NieSzczęsny Arsenal przegrywa z Southampton 0-2

NieSzczęsny Arsenal przegrywa z Southampton 0-2 01.01.2015, 16:56, Sebastian Czarnecki 1729 komentarzy

Jeżeli kiedyś na rynku wydawniczym pojawi się książka pod tytułem: "Jak nie należy grać w defensywie", to możemy być pewni, że wyda ją ktoś z obozu Arsenalu. Obronę londyńczyków w tym meczu - a może nawet w całym sezonie - należy skomentować jednym, ale za to bardzo popularnym w środowisku kibicowskim słowem - BANTER.

Kanonierzy dali dziś taki popis, że wynik spokojnie mógłby być o kilka bramek wyższy i tylko cud sprawił, że Święci zmarnowali tyle dogodnych sytuacji. Defensywa dowodzona przez koszmarnych Mertesackera i Koscielnego potykała się o własne nogi, a wszystko podsumowała fatalna postawa Szczęsnego, który ponosi największą winę za oba stracone gole. Czy to wina kaca, czy może słabszej dyspozycji - tego nie wiemy, ale taka gra jest nieakceptowalna na tym poziomie.

Southampton: Forster - Alderweireld, Fonte, Gardos (71. Yoshida), Bertrand - Wanyama, Davis - Mane (42. Reed), Ward-Prowse, Tadić (84. Long) - Pelle

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (84. Akpom), Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chambers (60. Walcott), Coquelin - Chamberlain, Cazorla, Rosicky - Sanchez

Spotkanie zaczęło się od groźnego ataku ze strony gospodarzy. W siódmej minucie dobrym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Dusan tadić, a strzał głową Graziano Pellego trafił w słupek. Wojciech Szczęsny nawet nie zareagował i z kąśliwym uśmieszkiem stał w miejscu i obserwował lecącą piłkę.

Kolejne minuty nie przysporzyły nam większych emocji. Dośrodkowania obu stron zatrzymywały się przeważnie na obrońcach, lub były wyłapywane przez bramkarzy. Nikt nie stworzył sobie wystarczająco groźnej sytuacji, by dać swojej drużynie prowadzenie.

Na takową akcję musieliśmy czekać aż do 20. minuty, kiedy to dobre podanie z prawego skrzydła posłał Tomas Rosicky. Na piłkę nabiegł Santiago Cazorla, który mocnym strzałem chciał zaskoczyć Forstera, ale uderzenie w sam środek bramki nie przysporzyło Anglikowi większych kłopotów.

Siedem minut później niezłym strzałem z woleja popisał się rozgrywający dobre spotkanie Alex Chamberlain, ale uderzeniu zabrakło precyzji i piłka minęła się z bramką.

Trzydziestą minutę na zegarze Alexis Sanchez uczcił strzałem z 30 metrów w środek bramki.

W 34. minucie prawdziwy popis gry defensywnej Arsenalu! Laurent Koscielny nie upilnował szarżującego Sadio Mane, co sprokurowało Szczęsnego do idiotycznego wyjścia z własnej bramki. Senegalczyk zdecydował się wkręcić piłkę, co mu się udało nawet przy asyście Pera Mertesackera, który zaliczył nieudolną próbę wybicia futbolówki. 1-0 dla Southampton.

W 41. minucie polski bramkarz nieco się zrehabilitował broniąc strzał Warda-Prowse'a, ale mimo wszystko szansę na dobitkę otrzymał Toby Alderweireld, którego uderzenie przewrotką przeszło ponad bramką.

Minutę później w miejsce kontuzjowanego Sadio Mane wszedł młody Harrison Reed.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Southampton prowadzi z Arsenalem 1-0.

Druga część meczu zaczęła się dość spokojnie, ale pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W 55. minucie groźnym uderzeniem popisał się Alexis Sanchez, ale bardzo dobrze interweniował Fraser Forster.

Zaledwie minutę później Southampton skarcił swoich rywali za niewykorzystaną sytuacją. Kolejna komedia w grze defensywnej Arsenalu: Mathieu Debuchy nieudolnie wybijał piłkę, a Wojciech Szczęsny zamiast ją złapać, podał wprost pod nogi Dusana Tadicia. Serb nie zwykł marnować takich sytuacji i strzelił łatwą bramkę. 2-0!

