Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
gunner1990 komentarzy: 370927.12.2019, 22:04

Nasi to grając o jednego więcej przy 0:0 bronili by wyniku:)

zdyp komentarzy: 455327.12.2019, 22:03

co za mecz!
ciekawe kiedy Arsenal bedzie tak cisnac?

thegunner4life komentarzy: 899027.12.2019, 22:02

@RahU:
A pamiętasz ten mecz jak Bendtner wyszedł z kołnierzykiem na sztorc na Camp Nou?

Dziadyga komentarzy: 826827.12.2019, 22:02

Przekozacki mecz w ten piątkowy wieczór :-) aż chce się oglądać.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214327.12.2019, 22:00

@FromCradleToGrave napisał: "Jeszcze co do gry w 10 to pamietacie jak nasi grali bodajrze z newcastle w 10 i jeszcze im 3 bramy wpakowalismy? dziwne, bo u pepa 1 zawodnik wypadl i widac jak mu to caly system gry sypie ;P"
Ja pamiętam, jak graliśmy z Newcastle, wygrywaliśmy 4:0, Diaby dostał czerwoną kartkę w drugiej połowie i mecz skończył się 4:4 ^_^

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57327.12.2019, 21:58

@Elastico07 napisał: "Szkoda że Emerego nie ma już w Arsenalu"

Nie powiedział nikt nigdy.

thegunner4life komentarzy: 899027.12.2019, 21:58

I taka różnica u nich Sterling u nas jakieś wynalazki z naszej akademii co nie umieją piłki mocniej kopnąć. Bez pieniędzy tu się nic nie zbuduje.

Elastico07 komentarzy: 1252527.12.2019, 21:58

Szkoda że Emerego nie ma już w Arsenalu bo może by mu włączył materiał video z wykończeniem Sterlinga dla Lacazetta jak kończy sytuacje sam na sam.

Garfield_pl komentarzy: 2799927.12.2019, 21:57

O tym pisałem :D

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 327.12.2019, 21:52

@Garfield_pl:
Tak tak to byl mecz z AV ;)

Garfield_pl komentarzy: 2799927.12.2019, 21:44

@FromCradleToGrave: chodzi Ci chyba o mecz z Villa u siebie. Niby te wilki naciskają, ale nic z tego póki co nie mają i nie zdziwi mnie gong kolejny od City. Meczycho bardzo fajne do oglądania :)

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 327.12.2019, 21:43

A jeszcze co do meczu i sedziow to jak narazie bezblednie, wszystko jak najbardziej gra

No chyba, ze mozna by sie przyczepic do fauli sterlinga na traore, ale tak to moim zdaniem sedziuja bardzo dobrze (jak narazie)

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 327.12.2019, 21:41

Meczycho cudne!
swoja droga to nie widzialem chyba jeszcze meczu, w ktorym city bylo tak naciskane. Predzej czy pozniej straca bramke, a szkoda, bo wolalbym zeby city wygralo, bo jesli ktos ma live dogonic to raczej tylko city jakims cudem jeszcze.

u nas zawodnicy gryzli murawe i sie nam udalo

Slaviola komentarzy: 1237727.12.2019, 21:37

Świetnie się dziś ogląda ten mecz Wilków z City.
Oby druga połowa była conajmniej tak dobra!

Garfield_pl komentarzy: 2799927.12.2019, 21:34

@Szogun: obejrzyj powtórkę faulu na Mahrezie...

losnumeros komentarzy: 1318927.12.2019, 21:27

Oczywiście @Elastico07:

losnumeros komentarzy: 1318927.12.2019, 21:26

@losnumeros: Jeśli ten zawodnik dotyka piłki oczywiście.

kwiatinho komentarzy: 1312827.12.2019, 21:26

@NineBiteWolf:
Tak z ciekawości zapytam ile meczów Milanu widziałeś w tym sezonie? Ja jednego tylko nie widziałem bo leciał w tym samym czasie co Arsenal... to nie Piątek powinien rozstać się z Milanem tylko na odwrót. Lacazette przy nim wczoraj był gwiazdą. Mecze w których błysnął nie jak Messi tylko tak po prostu to może 2-3 w tym sezonie. Wiem że na forach społecznościowych panuje ogólna opinia że był słabo obsługiwany. To nie prawda. Marnował co popadlo. Do jego tragicznej formy doszło że przewraca się przy większości kontaktów. Kiedyś Włosi w mediach pisali o nim EL PISTOLERO dzisiaj już tylko PADOLINO
W momencie kiedy jemu i drużynie nie szło jeszcze za trenera Giampaolo poszedł do włoskiego biura patentowego żeby zastrzec sobie swoją cieszynkę. Obłęd

W tym sezonie strzelał tylko z karnych i jednym rykoszecie. K

Jako ciekawostkę dodam że ze względu na zbliżający się koniec dekady włoskie media przedstawiają różne ciekawostki. W Milanie najlepszym strzelcem ostatniego dziesięciolecia wciąż jest Zlatan (42) mimo że grał 2 sezony. W Top5 najlepszych strzelców z obecnych piłkarzy jest tylko Giacomo Bonaventura który gra w pomocy i potrafi być miesiącami kontuzjowany

O Milanie mógłbym napisać książkę. Trochę tej wiedzy jest.
Osobiście życzę im spadku do Serie B żeby nie było

@Elastico07: Moim zdaniem, nie powinni powtarzać karnych tylko jeśli była by dobitka lub wybicie i zawodnik wbiegł zbyd wcześnie wtedy ogwizdany spalony lub rzut wolny pośredni. Za dużo czasu zajmuje to sprawdzanie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 327.12.2019, 21:22

Dobry wieczor. Czy Kszaka jest ciagle w klubie?

