Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal

Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal 13.08.2011, 19:36, Szymon Ortyl 2500 komentarzy

Dzisiejszy mecz, Kanonierzy zmuszeni byli rozegrać bez "kontuzjowanych" Samira Nasriego i Cesca Fabregasa, niemniej jednak drużynie walczącej o mistrzostwo Anglii, pokonanie Newcastle nie powinno nastręczać wielu problemów.

Entuzjazm rozochoconych rozpoczęciem sezonu kibiców z pewnością przygasł przez pierwsze 15 minut, gdyż oprócz strzału Rosickiego z 2 minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Dopiero w 17 minucie, pierwszą akcję przeprowadził debiutujący dziś w drużynie Kanonierów Gervinho, jednak Robin van Persie nie zdołał zamienić podania Iworyjczyka na bramkę dla The Gunners.

4 minuty później, po dośrodkowaniu Bartona potężnym strzałem popisał się Jonas, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego. Po chwili Alex Song ukarany został żółtą kartką za faul na Tiote.

W 30. minucie, Simpson wybił piłkę z linii bramkowej, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego i strzale głową Koscielnego. 15 minut później Robin van Persie zmarnował genialne podanie od Andrieja Arszawina stojąc niemal oko w oko z Timem Krulem. W samej końcówce pierwszej połowy, żółtą kartką za faul na Gervinho ukarany został Colloccini.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, żółtymi kartkami ukarani zostali Aaron Ramsey i Tomas Rosicky. 4 minuty później po strzale van Persiego z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła bramkę Tima Krula.

W 60. minucie po dobrej akcji Obertana, fenomenalną interwencją popisał się Thomas Vermaelen. Minutę później Theo Walcott zastąpił na placu gry Andrieja Arszawina. Po chwili, Theo Walcott oddał strzał wprost w rękawice Tima Krula. Chwilę później Alex Song nadepnął na nogi Bartona, jednak zrobił to na tyle sprytnie, iż sędzia nie zauważył przewinienia. Była to pierwsza z fatalnych decyzji sędziego tego wieczoru.

W 66. minucie żółtą kartką za faul na Ramsey'u ukarany został Tiote. 10 minut później zahaczany lekko Gervinho w teatralny sposób upadł w polu karnym. Nie spodobało się to Bartonowi, który trzymając za koszulkę zaczął podnosić go do pionu. Wywiązała się bijatyka, po której czerwoną kartką za klepnięcie Bartona w twarz ukarany został Gervinho, a Barton zobaczył zaledwie żółtą kartkę. Za wmieszanie się w całą sytuację żółtą kartką ukarany został także Wojciech Szczęsny. Warto zaznaczyć, iż sędzia nie przerwał akcji zanim doszło do ataku Bartona na Gervinho, więc sędzia powinien podyktować rzut karny dla Kanonierów.

Po kilku minutach na boisku pojawili się Emmanuel Frimpong i Johan Djourou, jednak ich wejście nie zmieniło obrazu gry. Do końca spotkania obie drużyny grały zachowawczo, starając się za wszelką cenę nie stracić bramki.

Wywiad z Arsenem Wengerem po meczu z Newcastle

Newcastle UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 23:53

Fabs.

Ja lubię Dortmund, mam ich szalik, czasem pooglądam jakiś mecz, ale jeśli doszłoby do meczu Borussia vs Arsenal to nie ma mowy bym się delektował widowiskiem i kibicował "dobrej grze". Oczywistym jest, że kibicuję Arsenalowi. Nawet jakby grali rezerwami w siedmiu.

Adrius komentarzy: 12614.08.2011, 23:52

@szaman15

Nie możesz tego odbierać w takich aspektach jak miłość do Kobiety. Takie generalizowanie jest niezwykle dziecinne. Ograniczamy się w takim momencie do wielu aspektów naszego życia i tutaj patrz. Kochasz jedną markę telefonu, jedną markę auta, jedną grę telewizyjną? Tak samo jest w związkach. Byłeś z Kasią przez jakiś okres w swoim życiu, kochałeś ją. Później jest Zosia ok, może też się w niej zakochałeś. Dlaczego miałbyś nie mieć sentymentu wobec każdej z nich? Nie można się zamykać i widzieć wszystko w jednym pryzmacie. Można mieć sentymenty i swoje uwielbienia. Człowieku może ktoś kibicuje już na tyle długo, że nie zamknął się na wszystko i widzi więcej niż tylko jedno. To jakim jesteś kibicem wiesz tylko Ty, skąd mam pewność, że Twoja miłość do klubu nie wygaśnie po 3 latach? nie można piętnować kogoś za to, że kibicuje jednym i drugim. W meczu bezpośrednim można kibicować piłce i niech wygra lepszy. Jest to zdrowe podejście i wyjdzie Ci na dobre, uwierz mi.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 23:52

Matti

Może ty tak, chociaż trochę w to wątpię. Ale jestem pewien, że inni po prostu byliby neutralni i cieszyli się po każdym wyniku.