Dwie minuty później Dusan Tadić stanął przed kolejną okazją na strzelenie gola, ale tym razem strzelił obok bramki.

Po godzinie meczu Arsene Wenger desygnował do gry Theo Walcotta, dla którego jest to dopiero drugi mecz w tym sezonie. Wychowanek Southampton zastąpił na murawie innego byłego gracza Świętych - Caluma Chambersa.

Podopieczni Ronalda Koemana dalej nacierali na bramkę Arsenalu i w 61. minucie mogli zdobyć kolejnego gola. Tym razem Graziano Pelle uderzył w słupek. Arsenal zdołał jedynie odpowiedzieć desperacką próbą Gibbsa z dystansu.

W 66. minucie oglądaliśmy kolejny popis gry defensywnej Arsenalu. Koscielny wymanewrowany jak pachołek na treningu, Wojciech Szczęsny z kolejnym głupim wyjściem i strzał Pellego, który głową z linii bramkowej wybił Mathieu Debuchy. Francuz okazał się lepszym bramkarzem niż Szczęsny.

Dwie minuty później kontrowersyjna sytuacja z udziałem sędziego. Florin Gardos, który jako ostatni obrońca powalił wychodzącego na wolną pozycję Alexisa Sancheza, otrzymał jedynie żółtą kartkę, choć wejście kwalifikowało się na czerwoną. Z rzutu wolnego uderzał sam Chilijczyk, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Jedyne, co Arsenal mógł zrobić, to oddać kolejny strzał z dystansu. Tym razem próbował Chamberlain, ale dla Forstera nie stanowiło to żadnego wyzwania.

Na sześć minut przed końcem meczu na boisku zameldował się Chuba Akpom, który zmienił Mathieu Debuchy'ego.

Mimo usilnych starań, defensywa Arsenalu nie potrafiła zrobić nic więcej, by umożliwić Świętym strzelenie kolejnego gola. Mecz zakończył się porażką Kanonierów 0-2.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2313702.01.2015, 01:12

Artecie* właściwie

Verminator97

A to już co innego. Zgadzam się. Ale obawiam się, że szczególnie z kupnem DP poczekamy do lata. Zresztą i dobrze, bo jeśli mamy kupować "zapchajdziury" to lepiej sobie odpuścić i dać pograć Coq i Artetą.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 01:09

youtube.com/watch?v=15SSz-ecauI&feature=player_embedded

Wiem, ze go nienawidzicie, ale jezeli podoba wam sie "drybling" Hazarda, to ten powinien jeszcze bardziej ;d

Verminator97 komentarzy: 1490002.01.2015, 01:08

mar12301 > Za to niekupienie DP i ŚO już tak!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.01.2015, 01:08

Fabrega$ nie jest już Kanonierem, on jest Smerfem !

mar12301 komentarzy: 2313702.01.2015, 01:07

Nie kupienie Fabregasa nie jest powodem problemów Arsenalu.

Verminator97 komentarzy: 1490002.01.2015, 01:05

FabsFAN > Nie zapominał o Ozilu. A szczerze mówiąc z jednej strony Wenger za to szanuję. Song z Fabsem uciekli od nas jak frajery, a jak Barca ich kopnęła w zadek to nagle sobie o Wengerze przypomnieli? Taki ...! Jak Wenger budował cały zespół pod Fabsa to ten się wypiął i rozwalił całą drużynę! Tak to jego odejście spowodowało rozpad tej super ekipy!!! Nie cierpię za to tego Katalońca! Teraz jeszcze na dodatek przeszedł do The Blues. Po prostu gnojek i tyle, nawet dobrze, że Wenger go nie wziął z powrotem bo niektórzy nie przekonaliby się jaki z niego ****. Niech sobie wygra z Chelsea tytuł, ale na ES już nigdy go dobrze nie zapamiętamy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.01.2015, 01:05

W letnim okienku chcialem Songa i Remika. Jednak nie przyszeddl ani jedrn ani drugi. Ja rowniez zaluje ze Song tu nie trafil. Co do Fabsa totalnie mnie on nie interesowal.

mar12301 komentarzy: 2313702.01.2015, 01:05

Już wolę zostać z Koklę niż brać Mbia.

