Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1027.12.2019, 16:32

Tego dnia w 2010 roku Arsenal pokonał Chelsea 3-1 na The Emirates. Powtórka w niedzielę? :)

gunner1990 komentarzy: 371927.12.2019, 16:29

Jakby wjechał partey to by było coś gość jest mega zawodnikiem dlatego też nie przyjdzie do nas :(

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.12.2019, 16:28

@DoomSlayer: mirror xd

Jacek1s komentarzy: 764627.12.2019, 16:24

Trafił ktoś z was Arshavina w PESie? Ja go chciałem trafić, a zamiast niego trafiłem Piresa xd

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.12.2019, 16:17

Thierry Henry: "What I’ve seen [yesterday] is what I’ve seen for a long time with #Arsenal. I don’t think they played well but Aubameyang scored. I’ve seen that so many times. Lacazette should have won it with a good chance but it’s difficult to judge that team right now" https://t.co/hK0pFogGgy

kaman17 komentarzy: 498727.12.2019, 16:14

@Pampiszon:
Albo Milinkovic-Savic

lays komentarzy: 3987127.12.2019, 16:11

@Pampiszon:

Moim zdaniem Torreira jest lepszy w ofensywie niż Coq. Ma lepsze strzały i wejścia w pole karne.

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9727.12.2019, 16:07

@RIVALDO700: ...

Pampiszon komentarzy: 29227.12.2019, 16:04

Torreira wczoraj grał ze świetną energią, nawet wygrywał główki. Trochę przypominał Coqa i podobnie jak on, nie radził sobie w ofensywie. Urus musi grać na DM i mieć koło siebie rosłego i mobilnego ŚP - mi się marzy Doucoure.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 15:53

Takie czasy wlasnie nastaly. Pewnie jakby Auba odszedl w zime to Raul zadzwonilby do Henryego a Benz z Realu to Perez dzwoni do Rvna i Raula.

gabilondo komentarzy: 102227.12.2019, 15:47

Podsumowując wczorajszy występ, jestem bardzo mile zaskoczony gra naszego zespołu. To w jaki sposób uwalnialismy Sake na lewym skrzydle i dostarczaliśmy piłkę do Mesuta, ręce same składały się do oklasków. Generalnie Mesut zagrał wczoraj kapitalne zawody, dla mnie MOTM. Widać było, ze Mikel ma pomysł na grę i drużyna była w stanie go realizować, nie było męczenia buły na 30m przed nasza bramka, tylko płynne przechodzenie z obrony do ataku. Było pare osób które obawiało się jak taki żółtodziób zmotywuje starszych zawodników, mysle, ze najlepsza odpowiedzią było to jak wczoraj wszyscy zapieprzali. Do zwycięstwa zabrakło jakości i szybkości na pozycji nr 9, oraz umiejętności dośrodkowania naszych młodzianów, nie może być tak, ze Saka dochodzi 6 razy do piłki bez presji przeciwnika, a piłka nawet nie leci blisko naszych napastników. Generalnie wierze, ze z tej maki będzie chleb, a Mikel ma umnie mnóstwo zaufania.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 15:45

Ibra przychodzi jako strazak ktory ma uratowac Milan przed spadkiem bo gosciu z ligue1 i piatek zapomnieli co to gole.

Tu nie chodzi o projekt tu chodzi o ratowanie samolotu ktory za 5 minut ma sie rozbic o ziemie.

simson16 komentarzy: 461427.12.2019, 15:44

@RIVALDO700: fili, serialosy, patrzaj.to, vodgo itd padlo;/

lays komentarzy: 3987127.12.2019, 15:44

Pora zacząć wygrywać. Top4 wiadomo, że raczej za ciężko, ale mamy teraz w najbliższym czasie aż 2 mecze z CFC, trzeba walczyć.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 15:42

A co cda i zalukaj padlo ?

lays komentarzy: 3987127.12.2019, 15:41

Gazidis też ma jaja, a właściwie je ma zamiast mózgu ściagając Ibre i licząc na rozbudowę projektu. Zero perspektyw tam, zero.

