Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Sandbead komentarzy: 343127.12.2019, 13:08

@RIVALDO700: Weird flex, but ok ...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 13:07

Tak sandbead ogladajac mecze na 50 calowym tv , majac cyfre u siebie od powstania tej stacji w domu widze tylko cyfry ,, nie widze nic innego tak....

losnumeros komentarzy: 1319027.12.2019, 13:06

Ten twój Lukaku niby ma takie cyfry, a jak widziałem jego mecze Barceloną, to powinien mieć ich jeszcze więcej. Marnował tyle sytuacji, że głowa mała. Liczby nie zawsze pokażą to jak gra zawodnik i ile potrzebuje sytuacji, żeby gola strzelić. Raz trafi 2 setki, a w innym meczu 5 setek nie trafi.

Sandbead komentarzy: 343127.12.2019, 13:03

@RIVALDO700: Właśnie to jest Twój problem. Uważasz się za wielkiego eksperta, a jedyne na co umiesz patrzeć to te "cyfry".

navyblue komentarzy: 28127.12.2019, 13:03

@Bednar: @Bednar napisał: "Inna sprawa, że LFC trochę się szczęście trzyma, że przy tak intensywnym graniu jednym składem ich kluczowi gracze nie mają kontuzji."

Nie zgodzę się z tym. Alisson wypadł na prawie 3 miesiące, Fabinho wypadł na prawie 3 miesiące i jeszcze nie wrócił, Matip wypadł na dłużej przez problem z kolanem a w tamtym sezonie i na początku tego był podstawowym stoperem razem z VVD, Salah opuścił kilka meczów w październiku i listopadzie po tym jak mu gracz Leicester pokiereszował kostkę, Firmino i Robertson też opuścili po kilka meczów przez drobne problemy zdrowotne.

To nie jest tak, że taki lfc ma szczęście. Po prostu Ci kluczowi gracze byli dobrze zastępowani przez graczy z ławki i dlatego te urazy nie rzucały się tak w oczy. W tym sezonie zespół ma dobrą ławkę bo jak wchodzili Shaqiri. Origi, Keita (który teraz ma pewny skład), Milner, Ox, nawet Lovren który zastępował Matipa do czasu kontuzji dobrze sobie radził, teraz wszedł rekonwalescent Gomez i też nie widać ubytku na jakości.

mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1027.12.2019, 13:03

@losnumeros: ale wiesz, że nie pisałem tego poważnie? Xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 13:01

Ale to pisz do kogos innego. Ja mowie o cyfrach pilkarzy a nie posiadaniu w meczu.

losnumeros komentarzy: 1319027.12.2019, 13:00

@RIVALDO700: Statystyka nie zawsze pokazuje to co jest na boisku. Drużyna A może mieć nawet 90% posiadania piłki i przegrają mecz, bo z tego posiadania nic nie wynika, bo drużyna B miała tylko 10%, ale za to w polu karnym rywala i strzeliła bramkę. Wtedy napiszesz też, że drużyna A jest lepsza, chociaż w meczu to drużyna B była bardziej konkretna?

Losnumeros

Przepraszam ze futbolu intersuja mnie statystyki, fakt to malo istotna rzecz.

Kowal96 komentarzy: 1759327.12.2019, 12:53

Jestem ciekawy, kto przyjdzie za Czakę.

losnumeros komentarzy: 1319027.12.2019, 12:52

@mikowhy: Nie w lidze tylko na świecie. Tak samo jak @RIVALDO700: i również ty, nie wiem po co oglądacie mecze, jak was aby statystyki interesują, które nie odzwierciedlają tego co pokazuje na boisku zawodnik.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214327.12.2019, 12:42

@silvano95: news o tym wisi od północy, czasem warto wyjść poza news główny ;)

silvano95 komentarzy: 985027.12.2019, 12:40

Sky Sports News
Granit Xhaka has agreed terms with Bundesliga side Hertha Berlin, according to the Arsenal midfielder's agent.

losnumeros komentarzy: 1319027.12.2019, 12:38

Dla mnie Auba w 2 połowie mega pozytywnie. Był pod grą, dużo biegał i walczył oraz stwarzał sytuacje i strzelił gola. Jego radość z kibicami też niesamowita, a kartka za to to śmiech na sali. W takim razie sędziowie po meczu powinni być oceniani kartkami i też powinni łapać zawieszenia jak by źle sędziowali.

