Niepotrzebne potknięcie: Arsenal 1-1 Crystal Palace

Niepotrzebne potknięcie: Arsenal 1-1 Crystal Palace 17.04.2016, 18:01, Łukasz Wandzel 1664 komentarzy

Atmosferze dzisiejszego popołudnia bliżej było do sielankowego spotkania przy grillu niż meczu piłki nożnej. Charakter tego meczu wyglądał właśnie w ten sposób. I choć gospodarze niemiłosiernie przeważali posiadaniem piłki nad swoim rywalem, to goście mogą być bardziej zadowoleni z przebiegu wydarzeń. Nie można powiedzieć, że mecz porwał serca kibiców. Nie działo się zbyt wiele, zdecydowanie brakowało wrażeń. Dostarczono tylko kolejnych powodów do narzekań fanom Arsenalu na postawę ich ulubionego zespołu.

Drużyna Alana Pardewa była zamknięta na własnej połowie przez większość czasu za sprawą zespołu z The Emirates, który miał spore kłopoty, aby znaleźć drogę do bramki. Za każdym razem brakowało ostatniego, wykańczającego dotknięcia piłki. I choć tuż przed zakończeniem pierwszych 45. minut Mesut Özil był niezwykle blisko podarowania swojej drużynie prowadzenia, to Alexis Sanchez zdołał w doliczonym czasie przelobować głową bramkarza. W taki sposób Arsenal znalazł się w komfortowej sytuacji.

Gospodarzom brakowało świadomości, że przewaga jednej bramki to za mało, aby bezproblemowo przejść przez dzisiejsze spotkanie. Miażdżąc utrzymywaniem się przy futbolówce, Kanonierzy niespiesznie atakowali bramkę rywala. Co zemściło się w końcówce meczu, kiedy Bolasie zaskoczył wszystkich, zwłaszcza znajdujących się na stadionie kibiców, którzy prawdopodobnie w tamtym momencie zostali wybudzeni z drzemki. Niespodziewający się wyrównania londyńczycy niepotrzebnie skomplikowali sobie walkę o czołowe miejsca w lidze, zapewniające występ w Lidze Mistrzów.

Składy, w jakich obie ekipy pojawiły się murawie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Elneny - Iwobi (75' Ramsey), Özil, Alexis - Welbeck (75' Giroud).

Crystal Palace: Hennessey - Ward, Dann, Delaney, Souaré - Puncheon (75' Zaha), Jedinak (46' Sako), Cabaye, Ledley, Bolasie - Wickham (64' Wickham).

Mecz na The Emirates rozpoczął się bardzo spokojnie. Ekipy badały teren, choć w posiadaniu piłki przeważał Arsenal. Przez pierwsze minuty nie było mowy, aby któryś z golkiperów musiał interweniować.

W 13. minucie miała miejsce najciekawsza, jak do tej pory, sytuacja. Kanonierzy w swoim stylu płynnie wymienili kilka podań, a przyjemnym dla oka dryblingiem popisał się młodziutki Iwobi. Jednak całą akcję zastopował Hennessey, który wyłapał piłkę z dośrodkowania.

Kwadrans minął podopiecznym Arsene'a Wengera pod bramką rywala, ale nie przyniosło to żadnych skutków. Gospodarze nie stwarzali realnego zagrożenia, zdecydowanie brakowało celnych strzałów, lecz także strzałów w ogóle.

W 23. minucie długą piłką, zagraną do Sancheza, popisał się Coquelin. Chilijczykowi udało się przyjąć piłkę, choć nie zdołał pokonać bramkarza. Było to już bez znaczenia, kiedy sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

Parę minut później jedną z nielicznych okazji wypracował gościom Bolasie. Pierwsze dryblował przed polem karnym Cecha, a później oddał strzał, z którym czeski bramkarz nie miał najmniejszego kłopotu.

Po pół godzinie gry Arsenal znowu lekko przycisnął rywala i większość czasu spędzał w okolicy szesnastki Crystal Palace. Jednakże piłkarze The Gunners wciąż nie mogli znaleźć ostatniego kontaktu z piłką przed wpakowaniem jej do bramki.

W 38. minucie Alexis Sanchez spróbował się z rzutu wolnego. Było naprawdę blisko, lecz udało się wywalczyć jedynie rzut rożny. Rozegranie z rogu boiska też zapowiadało się groźnie, ale w rezultacie obrońca wyprowadził piłkę z pola karnego i zażegnał niebezpieczeństwo.

Kilka minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania najbliżej zdobycia gola był Mesut Özil. Niemiecki pomocnik świetnie wbiegł w szesnastkę, gdzie dostał futbolówkę od Alexisa, ale nie poradził sobie z wykończeniem. Zdecydowanie lepiej w tej sytuacji zachował się Hennessey.

