Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

Garfield_pl komentarzy: 2800327.12.2019, 22:35

@PrzeArs: klub zaczął pozbywać się jeźdźców bez głowy, a Ty chcesz traore bo mu dzisiaj wyszedł mecz :D

Tevez komentarzy: 408727.12.2019, 22:34

Przydałby się nam taki fizyczny dzik jak Adama Traore.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.12.2019, 22:34

Już ludzie chcą Traore w Arsenalu. Ahh te marzenia... XDDDD Tylko po co ma przechodzić do nas gdy jesteśmy obecnie klasę gorsi.

Garfield_pl komentarzy: 2800327.12.2019, 22:33

@PrzeArs: już to pisałeś... Co nie wpadły plusiki, czy prowo to miało być, ale nie było reakcji i jeszcze jedną próbę podjąłeś? :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.12.2019, 22:32

Mówiłem wczoraj ze Lfc ma 100 procentowego mistrza bo City obrona jest duza słabsza niz sezon temu.

Mendy nie mógl tego lepiej pokazać.

gunner1990 komentarzy: 370927.12.2019, 22:32

Pepe > traore

mruw komentarzy: 413427.12.2019, 22:32

Ten Mandy masakrycznie odstaje poziomem od reszty w City, psuje wszystko co sie da.

PtoOk komentarzy: 220027.12.2019, 22:31

@PrzeArs: moutinho to masz juz 102 lata

PrzeArs komentarzy: 278427.12.2019, 22:31

Dawać tego traore byka , rubena nevesa i mutinho do nas .

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 327.12.2019, 22:31

@Slaviola napisał: "Ten Adana Traore to niezły kozak się zrobił.

Niegdyś uważałem go za typowego jeźdźca bez głowy tylko takiego mięśniaka, a tu proszę, Najlepszy na boisku!"

Slaviola komentarzy: 1237727.12.2019, 22:30

Ten Adana Traore to niezły kozak się zrobił.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.12.2019, 22:29

Traore przedstawił Mendego jak pacholka. Pięknie wilki!

Tevez komentarzy: 408727.12.2019, 22:28

Dobrze że wzięliśmy Artetę a nie typa co przegrywa mecz grając 80 minut w przewadze.

Paul77 komentarzy: 976927.12.2019, 22:27

@FabsFAN: ale piepszysz....

PrzeArs komentarzy: 278427.12.2019, 22:27

Analizuje tabele w polowie sezonu i to jest PRZERAŻAJĄCE !! . Na 57 możliwych pkt mamy 24 tj. znacznie mniej niż połowa !!!!!!!!!!!

Najgorsze jest to że będąc nawet tym typowym wyśmiewanym przez niektórych Arsenalem z tych lat solidnych tj . 2006 - 2017 mielibyśmy teraz ok 44 pkt i pewnie szli byśmy po Wicemistrza .

Były by pewnie przegrane z city i live plus jakas wpadka i ze 2 remisy z lester i united .
Masakra .
Oby 2 połowa sezonu była zdecydowanie lepsza.

Catalonczyk komentarzy: 519827.12.2019, 22:27

Arsenal to powinien zainteresować się Matuidim. Po sezonie kończy mu się kontrakt a gość jeszcze dwa sezony pogra na wysokim poziomie.

ArsenalChampion komentarzy: 803427.12.2019, 22:21

@FabsFAN: zarcik ci nie wyszedł, bo akurat Pepe jest w top 6 najlepszych dryblerów w premier league, mimo tego ze nie rozegrał jakieś wielkiej ilości minut

thegunner4life komentarzy: 899027.12.2019, 22:19

@Tevez:
To będzie nowy Lehmar jak tak dalej pójdzie. Bedziemy go z pocalowaniem ręki z 30 mln euro sprzedawać:/

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214327.12.2019, 22:16

@FabsFAN napisał: "Traore"
Armand Traore, to były czasy...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.12.2019, 22:15

Traore w 1 spotkaniu zalicza wiecej udanych dryblingow niz Pepe przez polowe sezonu

Garfield_pl komentarzy: 2800327.12.2019, 22:09

@gunner1990 napisał: "Nasi to grając o jednego więcej przy 0:0 bronili by wyniku:)"
Ten Arsenal odszedł w zapomnienie miejmy nadzieję, że już na zawsze :D

Henry1855 komentarzy: 74727.12.2019, 22:09

Pany, poratuje ktos linkiem do city

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214327.12.2019, 22:08

@thegunner4life napisał: "A pamiętasz ten mecz jak Bendtner wyszedł z kołnierzykiem na sztorc na Camp Nou?"
No ba. Pamiętam jeszcze, jak wszedł z ławki z meczu z Cardiff, strzelił gola i się w ten sposób "skontuzjował"... ;)

Elastico07 komentarzy: 1252527.12.2019, 22:06

@MVTI napisał: "Nie powiedział nikt nigdy."