Młodzi zawodnicy zapewniają 3 punkty, Arsenal 2-0 Newcastle

Młodzi zawodnicy zapewniają 3 punkty, Arsenal 2-0 Newcastle 27.11.2021, 14:25, Łukasz Wandzel 1155 komentarzy

Wydawało się, że nie mogło być lepszej szansy, by zareagować na porażkę na Anfield niż mecz przeciwko ostatniemu w tabeli Newcastle. Kanonierzy pewnie zwyciężyli 2-0, jednak znaczną część wysiłku w ofensywie piłkarze Mikela Artety włożyli w drugiej połowie, podczas gdy w pierwszej nie stworzyli wielu okazji, a Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą z nich. Musieli także uważać w defensywie, aby nie dać Srokom Eddiego Howe'a szans na punkty, o co w pierwszej połowie postarał się szczególnie Aaron Ramsdale. W drugiej połowie Arsenal szybko przejął inicjatywę, a młodzi zawodnicy wzięli na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik, strzelając dwie bramki.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Saka (64' Martinelli), Partey (85' Elneny), Lokonga, Smith Rowe – Odegaard – Aubameyang (76' Lacazette).

Newcastle: Dubravka – Krafth, Lascelles, Schar, Ritchie (67' Almiron) – Fraser, Shelvey (89' Shelvey), Willock, Saint-Maximin – Wilson, Joelinton (67' J. Murphy).

W pierwszej połowie Arsenal przeważał w posiadaniu piłki, ale zanim wypracował sobie okazję realnie zagrażającą bramce Martina Dubravki, minęła niemal cała pierwsza połowa. Do tego czasu najbliżej zdobycia gola dla londyńczykó był Martin Odegaard, lecz nie lada interwencją popisał się słowacki golkiper Newcastle.

Sroki Eddiego Howe'a oddawały pole gry gospodarzom i liczyły na długie piłki oraz kontrataki. W 30. minucie Jonjo Shelvey oddał strzał z dystansu, a Aaron Ramsdale wykonał kolejną fenomenalną paradę w tym sezonie, strącając futbolówkę na poprzeczkę.

W 41. minucie powinno być 1-0 dla Arsenalu. Po tym jak Bukayo Saka dograł na głowę Smitha Rowa, a Dubravka wybroni to uderzenie, Pierre-Emerick Aubameyang miał ogromną szansę na dobicie strzału z bliskiej odległości, ale trafił w słupek.

Po przerwie Arsenal zwiększył obroty, co poskutkowało w końcu otwarciem wyniku. W 55. minucie trójkową akcję na lewym skrzydle zaliczyli Saka, Smith Rowe i Tavares. Portugalczyk zaliczył ostatnie podanie przy golu Saki, który wykończył akcję i pokonał Dubravkę uderzeniem na dalszy słupek.

Ewidentnie młodzież wzięła na barki odpowiedzialność za grę. 10 minut później było już 2-0. Takehiro Tomiyasu posłał świetne długie podanie z prawej strony za plecy obrońców Newcastle, zza których wybiegał Gabriel Martinelli. Brazylijczyk dopiero co pojawił się na murawie, zastępując Sakę, i już podwyższył prowadzenie Arsenalu pięknym strzałem z woleja.

Goście rzucili się do ataku, jednak nie stworzyli sobie sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do gry. Arsenal również nie wykorzystał faktu, że przeciwnicy się odsłonili i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simao12 komentarzy: 775229.11.2021, 22:02

złote powiedzenie, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Paul77 komentarzy: 982229.11.2021, 22:02

@mruw: tak. Powiedział że wypi...a z Arsenalu kiedy tylko się da.

enrique komentarzy: 1916029.11.2021, 22:01

Najlepszy komentarz.

BarcArsenal komentarzy: 135329.11.2021, 22:01

Skandal, klubem roku powinna zostać Argentyna, wszak wygrali najważniejszy puchar na świecie, Copa America

Żarty

Jacek1s komentarzy: 764629.11.2021, 22:01

Prawda jest taka, że jakby chcieli dać Lewemu złotą piłkę to by po prostu rozdali na tej gali piłkę za zeszły rok i po problemie, a tak to zostaje dziura w historii złotych piłek i przynajmniej w Polsce zostanie to zapamiętane przez długi czas.

alexis1908 komentarzy: 360329.11.2021, 22:01

Kurde jak Messi dostał teraz to w 2016 zdecydowanie Alexis powinien dostać jak Copa America jest taka prestiżowa a on za uszy Chile ciągnął ;)

Simao12 komentarzy: 775229.11.2021, 22:01

Oni serio teraz robią z Copa America mistrzostwa świata xD

BizoNxd6 komentarzy: 287929.11.2021, 22:01

To pokazuje ile warta jest ta nagroda.

Catalonczyk komentarzy: 519829.11.2021, 21:59

Kurba, myślałem ze dziś sylwester taki huk na dworze. A to tylko pękające dupy januszy tak się niosą xD

enrique komentarzy: 1916029.11.2021, 21:59

A niech spier... karakan jeden

Joker_224 komentarzy: 520429.11.2021, 21:59

@Rynkos7: musieli zrobić jakąś panierkę do tej nagrody pocieszenia dla Lewego, żałosne

M4rcin komentarzy: 154529.11.2021, 21:59

Ale piękny ból dupy xD

DexteR_000 komentarzy: 764029.11.2021, 21:59

@Patriko: chodziło mu o poprzedni sezon ale i tak ładne zachowanie

silvano95 komentarzy: 981129.11.2021, 21:58

Lionel Messi speaking directly to Robert Lewandowski: "You deserve your Ballon D'Or. Last year, everyone was in agreement to say that you were the big winner."

