Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 03:12

Ogromnym atutem WErnera, ktory zaobserwowalem u niego w kilku meczach, jest piekielna szybkosc. Na paru metrach doslownie odstawia obroncow rywali.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 03:11

Werner come to Barcelona

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 02:32

Lfc to , tez piękna historia jak puzzle ułożyły się w całość.

Boczni obrońcy- super
Fałszywa 9-super
Skrzydłowi-super
Srodek- bardzo dobry, wybiegany, robi jakieś cyfry/zawsze mnie smieszy gdy ktos pisze o drewnianej srodku czerwnonki-Winajdulm ,Keita czy Fabinho nie jeden top by wziął plus w pakiecie Hendo+Milner
Gk- dobry
srodek- Van praktycznie nie do przejścia w PL

Dlaczego własnie to czerwonka bedzie mistrzem, a nie City, bo Ci sa duzo słabsi w obronie i gdy takie giganty walcza na skille cos musi zadecydować. Oglądam topke i City jest sto razy bardziej nerwowe w obronie niz Lfc, a czerwonka z tych puzzli stworzyła potwora który jest w stanie przegrywac z 2,3 razy a moze 1 mecz na 2 sezony PL. Niesamowite, ale nadal uwazam tez ze kadrowo PL jeszcze nigdy nie była tak uboga w grube nazwiska jak od 2,3 lat i dlatego tylko City i lfc jeszcze to goni i to tez pomogło lfc zbudować pewność siebie + 300 , bo gdy bijesz 15 chłopaków i widzisz ze wszyscy sa od ciebie słabsi, czujesz sie wtedy mocniej psychicznie niż gdy 5 narobi ci guza. Ciekawe co dawne zakurzone trio Chelsea,United i AFC planuje bo masakrycznie to wygląda pod katem atrakcyjności ligi.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 527.12.2019, 02:13

@rreddevilss napisał: "Halo halo mam przypomniec jak Solskjaer zaczal w United? :) moim zdaniem akurat tutaj zbyt predko stawiasz tak odwazna teze, oczywiscie mozesz trafić bo masz 50% szans czyli sporo"
Ja akurat swoje zdanie podtrzymuje na temat OGS'a. Niemal od samego początku mówiłem to samo. Norweg nie wprowadzi Manchesteru na wyższy poziom i niczego z United nie osiągnie. Nawet po kolejnych oknach transferowych. Facet ma po prostu multum szczęścia, ale to za mało na dłuższą metę. Nie widzę w nim tego, co widzę w Artetcie. Dla mnie Hiszpan warsztatem go przewyższa znacznie, ale to tylko moja opinia. Nie musisz się z nią zgadzać.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 02:00

Wiecie co jest przerażające w Wernerze?

Facet w zawodowej klubowej piłce ma 241 wystepów i 98 goli/zaczynał juz z grubej rury bo juz od samej BL w Stuttgarcie. Wiecie ile jest strzelonych z karnych? Uwaga- 9 goli.

Czyli facet w wieku 23 lat nastrzelał juz w Niemczech około 90 goli w klubach zaczynając od BL z samej gry.

Gdyby nie Mbappe, świat tańczył by koło Wernera. Facet w wieku 24 lat/marzec/ bedzie miec około 100 goli w BL, teraz ma ich 81. Facet w wieku 24 lat może być w klubie 100 ligi, praktycznie bez karnych/7 było w BL/

lays komentarzy: 3987127.12.2019, 01:50

Hertha Berlin have offered around £20m for the midfielder but Arsenal want to recoup closer to the £35m they paid for him. It may yet be that Xhaka moves to Germany on loan initially. [
@TimesSport
]

lays komentarzy: 3987127.12.2019, 01:38

Liverpool pokazał dziś, zresztą po raz kolejny ile znaczą boczni obrońcy. Graliśmy dziś dobrze i powinniśmy pyknąć Bou z 3-4 gole, ale musisz mieć bocznych obrońców z quality, a u nas boczni obrońcy i skrzydłowi dziś dogrywali tragicznie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 01:33

@FabsFAN: Do kloppa kazdy pasuje kto robi cyfry, facet na tym opiera zakup grajków. Teraz kupił japonca z salzburga bo pyknal 70 bramek w salzburgu na 220 mecze

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 01:31

@RIVALDO700:
Sancho nie, bo gość pod presją gra słabiutko. Trudno mi powiedzieć, bo ostatnio oglądam piłkę trochę mniej. Ale Sancho tam charakterologicznie nie pasuje.

lays komentarzy: 3987127.12.2019, 01:30

Arteta dał fajny wywiad pomeczowy. Wyniki, wynikami, ale dla niego liczy się teraz wyplanowanie stylu i schematu, a wynik na pewno przyjdzie i ma racje. W 1 połowie graliśmy prosty football, ale skuteczny i szybki. Przyjęcie i podanie do przodu, przyjęcie i podanie do przodu i wypracowaliśmy tak parę piłek Lacazettoowi. W drugiej połowie to samo. Pora na wygraną z CFC i 5 pkt do top4.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 01:28

@FabsFAN: Tak z ciekawosci kogo dzis widzisz gdyby duet salah-mane zrobił out z lfc na ich realne zastepstwo. Nieraz lubie sobie zadawać takie pytania, na ta chwile widze tylko maks Werner/Sancho a ty? Szczerze mam już problem z opcja nr 3.

