Młodzi zawodnicy zapewniają 3 punkty, Arsenal 2-0 Newcastle

Młodzi zawodnicy zapewniają 3 punkty, Arsenal 2-0 Newcastle 27.11.2021, 14:25, Łukasz Wandzel 1155 komentarzy

Wydawało się, że nie mogło być lepszej szansy, by zareagować na porażkę na Anfield niż mecz przeciwko ostatniemu w tabeli Newcastle. Kanonierzy pewnie zwyciężyli 2-0, jednak znaczną część wysiłku w ofensywie piłkarze Mikela Artety włożyli w drugiej połowie, podczas gdy w pierwszej nie stworzyli wielu okazji, a Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą z nich. Musieli także uważać w defensywie, aby nie dać Srokom Eddiego Howe'a szans na punkty, o co w pierwszej połowie postarał się szczególnie Aaron Ramsdale. W drugiej połowie Arsenal szybko przejął inicjatywę, a młodzi zawodnicy wzięli na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik, strzelając dwie bramki.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Saka (64' Martinelli), Partey (85' Elneny), Lokonga, Smith Rowe – Odegaard – Aubameyang (76' Lacazette).

Newcastle: Dubravka – Krafth, Lascelles, Schar, Ritchie (67' Almiron) – Fraser, Shelvey (89' Shelvey), Willock, Saint-Maximin – Wilson, Joelinton (67' J. Murphy).

W pierwszej połowie Arsenal przeważał w posiadaniu piłki, ale zanim wypracował sobie okazję realnie zagrażającą bramce Martina Dubravki, minęła niemal cała pierwsza połowa. Do tego czasu najbliżej zdobycia gola dla londyńczykó był Martin Odegaard, lecz nie lada interwencją popisał się słowacki golkiper Newcastle.

Sroki Eddiego Howe'a oddawały pole gry gospodarzom i liczyły na długie piłki oraz kontrataki. W 30. minucie Jonjo Shelvey oddał strzał z dystansu, a Aaron Ramsdale wykonał kolejną fenomenalną paradę w tym sezonie, strącając futbolówkę na poprzeczkę.

W 41. minucie powinno być 1-0 dla Arsenalu. Po tym jak Bukayo Saka dograł na głowę Smitha Rowa, a Dubravka wybroni to uderzenie, Pierre-Emerick Aubameyang miał ogromną szansę na dobicie strzału z bliskiej odległości, ale trafił w słupek.

Po przerwie Arsenal zwiększył obroty, co poskutkowało w końcu otwarciem wyniku. W 55. minucie trójkową akcję na lewym skrzydle zaliczyli Saka, Smith Rowe i Tavares. Portugalczyk zaliczył ostatnie podanie przy golu Saki, który wykończył akcję i pokonał Dubravkę uderzeniem na dalszy słupek.

Ewidentnie młodzież wzięła na barki odpowiedzialność za grę. 10 minut później było już 2-0. Takehiro Tomiyasu posłał świetne długie podanie z prawej strony za plecy obrońców Newcastle, zza których wybiegał Gabriel Martinelli. Brazylijczyk dopiero co pojawił się na murawie, zastępując Sakę, i już podwyższył prowadzenie Arsenalu pięknym strzałem z woleja.

Goście rzucili się do ataku, jednak nie stworzyli sobie sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do gry. Arsenal również nie wykorzystał faktu, że przeciwnicy się odsłonili i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 688128.11.2021, 21:46

Niektórzy chyba gubią się w swojej argumentacji i mecze "oglądają" tylko na FlashScore/Livescore.
W meczach z City, Live nie chodzi o porażkę samą w sobie tylko sposób w jaki się zaprezentowaliśmy ww. meczach. Te słabsze zespoły, które mamy "bić" potrafiły zagrać z "zębem" i zaangażowaniem z zespołami z czołówki.

Patriko komentarzy: 530228.11.2021, 21:26

@Slaviola napisał: "Ej... ale zobaczcie sobie takiego Wernera.