Matti

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 23:50

FabsAFC --- ja to rozumiem. Ale ja nie mówie, że nie kibicuje komuś w polskiej lidze. Ale gdyby Arsenal grał z kim kolwiek to i tak będę za Arsenalem mimo to, żę inną drużynę też lubie.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 23:50

szaman15

Nie, to się cieszę, że Real go nie wygrał.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 23:49

I nie wmawiaj mi kogo lubię i kogo kocham ;)

A porównanie do kobiet jest co najmniej nie na miejscu. Nie popadajmy w jakiś fanatyzm.

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 23:48

@czyli jak Adrius i FabsAFC kibicuje AFC i FCB to jak FCB wygre LM to woli Barce tak? to nie jest wtedy oddanie ukochanemu klubowi :)

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 23:48

tradusio --- Hahaha to mogłoby być ciekawe :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 23:48

Matti

Przeczytaj co pisze Adrius, to może jego zrozumiesz co ja chciałbym Ci przekazać. Nie ma zależności "masz w sercu tylko jeden klub, w innym wypadku jesteś gorszym Kanonierem/Cule/Madritista cokolwiek, albo nawet w ogóle nim nie jesteś. Tak tylko jacyś fanatycy uważają. Jestem pewny, że kibicujesz komuś w polskiej lidze. To też klub piłkarski, czyli jesteś gorszy?

Na prawdę, więcej wyrozumiałości, tolerancji i wyrozumiałości.

Kocham Arsenal, broniłem go u mnie przed wypowiedziami kolegów "o kibic frajerów roku idzie", nosząc koszulkę z Armatką. Coś jeszcze?

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 23:47

Adrius --- Jeśli nie możesz się zdecydować to nie jesteś kibicem, żadnej z tych drużyn. Tylko poprostu je lubisz.

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 23:47

szaman

"Niech wygra lepsza dupa":D

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 23:46

szaman15 --- Właśnie.:D

Adrius --- Kochasz jeden klub. A kibicować możesz komu chcesz.

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 23:46

kolejny przykład, to tak jakbyś rozkochał w sobie Zosie, Asie, Kasie, Basie i Małgosie. Jak wybrniesz z tej sytuacji?

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 23:44

Teraz był karny dla Realu;/ Sędzia ..uj.

Adrius komentarzy: 12614.08.2011, 23:44

@Matti

Odpowiedź jest prosta jak budowa cepa. Kibicowałem dobrej piłce w wykonaniu obu drużyn i niech wygra lepszy. Mianowicie niech wygra lepszy.

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 23:43

@Adrius szczerze ciężko powiedzieć.

Z Mattim chcemy wam powiedzieć że miłością PRAWDZIWĄ można darzyć jeden klub, taką najprawdziwszą miłością. I można sympatyzować inne

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 23:43

Adrius --- no napisałem, że ok. A komu być kibicował gdyby grał Arsenal z Valencią??

Adrius komentarzy: 12614.08.2011, 23:42

@Matti

Kibicuję Arsenalowi, Valencii, Romie i Florencji. Z czym uważasz, że jestem gorszym kibicem od Ciebie? myślisz, że moje serce nie bije tak samo jak i Twoje dla Arsenalu?

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 23:40

FabsAFC --- widzę, że nadal nie rozumiesz co chcemy do Ciebie powiedzieć.

Adrius --- No wszystko ok. Ale kibicuje się i kocha jedną drużyne. A wspiera i kibicuje komu chce tak?? Trochę dziwnie to zabrzmiało ale mam nadzieję, że zrozumiecie co mam na myśli. :D

Szef komentarzy: 1303514.08.2011, 23:39

lipa teraz Gervinho bedzie zawieszony, licze ze Theo pokaze sie w tym czasie

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 23:39

Adrius

Dziękuję, że chociaż ktoś tutaj ma do mnie podobne poglądy. Pjona.

Polskie kluby mają to do tego, że duży procent chodzi z K.com chodzi na mecze polskich drużyn a potem wchodzi tutaj i pisze. To oni nie są Kanonierami bo wspierają 2 kluby? Czy może jednak można? Klub to klub, nie ważne jaka liga.

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 23:37