: Kolejne spotkanie ze Świętymi! 26.01.2021, 00:29, Dawid Wieczorek 1128 komentarzy

Przeciętny kibic, który nie interesuje się na co dzień piłką nożną, może zadać sobie pytanie: Czy aby spotkanie Southampton - Arsenal nie miało miejsca niemal chwilę temu? Spieszymy z odpowiedzią: faktycznie tak było. Stadion ten sam. Rywale tacy sami. Tylko rozgrywki, w których dojdzie do tego starcia, są zgoła inne. Otóż tym razem Święci podejmą Arsenal, ale już w walce o mistrzostwo Anglii, w ramach 20. kolejki tychże zmagań.

Mikel Arteta i jego podopieczni nie będą dobrze wspominać sobotniego meczu. W składzie Kanonierów doszło do kilku zmian, a szansę dostali głównie rezerwowi. Efekt? Arsenal wyglądał nieco niemrawo i zasłużenie przegrał 0:1. Tym samym podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca nie obronią Pucharu Anglii, a liczba frontów, na których będą mierzyć się The Gunners, zmniejszyła się.

Mimo że od sobotniego spotkania minęły zaledwie dwie doby, ekipie z Southamptonu doszło kilka niemałych problemów. Do składu powróci Nathan Redmond, który zasiądzie na ławce rezerwowych. To jednak jedyny z pozytywów. Do grona kontuzjowanych: Jannika Vestergaarda, Oriola Romeu, Moussy Djenepo, Michaela Obafemiego, Mohameda Salisu, Nathana Telli oraz Willa Smallbone'a dołącza Kyle Walker-Peters, który doznał urazu mięśniowego podczas sobotniego pojedynku. Ponadto w dzisiejszym meczu nie zagra Ryan Bertrand, który pauzuje za kartki. W lepszej sytuacji znajduje się Mikel Areta, który prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać tylko z Pablo Mariego oraz Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który ma problemy natury osobistej.

Kibice Kanonierów muszą mieć nadzieję, że sobotnie starcie było tylko wypadkiem przy pracy. W dzisiejszym pojedynku dojdzie do kolejnych zmian, do gry najprawdopodobniej od pierwszej minuty wrócą: Bukayo Saka, Emile Smith Rowe, Kieran Tierney czy Alexandre Lacazette. Ponadto warto zaznaczyć, że mecz, który miał miejsce trzy dni temu, nieco kosztował podopiecznych Ralpha Hassenhuttla i mogą nie grać oni z taką pasją jak w sobotę. Zdziesiątkowani Święci najwyraźniej postawili całą pulę na awans do dalszej fazy pucharu Anglii. Czy należy w takim razie spodziewać się spacerku w wykonaniu podopiecznych Artety? Absolutnie nie!

Rozgrywki: 20. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Southampton, St. Mary's Stadium
Data: Wtorek, 26 stycznia 2021, 21:15 czasu polskiego
Sędzia: Kevin Friend
Transmisja: CANAL+ Sport (Pol)

Typ Kanonierzy.com: 1-2 - kurs 2.25 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com.

Premier LeagueSouthamptonZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
aaron_maj komentarzy: 182226.01.2021, 22:11

@Forever4 napisał: "Środek pola gra dobrze to i cały zespół dobrze wygląda. Martwi tylko Baleron... mijają go jak pochoła..."

Dokładnie, do tego jeszcze ma żółta kartkę. Żeby się nie skończyło bieganiem w dziesięciu od 60 minuty. AMN powinien się już grzać.

Kiepomen komentarzy: 432926.01.2021, 22:11

Skandal, że karnego nam nie dali. Nie dość, że go trzymał, to jeszcze pchnął Alexa na koniec. Obejrzyjcie to jeszcze raz dokładnie, to padniecie

Dziadyga komentarzy: 828626.01.2021, 22:11

Znwu jaranie sie,ze jedna piłka Lakazetowi wyszła haha.Matko jak "kibice" mają taka ambicje,ze cieszą sie,ze 1-2 piłki na połowe/mecz wyjda jakiemus zawodnikowi to nie ma sie co dziwić,że my jestesmy tam gdzie jestesmy.

Taki Saka pokazał mu jak sie konczy sytuacje jak rasowy napastnik.Trzeba sie cieszyc z prowadzenia i,ze bedzie coraz wyjze w tabeli(oby!) ale osobiscie patrze długofalowo na klub tak jak i na zycie a nie na jeden dzien do przodu tylko.