Patriko komentarzy: 528929.11.2021, 21:58

Ale ładne zachowanie Messiego chociaż, wie że Lewy na to bardziej zasłużył i to przyznał.

Rynkos7 komentarzy: 680729.11.2021, 21:57

Klub roku, co za bezsensowna nagroda.

grzegorz1211 komentarzy: 1030229.11.2021, 21:56

ja pierdziele jakie Messi ma uszy XD

Patriko komentarzy: 528929.11.2021, 21:56

@enrique napisał: "Złota Piłka za 2 gole przez pół roku.

Absurd."

4, nie naginajmy faktów.

Jacek1s komentarzy: 764629.11.2021, 21:56

Niby człowiek wiedział, a i tak się okłamywał...

DexteR_000 komentarzy: 764029.11.2021, 21:56

Za rok Robert powinien jak Ronaldo powiedzieć że ma ważne treningi

mruw komentarzy: 413429.11.2021, 21:55

A w JWPL był już wywiad z Lacazette?

AR14 komentarzy: 130729.11.2021, 21:55

Jest mi przykro tak samo, jak kupię coś nowego i przypadkiem to zepsuje lub porysuje ((

sWinny komentarzy: 783329.11.2021, 21:55

I tak będę dzieciom/wnukom (jak kiedyś będę miał) opowiadał, że lewy w swoim czasie był po prostu najlepszy na świecie.

Slaviola komentarzy: 1237729.11.2021, 21:55

Ta gala to jest taka farsa jak ta farcelona!

NaZawszeArsenal komentarzy: 123829.11.2021, 21:54

Messi i złota piłka hahahahhahahahahah xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Chyba za te człapanie

Woof komentarzy: 25329.11.2021, 21:54

No i ma krasnal nagrodę za podcieranie japy dolarami z PSG

Patriko komentarzy: 528929.11.2021, 21:54

Normalnie tak zwyczajnie po ludzku czuję się zażenowany, jakoś tak do końca wierzyłem, że jednak Lewy...

enrique komentarzy: 1916029.11.2021, 21:42

Ten andrut co dali Robertowi to chyba zrobili przez ostatnie 24h.

A tak w ogóle to chyba pozamiatane, było słychać na wizji jak dziennikarz mówi do Roberta "przykro mi".

Patriko komentarzy: 528929.11.2021, 21:40

@zdyp napisał: "raany, ale ta nagroda dla lewego obrzydliwa... co to jest?!!? lol"
Andrut, mniam, opierdzieli sobie na osłodę żeby się tam nie porzygać jak niskorosły dostanie złotą piłkę xD

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11729.11.2021, 21:39

@Spejsik: No i?

@cieniak14: Mało mnie obchodzi przez takie zachowania.

zdyp komentarzy: 455929.11.2021, 21:39

raany, ale ta nagroda dla lewego obrzydliwa... co to jest?!!? lol

Patriko komentarzy: 528929.11.2021, 21:37

Najlepszy bramkarz świata rezerwowym w PSG, zmiennikiem Keylora Navasa
Najlepszy piłkarz świata zawodnik PSG który od początku sezonu strzelił tylko 4 gole i zaliczył 3 asysty - Ehh xD

enrique komentarzy: 1916029.11.2021, 21:36

Na dalej dajcie już Lessiemu ZP za te jego 2 gole przez ostatnie pół roku.

cieniak14 komentarzy: 172729.11.2021, 21:33

@arsenallord: chlopie nie atakuj od razu tylko odpowiedz kulturalnie jak czlowiek pyta albo zapodaj link. Najpierw mowisz,ze masz w dupie repke bo nie sledzisz, a potem piszesz,ze Cie Lewy nie obchodzi bo sie wypiął na kadre. To obchodzi Cie ta kadra czy nie?

Spejsik komentarzy: 341829.11.2021, 21:32

@arsenallord napisał: "gdzieś. Za bardzo reprezentacji Polski w piłce nożnej nie kibicuje i bardziej są mi obojętni." @arsenallord napisał: "Wypięciem się na kadrę"

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11729.11.2021, 21:26

@cieniak14: Wczoraj się urodziłeś? Nie czytasz internetu?

Reamoner komentarzy: 467429.11.2021, 21:25

najlepsza piłkarka z barcy
To jest jakiś żart ...

Placio komentarzy: 255529.11.2021, 21:22

Viviane to bezapelacyjnie najlepsza piłkarka na świecie, dlaczego dostała ta z Barcy? Putellas? Ehh, kolejna osoba okradziona. Lewy też tego nie zgarnie.

Patriko komentarzy: 528929.11.2021, 21:21

@BarcArsenal: Ale tych z Chelsea ile było nominowanych, chyba z 7 naliczyłem o.O

BarcArsenal komentarzy: 135329.11.2021, 21:20

Brawo Viviane! Pierwsza piątka to mega wyczyn, super mieć takiego zawodnika w Arsenalu!

GunnerKaspi komentarzy: 70729.11.2021, 21:19