Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

Prawidłowo!

Dendonker sie popisal. Alez to slaby zawodnik.

Hehe. Karny dla City

Elastico07 komentarzy: 1255427.12.2019, 21:07

@FabsFAN napisał: "Moze dlatego, ze ARsenal nei stwarza nawet grama zagrozenia, totez przeciwnicy nie popelniaja tak razacych bledo"
Jest to jeden z powodów ale nawet wtedy kiedy Arsenal grał lepiej za Wengera to zazwyczaj my mieliśmy pod górkę.Trudne jest życie kibica Arsenalu na każdej płaszczyźnie.

Garfield_pl komentarzy: 2806627.12.2019, 21:07

Do pierwszej połowy to z 10 min doliczą :D

PtoOk komentarzy: 220027.12.2019, 21:06

mnie Ederson nigdy nie przekonywal, oczywiscie gra nogami chyba najlepiej na swiecie obok ter Stegena, ale nic wiecej w nim nie widze

losnumeros komentarzy: 1318927.12.2019, 21:06

Dla mnie karny.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 21:06

@Elastico07 napisał: "Szkoda że my nigdy w najważniejszych meczach z czołówką nie mamy takich sprzyjających okoliczności jak dzisiaj Wolves grając w przewadze od początku meczu praktycznie"

Moze dlatego, ze ARsenal nei stwarza nawet grama zagrozenia, totez przeciwnicy nie popelniaja tak razacych bledow :d

losnumeros komentarzy: 1318927.12.2019, 21:03

@FabsFAN: Na krytykę też, bo popełniał rażące błędy. Więc wychodzi na to, że zagrał na 0.

Jacek1s komentarzy: 764627.12.2019, 21:03

@PtoOk: Leno jest najlepszym bramkarzem Premier League przy najgorszej obronie w Premier League. Oczywiście, że wybrałbym Edersona.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 21:01

Ederson

PtoOk komentarzy: 220027.12.2019, 21:01

kogo wolicie na bramke Leno czy ederson ?

@losnumeros:
Przestan juz tak bezpodstawnie obrazac naszego Generala. Zagral dobre spotkanie, wiec zasluzyl na komplementy.

losnumeros komentarzy: 1318927.12.2019, 21:00

Xhaka zagrał kilka genialnych długich podań w 1 meczu i już go wychwalacie? Nawet w tym meczu popełniał rażące błędy i pogonić go jak najszybszej. Nikt po nim płakać nie będzie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 21:00

Ale Adama Traore dzis sobie pogra !

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 20:59

@kaman17:
A pisalem od poczatku, ze transfer do Milanu byl bledem xd Mimo ze strzelal, to wiekszosc goli pochodzilo z przypadku, jakichs dobitek. Druzyna praktycznie nic mu nie kreowala.

PrzeArs komentarzy: 278427.12.2019, 20:59

Analizuje tabele w polowie sezonu i to jest PRZERAŻAJĄCE !! . Na 57 możliwych pkt mamy 24 tj. znacznie mniej niż połowa !!!!!!!!!!!

Najgorsze jest to że będąc nawet tym typowym wyśmiewanym przez niektórych Arsenalem z tych lat solidnych tj . 2006 - 2017 mielibyśmy teraz ok 44 pkt i pewnie szli byśmy po Wicemistrza .
Były by pewnie przegrane z city i live plus jakas wpadka i ze 2 remisy z lester i united .
Masakra .
Oby 2 połowa sezonu była zdecydowanie lepsza.

Garfield_pl komentarzy: 2806627.12.2019, 20:58

No to Ederson odwalił numer :D

Jogurt komentarzy: 166927.12.2019, 20:58

walker na bramke

kaman17 komentarzy: 498727.12.2019, 20:57

Od początku twierdziłem, że Milan to najgorszy wybór jaki Piątek mógł wybrać. Kompletnie nic nie wskazywało na poprawę ich gry, a styl jaki prezentowali był najgorszy z możliwych dla zawodnika typu Piątka.
On musi dostawać dużo podań i koledzy muszą mu sytuację wypracowywać, a on będzie kończył takie, w których mało kto pomyśli w ogóle o strzale na bramkę.
W Milanie stworzą mu jedną, może dwie sytuację i jak nie ma formy to ciężko coś z tego zrobić. On się pogrąża i Milan się pogrąża.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 20:57

City stalo sie tonacym okretem po odejsciu Artety. Pep juz nie bedzie mogl ukrywac faktu, ze to Mikel prowadzil te druzyne.

Embix komentarzy: 199227.12.2019, 20:42

@cycatewiewiorki: to żeś mi pojechał... jednak przeczytałeś przeczysz samemu sobie xD

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2427.12.2019, 20:35

Ja sie bardzo ciesze, z checia obejrze sobie teraz Milan. Zlatan to jeden z moich ulubionych zawodników - szczerze nie pomyślałbym po transferze do MLS, ze jeszcze bedzie mu sie chcialo do Europy

polishbrigadesx komentarzy: 1020527.12.2019, 20:33

@Arsenal96l:

Ruch dobry lecz Ibra za dużo im nie pomoże mając takich średniakow w składzie Milan jeszcze długo nie za gra w Europejskich pucharach.

cycatewiewiorki komentarzy: 41227.12.2019, 20:31

@Embix: masz za mało komentarzy żeby Cię czytac

Arsenal96l komentarzy: 501827.12.2019, 20:31

Co myślicie o powrocie Ibry do Milanu? Dobry ruch dla klubu ?

TomekO komentarzy: 275027.12.2019, 20:31

Jeżeli ploty o Rabiocie się potwierdza to co musi sobie myśleć biedny Aron. On też tam jak nie kontuzjowany to raczej gra ogony.

TomekO komentarzy: 275027.12.2019, 20:29

@Sztofort: nigdy :)