Kondogbia jak najbardziej. Ale to raczej nie w styczniu. Jeśli mamy brać średniaków to nie kupujmy nikogo. Jedynie można się rozejrzeć za solidnym obrońcą.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.01.2015, 01:02

Mbia nam niestety nie pomoże.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.01.2015, 01:02

FabsFAN

Masz rację, ale kupując zawodników na wymienione przeze mnie pozycje, Arsenalowy szkielet też zacząłby się nieźle kształtować.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 01:02

OFFO
Ja wole na CDMa Suareza ( jest solidniejszy ).

Kurcze, najbardziej nie moge przebolec zignorowania przez Papcia nie Fabsa, ale Songa. Alex gra swietnie w WHU.

OFFO komentarzy: 354502.01.2015, 01:00

MBIA ma poł roku do konca kontraktu a krychowiak dopiero od pol roku w sevilli

bardzie pytanie czy
MBIA czy m suarez (ja jednak mbia)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 01:00

Mnie sie wydaje, ze to ruch marketingowy p$g;d Kibice uwielbiaja luiza, bo jest klaunem.

Fabsa mogl miec WEnger, ale nie chcial z 2 powodow :
1) bo nie
2) bo hamowalby rozwoj Jacka i Rambo.

Verminator97 komentarzy: 1490002.01.2015, 00:59

FabsFAN > Luiz za 50 mln to nie jest geniusz Mou tylko głupota PSG. I tak dla mnie ten transfer jest strasznie podejrzany. Za to interes z Fabsem to głupota Wengera...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 00:59

danielosik
Ramos to chce ponad 10 mln euro/sezon, czyli jest nierealny.

Kondogbia jak najbardziej do wyciagniecia, tylko trzeba wykazac inicjatywe. No i sypnac tak ze 20-25 mln, ale z tego co widzialem w Sevilli to warto.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.01.2015, 00:58

Serio Mbia ? To już wolę Krychowiaka.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.01.2015, 00:57

V97
Atak akurat mamy słabszy. A o Ramosie tak se marze.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 00:57

Kyrtap

Ale mi chodzi glownie o mocny szkielet zespolu a nie kase:P

Chelsea miala hajs, bo Mou dokonal genialnych ruchow.
Luiz za 50 baniek ( nie wiem jak to nazwac, geniusz po prostu )
Lukaku za 27,5 ( toporny kloc, ze slaba psychika ).
No i Remy przyszedl za 8 ?? Gra niezle, troche slabo z Felipe Luisem, bo nie moze sie dopasowac. No i Fabs za 30 baniek, tez dobry interes.

Alonso komentarzy: 1282402.01.2015, 00:56

Zresztą porównanie każdej pozycji nie jest miarodajne, nasze główne problemy tam nie leżą. Pomijając wymianę Pera i Flaminiego/Artete na lepszy model to reszta składu jest ok, nawet z Giroud na ataku.

Nasz główny problem to fala kontuzji rok w rok, której Chelsea czy MC nie ma i manager. Z tym również kluby walczące o mistrzostwo nie mają problemu lub próbują coś w tej sprawie zmienić. Te dwa powody wyeliminowały by nas z walki o mistrza Anglii nawet jak by zostało wydane kolejne 100, 200 mln na transfery.

OFFO komentarzy: 354502.01.2015, 00:56

Arsenal are preparing a bid of around £5m for Sevilla FC midfielder STÉPHANE MBIA. (Source: MARCA)

Drogba < Welbz

Bez sensu. Przemyśl to co napisałeś. Ramos? Rly?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.01.2015, 00:54

FabsFAN

Podczas ostatnich 3 okienek mieliśmy już jednak kasę. Potrzebowaliśmy topowego napadziora, defensywnego pomocnika i środkowego obrońcy (nie licząc zastępstw za tych co odeszli), a przyszedł Ozil, Kalsztrem, Sanchez i Welbeck...

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.01.2015, 00:52

Mi się marzy Kondogbia i Ramos. A co jak marzyć to marzyc hehe

Verminator97 komentarzy: 1490002.01.2015, 00:52

Oscar może szału nie robi, ale swój poziom w miarę prezentuje. Dzisiaj akurat grał słabo, ale asystę zaliczył.