W sytuacji w której był Willock i zamiast niego byłby tam Ozil, to ten mecz byśmy wygrali.A teraz można gdybać tylko, ale mecz i tak mocno pozytywny.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 12:38

"0- Byłoby miło, gdyby Lukaku pojawiał się także w meczach z wielkimi zespołami. W Lidze Mistrzów nie strzelał bramek.Teraz będzie mógł ją jedynie oglądać w telewizji. Ostatnia rasowa „dziewiątka” strzeliła dla Interu 150 bramek.

- Prawdziwą wartością dodaną dla Interu jest Antonio Conte. On rzeczywiście robi różnicę. Jednak ludzie często zmieniają zdanie. Lukaku został skrytykowany za postawę w Lidze Mistrzów, a teraz jest uważany za fenomen."

PS
Dobrze, ze był wczoraj Obama na boisku, bo z tej "walki" Lakazeta znowu byłoby 0 punktów.

SMTX komentarzy: 205127.12.2019, 12:37

@grzegorz1211: Auba jest zawodnikiem kluczowym, bez niego jesteśmy w dupie tak na prawdę. Z drugiej strony gdyby pojawiło się 100mln na stole, to głupio byłoby nie przyjąć, bo latem i tak odejdzie. No tylko problem w tym, że nikt tyle za niego nie da, a w lato stawiam, że max 50 dostaniemy.

grzegorz1211 komentarzy: 1031227.12.2019, 12:31

???

@metjuAFC: Czyli idąc twoim tokiem myślenia Aube też trzeba sprzedać w styczniu

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 127.12.2019, 12:24

@grzegorz1211 napisał: "Xhaka ponoć dostał pozwolenie na opuszczenie Arsenalu. ale nie w styczniu tylko w lecie"
I to jest potężny błąd. Odejście Xhaki to żadna strata, a trzymanie go na siłę może nam bardzo zaszkodzić.

kaman17 komentarzy: 499127.12.2019, 12:21

Laca jest bez formy i stąd podejmuje złe decyzje. Jednak widać było progres w porównaniu z jego ostatnimi meczami, bo do sytuacji dochodził łatwo. Forma wraca, a zaangażowanie całej drużyny pomaga każdemu. Zawodnicy notowali taki regres, że teraz ciężko będzie wykopać ich z tego dołka, ale stopniowo do celu. Arteta na pewno obrał dobry plan na to, ponieważ grając w taki sposób jeden zawodnik napędza drugiego, a to w jedności siła. Monaco nie grało to świetnie w LM dlatego że mieli indywidualności tylko dlatego że trener poskładał ich drużynę w całość i jeden gryzł trawe za drugiego. Umiejętności to połowa sukcesu, druga połowa to mentalność.

Tevez komentarzy: 408727.12.2019, 12:20

Lukaku nie strzela gola przeciwko ekipom z topu. Jak Barcelona przyjechała trzecim składem to raz udało mu się trafić ale przez jego zmarnowane setki Inter odpadł z LM i powie ci to każdy kibic tej drużyny.

mallen komentarzy: 2123927.12.2019, 12:13

Byliśmy słabi w ostatniej fazie akcji, niektóre decyzje podejmowane przez naszych zawodników po prostu złe. Arsenal powinien ukarać Bournemouth kilka razy, ale brakowało im dobrego wykończenia akcji. Trzeba jednak zauważyć, że zawodnicy zagrali ten mecz na zupełnie innym poziomie intensywności, zaangażowania. Mogliśmy i powinniśmy wygrać, ale w grze widać było wiele pozytywów i osobiście byłem naprawdę zadowolony z tego, co zobaczyłem.

Ian Wright

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 12:05

@Power10 napisał: "Z tych bardziej białych jeszcze
lautaro, Jarek Niezgoda,"

Z lautaro to jest tak śmiesznie, ze on na niektórych fotach wygląda jak biały , a na niektórych jak ostry Mulat

tomash473 komentarzy: 211527.12.2019, 12:04

@grzegorz1211: Niestety to zrozumiałe, bo ciężko byłoby teraz znaleźć wartościowego zmiennika. Trzeba się przemęczyć

polishbrigadesx komentarzy: 1022927.12.2019, 12:04

Xhaka powien zostać sprzedany w typie natychmiastowym.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.12.2019, 12:01

@Tevez:

Ta jasne xD Lukaku tez strzelil 3 gole na Signal Iduna Park dla Borussi gdy Inter mial wszystko w swoich rekach? :P

grzegorz1211 komentarzy: 1031227.12.2019, 12:01

Alonso komentarzy: 1282427.12.2019, 12:00

@RIVALDO700 napisał: "Ciekawe gdzie sa teraz gagadki które pisały ze lukaku to drewno idący na króla strzelców Seria a"

