Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 22:54

@PrzeArs napisał: "Ta liga jest już tak wyrównana że wystarczyło by grać SOlidnie i jest 2 miejsce za walcem z Liverpoolu pewne"

I to robi w tym sezonie lester.

Kowal96 komentarzy: 1758927.12.2019, 22:54

Jak wygramy teraz z Chelsea, to się zrobi duży ścisk w walce o top4 :D

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.12.2019, 22:54

@Garfield_pl: 23 stycznia.

tomash473 komentarzy: 211527.12.2019, 22:53

Mam nadzieję, że Liverpool w końcu zaliczy z kimś glebę, bo nie dość, że mogą wyrównać sezon "The Invincibles" to są na dobrej drodze, żeby zrobić to lepiej niż 26 W i 12 D.

Garfield_pl komentarzy: 2799927.12.2019, 22:52

@Arsenal4Ever14 napisał: "Czuje, że Wilki również pokonają ekipę Kloppa. Mecz coraz bliżej. Wilki będą na swoim terenie."
Wilki jadą na Anfield.

noth komentarzy: 264327.12.2019, 22:52

ten napadzior wilkow jimenez bardzo dobry grajek

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.12.2019, 22:52

@navyblue: chodzilo mi o mecz 23 stycznia, teraz na anfield nie mają szans. Wiem, że maja mało odpoczynku.

PrzeArs komentarzy: 278427.12.2019, 22:51

Ta liga jest już tak wyrównana że wystarczyło by grać SOlidnie i jest 2 miejsce za walcem z Liverpoolu pewne . Praktycznie wszyscy już mają po 4-5 porażek co najmniej

navyblue komentarzy: 28127.12.2019, 22:51

Szanse będą mieć zawsze ale:

1. Mecz będzie na Anfield
2. Wilki będą mieć na odpoczynek po meczu z City tylko 44 godziny (mniej niż 2 doby). Liverpool na odpoczynek ma 70 godzin.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.12.2019, 22:50

Arteta effect!!!!!!

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.12.2019, 22:50

City chyba za bardzo ucierpiało po odejściu Artety. Kappa.

tom8203 komentarzy: 150727.12.2019, 22:49

Zanosi się na wietrzenie szatni w City!!

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 327.12.2019, 22:49

@RIVALDO700 napisał: "przecież Adama Traore na razie w piłce to taki Iwobi 2.0."

iwobi to by musial oddac 3 strzaly zeby lacznie ich sila byla wyzsza niz traore pojedynczym strzalem :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 22:48

Gdyby nie liverpool , to ten sezon to by była ostra beka, przeciez tu AFC co ma 5 wygranych na 19 kolejek ma szanse na top 4 , no ale lfc jak reszta ligi nie chce byc inwalida i zepsuł kabaretowa zabawe.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1427.12.2019, 22:48

Tylko Artety zabrakło i City już przegrywa. Widać kto tam rządził jak zdobywali mistrza.

Kowal96 komentarzy: 1758927.12.2019, 22:48

@pumeks napisał: "a ja posadziłem Doherty na lawkę w FPL ;)"

U mnie Traore na ławce ;x

Tevez komentarzy: 408727.12.2019, 22:47

Pep się wypalił. Za moment kariery kończą Silva i Fernandinho. Przyszłość City jednak nie wygląda tak kolorowo.

zdyp komentarzy: 455327.12.2019, 22:46

@Marcinafc93 napisał: "Już nikt nie zabierze Liverpoolowi mistrza, w dodatku czuję sezon bez porażki, ale oby nie."

spokojnie WILKI ogolily aktualnego mistrza, ogola przyszlego hehe

pumeks komentarzy: 2080827.12.2019, 22:45

@Marcinafc93:

Z Liverpoolem gramy 2 maja U SIEBIE więc kto wie...może juz czerwonka będzie miała mistrza, a wtedy im podarujemy jedną ich porażkę.

@Tevez napisał: "Tevez komentarzy: 350327.12.2019, 22:28+6
Dobrze że wzięliśmy Artetę a nie typa co przegrywa mecz grając 80 minut w przewadze."

@GunnersFan9:

Z Wilkami to my gramy dopiero w kwietniu więc spokojnie ;)

tomash473 komentarzy: 211527.12.2019, 22:42

Trzeba przyznać, że Nuno zrobił z Wilków kawał solidnej drużyny. Byłem zwolennikiem zarówno jego jak i Artety.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 22:40

Ale beda jaja jak drugi zespol na koniec bedzie tracił do czerwonki 15-20 pkt.

Catalonczyk komentarzy: 519827.12.2019, 22:40

Nicolas Pepe has had more managers than goals this season

XDD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 22:40

Pep wiecej juz nie moze udawac. Teraz wszystko wychodzi na jaw. Klubem sterowal P O T Ę Ż N Y Mikel Arteta.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 827.12.2019, 22:40

Wilki nas rozniosą na swoim terenie.

gunner1990 komentarzy: 370927.12.2019, 22:39

Ale było kursiwo na Wolves ehh szkoda że nie zaryzykował człowiek

Slaviola komentarzy: 1237727.12.2019, 22:39

@RIVALDO700:

Ale ostatnio gra coraz lepiej a dziś jest MOTM i to przeciwko aktualnemu Mistrzowi Anglii!

PrzeArs komentarzy: 278427.12.2019, 22:38