Na własne życzenie: Arsenal 0-1 Chelsea

Na własne życzenie: Arsenal 0-1 Chelsea 24.01.2016, 17:55, Łukasz Wandzel 3591 komentarzy

Gdyby patrzeć po miejscach w tabeli, mogłoby się wydawać, że dzisiejszy mecz rozgrywały ze sobą ekipa walcząca o tytuł i średniej klasy piłkarskiej zespół. W meczu faktycznie wystąpiła drużyna realnie aspirująca o zwycięstwo w lidze, jednak podejmowała aktualnego mistrza Anglii. Faworytem przed spotkaniem jednoznacznie był klub z północnej części Londynu, lecz na własne życzenie stracił trzy punkty przegrywając jedną bramką.

Wszystko za sprawą antybohatera dzisiejszego spotkania, Pera Mertesackera. Niemiec osłabił drużynę otrzymując czerwoną kartkę. Piłkarze Arsenalu zostali wyraźnie wyprowadzeni z równowagi poprzez ten fakt, czego konsekwencją była stracona bramka. Ochłonęli dopiero w późniejszej fazie meczu udowadniając, że ciągle potrafili stworzyć zagrożenie. Niestety nie udało im się już wrócić do gry.

Tym samym Chelsea kontynuuje serię meczów bez porażki. Pokazuje również, że mimo nieudanego sezonu to wciąż niewygodny rywal dla Arsenalu. Arsenalu, który wraz z Manchesterem City znowu stracił punkty i jest zmuszony do oglądania pleców Leicesteru w ligowej tabeli.

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell (57' Sanchez), Özil, Walcott (75' Chamberlain), Giroud (22' Gabriel).

Chelsea: Courtois – Ivanovic, Zouma, Terry, Azpilicueta – Matic, Mikel – Fabregas, Oscar (77' Hazard), Wilian - Costa (68' Remy).

Już w 2. minucie Campbell, po wrzutce Walcotta, miał szansę na zdobycie gola, lecz nie uderzył czysto w piłkę i nie stworzył żadnego zagrożenia. Sekundy po tej sytuacji gol mógł wpaść do drugiej bramki, kiedy strzał oddawał Oscar, jednak Cech pokazał, że skupiony pozostawał już od pierwszych minut.

Atmosfera na chwilę się uspokoiła. Mowa o poczynaniach piłkarzy na boisku, ponieważ kibice jasno dawali do zrozumienia, że rozgrywało się spotkanie derbowe. Głośni kibice, wygwizdywanie Fabregasa, wiadomo jakie drużyny walczą o trzy punkty.

W 10. minucie Campbell i Giroud zaprezentowali świetną wymianę podań tuż przed szesnastką gości, a gdyby adresat ostatniego podania, Flamini, zdołał obrócić się w polu karnym, akcja zostałaby zakończona strzałem.

Kilka minut później Willian efektownie uderzył z powietrza po dośrodkowaniu. Uderzenie Brazylijczyka było niecelne, ale zaraz po tym dopadł jeszcze raz do futbolówki. Tym razem na jego drodze stanął Petr Cech.

Niecałe 60 sekund po akcji skrzydłowego Chelsea zabłysnąć zechciał Giroud. Francuz oddał strzał z dystansu, ale tylko udowodnił, że to nie jego najlepsza strona.

Tylko Arsenal potrafi sobie utrudnić zadanie w ten sposób. Per Mertesacker, w 18. minucie, został zmuszony do opuszczenia boiska po ujrzeniu czerwonej kartki za faul, po którym ucierpiał Diego Costa. Niemiec uchronił zespół przed otwartą drogą do bramki napastnika Chelsea, lecz również utrudnił zadanie swojej drużynie na kolejne 70 minut.

Czerwony kartonik zmusił Arsene'a Wengera do przeprowadzenia zmiany taktycznej. Postanowił wprowadzić Paulistę, by załatać lukę w obronie. Na tej decyzji ucierpiał Olivier Giroud, który musiał opuścić murawę.

Chelsea nie potrzebowała wiele czasu, aby wykorzystać przewagę i zrobiła to dosłownie po chwili. Costa po zwykłej wrzutce urwał się obrońcom w polu karnym i z bardzo bliskiej odległości dał prowadzenie gościom, 1-0 dla The Blues.