W Bundeslidze to był kozak, a tu? No chłopak jest dokładnie jak Nasz Pepe!

Jednak ta Premier League potrafi nieźle zweryfikować danego zawodnika..."
@grzegorz1211 napisał: "Są też przykłady w drugą stone Coutinho, Hazard czy Bale"
Raul Jimenez też nie przebił się do składu ani Atletico ani nawet Befiki, a w Wolves a w PL do czasu tego ciężkiego urazu po którym teraz powoli wraca odnalazł czuł się jak ryba w wodzie, wiadomo że liga Angielska jest najmocniejsza, ale to nie zawsze działa tak zero jedynkowo.

Armata500 komentarzy: 4373 newsów: 13028.11.2021, 21:07

Oczywistym jest, że kluczem powrotu do TOP 4 jest wygrywanie ze średniakami i słabiakami tej ligi. To nie zwycięstwa z czołówką, a potem remisy czy przegrywanie z leszczami da nam TOP 4, tylko regularne wygrywanie ze słabszymi od nas. Czemu? No bo tych drużyn w tej lidze jest więcej i dlatego można zdobyć więcej pkt? Oczywiście - jesteśmy Arsenalem i wszyscy marzymy o powrocie czasów, gdy będziemy ogrywać każdego - ale na razie naszym celem jest powrót do LM, zajęcie 4. miejsca. A żeby to osiągnąć, to kluczowy nie będzie mecz z Chelsea, City czy Live, tylko punktowanie niżej notowanych rywali + pyknąć Tottenham, Lester, zremisować na OT (remis brałbym mimo wszystko w ciemno) i będzie dobrze. Jeśli po drodze wygramy z potężnym rywalem - no to super, w piłce takie rzeczy się zdarzają i jest to możliwe. Jednak nie wymagajmy już teraz takich rzeczy. Ja wymagam wygrywanie z tymi, z kim po prostu trzeba wygrać, bo to nam zapewni duże szanse na powrót do LM.

WindKai komentarzy: 88628.11.2021, 20:54

@illpadrino: Ja uważam, że do dopięcia składu brakuje nam jednak mimo wszystko topowego napastnika i skrzydłowego oraz wystrzału formy Odegaarda lub po prostu klasowej 8ki w jego miejsce. Miło byłoby mieć też zmiennika dla Tomiyasu w razie (odpukać) kontuzji. Wtedy to byłby tak prawdziwie domknięty skład.

malyglod komentarzy: 649128.11.2021, 20:53

Sezon jest długi, jeszcze wszyscy zagrają.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.11.2021, 20:51

Tak myślę nad rywalizacją dla Tomiyasu i przyszedł mi na myśl nasz Polak rodak Marty Cash. Co myślicie?

Rafson95 komentarzy: 1058728.11.2021, 20:47

@jsky007: Trudno.

Tavares jest w gazie to powinien grać, Tierney po kontuzji to niewiadoma.
Byłoby niesprawiedliwie gdyby bez powodu odstawić Nuno

jsky007 komentarzy: 66328.11.2021, 20:46

CR 7 dziś oszczędzany bo widzieli jak nasz Tomi-jasiu w gazie. Ciekawe doświadczenie dla naszego młodzika będzie z MU.
Mimo pozytywnych opinii od Tavaresie chciałbym Tierneya. Większość z nas widziała w nim przyszłego kapitana a teraz siedzi na ławce na pewno zasługuje na kolejne szanse.

Lamoreaux komentarzy: 347628.11.2021, 20:44

Guenduzi jako ostatni wychodzi. Syndrom gwiazdeczki mocno wjechał typowi.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.11.2021, 20:43

@losnumeros napisał: "U nas jest zawsze tłumaczenie po porażkach z lepszymi lub gadka że zagraliśmy dobrą 1 połowę, chociaż przegraliśmy 4-0."

Ale Cie to boli fest.

Wole przegrać z Live City i Chelsea, żeby wygrać później z wszystkim poniżej top6 by znaleźć się w top4, bo aktualnie to jest nasz cel. To, że inne drużyny wygrają sobie raz czy dwa razy w sezonie z top 4, a później dostają bencki przy każdej możliwej okazji od sąsiadów w tabeli to mnie nawet nie rusza.