Co się odwlecze, to nie uciecze! Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry, Arsenal objął prowadzenie! Wszystko rozpoczęło się przed polem karnym od błędu obrońcy, od którego piłkę zdołał przejąć Welbeck. Następnie, Anglik zagrał piłkę do wbiegającego Sancheza, który głową przelobował golkipera, 1-0!

Po chwili sędzia zakończył pierwszą cześć meczu. Druga rozpoczęła się bliźniaczo do swojej poprzedniczki. Przy piłce utrzymywał się Arsenal, ale nie napierał spiesznie na bramkę gości mając świadomość, że zdobył prowadzenie chwilę przed zejściem na przerwę.

W 51. minucie piłkę w pole karne, wprost na głowę Iwobiego, zgrał Coquelin. Młody Nigeryjczyk miał sporo swobody, lecz nie potrafił skierować futbolówki w stronę bramki. Chwilę po tej sytuacji strzał na bramkę, znajdując się w szesnastce, oddał Welbeck. Jednak siła i celność tego uderzenia pozostawiła wiele do życzenia.

Kilka minut później szansę na gola miał Mesut Özil. Uderzył on z rzutu wolnego, ale zbytnio podkręcił futbolówkę, więc w konsekwencji nie wpadła ona w okienko, lecz minęła słupek.

Jednym z ciekawszych momentów dla kibiców, jak do tej pory, w drugiej połowie było wejście na boisko Adebayora. Zastąpił on na murawie Wickhama.

W 66. minucie celne podanie zaserwował Sanchezowi nie kto inny jak Mesut Özil. Niestety, Chilijczykowi, przy strzale głową, zepsuł się celownik i nie zdołał pokonać golkipera. Minutę później pracowity skrzydłowy po raz kolejny szukał drugiego gola. Miejsce miała bliźniacza sytuacja, lecz futbolówka została zagrana z lewej, a nie z prawej, strony.

74. minuta była dla zawodników Crystal Palace przełomowa. Adebayor zdołał znaleźć się z piłką w polu karnym Petra Cecha i wywalczył rzut rożny. Corner zmusił Cecha do podarowania przeciwnikom kolejnego. Lecz z drugiego już nic nie wynikło.

Pomiędzy owymi rzutami rożnymi doszło zmian na boisku, w tym w drużynie Arsenalu. Na murawę wkroczyli Giroud i Ramsey, którzy zastąpili Welbecka oraz Iwobiego.

Uwagę kibiców ze snu, w 82. minucie, zbudził Bolasie! Rozpoczął w swoim stylu, od chaotycznego dryblingu, następnie zamarkował strzał, żeby w końcu uderzyć. Piłka po strzale sprzed szesnastki kompletnie zaskoczyła Petra Cecha i znalazła się w dolnym rogu, 1-1!

W 93. minucie to Crystal Palace mógł zwyciężyć ten mecz! Zaha puścił się prawą stroną, a gdy już był prawie sam na sam z bramkarzem gospodarzy, stanowczym wślizgiem odebrał mu futbolówkę Gabriel. Arbiter nie zdecydował się też podyktować rzutu karnego.

Sędzia zakończył mecz, Arsenal zremisował 1-1.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pierre_afc komentarzy: 1207118.04.2016, 21:35

@FabsFAN - Zamiast Stoke powinieneś jeszcze przez trochę czasu kibicować młodym Kanonierom żeby udało im się wygrać z WBA U21 :P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.04.2016, 21:33

Dawac Stoke, kuraki nie moga nadrobic do Lester!!

mitmichael komentarzy: 4924318.04.2016, 21:33

@Kanonier204
No patrzac na to to zajmujemy odpowiednie miejsce jezeli chodzi o druzyny z miejsc 1-4

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.04.2016, 21:33

WilSHARE
Widocznie nastapila zmiana. JA tylko podaje pare ktora ma komentowac dane spotkanie a ze pozniej sa zmiany przed meczem to coz ;p

pierre_afc komentarzy: 1207118.04.2016, 21:33

I powiem wam coś jeszcze, od 21 kolejki, w której to Giroud ostatni raz ucieszył nas golem to Ozil też dużo lepiej nie wyglądał pod tym względem, bo dorzucił tylko 3 bramki i 2 asysty.