The Gunners zostali przytłoczeni boiskowymi wydarzeniami. W przeciwności do gości, którzy znacznie zyskali na pewności siebie. Na kilka kolejnych minut wręcz zamknęli swojego oponenta na własnej połowie.

W 34. minucie piłkarze Arsenalu wykreowali pierwszą groźną sytuację od momentu stracenia bramki. Nacho Monreal w stylu Mesuta Özila próbował znaleźć prostopadłą piłką Theo Walcotta, lecz Anglikowi nie udało się dopaść do piłki. W dodatku znajdował się na pozycji spalonej.

Z kolei w 39. minucie miała miejsce bliźniacza sytuacja. Walcott dostał prawie identyczne podanie, lecz i tym razem nie stanął na wysokości zadania nie opanowując futbolówki.

Parę minut później Willian podał do Costy, który wypuścił sobie piłkę i wparował w szesnastkę Arsenalu dobiegając do niej i oddając strzał na bliższy słupek. Zdołał wywalczyć tym zagraniem tylko rzut rożny.

W doliczonym czasie gry w polu karnym gości znalazł się Mathieu Flamini. Francuz dostał idealną piłkę i znajdował się na wolnej pozycji, lecz styl jego uderzenia nie pozwolił mu na zdobycie wyrównującego gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się znacznie spokojniej. Jedynym wartym odnotowania faktem mógłby być strzał Oscara, po którym Chelsea otrzymała tylko rzut rożny. Goście znacznie spuścili z tonu, nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

W 53. minucie świetnym górnym podaniem popisał się Mestu Özil. Zagrał piłkę do wyprzedzającego obrońców Walcotta. Reprezentant Anglii znajdował się już w polu karnym, lecz to jego kolejna szansa, kiedy nie opanował piłki. Ponadto został złapany na spalonym.

Promyk nadziei rozbłysł w 57. minucie. Na murawie pojawił się wracający po kontuzji Alexis Sanchez, któremu Arsene Wenger dał szansę powalczyć na ponad pół godziny przed końcem spotkania.

W 63. minucie Courtois popełnił fatalny błąd przy próbie wyłapania piłki w polu karnym. Tym samym wywołał spore zamieszanie. Kilku piłkarzy Arsenalu próbowało wykorzystać pomyłkę bramkarza i oddać strzał, lecz gracze The Blues zamurowali bramkę co najmniej trzema zawodnikami.

W 69. minucie, z powodu kontuzji, opuścić boisko zmuszony został Diego Costa. Efektem tego na murawie pojawił się Loic Remy.

Gra przez kolejne minuty utrzymywała się w środku pola. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji. Arsenal w osłabieniu nie mógł przebić się przez obrońców gości, z kolei Chelsea nie kwapiła się, aby koniecznie podwyższyć prowadzenie.

Na ostatnie 10 minut piłkarze Kanonierów częściej zbliżali się pod bramkę przeciwnika. Nie mając za wiele do stracenia chcieli pokusić się o remis. A im mniej czasu do końca, tym bardziej piłkarzom The Blues w głowie było już tylko bronienie wyniku.

W 85. minucie, po raz kolejny, błąd przy łapaniu popełnił Courtois. Początkowo wydawało się, że pewnie trzymał piłkę w rękach, po czym jego koledzy z przyspieszonym biciem serca musieli zażegnywać niebezpieczeństwo.

Emocjonująca końcówka. Arsenal szukał wyrównującego gola, lecz za każdym razem brakowało ostatniego podania lub po prostu uderzenia.

W 95. minucie nawet Cech znalazł się w polu karnym Chelsea. Nie po to by poczuć się, jak za starych czasów, lecz by pomóc Arsenalowi przy rzucie rożnym.

Sędzia zakończył mecz.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.01.2016, 23:44

Znaczy się starszy. Ale tylko 3 miesiące.

Fanatic
Koscielny jest 3 miesiące młodszy niż Cahil.

Catalonczyk komentarzy: 519827.01.2016, 23:38

ronix

Może w kinie?

Fanatic komentarzy: 599127.01.2016, 23:37

Cahil jest młodszy od pera i Kosy, także jak najbardziej jestem za tym aby go podebrać chelsea.