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2427.12.2019, 15:40

Ibrahimovic praktycznie pewniak do Milanu... można go nie lubić, ale w takim wieku iść do klubu w takim kryzysie, to trzeba mieć jaja. Powodzonka

Remek komentarzy: 103227.12.2019, 15:39

Kto lubi darta zapraszam ':)

simson16 komentarzy: 461427.12.2019, 15:39

Pany dzialaja jeszcze jakies strony z filmami i serialami online???

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 15:38

Moim zdaniem nie ma szans na odejscie Auby zima.

schnor25 komentarzy: 1854627.12.2019, 15:34

W defensywie Coquelin był lepszy od Torreiry, wystarczy rzucić okiem na staty.

Mateo0920 komentarzy: 11827.12.2019, 15:33

@RIVALDO700 myślisz, że jeśli Aubameyang odejdzie to teraz zimą czy w letnim okienku?

Bez niego teraz w Arsenalu byłby dramat...

grzegorz1211 komentarzy: 1030527.12.2019, 15:28

Paul77 komentarzy: 986227.12.2019, 15:25

Mam panowie osobę chorą na depresję, więc wiem jak to wygląda....
Nikomu nie życzę....

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 15:20

Imo jesli nie chodzi o zdrowie czy milosc to 70 procent depresji bierze sie wlasnie z braku kasy - a to kredyt, a to ktos chce miec lepsza prace , a ktos chce wlasne m2 , a to ktos samochod i tak sie kreci.

grzegorz1211 komentarzy: 1030527.12.2019, 15:17

@RIVALDO700: Buffon czy Iniesta się przyznali że w przeszłości cierpieli na depresje. A skąd info??Kiedyś tam czytałem artykuł na ten temat a jest mnóstwo. wystarczy w wyszukiwarce wpisać

TomekO komentarzy: 275027.12.2019, 15:17

@wojt3q: biedny musi zasuwac xeby miec kase na życie w bogaty ma czas na myślenie o *******ach i na depresję.

@grzegorz1211: Eee skonczylbym z depresją że nie wiem która fura jechać na ryneczek rwac dupy...

grzegorz1211 komentarzy: 1030527.12.2019, 15:13

@TomekO: Trzeba było się uczyć kopać w piłkę

TomekO komentarzy: 275027.12.2019, 15:12

@grzegorz1211: właśnie nie trzeba było się uczyć.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 15:10

Grzegorz

A skad te dane ze co 3 pilkarz ma depresje? Przeciez to jeden z najlepszych zawodow swiata. Co ma powiedziec koles za 2 k siedzac 8 h w robocie plus 2/3 h na dojazd.

Paul77 komentarzy: 986227.12.2019, 15:06

Partey, Rabiot- chyba oni są brani pod uwagę. Ja bym chciał tu Bentancoura, ale to nie bardzo realne. Chyba że faktycznie Pogba by do Juve poszedł.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 15:05

Hiszpanski AS dzis pisze ze fabian ruiz to cel nr 1 Realu na okno.

SMTX komentarzy: 204827.12.2019, 15:02

@TomekO: Czy Torreira jest lepszy w destrukcji od Coqa w formie to bym się kłócił. Na pewno jednemu i drugiemu nie można odmówić waleczności. Torreira na pewno lepiej pogrywa z przodu, bo Coq to nie wiem czy przez całą swoją kariere w Arsenalu zdobył jakąś bramkę, albo zaliczył asystę po jakimś fajnym zagraniu. Torreira co kilka meczów jednak coś dorzuci.

grzegorz1211 komentarzy: 1030527.12.2019, 15:02

@TomekO: Trzeba się było uczyć

Kowal96 komentarzy: 1759127.12.2019, 15:00