Co do tych transferów to Chelsea pokazała jak to się robi. Sprzedali Torresa, Ba i Eto'o, a w ich miejsce kupili Costę, Remy'ego i Drogbę. Można? Można. Wiem, że mają duża siana, ale u nas już też możemy sobie pozwolić na więcej. Na pewno była jeszcze kasa na porządnego DP i ŚO latem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 00:52

Podobno Bilbao mocno zabiega o Monreala.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 00:51

Kyrtap
Tez prawda, ale trzeba przyznac, ze te zespoly mialy przez ostatnie lata lepsza sytuacje i mogly budowac kadre w oparciu o pilkarzy tzw pewniakow, ktorzy im na pewno nie odejda.

Chociaz musze przyznac, ze Papcio mogl zaryzykowac wypozyczeniem Songa. Po MŚ jego wartosc byla potwornie niska i to mogl byc najlepszy transfer okienka ( prawdopodobnie za grosze ).

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.01.2015, 00:50

danielosik

Zmień dilera, albo bierz mniej towaru :)

Rafson95 komentarzy: 1054902.01.2015, 00:50

Monreal na pewno chętnie odejdzie z AFC żeby walczyć o utrzymanie :D

OFFO komentarzy: 354502.01.2015, 00:50

Piers Morgan ‏@piersmorgan 6 min.6 minut temu
Honestly, and I say this with great respect, Arsenal fans who still back Wenger are complete idiots. #afc

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.01.2015, 00:49

Kurtuła < Wojtek

Cech > Martinez

Schwarzer < Ospina

Verminator97 komentarzy: 1490002.01.2015, 00:49

FabsFAN > Masz rację. Nawet pamiętam tą sytuację o której wspomniałeś. Aż się prosiło o prostopadłą na wolne pole od Rosy. Automatyzmy. To jest to. Pamiętam jak grali jeszcze Fabs, Nasri, RvP, Ade, Song itd. to oni rozumieli się bez słów. Każdy wiedział jak gra jego kolega z drużyny i to wszystko wychodziło świetnie, w tym sezonie zupełnie tego nie ma. :/

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 00:48

Verminator
JAk dla mnie Oscar jest bardzo slaby. Gdybym mial go porownac do Arsenalowskich pilkarzy to na 10 :
Ozil > Alexis > Cazorla > Oscar.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.01.2015, 00:48

FabsFAN

Dla mnie przewaga innych zespołów polega na tym, że kupują one zawodników których potrzebują, a nie tych którzy są na wylocie. Arsenal ma cholernie niewyważoną kadrę, w porównaniu do Chelsea, Man City, Bayernu, Realu, Barcelony

OFFO komentarzy: 354502.01.2015, 00:48

moze mała wymiana monreal za BAINES + 10 mln (everton gra taka kupe ze moze jednak bedzie chciał odejść aby cos wygrac na stare lata ) xdddddd

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 00:47

Ano i ta kadra to jest taka optymistyczna wersja. Z tego co sie orientuje, kazdy wymieniony w chelskiej jest dostepny, a w Arsenalu z tych wymienionych okolo 7 jest kontuzjowanych.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 00:44

Jak dla mnie przewaga takich zrownowazonych zespolow jest taka, ze wypracowuja "jak to mowia Niemcy, automatyzmy". Obroncy znaja sie na pamiec, napastnicy wiedza, jak wychodzic do podania prostopadlego a pomocnik wie, kiedy takie podanie zagrac.

Dzisiaj bylo widac, jak Alexis genialnie wychodzil do prostopadlej, ale Rosa zagral do nogi i byla strata przez nieporozumienie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.01.2015, 00:41

Panowie, nie liczccie Ozila na 10. On tam gra tylko, gdy WEnger ma kaprys. Jego pozycja to skrzydło.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.01.2015, 00:41

Bramkę moim zdaniem mamy lepiej obsadzoną. Do obrony dokupić jakiegoś ŚO z krwi i kości, i już można się będzie kłócić kto ma lepszy skład. Jeszcze dokupić DM'a.

Mnie zalamuje to, ze niektorzy pilkarze maja az tyle pozycji. Uniwersalnosc wcale nie jest taka dobra. Chambers w sumie mogl jeszcze do pomocnikow powedrowac. w Chelsea kazdy wie, gdzie gra przynajmniej.

OFFO komentarzy: 354502.01.2015, 00:40