Ranczomen komentarzy: 1236927.12.2019, 01:19

@FabsFAN: Amen.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 01:18

@FabsFAN: Po Wernera cichaczem pewnie już 15 klubów stoi.

Szczerze to chciałbym Piątka w PL. Cholera czy on serio miałby tak szybko się skończyć, to aż niemożliwe.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 01:18

@mallen:
Pepe przede wszystkim musi przestać się zatrzymywać w każdej akcji, albowiem później jego dryblingi w miejscu nie zdobywają w ogóle terenu.

mallen komentarzy: 2123927.12.2019, 01:15

Pepe będzie miał ciężkie życie w PL z tym stylem gry. Coś jak Wilshere, który też przyciągał niebezpieczne wślizgi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 01:14

Werner out piątek in?

Zastanawia mnie, dokąd mógłby odejść Niemiec, który w kanadyjce wyprzeda nawet RL9.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 01:09

Ciekawe czy Piatek miał sezon życia i skończy jak Kapustka, czy jak zmieni klub typu Everton-Rb lipsk/plotki/ to ruszy znów z kopyta.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 01:05

@schnor25:
Nie bądź uprzedzony. Dobrze dziś zagrał Generał. Najbardziej ( znowu ) zawiódł asior z Ligue 1

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 01:04

Śmieszy, że znowu najgorszy był ten "najlepszy na papierze of w lidze ". Ozil się dwoil, ale z takimi zawodnikami jak Lakazet czy Nelson trudno o zdobywanie goli, co pokazuje bilans Arsenalu.

schnor25 komentarzy: 1854727.12.2019, 01:01

@mallen: typ jest słaby, krzyż na drogę. Gość powinien rządzić i dzielić w środku pola, trzymać środek w ryzach, a pierwszy do straty i pierwszy hamulcowy. Powodzenia w Berlinie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 01:00

@mallen:
Dobrze grał dziś Xhaka. Dużo podań do przodu, praktycznie nie faulowal I często odbierał bardzo wysoko piłkę.

mallen komentarzy: 2123927.12.2019, 00:56

Czytam opinie w sieci o naszym meczu i większość zachwyca się nad występem Xhaki i płacze, że może odejść. Serio? Aż tak jestem do niego uprzedzony. Dla mnie dzisiaj najgorszy w środku pola. Lucas i Mesut go zjedli.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 00:55

Mikiego oraz Nachosa brakuje.

mallen komentarzy: 2123927.12.2019, 00:47

Akcjami z dzisiejszego meczu można by obdzielić wszystkie mecze z Unaiem w tym sezonie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 00:45

@mallen: pokona ktoś w 2022 roku.

mallen komentarzy: 2123927.12.2019, 00:44

Niech ktoś wreszcie pokona Live.

mallen komentarzy: 2123927.12.2019, 00:43

Jestem świeżo po odtworzeniu meczu bez znania wyniku.
Wyglądało to trochę lepiej. Wreszcie było więcej podań z pierwszej piłki i więcej gry na klepkę i do przodu. Oczywiście jak piłka trafiała do Granita to wracała często do tyłu lub zanim podał minęła kilkanaście sekund.
Pod względem taktyki mecz na plus, dzisiaj zawiodły indywidualne umiejętności zawodników. Skuteczność i dokładność. Centry Saki i Nelsona OMG.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 00:42

I ktos mi powie, ze nie ma kryzysu napastników. Milan własnie podpisuje prawie 40 letniego Ibrahimovia by ratował ich przed spadkiem ;)

@DeWu:

Łyknij kilka głębszych to Ci może kolego przejdzie.