Także widać kto ciągnął ten wózek na początku sezonu, a w momencie kiedy Giroud i Ozil przestali nabijać liczby to Kanonierzy przestali wygrywać.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.04.2016, 21:31

Kanonier204,
coś nakręciłeś czy Nahornemu nie chciało się oglądać Spurs, bo komentuje Rudzki i Przytuła.

maniek56 komentarzy: 300718.04.2016, 21:30

Nie wiem jak będzie z Lester w przyszłym sezonie bo to wielka niewiadoma natomiast takie ekipy jak Spurs, Liverpool, City z Guardiolą to będą kluby między którymi rozstrzygnie się majster w przyszłym sezonie. Jeśli chodzi o nas to jeśli nie dojdzie do jakiejś rewolucji w postaci wymiany połowy składu i przede wszystkim zmiany trenera (co jest nierealne) to wróżę nam zaciętą batalie o środek tabeli. Takie są fakty. Oczywiście jako kibice Arsenalu przechodziliśmy wielkie kryzysy ale takiej beznadziei jak teraz nie pamiętam, a co najgorsze to nie widać żadnego światełka w tunelu.

pierre_afc komentarzy: 1207118.04.2016, 21:29

Arsenal U21 ma trochę ponad 20 minut do wygrania meczu z WBA U21. Zobaczymy czy młodym Kanonierom uda się wejść do wyższej ligi z marszu czy będą musieli bić się o nie w PO.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.04.2016, 21:29

Sparku
Nie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.04.2016, 21:27

TomekO
Co doprowadziło Widzew do tego miejsca w którym jest? Złe rządy wielu ludzi. A gwoźdź do trumny wbił Sylwester Cacek.

pierre_afc komentarzy: 1207118.04.2016, 21:26

@mitmichael - Od ostatniej kolejki, w której Giroud strzelił swoją ostatnią bramkę to:

- Kane strzelił ich 12 (i jeszcze ma trochę czasu na podreperowanie tego wyniku),
- Vardy strzelił ich 7 i dorzucił 3 asysty,
- Aguero strzelił ich 13 i dorzucił asystę,
- Giroud w tym czasie dorzucił TYLKO 2 asysty.

Sparku komentarzy: 340218.04.2016, 21:26

simpllemann
jestes moze z lodzi albo okolic?

macc komentarzy: 472818.04.2016, 21:24

Jenki jest w błędzie, kuraków lubić nie trzeba, ale Harrego podziwiać można- genialne uderzenie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.04.2016, 21:24

Mi tu jeszcze brakuje czasem tekstów, że ktoś ma żal do Wengera o to, że Kane'a nie ma już w Arsenalu. Chyba, że coś mnie ominęło.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.04.2016, 21:24

Nie, one nie są głupie.To jest zbyt łagodne określenie :P

TomekO komentarzy: 275018.04.2016, 21:24

pierre_afc - no to mi wytłumacz.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.04.2016, 21:20

mistiqueAFC
Wolę słowo głupie. Głupie, nierozsądne lub dziwne zmiany, bo nie ma co ukrywać - często takie są. I z tym trudno się nie zgodzić.
Dziś już też napisałem, że nie ma co udawać i trzeba pisać o tym co dzieje się obecnie w klubie, bo wytykanie błędów to normalna, ludzka rzecz.

A Widzew żyje. W 4. lidze. 5 zwycięstw w 5 wiosennych spotkaniach. 6 punktów straty do pierwszego miejsca i środowy mecz właśnie przeciwko liderowi.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190918.04.2016, 21:20

TomekO
Poruszyłeś temat Walcotta i znnowu się zdenerwowałem, bo nie wiem jak można takiemu beztalenciu dać tak duże pieniądze. Co w głowach maja ludzie, którzy podpisywali ten kontrakt

MG
To dogadałbyś się z Jenkim. On twierdzi, że nie ma nic ciekawego do oglądania w tv xD

pierre_afc komentarzy: 1207118.04.2016, 21:18

@TomekO - Widzę nie załapałeś o co w tym wszystkim chodzi.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190918.04.2016, 21:17

Tam nie ma teraz pozycji, która wymaga wzmocnień. Mają chyba najlepszy środek obrony w lidze, dwóch wariatów, przed którymi nasze patyczaki się kłaniają. Do tego mimo młodego wieku najlepszy napastnik w lidze i jeden z najlepszych środkowych pomocników (Alli)

TomekO komentarzy: 275018.04.2016, 21:16

simpllemann - co doprowadziło do tego że Widzew jest tam gdzie jest a nie gra o mistrza z legią tak jak to było te 20 lat temu co ? to jest chyba podsumowanie twojego tekstu widzisz jedno a drugiego już nie zauważasz.

