Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarkOvermars komentarzy: 914427.12.2019, 19:19

@kamilo_oo: tak, od wczoraj

MarkOvermars komentarzy: 914427.12.2019, 19:18

@Galithar: 65 cali oleda to za 5 tys wypasnego już kupisz xd

Gorczi komentarzy: 44027.12.2019, 19:15

@new_star: Nie wiem, czy to jest mentalność tylko i wyłącznie polskich fanów, czy ogólnie, ale jak wiadomo wielu "kibicuje" tylko wtedy, gdy są wyniki. Ale pewnie część osób może nie wchodzi na konto.

Ja np. miałem okres między 2014-2019, gdzie byłem tutaj aktywny może z 5-10 razy. Teraz czasem coś naskrobię :)

Galithar komentarzy: 916 newsów: 427.12.2019, 19:13

Hej. Jest tutaj jakis znawca telewizorów? Chce kupic telewizor 65 cal budżet okolo 8 tysiecy. Zastanawiam sie czy kupowanie oleda zamiast qleda nie jest juz fanaberia aby wydawac 3k wiecej.

jurasmolas44 komentarzy: 184927.12.2019, 19:08

A jednak za szybko te podziękowania hehe

jurasmolas44 komentarzy: 184927.12.2019, 19:07

@Insekt: dziękuję jak nie wiem co

@Dawid04111: dzięki za rozbawienie mnie ale nie o to mi chodziło :)

kamilo_oo komentarzy: 2356727.12.2019, 19:04

Ibra oficjalnie w Milanie

new_star komentarzy: 6853 newsów: 927.12.2019, 19:00

@Dawid04111: gdzieś widziałem informacje, że ponad 40% kont już ma status zombie. Masakra

TomekO komentarzy: 275027.12.2019, 18:59

@cwalin: czyli wg Ciebie nagonka jest bezpodstawne A Xhaka to świetny zawodnik z którym wygramy coś więcej niż 5 miejsce w lidze ?

cwalin komentarzy: 236627.12.2019, 18:54

A weeb tv zrobił prezent na gwiazdkę i dał 7 dni premium za friko.

lays komentarzy: 3987127.12.2019, 18:53

“If you keep the ball then the opposition will get tense and want to get aggressive. This will force them to break out of their positions and this is when you expose the space. Patience... that’s the difference between a good player and a top player.

O właśnie. Dlatego za Artety wrócimy do lepszego grania, bo rozumie o co chodzi,

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 527.12.2019, 18:53

@macc:

Teraz już tak nie wygląda. Przeszła metamorfozę ;)

cwalin komentarzy: 236627.12.2019, 18:52

Xakha mógłby odejść pod warunkiem zapewnionego zastępstwa.Kim mieli by grać?Guendo?Na Ramseya też kiedyś była idiotyczna nagonka.Zenada.

Garfield_pl komentarzy: 2821127.12.2019, 18:52

@Thierry_H: ja właśnie obejrzałem i bardzo mi się podoba, nie czytałem, ale najgorsze to jest to, że tak się wkręciłem, że chciałem kolejny odc.... Nie ma... A następny sezon w 2021 ponoć, no dawno mnie tak nic nie wkur... :D

Garfield_pl komentarzy: 2821127.12.2019, 18:50

@kamilo_oo napisał: "Odpalanie fejsa po pijaku, to nie jest najlepszy pomysł. Dzisiaj wchodzę, a tam wszystko po portugalsku xd"
To to pikuś, gorzej jak budzisz się rano czytasz SMS które przyszły,nie bardzo wiesz czego dotyczą bo w wysłanych nie ma nic,a wstyd się zapytać o co chodzi :D miewałem tak ;) i weź tu potem spotkaj te osoby :D

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1427.12.2019, 18:49

@new_star: to są uroki tej głupiej gry

Thierry_H komentarzy: 1018 newsów: 127.12.2019, 18:43

@DexteR_000: o, ciekawe. Ja oglądając i znając książki miałem taką myśl, że dla kogoś kto nie czytał to bedzie nędzne, pogmatwane i bez wiekszego sensu. Za szybko chcieli pokazać za dużo, np. taki szczegół, skąd nagle Yennefer znała się tak dobrze z Triss? Mimo wszystko serial przedni, fajnie się ogląda.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1427.12.2019, 18:40

@jurasmolas44 napisał: "Hej, wie może ktoś gdzie mogę z żoną oglądnąć drugą część horroru to? Online bez podawania nr karty itd"

Paul77 komentarzy: 986227.12.2019, 18:31

@Arsenal96l: ktoś o poziom wyżej. Jeśli Arsenal ma robić progres, to muszą przychodzić zawodnicy lepsi od poprzedników.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 927.12.2019, 18:29

Właśnie zdałem sobie sprawę, że w tej kolejce zostanę wyeliminowany w Pucharze FPL przez konto zombie, bo ma w składzie TAA. Pięknie.