Jeśli nie, zalecam specjalistę!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 00:35

A co jesli Arsenal bije sie o utrzymanie, bo odszedł Ramsey,Iwobi, Miki i Monreal?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 00:28

@DeWu: Heh i to jest piekno futbolu. Mówisz ze nadaje sie 2 na standardy PL, a sezon temu ta ekipa miała 22 mecze bez porazki z rzedu i chyba przegrała o 1 pkt top 4 :)

darek250s komentarzy: 10356 newsów: 527.12.2019, 00:28

Mam dziwne przeczucie, że pykniemy Chelsea.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 427.12.2019, 00:27

@DeWu: Kurcze, z Twoich mądrych przemyśleń wynika, że 5 miejsce w tamtym sezonie to efekt geniuszu Unaia.. Nie wiem jak my w ogóle się utrzymujemy w tej PL.. Everton czy WHU mają lepsze kadry od nas.. No dramat.

DeWu komentarzy: 85427.12.2019, 00:26

@Gawel922: hah nie, skądże, może trochę przesadzone, ale jedynym pozytywem dla mnie jest póki co ARTETA, Leno i Martinelli, reszta niestety

gunner1990 komentarzy: 372727.12.2019, 00:26

od dawna wiadomo ze Ci zawodnicy nie łapali by sie w meczowej 11-stce a nawet zaryzykuje w meczowej 18-stce innych ambitnych topowych druzyn z jakiejkolwiek ligi. U nas maja grac pierwsze skrzypce i to pod wodza asystenta jakby nie było. Młodziez z naszej akademii w porównaniu do innych mlodych w innych zespołach wyglada zeby nie powiedziec tragicznie to powiem bardzo źlee , wiec jestesmy tam gdzie nasze miejsce czyli srodek tabeli i walka o LE. Jak zwykle duzo trąbienia kogo to chcemy itd a prawda taka ze jezeli w styczniu przyjdzie chociaz jeden godny zawodnik to bedzie sukces, wydalismy kupe forsy na sredniakow , utrzymujemy ozila za kupe forsy i jak dobre zrodla piszczą nie bedzie hajsu w styczniu , wiec jedyna opcja cos ala kolasinac + hajs za xhake = koulibali i zostajemy z torreira i willockiem... tak zle i tak niedobrze

Gawel922 komentarzy: 64727.12.2019, 00:24

@DeWu: Ktoś sie przelogował

DeWu komentarzy: 85427.12.2019, 00:20

Panowie czas chyba się zastanowić o co chodzi z naszą 11, bo będąc szczerym to niewiele tam jest zawodników którzy się nadają,
Leno- wyciąga max
Bellerin już nie jest tym młodym, czarującym 19 latkiem, gra bardzo słabo, od paru sezonów
Sokratis/Luis/mustafi chyba można ich że sobą zamieniać bo grają tak samo
Holding ten gość miał parę meczów dobrych, to nie jest to czego oczekujemy
Kolasinac wóz z węglem który chyba pokazuje ze nie ma co się dziwić iż wybral wtedy nas a nie Juve
Tierney przemilczmy.. szklanka która przestawiają w PL kto zechce
Torreira myślałem że to geniusz, a może po prostu miał dobry sezon
Xhaka idź pan w ...
Ozil len który sezon 15/16 miał dobry
Pepe co on ma w sobie że wychodził dziś Nelson???
Laca i Auba chyba chcieliby odejść, ale że są kumplami wiedzą że nikt nie weźmie ich 2 naraz
Gabriell wielki nasz talent, który niestety jest dobry na tle slabiutkiej druzyny
Matteo niech się uczy, bo mimo wielkiej woli walki jest sporo jeszcze do nauki

Ogólnie rzecz biorąc dramat, tutaj mamy 2 zawodników którzy prezentują poziom PL, reszta ma wywalone w ten klub, czystka w lato jedynym wyjściem,niestety chyba niemożliwym

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.12.2019, 00:18

Arsenal u siebie sie sprezy 1X bedzie jak w maslo

adrian44 komentarzy: 3827.12.2019, 00:14

Granit Xhaka's agent says the Arsenal player has agreed a move to German club Hertha Berlin.

Gawel922 komentarzy: 64727.12.2019, 00:13

@Delphi87: Widze jaskinie otworzyli

lordpat komentarzy: 336627.12.2019, 00:07

@Delphi87:
Niepokonany

Gawel922 komentarzy: 64727.12.2019, 00:00

@RIVALDO700: Strzygi nie zabił to Kloopa nie ruszy bo ten, tworzy pozytywne potwory

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.12.2019, 23:59

@rreddevilss: taki kurs bo smerfy przegrały dopiero co z southampton,whu i evertonem. Czyli ekipami które walcza o utrzymanie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.12.2019, 23:56

@FabsFAN: Alez on stworzył potwora bo Ox strzelał w AFC 0 lub 1 bramke.

@Gawel922: Iwobi grałby dzis w bvb i miał staty 10+10

Gawel922 komentarzy: 64726.12.2019, 23:55

@rreddevilss: Arsenal11 Smerfy4 to było pewne z ich strony

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.12.2019, 23:54