Fanatic komentarzy: 599127.01.2016, 23:36

Kosa-Cahil a trzeci obrońca Gabriel i defensywą mozna spokojnie rotować, jednocześnie gnać po majstra, ale nasz niemiecki "filar" ma zagwarantowane miejsce w podstawie a te czerwo zapewne bez konsekwencji już pewnie Wenger dawno zapomniał co się stało w niedziele.... ciekawe czy ma w poważaniu fakt nasze wyniki z w tym sezonie z Londyńskimi klubami....

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.01.2016, 23:35

ronix11
Cahil to młody gracz?

ronix11 komentarzy: 73027.01.2016, 23:35

idzie gdzies obejrzeć w necie ten nowy film PITBULL?

Mihex komentarzy: 2360427.01.2016, 23:35

Cahill młody? Rozmawiamy o tym samym zawodniku? Jak Cahill jest młody (w sensie piłkarskim oczywiście, na człowieka to młody) to Chambers to noworodek.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.01.2016, 23:33

Tennis:
03:30 Australian Open, Melbourne, Australia – 1/2 finału: SERENA WILLIAMS – AGNIESZKA RADWAŃSKA
Eurosport 1 HD Eurosport Player

05:30 Australian Open, Melbourne, Australia – 1/2 finału: JOHANNA KONTA – SHUAI ZHANG

09:30 Australian Open, Melbourne, Australia – 1/2 finału: NOVAK DJOKOVIĆ – ROGER FEDERER

Mihex komentarzy: 2360427.01.2016, 23:33

Flashscore podaje, że mecz Radwańskiej o 3:30.

michalm1 komentarzy: 702027.01.2016, 23:32

Ronix11

Brahimi lub Jesus Corona.

ronix11 komentarzy: 73027.01.2016, 23:31

ale ten Gary Cahil to nie jest zly pomysł jeśli się niby nim intersujemy. młody zawodnik ograny i w Arsenalu by zle nie miał. po pierwsze Cech a po drugie reprezentacji Anglii

ronix11 komentarzy: 73027.01.2016, 23:28

michalm1

jak z Porto to Bruno Martins Indi

Frytek komentarzy: 320327.01.2016, 23:27

Dzisiaj tej walki i charakteru u Polaków nie było za grosz..

Catalonczyk komentarzy: 519827.01.2016, 23:27

Ale denerwuje mnie ten gość.. Mówić u że jeden wykrzyknik wystarczy to jak typowe dziecko..

michalm1 komentarzy: 702027.01.2016, 23:27

Porto przegrało 2-0 złe rzeczy dzieją się z tą drużyną. Chcieliby kogo z Porto?

kaziu874 komentarzy: 675027.01.2016, 23:26

O ktorej dokladnie dzisiaj Radwanska gra z Williams? rano do roboty, a i tak zastanawiam sie czy by nie zarwac nocki dla tego meczu bo czuje, ze Aga moze powalczyc ;>

Simao12 komentarzy: 775227.01.2016, 23:26

Jesus "biegne do linii i z całej p**** po ziemi" Navas
Faktycznie może daje to wiecej niz wszystkie zagrania Oxa ale to nie poziom topowego klubu

andrew1707 komentarzy: 207227.01.2016, 23:26

JUŻ MAM!!! DOKŁADNIE

With just a few short days left until Premier League clubs find themselves unable to change their squads for the rest of the season the time has come to act.

Arsenal had seemingly concluded their business early on in the window, but the rumour mill never stops churning around the Emirates.

And today’s focus has unquestionably been on a new addition to Arsene Wenger’s strike force. Having solved the most burning issue of backup for Francis Coquelin in the form of Mohamed Elneny it seemed likely that Arsenal would have a quiet deadline day.

But two reports from the continent today have linked them with moves for attackers, first in the form of one-time Barcelona target Nolito and now Andriy Yarmolenko.

When does the transfer window close across Europe? Scroll over the map below to find out

Alongside Yevhen Konoplyanka the Dynamo Kiev wideman has formed one of international football’s most fearsome wide duos and has attracted interest from several English sides, most regularly being linked with Everton.