Ranczomen komentarzy: 1234527.12.2019, 18:27

@mikowhy: Jak kocha córkę to pierwsze co zrobi to odradzi Arsenal :X

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1027.12.2019, 18:26

Dziewczyną Van de Beek’a jest Estelle Bergkamp - córka Dennisa. Niech go tam teściu przy męskiej kawie przekonuje do Arsenalu.

tomash473 komentarzy: 211527.12.2019, 18:22

@Marcinafc93: Thierry nie widział tego co widziała zdecydowana większość kibiców oraz ekspertów, czyli ewidentny progres w grze. Owszem, skuteczność wołała o pomstę do nieba, ale zmiana była zdecydowanie widoczna. Przede wszystkim zaczęliśmy grać kombinacyjnie, a nie jak do dotychczas laga górą do napastnika i walczymyXD Wiadomo, że to była namiastka tego co powinniśmy grać, ale ta namiastka była bardzo wyraźna na tle poprzednich meczów.

macc komentarzy: 472827.12.2019, 18:21

@darek250s napisał: "Fallon Sherrock jest niesamowita. To moja przyszła żona."

chrumchrum?

Mariusz28 komentarzy: 495127.12.2019, 18:18

@Arsenal96l: M'Vila albo Sznederlę

Arsenal96l komentarzy: 502127.12.2019, 18:06

@Paul77: Ktokolwiek za niego przyjdzie to będzie dobrze .

Paul77 komentarzy: 986227.12.2019, 18:03

Jeśli Xhaka faktycznie odejdzie, a na to się zanosi, to trzeba się za kimś sensownym poważnie rozglądać.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.12.2019, 17:53

Vidal to raczej do Interu pójdzie

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 527.12.2019, 17:45

Szkoda Fallon, taka kobieca wersja Arsenalu :D

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18427.12.2019, 17:44

Szerok do domu. Normalnie drugi Arsenal. :D Narobiła w gacie, jak Dobi odpalił maszynę.

DexteR_000 komentarzy: 764227.12.2019, 17:42

Oglądali Wiedzmina? dla mnie git mimo, ze nie czytalem ksiazki.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.12.2019, 17:40

No i przegrała Fallon ;/

TomekO komentarzy: 275027.12.2019, 17:39

@wojt3q: lata temu będąc na studiach myślałem że mam depresję, byłem u psychologa, byłem nawet na półrocznej terapii grupowej i powiem tak że większość ludzkich problemów bierze się najczęściej z braku akceptacji siebie albo otoczenia które wywiera na człowieka toksyczny wpływ.
Ja już dawno pozbylem się większości toksycznych elementów z mojego życia (po za Arsenalem i ludźmi z którymi pracuje) i jestem dużo szczesliwszy.

Sama depresją to też na pewno w dużej mierze wymysł koncernów farmaceutycznych które na antydepresantach zbiły fortunę.

Jacek1s komentarzy: 764627.12.2019, 17:31

@kamilo_oo: Ludzie gorsze rzeczy robią po pijaku :D

grzegorz1211 komentarzy: 1030527.12.2019, 17:24

@lays: Vidalem od dawna interesuje się Inter

lays komentarzy: 3987127.12.2019, 17:22

Podobno Juve pyta o Vidala, a wtedy Rabiot jest wolny, a wg Timesa i innych zródeł staramy się go zakontraktować, narazie jako loan.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.12.2019, 17:22

Dobrze, że nie obudziłeś się w Bangkoku.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.12.2019, 17:20

Paul77 komentarzy: 986227.12.2019, 17:13

@wojt3q: masz rację, a prawda jest taka że wystarczy gorszy okres życia, jakieś porażki i tak łatwo wpaść w sidła depresji... Szczęście gdy bliscy to zauważą, to taka osoba ma szansę wyjść z tego. I nie wiadome jak by silny psychicznie ktoś był, ile miał na koncie, lub nic nie miał, może wpaść w ta chorobę.

Koroniarz komentarzy: 1019927.12.2019, 17:09