Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal

Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal 13.08.2011, 19:36, Szymon Ortyl 2500 komentarzy

Dzisiejszy mecz, Kanonierzy zmuszeni byli rozegrać bez "kontuzjowanych" Samira Nasriego i Cesca Fabregasa, niemniej jednak drużynie walczącej o mistrzostwo Anglii, pokonanie Newcastle nie powinno nastręczać wielu problemów.

Entuzjazm rozochoconych rozpoczęciem sezonu kibiców z pewnością przygasł przez pierwsze 15 minut, gdyż oprócz strzału Rosickiego z 2 minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Dopiero w 17 minucie, pierwszą akcję przeprowadził debiutujący dziś w drużynie Kanonierów Gervinho, jednak Robin van Persie nie zdołał zamienić podania Iworyjczyka na bramkę dla The Gunners.

4 minuty później, po dośrodkowaniu Bartona potężnym strzałem popisał się Jonas, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego. Po chwili Alex Song ukarany został żółtą kartką za faul na Tiote.

W 30. minucie, Simpson wybił piłkę z linii bramkowej, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego i strzale głową Koscielnego. 15 minut później Robin van Persie zmarnował genialne podanie od Andrieja Arszawina stojąc niemal oko w oko z Timem Krulem. W samej końcówce pierwszej połowy, żółtą kartką za faul na Gervinho ukarany został Colloccini.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, żółtymi kartkami ukarani zostali Aaron Ramsey i Tomas Rosicky. 4 minuty później po strzale van Persiego z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła bramkę Tima Krula.

W 60. minucie po dobrej akcji Obertana, fenomenalną interwencją popisał się Thomas Vermaelen. Minutę później Theo Walcott zastąpił na placu gry Andrieja Arszawina. Po chwili, Theo Walcott oddał strzał wprost w rękawice Tima Krula. Chwilę później Alex Song nadepnął na nogi Bartona, jednak zrobił to na tyle sprytnie, iż sędzia nie zauważył przewinienia. Była to pierwsza z fatalnych decyzji sędziego tego wieczoru.

W 66. minucie żółtą kartką za faul na Ramsey'u ukarany został Tiote. 10 minut później zahaczany lekko Gervinho w teatralny sposób upadł w polu karnym. Nie spodobało się to Bartonowi, który trzymając za koszulkę zaczął podnosić go do pionu. Wywiązała się bijatyka, po której czerwoną kartką za klepnięcie Bartona w twarz ukarany został Gervinho, a Barton zobaczył zaledwie żółtą kartkę. Za wmieszanie się w całą sytuację żółtą kartką ukarany został także Wojciech Szczęsny. Warto zaznaczyć, iż sędzia nie przerwał akcji zanim doszło do ataku Bartona na Gervinho, więc sędzia powinien podyktować rzut karny dla Kanonierów.

Po kilku minutach na boisku pojawili się Emmanuel Frimpong i Johan Djourou, jednak ich wejście nie zmieniło obrazu gry. Do końca spotkania obie drużyny grały zachowawczo, starając się za wszelką cenę nie stracić bramki.

Wywiad z Arsenem Wengerem po meczu z Newcastle

Newcastle UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
meisterek komentarzy: 228914.08.2011, 22:40

Ja marzę o Neymarze .... i na tym zakończę.

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 22:40

fakt, z Shahktaru moją uwage najbardziej przyciągnął Douglas Costa i Willian

Kanonier_14 komentarzy: 63714.08.2011, 22:40

W końcu ciekawe Gran Derbi. Bez aktorstwa, co ważne.

mdr_AFC komentarzy: 305014.08.2011, 22:39

Ale brame załadował wija O.o

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 22:39

meisterek

Ronaldo oczywiście. Messi mnie tak nie potrafi zaskoczyć swoim "byciem" i grą.

Mizzou komentarzy: 605314.08.2011, 22:39

Też bym chciał Marvina, ale Wenger nie lubi głośnych nazwisk...

Adrius komentarzy: 12614.08.2011, 22:39

Przecież transfer Fabregasa jest przesądzony i to już tylko kwestia formalna. Nie wiem dlaczego niektórzy czarują się, że może być inaczej. Nasz były kapitan pokazywał gdzie jest jego serce przez swoje czyny i zachowanie. Stracił w moich oczach bardzo dużo. Moim zdaniem Jadson nie jest taki zły, ale nigdy nie wiem jak będzie przbiegała jego aklimatyzacja w Arsenalu. Osobiście uważam, że potrzebny nam jest jeszcze Martin, bo możemy w środku obudzić się z ręką w nocniku.

Swoją drogą Villa jest niesamowity, pamiętam jak bolało mnie to, że odchodzi z Valencii, bo jest tak nietypowy jak na swój kunszt, że potrafi uderzyć praktycznie z każdego miejsca w niesamowity sposób.

executer1 komentarzy: 260714.08.2011, 22:39

Jadson jest kolejnym grzecznym chlopczykiem,ktory nie wykazal sie czyms szczegolnym przez ostatnie lata.Wolalbym juz Douglasa Coste z Shaktaru niz jego

meisterek komentarzy: 228914.08.2011, 22:39

Vila nie grał na Mundialu w Niemczech przypadkiem??

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 22:38

Obrona Realu nie wymaga komentarza - zostawic takiego pilkarza jak Villa samego to jest katastrofa

Za taką kwotę, to za bardzo dobrego nie ma nikogo. ;p I myśle, że AW da wiecej za Jadsona. :D

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 22:38