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 327.12.2019, 21:19

@Simpllemann: Mogli im wtedy bramkę dopisać bo strzelają do skutku.

Elastico07 komentarzy: 1252527.12.2019, 21:18

@losnumeros: Var trzymał na tym rękę na pewno,gra też nie została odrazu wznowiona więc pewnie była krótka analiza.Gdyby każdą stykową sytuację mieli tak sprawdzać mecze trwałby ponad 2 godziny.Nie ma doszukiwać się dziury w całym,1 sytuacja błąd piłkarzy Wolves,druga prawidłowo strzelony karny.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52427.12.2019, 21:18

@Dziadyga
Dzięki.

@Szogun
Karny dla City był ewidentny. Mahrez został nadepnięty.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 21:18

Karny byl za nadepniecie. Bezdyskusyjny.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 327.12.2019, 21:17

@Garfield_pl: Jasne ,że naciągane. Pierwszy Marhez poczuł rękę i padł a drugi. Koledzy wpadli w pole karne i trzeba to powtórzyć z korzyścią dla strony której piłkarze zawinili.

PtoOk komentarzy: 220027.12.2019, 21:16

@Dziadyga: ale było potwierdzenie varu

losnumeros komentarzy: 1318927.12.2019, 21:15

@Elastico07: Ja widziałem jak jakiś zawodnik City wbiegł w pole karne. Jednak czy w odpowiednim momencie? Tego nie wiem bo nie zatrzymali.

Dziadyga komentarzy: 826827.12.2019, 21:15

@Simpllemann napisał: "Przy czerwonej kartce dla Edersona Atkinson korzystał z VAR-u?"

Z tego co kojarze to nie.Była od razu decyzja.

Elastico07 komentarzy: 1252527.12.2019, 21:14

@losnumeros napisał: "To przy 2 karnym w momencie oddania strzału też powinni pokazać czy było wszystko poprawnie"
+ sędzie skrupulatnie patrzył

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52427.12.2019, 21:14

Przy czerwonej kartce dla Edersona Atkinson korzystał z VAR-u?

Przecież było widoczne na powtórce.

Garfield_pl komentarzy: 2799927.12.2019, 21:14

@Slaviola: niby tak, ale bardzo często kończy się popsuciem 11.

Garfield_pl komentarzy: 2799927.12.2019, 21:13

@Szogun: naciągane? Atkinson dziś razem z VAR póki co bardzo dobrze prowadzi zawody.

Slaviola komentarzy: 1237727.12.2019, 21:13

Tu raczej chodzi o to, by w jakiś sposób zwrócić uwagę bramkarza.

losnumeros komentarzy: 1318927.12.2019, 21:13

@Elastico07: To przy 2 karnym w momencie oddania strzału też powinni pokazać czy było wszystko poprawnie.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 327.12.2019, 21:11

Jaja jakieś z tym Varem. Liczę jednak, że Wilki to wygrają. Mocno naciągane karne.

Dziadyga komentarzy: 826827.12.2019, 21:11

Świetny ten mecz,jesli chodzi o wszelkie emocje,takie lubię :D

Slaviola komentarzy: 1237727.12.2019, 21:11

Pep miał taką mine, że chętnie przywaliłby Sterlingowi XD

Garfield_pl komentarzy: 2799927.12.2019, 21:11

Ja to nie rozumiem tego dreptania przed strzałem, pajacowania, zamiast kropnąć, to takie coś zazwyczaj kończy się zmarnowaniem okazji :D

Elastico07 komentarzy: 1252527.12.2019, 21:11

@losnumeros napisał: "Czemu wszystkich karnych nie powtarzają? Dla mnie to chore, 99% karnych powinno być powtarzanych."
Nie,tylko wtedy kiedy zostanę naruszone przepisy tak jak w tym przypadku przed chwilą,prawidłowa interpretacja sędziego,niestety nie każdy potrafi to wyłapać.

zdyp komentarzy: 455327.12.2019, 21:11

patricio to jes kazak

Kris3Tears komentarzy: 442327.12.2019, 21:11

Szkoda Patricio.

Slaviola komentarzy: 1237727.12.2019, 21:10

Obronił. Mimo to Sterling trafił, chodź nie strzelić dwóch karnych z rzędu to nie jest nic co można podziwiać!

Elastico07 komentarzy: 1252527.12.2019, 21:10