W Arsenalu potrzeba ustabilizowania formy i dopięcia składu na ostatni guzik, a tym ostatnim guzikiem jest nowy napastnik, który mam nadzieje pojawi się u nas już w styczniu.

Przyjdzie czas, że będziemy bardziej odważnie grać na graczy, którzy wygrywali ligę mistrzów, mistrzostwa świata itd.

Garfield_pl komentarzy: 2830728.11.2021, 20:24

@arsenallord napisał: "5 ale nie pamiętam do kiedy i później jest 10"
Chyba od rundy rewanżowej liczą się do 10

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.11.2021, 20:05

@ZakochanyPilkarz: 5 ale nie pamiętam do kiedy i później jest 10

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 828.11.2021, 20:01

@Joker_224: Chelsea.

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44728.11.2021, 20:01

Panowie za ile kartek jest pauza w PL? 4 czy5?
Bo policzylem i dziś Fernandes dostał 4 jeśli coś mi nie umknęło ;)

grzegorz1211 komentarzy: 1031228.11.2021, 20:00

Jednak ta Premier League potrafi nieźle zweryfikować danego zawodnika"

Są też przykłady w drugą stone Coutinho, Hazard czy Bale

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.11.2021, 19:57

@Garfield_pl: Nie wiem właśnie. Liczę że nic poważnego. Jak nie to chciałbym Pepe zobaczyć

Slaviola komentarzy: 1237728.11.2021, 19:56

Ej... ale zobaczcie sobie takiego Wernera.

Jednak ta Premier League potrafi nieźle zweryfikować danego zawodnika...

Lamoreaux komentarzy: 347628.11.2021, 19:52

@Mechaj napisał: "Wiecie czego najbardziej sie boje na OT w czwartek? nie wylewów w obronie, kiksu bramkarza, czy zwarcia u któregoś z pomocników, tylko tego że będziemy mieli raptem kilka sytuacji i np taki Auba totalnie spartaczy. Przy 0 z przodu wystarczy jedna kontra i wtopa"

oj mam tak samo. Wg. mnie obecnie jestesmy w lepszej formie niż United ale OT to Old Trafford i na mecz z nami na pewno sie zmobilizuja. Podejrzewam, że United bedzie procentowo 65-35 przewazac na boisku i stwarzac sobie wiecej okazji ale my tez cos pewnie zrobimy. Tylko ze Auba czy tak inne anemiaki z naszego ataku pewnie nie ukąszą DeGei a cos czuje ze United tak.

Ja chciałbym remis. Na wygraną nie ma sznas

Garfield_pl komentarzy: 2830728.11.2021, 19:51

@arsenallord napisał: "Gabi i Saka na skrzydłach. Laca w ataku i za nim ESR -taka ofensywa według mnie na United"
A był jakiś news na temat Saki? Bo wczoraj to wyglądało, że może ominąć mecz z utd.

Bukayoforever komentarzy: 353628.11.2021, 19:48

@Elastico07: @miki9971: Nie mowie, ze mistrzostwo ale mozna tez zajac np 3/2 miejsce a przegrywac z live, mc, i cfc

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.11.2021, 19:47

Reamoner komentarzy: 467828.11.2021, 19:47

@grzegorz1211: 50 mln ?? lubie to

EZ_22 komentarzy: 124928.11.2021, 19:46

@Joker_224: LFC, był nawet na fecie mistrzowskiej

grzegorz1211 komentarzy: 1031228.11.2021, 19:43

James Tarkowski z Burnley, Conor Coady z Wilków i Pepe z Arsenalu są w planach Newcastle na styczeń

Mechaj komentarzy: 27628.11.2021, 19:42

Wiecie czego najbardziej sie boje na OT w czwartek? nie wylewów w obronie, kiksu bramkarza, czy zwarcia u któregoś z pomocników, tylko tego że będziemy mieli raptem kilka sytuacji i np taki Auba totalnie spartaczy. Przy 0 z przodu wystarczy jedna kontra i wtopa. Z takim napadem w każdym meczu mamy problem, bo jesteśmy impotentni w wykończeniu, niedawno był problem z kreacją, tu już jest lepiej, brak egzekutora. Oby w styczniu sprowadzili kogoś na sygnale, już nie ważne kogo, jako test na rozmowie o prace niech będzie strzal na pustą bramką, jak trafi w słupek to pogonić.