Piszesz o szacunku. Ja też kiedyś pisałem o szacunku trenera do kibiców albo jego totalnego braku. Wierzysz komuś kto wielokrotnie ciągle bezprzerwowy kłamie nam ? Nie ma zawodników, mamy jakość itp itd. To jest brak szacunku. Wiem że Wengerowi należy się od nas szacunek ale jego czas minął.

ps. Nazywanie Walcotta inwalidą jest jak najbardziej na miejscu. Po za jednym momentem jego kariery w Arsenalu gdzie walczył o kontrakt ten grajek nie istnieje.

Matti komentarzy: 278718.04.2016, 21:16

Gunnerrsaurus

To, że Tottenham ma ekipę na lata to fakt i można się bać. Ale ja bardziej się boję tego, że oprócz wcześniej wymienionego Tottenhamu to jest jeszcze świetnie zapowiadający się Liverpool. Pep w City, co do Conte to bym się wstrzymał na razie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.04.2016, 21:16

Liga straciła impet. A myślałem, że właśnie będzie arcyciekawie na finiszu. Może jeszcze będzie? Większość ekip już gra, bo musi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.04.2016, 21:15

MG
Cisza tam lepiej i sam wypad :>

Mihex komentarzy: 2360418.04.2016, 21:13

Jack is back! The midfielder brings the ball down nicely in the box, before lifting it over Palmer to equalise 1-1 (51) #AFCU21

Yay.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190918.04.2016, 21:13

W tym sezonie oczywiście są lepsi, ale ja to się obawiam że na tym sezonie się nie skończy. Oni mają ekipę na lata, wielu piłkarzy zazdrości im całe EPL. Najbliższe lata mogą należeć do nich

pierre_afc komentarzy: 1207118.04.2016, 21:13

Arsenal remisuje z WBA 1:1, strzelcem bramki Jack Wilshere!

Matti komentarzy: 278718.04.2016, 21:12

Jeśli dalej ktoś wierzy w to, że Tottenham skończy sezon za nami to IMO grubo się myli :p Koguty pokazują w tym sezonie coś czego nie pokazujemy my. Grają w piłkę.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 318.04.2016, 21:11

Ciężko będzie oglądać plecy Tottenhamu ale Kane to napastnik na lata.Taki który idealnie wykorzystuje swoje warunki fizyczne.Idealny na angielskie boiska.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.04.2016, 21:10

Simpll

Kto nie szanuje, ten nie szanuje :P jak np sobie napisze, że Wenger znowu robi debilne zmiany to go nie szanuje?

Nie każdy tutaj pisze, że Arsene to jest debil, czy kretyn, bo to jest przegięcie paly i takie jednostki powinno się utylizować :P tylko takie osobniki to sa dzieciaki

Ja ostatnimi czasy się z tego klubu śmieję, i z Francuza również, bo co innego zostało robić?Nie będę go bronił, albo udawał że nic się nie dzieje, bo to tylko chwilowy kryzys.Są różne typy kryrykiwania, czy opisywania tego syfu który dzieje sie na Emirates.Ty jesteś od tych grzecznych krytykantów, ja od tych co robią to bardziej bezpośrednio.Jedna i druga opcja jest ok dopóki nie zaczną padać ****y, pedały itd, bo tego nawet zatwardziałe WengerOuty nie powinny i nie mogą akceptować

Z innej beczki.Ten twój Widzew to żyje jeszcze?Pamiętam jak kiedyś Łódź byl piłkarską elitą, a teraz to tam u was jest sportowy cmentarz

Gofer999 komentarzy: 1473218.04.2016, 21:10

U nas to nikt takich strzałów nie oddaje... nie potrafią lub mają zakaz...

pierre_afc komentarzy: 1207118.04.2016, 21:03

Po przez nokaut w pierwszej rundzie wygrywa @simpllemann jego siła wypowiedzi wręcz momentalnie zdmuchnęła @illpardino. Bądźmy szczerzy @illpardino nie miał żadnych szans w tej walce.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.04.2016, 21:03

Nie no ten komentarz miesiaca mnie rozwalil na lopatki. Good work!

Sparku komentarzy: 340218.04.2016, 21:01

Traitor
No to juz ladna sumka do wyciagniecia

pierre
kiedys sie interesowalem i gralem duzo w Lola bylo to z 3-4 lata temu wtedy takie konto mialoy wartosc kolo rzuce tak na oko bo nieprzygladalem sie co Peegii tam ma ale mysle ze 500+ i to w tym wypadku duzy plus lecz gra sie ta juz powoli starzeje iceny leca w dol

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.04.2016, 20:59

"autor komentarza miesiaca, nominowy do zdobycia pokojowej nagrody Nobla za wytlumaczenie hejtera z k.com na czym polega kibicowanie"