However with Theo Walcott struggling and Danny Welbeck still some way from returning to the Arsenal side might Wenger gamble on Yarmolenko?

michalm1 komentarzy: 702027.01.2016, 23:25

Koxiarz14

Nawet jak latem to i tak dobrze znając Wengera...

andrew1707 komentarzy: 207227.01.2016, 23:24

Simao12
Jestem na stronie Evening Standard nic o tym nie pisze...

matek95 komentarzy: 79027.01.2016, 23:24

Macie jakiś link żeby zobaczyć kontuzje Kevina ?

michalm1 komentarzy: 702027.01.2016, 23:24

Yarmolenko to by był bardzo dobry zakup.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35527.01.2016, 23:24

Według ukraińskich mediów transfer dopiero latem, a więc się nie cieszcie/smućcie

ronix11 komentarzy: 73027.01.2016, 23:24

andrew1707 komentarzy: 207227.01.2016, 23:23

Chelsea are set to sign New York Red Bulls defender Matt Miazga for £3.5m. Flying to London tomorrow for his medical. (Source: SkySports)

Czyli co może coś z tym Cahilem jest na rzeczy?
Chyba że ma być obrońcą nr 4.

michalm1 komentarzy: 702027.01.2016, 23:22

Silva trochę stracił pewności przez de Bruyne i zgadzam się że Navas > Ox, Hiszpan przynajmniej głowę podniesie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.01.2016, 23:22

ronix11, bo mysle ze z takimi skutecznymi skrzydlami jak AOC i Muniain to ciezko byloby o top4. Messi chyba wiecej strzela w rok niz oni razem wzieci w calej karierze.

arsenallord

a sa jakies plotki laczace nas z tym Yarmolenko?

andrew1707 komentarzy: 207227.01.2016, 23:20

arsenallord

Bo w takie BAJKI to ja nie wierzę hehe

Mihex komentarzy: 2360427.01.2016, 23:19

Znając życie Muniain ma klauzulę, jak chyba każdy w Bilbao, sięgającą daleko poza maksymalną cenę jaką byłby gotowy zapłacić sensownie szafujący pieniędzmi zespół

Catalonczyk komentarzy: 519827.01.2016, 23:18

Bo Muniain jest słaby jak sik po erekcji? To taki Theo z gorszym wykończeniem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.01.2016, 23:16

Dalej w szoku po meczu z Chorwacją?

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11727.01.2016, 23:16

Ja to się dziwię, że andrew nie wrzucił jeszcze plotki o Yarmolenko w AFC.

ronix11 komentarzy: 73027.01.2016, 23:14

czemu my nie powalczymy o takiego Munaina tego z Bilbao?

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11727.01.2016, 23:14

kamilo--> Jeżeli chodzi o "zastępców" to sytuacja wygląda lepiej w żeńskiej reprezentacji.
Jest kilku młodych graczy, ale nie wygląda to za dobrze.

amadeo komentarzy: 514927.01.2016, 23:14

@ kamilo_oo
Paru jest, ale chyba to nie ten poziom jeszcze...w Pogoni gra na skrzydle koleś z 1998. Trzeba tylko im dawać szanse

andrew1707 komentarzy: 207227.01.2016, 23:13

Mihex
On już ma Szukała,Cionek i Pazdan nie licz na Golle.

A jego zespół w straconych bramkach jest 3 w lidze co dobrze o nim świadczy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.01.2016, 23:12

adrian12543
Wyjdzie i zacznie krzyczeć, że Umtiti w Arsenalu.

Mihex komentarzy: 2360427.01.2016, 23:11

Swoją drogą widzę, że Golla nieźle sobie radzi w tej Holandii. Pewny skład w aktualnie 4 drużynie Eredivisie. 20 na 20 meczów w lidze, niezłe noty na Whoscored. Ciekawe czy taka forma zaowocuje powołaniem do kadry. Stawiam, że nie. Nawałka pewnie odwali coś jak poprzedni trenerzy i już zamknął selekcję, mimo że się nie przyznaje.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.01.2016, 23:11

Ogląda ktoś naszą ligę w ręczną? Są jacyś młodzi w ogóle, czy 3/4 obcokrajowców, a Polacy to tylko 30-latkowie?

andrew1707 komentarzy: 207227.01.2016, 23:10

JEST!! na żółto news na Sky Sports 23:45! Umtiti w Arsenalu!! ufff dobra koniec okienka udało się mogę iść spać!! Dobranoc wszystkim!