Patriko komentarzy: 530228.11.2021, 19:21

@Dominik11 napisał: "According to Mark Irwin, #Arsenal could still sell Nicolas Pepe - with Newcastle weighing up a move for the frustrated winger."
Ta a za 3 lata jak Newcastle będzie miało pakę na poziomie City wpierdzieli nam hat tricka na St James Park i przebiegnie całe boisku żeby cieszyć się pod sektorem gości xD

Artu komentarzy: 190528.11.2021, 19:21

Ale to był spalony jak byk. Tuchel nieźle wkurzony

BizoNxd6 komentarzy: 288228.11.2021, 19:20

@enrique:

Jak za Iwobiego dostaliśmy 40, to te 50 za pepe to minimum gdzie za 30 go oddawać...

enrique komentarzy: 1932428.11.2021, 19:18

@Dominik11: Niech dadzą za niego 50mln i żegnamy.

EZ_22 komentarzy: 124928.11.2021, 19:16

Rudzki wara Od AFC

lukasz845 komentarzy: 455628.11.2021, 19:15

Tu mogła być druga bramka manu, Mendy mnóstwo szczęścia po tym błędzie :D

Dominik11 komentarzy: 2023028.11.2021, 19:10

BizoNxd6 komentarzy: 288228.11.2021, 19:06

Chelsea ma lepszą ławkę niż my 11. To jest przerażające, jaką siłę rażenia mają, zero straty jakości po zmianach :D

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 228.11.2021, 19:05

Boże, Werner to jest taki placek.

MarkOvermars komentarzy: 915028.11.2021, 19:01

Ktoś ogląda Chelsea? Jak wygląda United?

Garfield_pl komentarzy: 2830728.11.2021, 19:00

@GunnersFan9 napisał: "Nie wiem o co ten zębatek Bruno Fernandes się sapał do sędziego, skro faul ewidentny."
Bo mu sędzia nie pozwolił strzelać tego karnego i nie mógł tego pojąć :D

Garfield_pl komentarzy: 2830728.11.2021, 18:59

@miki9971 napisał: "Po prostu MUły się dobrze broniły.. ja tam wole, żeby przegrały ;)"
Najlepszy wynik, ale remis też będzie ok :D muły nic nie grają, od samego początku, i tylko wylew Jorginho dał gola.

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 228.11.2021, 18:58

@Bukayoforever: A niby dlaczego? Nie oszukujmy się już nie raz było tutaj napisane. City, Chelsea, Liverpool poza zasięgiem. Więc wygrana Smerfów jest Nam na rękę. Im dalej MU czy Tottenham, względem Nas tym lepiej.

Elastico07 komentarzy: 1256728.11.2021, 18:57

@Bukayoforever napisał: "miki9971: najlepszy dla nas jest remis"
Z jakiego niby powodu? Ty marzysz o mistrzostwie bo jeżeli tak to radzę odwiedzić dobrego lekarza.Chelsea live i city to są konie po za naszym zasięgiem wzroku a my wraz z totkami,utd i West hamem walczymy o 4 lokatę dlatego dziś tylko zwycięstwo chelsea ma dla nas największe znaczenie

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 828.11.2021, 18:57

Furgunn komentarzy: 926628.11.2021, 18:56

Oho rudzki znowu się uruchomił

cobi90 komentarzy: 125728.11.2021, 18:56

Arsenal na mistrza nie ma szans a z mulami bedzie walka o top 4 wiec niech przegraja.

Elastico07 komentarzy: 1256728.11.2021, 18:55