I powiedzmy sobie szczerze,ze takiego laczkazeta to po sezonie nie powinno byc.Zostanie rok kontraktu,3 dyszki na karku i nie spełnił po prostu oczekiwan chyba oczywiste dla kibica który ma otwarty umysł i oczy.Podobnie Pepe wyjdzie mu mecz z pasterzami czy dzis akurat nawet niezle faktycznie to nie znaczy,ze On jest perspektywiczny,jesli chodzi o Arsenal.No bo nie jest,przez tyle czasu sie meczy to nagle nie odpali(to naiwnosc) oczywiscie zeby nie było ze sie do nich tylko przyczepiłem,jest kilku do wywalenia,ale to nie czas i miejsce na te dyskusje,trzeba liczyc,ze wygramy i bedziemy coraz blizej Top4(dzieki takim brylantom jak Bukayo Saka np)

kaman17 komentarzy: 498726.01.2021, 22:10

Słabo grający Lacazette daje i tak 100 razy więcej niż Nketiah.
Gość robi też sporo brudnej roboty i za to go cenie. Z kimś innym na ataku, np Aubą, gra wyglądałaby dzisiaj o wiele gorzej.

marcingus1 komentarzy: 117826.01.2021, 22:09

ktoś wie dlaczego ucina komentarz po napisaniu "

Ranczomen komentarzy: 1233326.01.2021, 22:09

Po sposobie gry Saki widać, że ten chłopak za 2 lata będzie ładować bramkę za bramką.

Trequartista komentarzy: 536626.01.2021, 22:08

@Mico17:
Song, który potrafi bronić i rozumie, gdzie powinien być na boisku. Reszta nawet się zgadza.

mdr_AFC komentarzy: 305026.01.2021, 22:08

@MarkOvermars napisał: "Laca mial przebłysk przez dwa trzy mecze i wraca do korzeni - poziomu Lique 1 xd"

Nie wiem jaki mecz oglądasz XD

FanekAFC komentarzy: 511226.01.2021, 22:08

Tierney też zawsze wygląda na spuchniętego, a zasuwa cały mecz.

Kiepomen komentarzy: 432926.01.2021, 22:08

Nie no Partey to jest taki sztos, serio jakim cudem my go wyciągnęliśmy xD Gość zmienia oblicze naszej pomocy

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.01.2021, 22:08

Jakbyśmy mieli na prawej obronie takiego charakternego chłopaka jak Tierney, to mam wrażenie, że dużo lepiej byśmy wyglądali niż taką Panną jaką jest Bellerin.

Nie wiem, jak chłopa chce PSG za 30mln to może warto się zastanowić?

aaron_maj komentarzy: 182226.01.2021, 22:08

@Koroniarz napisał: "Podoba mi sie ten Adams z Soton, ciekawe za ile byłby do wyjęcia"

Tylko ze to jest kolejny „defensywny napastnik” typu firmino czy Lacazette, który jest pod gra, sporo pomaga kolegom, ale strzela mało bramek i często marnuje patelnie. Dobry piłkarz ale niepotrzebny nam moim zdaniem.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.01.2021, 22:07

Partey to taka ulepszona wersja Songa

Kiepomen komentarzy: 432926.01.2021, 22:07

@losnumeros: Życzę Ci powodzenia, niewiele brakuje do spełniania moich proroczych przemówień :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.01.2021, 22:07

@MarkOvermars napisał: "U nich w obronie gra tylko Bednarek który już rękawami oddycha"

Akurat Polak zawsze tak wygląda. I nie ma znaczenia minuta meczu.

coooyg11 komentarzy: 318626.01.2021, 22:07

Kanonierzy w pigułce, cisnąć po Lacazette że jest nieskuteczny, żeby potem pisać o Adamsie który strzelił imponujące 4 bramki w tym sezonie haha

FanekAFC komentarzy: 511226.01.2021, 22:07

Obrona na duży minus, Święci stworzyli za dużo groźnych sytuacji.

polishbrigadesx komentarzy: 1020726.01.2021, 22:06

Jest dobrze po przerwie ich dobić.

lukasz845 komentarzy: 455426.01.2021, 22:06

@Supertramp21: coś jak Song za najlepszych lat :D

Elastico07 komentarzy: 1255526.01.2021, 22:06

@fabregas1987 napisał: "Cedric jest bezużyteczny na LO, Bellerin bezużyteczny na PO"
I cyk wrzucić Cedrica na PO i Tierneya na LO

thegunners101 komentarzy: 247726.01.2021, 22:06

W końcu wyglądamy jak drużyna i gramy swoje. Cieszę się, że Pepe strzelił i ciągle chopaki coś dyskutują, nawet się kłócą, czyli jest głód gry. Saka nie grał za dobrze, ale strzelił więc rozgrzeszam. Laca oby coś strzelił jeszcze to będzie oczyszczony. Soton tak jak myślałem - wystarczy ich przycisnąć i nie walić baboli.