Immobile mówi to panu coś pani Marcelino

fabregas1987 komentarzy: 2583827.12.2019, 11:59

@mikowhy: Xhaka jest skreślony przez kibiców, nie ma czego szukać na Emirates. Najpierw wyzywanie fanów, rzucanie opaską, teraz publiczne oświadczenia agenta o uzgodnieniu warunków z Herthą, a do tego kiepska gra i masa błędów, po których tracimy bramki. Dla obu stron będzie lepiej jak Szwajcar odejdzie zimą

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 11:57

@Tevez: Tak sam lukaku dał lige europy Interowi, fajna bzdura jak to ,ze przez karnego Aubameyanga z Tottenhamem , nie ma top 4.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.12.2019, 11:52

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.12.2019, 11:50

@dan: sofifa

Tevez komentarzy: 408727.12.2019, 11:49

@RIVALDO700: Lukaku to napastnik który sprowadził Inter do Ligi Europy. Nic więcej dodawać nie trzeba.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 11:48

Ciekawe gdzie sa teraz gagadki które pisały ze lukaku to drewno idący na króla strzelców Seria a , a rashford to drugi welbeck a ma tylko 3 gole mniej od mbappe.

Wyjaśnieni szybko.

Power10 komentarzy: 134127.12.2019, 11:46

@RIVALDO700:
Z tych bardziej białych jeszcze
lautaro, Jarek Niezgoda,

lukasz845 komentarzy: 455727.12.2019, 11:46

@RIVALDO700: czyli koniec kryzysu dziewiątek?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.12.2019, 11:42

Juz za 5 dni mecz Arsenal United

Widze ze Arsenal bedzie mial prawie dobe odpoczynku mniej bo gracie w niedziele z Chelsea a United w sobote z Burnley

mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1027.12.2019, 11:41

Myślicie, że Xhaka wyjdzie jeszcze w pierwszym składzie jak jego agent publicznie ogłosił uzgodnienie kontraktu z Herthą?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 11:41

Zauważyliście ostatnio trend, ze oprócz Wernera/Jovica , z młodszych roczników w napadzie rządzą sami czarnoskórzy?

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5027.12.2019, 11:39

Ligue1 to żaden większy wyznacznik umiejętności piłkarza. Wystarczy spojrzeć na takiego Pepe który za 80 melonów w pół roku nie potrafił się zaaklimatyzować.

Garfield_pl komentarzy: 2837127.12.2019, 11:38

@Sandbead: może po prostu zasuwanie od obrony, do ataku i w drugą stronę dało mu w kość, myślę że to jednorazowo taki mecz wyszedł, bo raczej jedna na kilka wrzutek zazwyczaj nieudana.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.12.2019, 11:37

Chelsea ma taka siekiere do 22 lutego, ze jak beda w top 4 do tego czasu uznam za cud

Ech0z komentarzy: 1043127.12.2019, 11:34

@Garfield_pl: ta, w tej lidze wnerwia to że jak ktoś jest słaby technicznie to i tak nie traci na tym bo wjedzie w nogi a debilni angielscy sędziowie tylko upomna. Mam nadzieję że kiedyś takiemu deanowi ktoś wjedzie sankami na palnym sprincie to zobaczy jak mu się kariera potoczy

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 11:33

Najwiecej goli do lat 25 w rozgrywkach klubowych w sezonie 19/20 w top 5 ligach Europy /opta/

Werner-23
Mbappe-18
Rashford-15
Lautaro Martinez, Tammy Abraham, Victor Osimhen-13

Sandbead komentarzy: 343127.12.2019, 11:33

@rreddevilss: Właśnie to jest strasznie dziwne, jak masz czas i chęci to zerknij na jakąś kompilację Saki na youtube z wcześniejszych meczy, to można wyraźnie zobaczyć, że jego wrzutki były mocne i precyzyjne, sam go chwaliłem, że co jak co ale w takim wieku tak precyzyjnie umieć dośrodkować to jest coś. A wczoraj się łapałem za głowę co on wyprawiał, kompletne przeciwieństwo, jakbym znowu oglądał Oxa z 2013 roku.

Nie wiem czy to jakieś chwilowe problemy czy może właśnie na początku jakimś cudem mu siadło kilka centr, a dopiero teraz wychodzi jego prawdziwy poziom. Mam nadzieję, że jednak to pierwsze