Supertramp21 komentarzy: 64026.01.2021, 22:06

Partey co pilki rzuca do przodu to miód na moje ocZy dawno tego w Arsenalu nie było ok dawno

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.01.2021, 22:06

@NineBiteWolf: ile zarabiasz jako główny księgowy w Arsenalu?

Koroniarz komentarzy: 1016526.01.2021, 22:06

@NineBiteWolf: eno teraz jak oszczędzamy siano z pensji Mesuta, Sokratisa i Koli to pewnie nas stać :)

Kowal96 komentarzy: 1758926.01.2021, 22:05

Szybka brameczka na 3-1 w drugiej połowie i spokojna gra. Ale to jest Arsenal, pewnie będą zawały w 85 minucie.

Koroniarz komentarzy: 1016526.01.2021, 22:04

Podoba mi sie ten Adams z Soton, ciekawe za ile byłby do wyjęcia

MarkOvermars komentarzy: 913926.01.2021, 22:04

Musimy ich wykończyć po przerwie. U nich w obronie gra tylko Bednarek który już rękawami oddycha

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 22:04

@fabregas1987 napisał: "Cedric jest bezużyteczny na LO,"
Dzisiaj troche lepiej. Bezuzyteczny to jest Pepe w obronie

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 22:03

2 gole w 1 polowie. Nie ma co narzekac.

losnumeros komentarzy: 1318926.01.2021, 22:02

@Kiepomen: Postawiłem wygrana Arsenalu i powyzej2,5 bramki w meczu City. Na razie dobrze, ostatnio mi nie weszły kupony.

Kowal96 komentarzy: 1758926.01.2021, 22:02

City 4-0, czuję wyrównanie rekordu Lester :D

fabregas1987 komentarzy: 2581526.01.2021, 22:02

Cedric jest bezużyteczny na LO, Bellerin bezużyteczny na PO

michalmmz komentarzy: 40026.01.2021, 22:02

Saka to prawdziwy diament. Dawno takiego talentu nie mieliśmy.

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 22:01

Pepe dobrze zagral do Cedrica

Mickeylo komentarzy: 274126.01.2021, 22:01

@Gunnerrsaurus: Nie bez powodu Dani Ceballos zapytany kto jego zdaniem ma najlepszą technikę w Arsenalu powiedział że Lacazette pomijąjąc choćby takiego Ozila.

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 22:00

AMN w przerwie za Belle?

maniekuw komentarzy: 263826.01.2021, 22:00

@Laczekzette: chwilowo to zagrał jedną dobrą piłkę przez całą połowę, nie zmienia to faktu, że gra dzisiaj słabo

MarkOvermars komentarzy: 913926.01.2021, 22:00

pLYTEK komentarzy: 411826.01.2021, 22:00

To niepodnoszenie chorągiewki przez sędziego to jest jakiś absurd i jest strasznie wkur...jące

Gunner72 komentarzy: 167826.01.2021, 22:00

Okradanie Arsenalu z karnych może będzie kiedyś dyscypliną olimpijską

anolis komentarzy: 107326.01.2021, 22:00

@illpadrino napisał: "Chłopak bierze 40k...

xD

Ale wafel."

Zacznie brać 240k i zacznie pisać o Ujgurach,IRC katar albo ból pleców.

Jak sie Saka przyfarbja w biegu to wiadomo ze cos z tego bedzie

Barney komentarzy: 2095026.01.2021, 21:59

Nie powinniśmy się tak odkrywać już prowadzimy

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189926.01.2021, 21:59

Ale Lacazette ma technikę.... Partey strzela w niego na wysokości podbródka z taką siłą, że niejeden bramkarz miałby problem ze złapaniem piłki, a Laca przyjmuje to na klatkę z obrońcą na plecach i jeszcze odwraca się tym przyjęciem w kierunku bramki zostawiając obrońcę za sobą...

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 826.01.2021, 21:59

Nie jesteśmy Memczesterem United. Nam faule się nie należą.

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 21:59